اخذ اجازه ازدواج مجدد از دادگاه

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل خانواده با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

اخذ اجازه ازدواج مجدد از دادگاه موضوعی است که در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد آن می‌پردازیم. بهتر است بدانید به طور کلی شخصی که همسر قانونی دارد جز در موارد محدودی قانون اجازه ازدواج مجدد را به او نمی‌دهد. در موارد ذکر شده شخص می‌تواند با ارائه مدارک و مستندات لازم نسبت به اخذ اجازه ازدواج مجدد از دادگاه اقدام کند. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید.

اجازه ازدواج مجدد:

با توجه به بند ۱۲ سند ازدواج اگر زوج بدون گرفتن رضایت زوجه ازدواج مجدد داشته باشد، یا اینکه دادگاه تشخیص دهد که عدالت بین دو همسر شخص رعایت نشده حق طلاق را به زوجه می‌دهد. در شرایط گفته شده زوجه می‌تواند از طریق دادگاه خود را مطلقه کند.

شرایط لازم برای ازدواج مجدد:

طبق ماده ۱۶ قانون حمایت از حق خانواده شروطی برای اخذ اجازه ازدواج مجدد از دادگاه ذکر شده است. زوج می‌تواند در صورت دارا بودن این شرایط در مواقع لزوم نسبت به اخذ اجازه ازدواج مجدد اقدام کند.

_ مواقعی که زوج بتواند رضایت زوجه را جلب کند. در چنین مواردی زوجه با اعلام کتبی، رضایت خود مبنی بر ازدواج دوم زوج را اعلام می‌کند.
_ در برخی موارد به دلایل مختلفی از جمله مشکلات جسمی یا روحی همسر اول شخص قادر به انجام وظایف زناشویی زندگی مشترک نیست. در چنین مواردی اگر زوج بتواند درستی ادعا خود را ثابت کند، دادگاه مجوز ازدواج مجدد را به او می‌دهد.
_ عدم تمکین زن از شوهر از دیگر مواردی است که با اثبات آن به دادگاه می‌توان نسبت به اخذ اجازه ازدواج مجدد از دادگاه اقدام کرد.
_ در صورت ابتلای زن به جنون، مریضی‌‌های صعب العلاج و اعتیاد مضر نیز دادگاه اجازه ازدواج مجدد را به مرد می‌دهد.
_ محکومیت زن به حبس برای مدت پنج سال یا بیشتر نیز از جمله مواردی است که با اثبات آن به دادگاه مرد می‌تواند نسبت به اخذ مجوز ازدواج مجدد اقدام کند.
_ اگر زن زندگی و خانه مشترکشان را ترک کند، مرد می‌تواند اجازه ازدواج مجدد از دادگاه را بگیرد.
_ غایب بودن و مفقود الاثر شدن زن هم از دیگر شرایط لازم برای اخذ اجازه ازدواج مجدد از دادگاه است.

مدارک لازم برای اخذ مجوز ازدواج مجدد:

شروط ذکر شده برای اقدام نسب به اخذ مجوز ازدواج مجدد لازم است، اما کافی نیست. اگر زوج قصد دریافت مجوز ازدواج مجدد از دادگاه را دارد باید مدارک و مستندات لازم برای اثبات ادعای خود را به دادگاه ارائه دهد. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد مدارک لازم جهت دریافت مجوز ازدواج مجدد می پردازیم.

ارائه مدارک و مستندات لازم برای اثبات دادخواست، انجام تحقیقات لازم و ضروری از طرف دادگاه، بررسی فراهم بودن امکان اجرای عدالت بین دو همسر، دادگاه توانایی مرد از جمله توانایی‌های مالی او را بررسی می‌کند‌. هدف از بررسی این موارد آگاهی دادگاه نسبت به این موضوع است که آیا مرد توانایی مالی تامین دو زندگی را دارد یا خیر!

موارد ذکر شده تنها چند مورد از مواردی است که دادگاه برای صدور مجوز ازدواج مجدد بررسی می‌کند. پس از گذشت تمام مراحل و در صورت تائید شدن از سوی دادگاه مجوز ازدواج مجدد صادر می‌شود.

مراحل اخذ اجازه ازدواج مجدد از دادگاه:

اگر زوج شرایط و مدارک لازم برای دریافت مجوز ازدواج مجدد را داشته باشد، باید مراحل زیر را طی کند.

_ در مرحله اول مرد باید با به همراه داشتن مدارک شناسایی و مدارک و مستنداتی که نشان دهنده ادعا او است به دفتر خدمات الکترونیکی قضائی مراجعه کند. با مراجعه به این دفاتر می‌تواند دادخواست خود را به طرفیت همسر اول خود تنظیم کند. پس از آن هم باید خواسته خود را که دریافت مجوز ازدواج مجدد است را از دادگاه درخواست کند.

_ پس از اینکه درخواست دریافت مجوز ازدواج مجدد در دفتر خدمات الکترونیکی قضائی ثبت شد، به شعبه مربوطه ارسال و مورد بررسی قرار می‌گیرد. قاضی پرونده نسبت به بررسی دادخواست اقدام می‌کند. مسائل مختلف از جمله صحت ادعا مرد مبنی بر شامل شدن برای دریافت اخذ مجوز ازدواج مجدد از دادگاه، توانایی مالی و… بررسی می‌شود‌. اگر دادگاه به این نتیجه برسد که مرد توانایی مالی تامین دو زندگی را دارد مجوز ازدواج مجدد به او داده می‌شود‌. در غیر اینصورت اگر دادگاه به این نتیجه برسد که مرد توانایی اداره دو زندگی را ندارد درخواست او رد می‌شود.

_ اگر مردی بدون داشتن رضایت همسر اول یا بدون دریافت مجوز ازدواج مجدد از سمت دادگاه نسبت به ازدواج مجدد اقدام کند، بنا بر قوانین نمی‌تواند ازدواج دوم خود را ثبت قانونی کند. سر دفتر دفاتر ثبت ازدواج هم بدون رضایت همسر اول یا مجوز ازدواج مجدد حق ثبت قانونی ازدواج دوم را ندارند. در صورتیکه بدون رضایت همسر اول یا داشتن مجوز ازدواج دوم ازدواج دوم شخصی را ثبت کنند قانون آنها را از ادامه اشتغال محروم می‌کند.

_ لازم به توضیح است که ازدواج دائم دوم باید ثبت شود‌. اگر شخصی ازدواج دائم خود را ثبت نکند قانوناً مجازات می‌شود. مجازات نقدی چنین اشخاصی ۸۰ تا ۱۸۰ میلیون ریال است. علاوه بر این حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه نیز حبس دارد.

_ ازدواج موقت نیاز به ثبت قانونی ندارد‌. مگر اینکه زن باردار شود یا زوج و زوجه تمایل به ثبت قانونی آن داشته باشند.

در نتیجه به بیان شرایط لازم برای اخذ اجازه ازدواج مجدد از دادگاه پرداختیم. دانستید که در برخی موارد مرد می‌تواند قانونی نسبت به دریافت مجوز ازدواج دوم اقدام کند. مدارک لازم را به دادگاه ارائه دهد‌. دادگاه مدارک و مستندات را بررسی می‌کند. در صورت تائید شدن و مناسب بودن شرایط مرد برای اداره دو زندگی مجوز ازدواج دوم به او داده می‌شود‌.

منبع : brides.com

4/5 - (11 امتیاز)

0 دیدگاه

 • محمد حسن
  محمد حسن

  سلام وقت بخیر خدمت شما اساتید محترم.خانم بنده مشکل نازایی دارد بااینکه تو مدت ۲۳سال زندگی همه جور دکتر ودوا کردیم جواب نداده حتما مراکز ناباروری هم رفتیم نشد.حالا من برای ازدواج مجدد میتوانم اقدام کنم؟دراین صورت همسر بنده میتواندطلاق بگیرد درصورتی که من نمیخواهم ایشان را طلاق بدم فکر ازدواج مجدد هم فقط برای بچه دار شدن هست.اونم به این خاطر که همسر من به هیچ پیشنهاد راضی نمیشه.مثلا رحم اجاره.وفرزند از بهزیستی گرفتن وموارد دیگه.وایشون میگن که چون من نمیتونم بچه دار بشم تو هم حق نداری ازدواج کنی.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام میبایست دادخواست اجازه ازدواج مجدد بدید ولی تصمیم با مقام قضایی میباشد.
   در صورت ازدواج مجدد زوجه میتواند دادخواست طلاق باستناد عسر و حرج مطرح نماید

 • آدیئا
  آدیئا

  اگر خانمی در خارج از کشور باشد و فقط سند طلاق داشته باشد و بخواهد ازدواج مجدد در ایران کند به چه نحوی هست چون در زمان طلاق شناسنامه در ایران نبوده، که مهر طلاق در آن قید شود .

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام اگر سند طلاق صادر شده در سامانه ثبت احوال سوابق موجود است و میتوانید طلاق قبلی رو وارد شناسنامه کنید و برای ازدواج مجدد مشکلی ندارید

 • مهدی
  مهدی

  با سلام
  در صورت داشتن اجازه ازدواج مجدد برای مرد که زن حق طلاق پیدا می کند.با توجه به این حق طلاق زن ،وضعیت مهریه به چه صورت خواهد بود؟و این طلاق از چه نوع هست؟(مانند طلاق خلع ، مبارات ، یا توافقی…)

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر مرد با اجازه دادگاه و به دلیل نشوز زوجه اول اجازه ازدواج مجدد را اخذ کرده باشد زن اول نمی تواند تقاضای طلاق نماید
   رای وحدت رویه ۷۱۶

 • محمد مرشدی
  محمد مرشدی

  سلام بنده تو عقدم خانمم ۵ سال داره من و اذیت میکنه تمکین زدم منتظر رای دادگاهم اگه موفق بشم چقدر طول میکشع تا حکم ازدواج مجدد بگیرم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   پس از اثبات نشوز زوجه می توان اجازه ازدواج مجدد را از دادگاه اخذ نمود

 • حسین
  حسین

  سلام.وقت بخیر.
  ۱_ ۲ سال میشود همسرم زندگی را بدون دلیل ترک کرده و دادگاه هم الزام به تمکین صادر کرد اما نیامد و خانه پدرش است و مهریه از حقوقم کم میشه. میگم بیا توافقی جدا بشیم ، راضی نمیشه
  ۲- رای دادگاه بدوی و رای قطعی دادگاه تجدیدنظر استان مبنی بر الزام به تمکین همسرم آمد، اجراییه هم آمد ، در کلانتری متعهد شد تمکین می‌کنه و امضا کرد. اما باز هم نیامد. و صورتجلسه ای هم در کلانتری تنظیم شد که ایشان تمکین نکردند.
  ۳- دادخواست ازدواج مجدد دادم و می‌خوام ازدواج کنم و دادگاه با درخواستم موافقت کرد.
  سوال.
  ۱-آیا همسر اولم برای اینکه اذیت کنه بعد از ازدواج مجدد من می‌تونه بگه الان من می‌خوام تمکین کنم. چون همسر دوم می‌دانست که همسر اول تمکین نمیکنه و داره اذیت می‌کنه و می‌دونه رابطه ای بین من و همسر اولم نیست با من ازدواج کرده.
  ۲- آیا همسر اولم با توجه به اینکه ناشزه بود ، و از حقوقم داره مهریه اش را میگیرد، میتواند بعد از ازدواج دوم من که با (موافقت دادگاه مبنی بر ازدواج مجدد ) است، بدون توافق و رضایت من بره طلاق بگیره؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   خیر نشوز زوجه ثابت شده است
   صرف تقاضای طلاق و ازدواج شما باعث اثبات عسر و حرج همسرتان نیست
   مگر اینکه
   از مهریه و حق و حقوقش صرفنظر کند

 • زهرا خلجی
  زهرا خلجی

  سلام .من ب همسرم اجازه ازدواج مجدد دادم تو دفتر خونه با ی خانم الان خودم میتونم برم باطلش کنم ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   بله

 • محمد
  محمد

  ایا زمانی که دادگاه گواهی قطعیت طلاق توافقی را صادر کند و قبل از ثبت طلاق در دفاتر میتوان ازدواج مجدد کرد بنده زوج هستم و زوجه به صورت توافقط جدا شدیم و دادگاه گواهی قطعیت داده است

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   خیر
   تا اجرای صیغه طلاق نشود .

 • لیلا
  لیلا

  سلام برادرم صاحب دو فرزند ۶ساله و ۳ساله هست ۱۶سال زندگی مشترک جز اعصاب خوردی چیزی نبوده و الان دو هفته بدون دلیل موجه خونه رو ترک کرده و میگه تا داداششم اجازه نده برنمیگردم میخوام بدونم با این شرایط میتونه درخواست ازدواج مجدد بده و چقد زمان میبره درخواستش قبول شه بخاطر بچه هاش هم نمیتونه سر کار بره دادگاه چقد حق بهش میده و چقد رو اینکه زودتر بتونه اجازه ازدواج مجدد بگیره تاثیر داره

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر بتوانید الزام به تمکین وی را محکوم کند و نشوز همسرش ، ثابت گردد ، می توان تقاضای ازدواج مجدد مطرح کند

 • عبدالرضاسعیدی
  عبدالرضاسعیدی

  سلام همسرپسرم به مدت یک سال است که خانه خود را به دلیل رابطه مادون زنا ترک کرده وپسرم در شورای حل اختلاف حاضر به شروع زندگی مجدد به صورت کتبی از سوی شورای وقاضی دارد ولی زوجه حاضر به ادامه زندگی نیست و می‌خواهد طلاق بگیردایا پسرم می تواند ازطریق دادگاه درخواست ازدواج بکند و تکلیف نفقه و مهریه چگونه میباشد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام دوست عزیز پرسش بسیار کلی است
   نیاز به تایم بالایی برای توضیحات دارد ولی به طور کلی در صورت اثبات ناشزه بودن زوجه میتوان از دادگاه اجازه ازدواج مجدد گرفت

 • میثم
  میثم

  سلام من درخواست طلاق یک طرفه کردم و همسرم رفته (زوجه) و مهریه و جهزیه هم برده
  ایا تا زمان رای دعوی میتوانم درخواست ازدواج مجدد کنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   خیر صبر کنید تا حکم طلاق صادر شو د و بعد از قطعیت حکم می توانید تقاضای طلاق کنید

 • محمد باقر
  محمد باقر

  با سلام
  ممنون و متشکرم از پاسخ های شما
  همسر من زوجه بعد از ۵سال که رفته خونه پدرش و ما هم در عقد هستیم و با اینکه ریش سفیدان رو فرستادم دعوت نامه ۳تا فرستادم امام جمعه شهر رو فرستادم درب خونشون اما نمیاد عروسی کنید و مشاوره هم در فرم۵ گفته که من و همسرم با هم مشکلی نداریم مهریه هم از حقوقم داره کم میشه حالا رفته درخواست طلاق کرده و گفته که در عسر و حرج است حالا من میتوانم این طلاق یکطرفه اش رو رد کنم؟؟
  میشه لطفا راهنماییم کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در صورت عدم اثبات عسر و حرج نمی توانند طلاق بگیرند. بنابراین در جلسه حاضر و دفاع کنید.

 • یوسف
  یوسف

  سلام.وقت بخیر.
  حدود چهار سال است که من و همسرم در متارکه هستیم ولی حدود چهار سال است که به نتیجه ای نرسیدیم..و بنده حکم تمکین و عدم تمکین را دارم…و اکنون هم مهریه میدهم و هم نفقه و حدود شش ماه پیش است که حکم طلاق ترافعی دادم. و دادخواست فرجام خواهی شده و به دیوان رفته..ایا میتوانم قبل از آمدن حکم حکم ازدواج بگیریم ؟و حدودا چقدر زمان نیاز است.
  و اینکه حال که من درخواست طلاق ترافعی(یک طرفه )دادم..می‌شود منصرف شوم و طلاق ندهم و ازدواج مجدد کنم..

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در صورت اثبات نشوز همسرتان می توانید تقاضای ازدواج مجدد از دادگاه کنید
   و تا قبل از اجرای صیغه طلاق می توانید از طلاق منصرف شوید

 • ستم دیده
  ستم دیده

  با سلام و عرض ادب
  حدود ۵ سال است که من خانمی را به عقد خود در اورده ام ایشان سه دانگ منزل ، طلا و مقداری زمین که در مهریه اش بوده اخذ کرده و فی الباقی ۵۰ سکه به صورت عتدالستطاعه بوده که اینجانب با توجه به اینکه مالی نداشتم بتونم پرداخت کنم ، دادگاه رای به رد دادخواست وی جهت دریافت ۵۰ سکه داده و فعلا شرایط مسکوت است ، لازم به ذکر است درخواست تمکین و تهیه منزل و اقدامات انجام شده و ایشان تمکین نکرده و نشوز وی ثابت شده
  با توجه به شرایط ذیل که هنوز ۵۰ سکه بدهکاری اینجانب البته به صورت عتدالستطاعه باقی است آیا میتوان درخواست اجازه ازدواج مجدد بدهم یا نه ؟

  • محمد سراقی
   محمد سراقی

   سلام وقت بخیر
   خانمم تمام حق و حقوقش بخشید و حق طلاق بهش دادم و الان جدا زندگی میکنیم نامه ازدواج مجدد بهم میدن یا خیر

   • ره جویان عدالت
    ره جویان عدالت

    سلام د ر صورتیکه حکم الزام به تمکین زوجه صادر شده و زوجه از تمکین خودداری میکند . میتوانید تقاضای اجازه ازدواج مجدد بنمایید

   • ره جویان عدالت
    ره جویان عدالت

    سلام د ر صورتیکه حکم الزام به تمکین زوجه صادر شده و زوجه از تمکین خودداری میکند . میتوانید تقاضای اجازه ازدواج مجدد بنمایید

 • محمدرضا
  محمدرضا

  باسلام
  ببخشید من دوساله خانمم رفته و یک چهارم حقوقم داره میگیره تمکین اینا محکوم شده ودادگاه رای غیابی برام صادره کرده برا ازدواج مجدد آیا میتوانم الان ازدواج کنم یا نه برای رای قطعی صادر بشه چ نیاز هست

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام در صورت قطعیت رای بله

 • علی حیدرزاد
  علی حیدرزاد

  سلام به اساتید – عدم تکمین همسر من ثابت شده و نشوز ایشان هم اثبات شده – برای درخواست ازدواج مجدد دادگاه می گوید عدالت برای دو زندگی را نمی توانید برقرار کنید. کدام ۲زندگی ایشان که تمکین نکرده اند! درخواست اعتراض را چگونه بیان کنیم. ممنونم از اساتید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام برای صدور اجازه ازدواج منعم و دارا بودن شما باید اثبات شود در غیر اینصورت رای صادر نمی شود

 • علی
  علی

  سلام وقت بخیر بنده مدت ۴سال هست با همسرم دچار مشکل شدیم.الزام به تمکین زدم اما چون ایشان باکره هستن حکم به قانون حبس استفاده کردن .آیا با داشتن حق حبس!!! درصورتی که تمکین عام و خاص به مدت ۴سال انجان نشده! میشود دادخواست ازدواج مجدد کرد؟؟عدم تمکین ایشان واضح ولیکن چون از حق حبس برخوردار هستن دادگاه این اجازه را به بنده نمیدهد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در صورتی که در حال حاضر مهریه پرداخت می نمایید و به طور اقساط نمی توانید تقاضای ازدواج مجدد نمایید

 • جمال
  جمال

  با سلام ..همسر من نزدیک ۳ سال خانه مشترک ترک کردن وحاظر به بازگشت نمیباشد شکایت ترک انفاق کرد رد شد و شرط بازگشت اون فراهم نبودن امکانات زندگی و ضرب جرح که رای پرونده صادرشد به نفع اون ولی کارشناس انتظامی تایید کرد که مشکلی از نظر خانه و امکانات زندگی وجود ندارد ایا حکم ازدواج مجدد بهم میدن ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام به شعبه اجرای احکام خود مراجعه نمایید و از آخرین وضعیت پرنده مطلع شوید

 • علی
  علی

  با سلام
  همسر من ملزم به اجرای تمکین شد حدود ۱۰ دقیقه در منزل بود و رفت محل کار و عنوان نمود که بعد از ساعت کار به منزل مشترک بر می گردد ولی متاسفانه با مشاوره وکیلش بر نگشت و دادگاه پرونده رو مختومه کرد و گواهی به من داد که درخواست ازدواج مجدد انجام دهم آیا با این کار حق طلاق به همسرم داده نمی شود؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.خیر

 • مرتضی
  مرتضی

  من الان خانمم دو ماهه رفته و خودش هم رفته بعد فوت پدرش نخواسته بیاد خونه پدری بنده ، عدم تمیکن وی رو نیز زدم با این حال بازم با چند تا بزرگتر حرف زدم میگن که اونجا نمیاد پیش پدر مادرت اذیت خونه بگیر من الان توان گرفتن خونه اجاره کردن رو ندارم بعد مدتی که نیاد بره مهریه بخواد دادگاه مهریه رو چطور برا من تعیین میکنه کل حقوق رو یا قسط و خرج و مخارج در میاد و مابقی رو میگیره میده زن یا هر شش ماه یا نه ماه میشه یه سکه میشه ؟ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام تعیین اقساط با نظر قاضی است.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   تعیین اقساط با توجه به شرایط بستگی به نظر قاضی دارد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   تعیین اقساط با توجه به شرایط بستگی به نظر قاضی دارد

 • پویا
  پویا

  سلام من نزدیک دوساله با زنم مشکل دارم چند بار راه دادگا رو رفتیم ولی برگشتیم سر زندگی سری اخر حق طلاقو دادم بهشم ولی بعدش فهمیدم ک باکسی تو رابطس بعد اون یه مدت گذشت دوباره اخلاق گندش شروع شد الانم رفته حق طلاقشو گذاشته اجرا رفته خونه پدرش خاستم ببینم میتونم تمکین بزنم ازدواج مجددبگیرم مهریه و نفقه همه چیم بخشیده

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در صورتی که اقدام به طلاق کرده است الزام ایشان به تمکین لزومی ندارد.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در صورتی که اقدام به طلاق کرده است الزام ایشان به تمکین لزومی ندارد.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در صورتی که اقدام به طلاق کرده است الزام ایشان به تمکین لزومی ندارد.

 • حسین
  حسین

  سلام شخصی که دارد مهریه پرداخت میکند میتواند از دادگاه نامه ازدواج مجدد بگیرد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام دادخواست اجازه ازدواج مجدد مطرح نمایید قاضی بررسی می نماید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام دادخواست اجازه ازدواج مجدد مطرح نمایید قاضی بررسی می نماید.

 • نیما . آ
  نیما . آ

  سلام وقت بخیر . من یه دختر ۱۳ ساله دارم و خانومم دو ساله که بیخبر خونه رو جابجا کرده و رفته و دخترم هم پیش منه . نه واسه طلاق راضی میشه و نه بهش اجازه میدن بیاد سر زندگیش . همه داراییمون رو زمانی که من نبودم برداشته و با کمک خونوادش جابجا شده . من قصد طلاق دادنش ندارم ولی به خاطر دخترم میخوام ازدواج مجدد کنم . آیا دادگاه بهم حق میده و باید چکار کنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

  • نیما . آ
   نیما . آ

   در ضمن من قبل از اینکه خونه رو جابجا کته متوجه شدم با کسی در ارتباط هست و مدرک هم دارم . بعد از این موضوع به خانوادش هم گفتم تا صحبت کنن برگردیم سر زندگیمون ولی اونا بدون خبر من خونم و جابجا کردن و الان دو ساله که داره جدا زندگی میکنه و حتی مسئولیت دخترمون هم قبول نکرده . من فقط اجازه ازدواج مجدد میخوام و قصد طلاق دادنش هم ندارم به هیچ وجه . لطفا راهنمایی بفرمایید

   • ره جویان عدالت
    ره جویان عدالت

    با سلام در صورت اثبات نشوز میتوانید از دادگاه تقاضای ازدواج مجدد نمایید.

 • فرزاد
  فرزاد

  سلام خسته نباشی من تازه عقد کردم خانمم خونه پدرشه چون سنش کمه از حرف پدرش پیروی میکنه پدرش هم میگه تا دوسال نمیذارم باهات بیاد خونت تا عروسی خواستم بدونم اگه دادگاه رای به عدم تمکین بده و رای به ازدواج مجدد بده باید بهش مهریه بدم یا نه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام بله مهریه پابرجاست.

 • سارا
  سارا

  سلام مدت ۶ ماه هست همسرم عدم تمکین من را گرفته و حکم ازدواج مجدد به او داده شده والان من میخام برگردم به خانه خودم ایا میتوانیم حکم ازدواج مجددهمسرم رو باطل کنیم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام خیر.

 • ااسارا
  ااسارا

  سلام همسر من ۶ ماه هست که عدم تمکین من را گرفته وحکم ازدواج مجدد هم گرفته الان اگه من بخام برگردم میتونیم حکم ازدواج مجددش رو باطل کنیم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام خیر.

 • سهراب
  سهراب

  سلام. همسرم با مردی از بستگان چند سالی رابطه داشته و کلی مدارک و مستندات و فیلم دارم. بنا به مصلحت جامعه، دادگاه متاسفانه رای به عدم ارائه مدارک داد. همین باعث شد که تقاضای مهریه و نفقه کند.به عنوان مهریه از حقوق اداری اقساطی برمی دارد. خواستم دادخواست ازدواج مجدد نمایم آیا باتوجه به شرایط موجود امکان‌پذیر است. ضمنا میخام برای پرونده خیانت اعتراض بزنم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام دادخواست ازدواج مجدد منوط به اخذ اجازه از دادگاه است. که اگر حکم عدم تمکین دارید می توانید اقدام کنید. اعتراض به آرای قضایی مدت دارد برای گرفتن مشاوره دقیق با تلفن دفتر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.  مشاوره تلفنی رایگان