وکیل ملکی

3.5/5 - (95 امتیاز)

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل ملکی با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

وکیل ملکی

ساکنین تهران و افرادی که در تهران دارای ملک می باشند زمانی که مشکل ملکی برایشان پیش می آید، معمولا در این مواقع به ‌دنبال یافتن بهترین وکیل ملکی تهران خواهند بود. گروه وکلای ره جویان عدالت با حضور وکلای حرفه ای در امر مشاوره حقوقی امور ملکی  جزء بهترین وکیل ها در تهران میباشد . چندین سال سابقه موفقیت آمیز در امور وکالت و دعاوی ملکی ، تاکنون با ارائه خدمات مشاوره حقوقی به تمامی عزیزانی که به دنبال وکیل ملکی تهران میباشند توانسته ایم جزء وکلای برتر در تهران باشیم.

وکیل ملکی کیست؟

 وکیل ملکی به وکیلی گفته می شود که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارد. دعاوی ملکی عنوانی برای مجموعه ای از دعاوی است که به نوعی به موضوع ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می شوند. اموال غیر منقول به اموالی گفته می شوند که امکان جابجایی و نقل مکان ندارند و در یک تقسیم بندی شامل املاک و اراضی می باشند و در تقسیم بندی دیگر می توان اراضی را به اراضی داخل محدوده شهری و خارج محدوده شهری تقسیم بندی کرد و در تقسیمی دیگری املاک را می توان به املاک تجاری و مسکونی منفک کرد لذا دعاوی مختلفی در رابطه با تقسیم فوق مطرح می شود که تمام این دعاوی در حوزه کاری وکیل ملکی است

وکیل ملکی وکیلی است که هرچند توانایی دفاع و اقامه دعوا در انواع دعاوی از قبیل دعاوی خانواده (طلاق و حضانت و نفقه و فسخ نکاح و… ) را دارد، اما وارد چنین دعاوی نمی­شود و صرفا تمام تمرکز خود در امور ملکی معطوف می­کنند.

وکیل ملکی تهران
وکیل ملکی، ره جویان عدالت

 

از جمله این دعاوی می توان به تنظیم سند رسمی ، اخذ پایان کار ، خلع ید ، تقسیم و افراز املاک مشاع تا دعاوی کیفری مثل فروش مال غیر، جعل سند، تصرف عدوانی و  سرقفلی و حق کسب و پیشه… همه این موضوعات در دایره دعاوی ملکی و حوزه کاری یک وکیل ملکی قرار می گیرد.

در این قسمت تمامی موارد مربوط به وکیل ملکی را به صورت خلاصه برای شما توضیح میدهیم. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید و همچنین برای گرفتن وکیل ملکی میتوانید همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

چنانچه ملک مالکی (اعم از اراضی و انبیه) به هر دلیلی در تصرف شخص دیگری باشد و مالک راضـی به ادامـه تصرفات متصرف نباشد میتواند با اخذ وکیل ملکی با تقدیم دادخواست خلع ید به مرجع قضائی درخواست اخراج متصرف از ملک خویش را بنماید

دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی چه تفاوتی دارد؟

۱- در دعوای تصرف عدوانی رعایت تشریفات دادرسی لازم نمی باشد در صورتیکه در خلع ید رعایت این تشریفات لازم می باشد.

۲- هر دو دعوا قابلیت تجدیدنظر توسط شاکی یا وکیل ملکی را دارند.

۳- در خلع ید به موجب ماده ۱ قانون اجرای احکام حتماً حکم باید قطعی و بعد اجرا گردد در صورتیکه در دعوای تصرف عدوانی چون بلافاصله قابل اجرا می باشد نیازی به قطعی شدن و صدور اجراییه ندارد و درخواست تجدیدنظر توسط وکیل ملکی مانع اجرا نمی باشد.

۴- کسانیکه حق شکایت یا طرح دعوا را دارند:
در تصرف عدوانی لازم نیست شاکی مالک باشد بلکه مستأجر ، مباشر، خادم، رعیت، کارگر و هرکس به نمایندگی یا به امانت مال غیر را متصرف است می تواند به قائم مقامی مالک طرح دعوی نماید. در دعوی خلع ید فقط اشخاص ذینفع یا وکیل ملکی یا قائم مقام یا نماینده قانونی می تواند طرح دعوی نماید.

اگر مستاجر حق انتقال به غیر نداشته باشد می تواند مالک را ملزم به انتقال مغازه به مستاجر دیگری بکند ؟

مستأجر طبق قانون مالک و مستأجر سال ۱۳۷۶ چنین حقی را ندارد مگر اینکه مستأجر مالک حق سرقفلی نیز باشد و مالک از پرداخت سرقفلی اجتناب نماید و در صورتی که سرقفلی به مستأجر دیگر منتقل شود مالک ملزم به انتقال سرقفلی مغازه به مستأجر جدید است. ولی در قانون سال ۱۳۵۶ مستاجر صاحب سرقفلی می تواند از طریق دادگاه اجازه انتقال به غیر را یگیرد.

تفاوت تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع از دیدگاه وکیل ملکی

در صورت عدم تراضی شرکاء برفروش ملک مشاع ، هرکدام از شرکاء می تواند درخواست افراز ملک مشاع را داشته باشد. لازم به ذکر است در صورتیکه جریان ثبتی ملک پایان یافته باشد درخواست افراز توسط وکیل ملکی به اداره ثبت محل تقدیم می شود. ولیکن درخصوص تفکیک ملک لازم نیست ملک بصورت مشاعی باشد یعنی اینکه مالک ملک می تواند با اخذ وکیل ملکی درخواست تفکیک ملک خود به قطعات مختلف را به اداره ثبت تقدیم نماید، همچنین در صورتیکه مالکین مشاعی بر تقسیم ملک ( اعم از عرصه یا اعیان) توافق داشته باشند می تواند درخواست تفکیک خود را توسط وکیل ملکی به اداره ثبت تقدیم نمایند و نیازی به درخواست افراز نمی باشد.

دستور تخلیه توسط وکیل ملکی

در صورتی که بین مالک و مستأجر قرارداد اجاره ای منعقد شود و مدت قرارداد به اتمام برسد و مستأجر از تخلیه ملک امتناع ورزد مؤجر یا وکیل ملکی می تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف با تودیع مبلغ قرض الحسنه (پول پیش) تقاضای صدور دستور تخلیه را بنماید که این دستور فوری و غیرقابل اعتراض می باشد.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

سرقفلی در حقیـقت وجه و پـولی است که مستأجر برای مالکیت منافع یک مکان تجاری به مؤجر و مالک پرداخت میکند ولی همچنان مالکیت عین و ملک مکان تجاری متعلق به مؤجر و مالک باقی میماند و برای استفاده مستأجر از عین و ملک مکان تجاری قرارداد اجاره با صاحب ملک منعقد میشود و اجاره بها توسط مستأجر به مؤجر و مالک پرداخت میشود.در واقع فرد با پرداخت این مبلغ امتیاز تجاری بودن ملک را از مالک خریداری کرده است و مالک این حق شده است نه مالک عین مغازه

خریدار چگونه می تواند الزام فروشنده را به تنظیم سند رسمی بخواهد؟

در صورتیکه ملکی دارای سند رسمی باشد و فروشنده از تنظیم سند رسمی انتقال استنکاف ورزد، خریدار می تواند با اخذ وکیل ملکی دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی ملک را به دادگاه تقدیم و دادگاه نیز فروشنده را به تنظیم سند محکوم می نماید و در صورتیکه فروشنده از اجرای رأی دادگاه نیز استنکاف ورزد نماینده دادگاه در دفترخانه حاضر و نسبت به امضای اسناد بجای فروشنده اقدام میکند.

نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی با وکیل ملکی

در قرارداد اجاره اماکن مسکونی میزان اجاره بهای ماهیانه مشخص میشود که مستأجر متعهد میشود در ابتدا و یا انتهای هر ماه مبلغ مورد نظر را به مالک و مؤجر پرداخت نماید.
چنانچه مستأجر به تعهد پرداخت اجـور ماهیانـه عمـل ننمایـد و اجور به تعویـق بیفـتد مالـک مـیتواند با اخذ وکیل ملکی با تقدیـم دادخواست به مرجع قضائی  مطالبه اجورمعوقه را درخواست نماید و غالباً اجاره نامه ها در صورت تعویـق پرداخت اجور از طرف مستأجر برای مالـک حق فسـخ اجاره نـامه پیش بینی میشود که مالک میتواند یا وکیل ملکی برای فسخ اجاره نامه و تخلیه مستأجر به مرجع قضائی مراجعه نماید.

 

وکیل ملکی
وکیل ملکی، ره جویان عدالت

مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی

پایان کار ساختمانی اولاً نشانه بارزی است که ملک ساخته شده دارای تخلف ساختمانی نمی باشد و براساس معیارهای فنی و مهندسی کاملاً مورد تایید شهرداری می باشد و ثانیاً با اخذ پایان کار می توان نسبت به اخذ صورت مجلس تفکیکی از اداره ثبت محل اقدام نموده ثالثاً بر مبنای دو بند فوق می توان نسبت به اخذ سند شش دانگ تفکیکی تک برگ اقدام نمود.
بدیهی است طی این مراحل توسط ذینفع هم زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد و هم از پیچیدگی های زیاد اداری و حقوقی برخوردار است در حالی که مداخله وکیل ملکی در پروسه های فوق کار را در زمان کوتاهتر و بدون کارشکنی از طرف ادارات و با هزینه کمتر به ثمر می رساند.

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی

در بسیاری از حقوق مالی که در آن ممکن است ضرر و زیان و سود و منفعت اشخاص جابجا شود نیازمند حضور وکیل ملکی با تجربه می­باشد.

چگونگی و نحوه طرح دعوا از اهمیت بالایی برخوردار است و در روند دادرسی در تعیین محدوده حقوق اصحاب دعوا اثر اساسی دارد و در واقع به مثابه پی می باشد بنابراین برای اینکه دعوا در روند و روالش دچار مشکل ناخواسته و ناشی از بی تجربگی نباشد لازم است که موضوعات و دعاوی ملکی ، را فردی پی ریزی و پیگیری کند که متخصص این امر است. وقتی شخصی ملک دیگری را تصرف می کند این وکیل ملکی متخصص است که باید تشخیص دهد که دعوای حقوقی تصرف عدوانی را مطرح کند یا کیفری .

به دلیل وجود قوانین متعدد در این حوزه این وکیل ملکی است که می داند  مبنای ارزش معاملاتی املاک چیست؟ و کجا ماده ۱۰۰ قانون شهرداری و تبصره های آن کاربرد دارد و کجا ماده ۶۴ قانون مالیاتهای مستقیم و این وکیل ملکی است که  زمان مناسبی را برای ابراز  ادله های خود  و اظهارات خود در نظر می­گیرد تا حق موکلش به علت استفاده نا به هنگام دستخوش تضییع نشود.

آنچه واضح است این مسئله است که همیشه امکان ضایع شدن حق افراد در رابطه با اموالی که دارند وجود دارد. دعاوی ملکی مختلفی از جمله سرقفلی، فسخ قرارداد، تخلیه ملک مسکونی، دعوی تصرف عدوانی و  … وجود دارد که با تضییع حق افراد در هر کدام از آن ها فرد متحمل ضررهای مالی بسیاری می شود بنابراین افراد برای رسیدگی به این گونه دعاوی باید به  وکیل ملکی متخصص مراجعه کنند. الزام وجود یک وکیل خوب و کاربلد در زمینه دعاوی ملکی می تواند راهگشای مشکلات شما در این زمینه باشد.

دعوی فروش منافغ مال غیر

درمواردی اتفاق می افتد که کسی اقدام به اجاره ملک دیگری به شخص ثالث می نماید که در چنین مواردی دعوی کیفری فروش منافع مال غیر مطرح می کنیم که مجازات آن همان مجازات فروش مال غیر است.

دعوی اثبات مالکیت

وقتی در یک معامله زمین یا هر مال غیر منقولی امکان انتقال سند رسمی در دفتر اسناد رسمی به هر دلیلی نمی باشد ولی سوابق ثبتی مندرج در دفتر املاک اداره ثبت اسناد و املاک حکایت از مالکیت فروشنده دارد در این حالت می توان دعوی اثبات مالکیت مطرح نمود.

 


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ایسان
  ایسان

  با سلام
  دقیقا ۱ ماه پیش ملکی را اجاره کردیم که با ورود فصل سرما و نیاز به استفاده از شوفاژ متوجه شدیم که فن پکیج سوخته ولی صاحبخانه مدعی هست که قطعه مصرفی می باشد ولی ما ۱ ماه هست که به این خانه آمده ایم و تازه میخواهیم استفاده کنیم،هزینه تعمیر با کیست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   اگر تا کنون از آن پکیج استفاده نکرده اید به نظر می رسد که هزینه تعمیر بر عهده مالک می باشد

 • م
  م

  سلام و خسته نباشید. ما یک ملکی داشتیم که قصد فروشش رو داشتیم و یک نفر که ۱ سال و نیم پیش ادعا کرد که ملک رو میخره اومد و ملک رو اول از ما اجاره کرد که حالا یعنی قرار بود بعدش بخرتش. خلاصه اومد و به ما گفت قرار داد رو دوساله ببندیم و با قیمت خیلی پایین برجی ۱ تومان اجاره کرد. خب ما هم گفتیم این که میخواد تا ۶ ماه دیگه بخره چه فرقی داره ۲ ساله باهاش میبندیم. دریغ از اینکه اون هم قصدش این بوده که ۲ سال دیگه بخره و به دروغ به ما گفته تا ۶ ماه دیگه میخره. مسئله دیگه ای که هست اینکه ما به واسطه وکیل قرارداد بستیم و وکیل نظارت داشت و ما به قراردادی که نوشته شد اوکی دادیم ولی اینها اومدن و لحظه آخر که قرار بود امضا کنیم چندتا بند که یکیش همون فسخ قرار داد بود رو حذف کرده بودن و به نفع خودشون چندتا بند اضافه کرده بودن. ما به این اعتماد که خودمون و وکیل قبلا خوندیم امضا کردیم و دیگه دوباره موقع امضا نخوندیمش. حالا هم اینا اصلا خریدار نیستن و پول خرید هم ندارن فقط اومدن اونجا رو ۲ ساله به قیمت مفت که اونم ۶ ماه یه بار پرداخت میکنن که ما فکر کنیم اوه عجب پول قلنبه‌ای دستمون اومده. من میخوام ببینم هیچ راهی ما نداریم که بتونیم این قرار داد رو فسخ کنیم و اینها رو بلند کنیم؟ چون خریدارها هم این اجاره نامه رو که میبینن از خرید یه جورایی منصرف میشن و ما واقعا میخوایم خونه رو زودتر بفروشیم. چیکار باید بکنیم هیچ راهی نیست؟ با وجود اینکه تقلب کردن و دروغ گفتن و دست ما رو تو پوست گردو گذاشتن؟

 • user-09158451196
  user-09158451196

  سلام در دادگاه تجدیدنظر مواردی را برای اثبات تجدیدنظرخواه خواسته آماده دادگاه موردنظرازجانب قاضی پرونده و کارشناس تخلفاتی صورت گرفته می تونن به صورت لایحه مانع صدوررای بشم یانه ممکنه رای قطعی بشه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.
   میتوانید از دفتر وقت مشاوره حضوری بگیرید تشریف بیارید.

 • منصور
  منصور

  سلام، آپارتمان پیش خرید و پس از تکمیل طی نامه ای دستنویس به خریدار تسلیم گردیده است، فروشنده با استفاده از غیبت خریدار، آپارتمان را به دیگری واگذار و تسلیم نموده است، لذا در تصرف خریدار جدید میباشد، آیا می‌توان از فروشنده بابت تصرف عدوانی شکایت کرد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   بسته به مورد امکان طرح دعاوی انتقال مال غیر و تصرف عدوانی میسور است….به قدر فهم از سوال

 • user-09908664493
  user-09908664493

  سلام وقت بخیر ایا میتوان به دختر غریبه که سنش هم کمتر از ۱۸سال هست وکالت کارهای ملکی و بانکی را داد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام خیر ایشان غیر رشید هستند.

 • جعفری
  جعفری

  سلام پدرم سال ۹۱ زمینی را بصورت دست نویس بطور مساوی به من و برادرم نوشته حبه کردم.حالا فهمیدیم چند ساله تیکه تیکه اونو با زمینای مختلف معامله کرده.میگه بیاین نفری ۱چک ۵۰۰ تومنی بهتون میدم اونم برای اسفند ۱۴۰۰ یا فروردین ۱۴۰۱ بشرطیکه اون نوشته در ازای صرف «دریافت چک»باطل بشه.زیربار اینکه باطل شدن اون نوشته منوط به وصول چک باشه نمیره.چکار میتونیم بکنیم؟ممنون از راهنماییتون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام . سوال شما نامفهومه

 • اسماعیل نصرت زهی
  اسماعیل نصرت زهی

  با عرض سلام
  سوالی اشتم در خصوص :
  زمینی هست که صاحبش مشخص هست ولی سند ندارد، ما از کجا ثابت کنیم که مالک زمین شخص مورد نظر است؟
  آیا با شهود میتوان ثابت کرد؟
  لطفا راهنمایی های لازم را عرض نمایید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام ، مالک رسمی زمین ، شخصی است که زمین به نام وی ثبت شده ،

 • محسن
  محسن

  با سلام ملکی موروثی بعد از فوت پدربزرگ بنده به دلایلی به نام یکی از وراث سند زده شده و سپس به نام یکی دیگر از وراث سند تک برگ صادر شده است.الان وارث که سندبنامش هست میخواد سهم ورثه که زمین هست را به اسمشون بزنه و برای هر شخص سند جداگانه تنظیم بشه. تقاضای ابطال سند میتونه این مشکل رو حل کنه یا راه دیگه ای هست؟ ممنون از راهنماییتون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام،
   در دفتر اسناد رسمی میتواند سهم هریک از وراث را به ایشان منتقل نماید.

 • م.پ
  م.پ

  باسلام و عرض ادب
  بنده مهریه ام اجرا گذاشتم و ۶دانگ منزل همسرم توقیف شد همسرم برای سه دانگ اعتراض زد ک مستثنیات دین و دادگاه عدم استماع صادر کرد و از طریق ثبت سه دانگ بعنوان مستثنیات دین پذیرفت
  خانم سابق همسرم ادعا کرد سال ۹۵ سه دانگ خریداری کرده و مبایعه نامه داره ثبت نپذیرفت چون ملک کماکان ب اسم همسرم هست اما دادگاه رای رو ب نفع ایشون صادر کرد ملک مذکور ب برادر شوهرم اجاره داده شده ولی این خانم ب دروغ گفته ک خانه چون درحال تعمیر است ایشون درمنزل سکونت نداره مهلت اعتراض دادن ولی نمیدونم براساس چ ماده ای میتونم ب رای صادره اعتراض بزنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام رای دادگاه را به دفتر ارسال کنید تا وکلا شما را راهنمایی نمایند.

 • اکرم مرادی
  اکرم مرادی

  با سلام
  مغازه ای بصورت سه دانگ ، سه دانگ بین من و خواهر دیگرم که بصورت مشاع بوده به ارث رسیده که دارای مستاجر بوده و بین من و خواهرم اختلاف شدیدی پیش امده و در این بین مستاجر سوء استفاده کرده و یکسال بدون تمدید قرارداد مشغول فعالیت خود بوده وقت شورای حل اختلاف گرفتم برای تخلیه ملک که در این دادگاه اعلام کردند چون قرارداد اجاره بنام دو نفر بوده باید حتما خواهرتان حضور داشته باشد و من با ایشان اختلاف دارم و در همان دادگاه فهمیدم که مستاجر بصورت یکطرفه و پشت نویسی شده اجاره نامه را با خواهرم تمدید کرده بدون اذن بنده. که مسئول شعبه گفتند می توانید به این دلیل از خواهرتان و مستاجر شکایت نمایید.بنده پزشک بوده و می خواهم علاوه بر این کار از خواهرم به هر صورت نسبت به این ملک جدا شوم و متاسفانه وقت و اطلاع کافی در این رابطه ندارم.خواهان معرفی وکیلی مجرب هستم
  سپاسگزارم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام،
   وقت بگیرید حضورا تشریف بیارید.

 • مژگان
  مژگان

  با سلام و خسته نباشید من با وکالت از طرف خانواده ملک پدری رو نزدیک یک ماه پیش فروختم این ملک در طرح تفضیلی شهرداری عقب نشینی دارد در مبایعه نامه مشخصات ملک ثبتی ملک نوشته شد فقط به جای متراژ اصلی ملک که ۱۶۵ متر مربع میباشد متراژ عقب نشینی با توجه به استعلام قبلی ملک توسط بنگاه‌دار ۱۱۵ نوشته شد واز ما برای نوشتن مبایعه نامه استعلام جدید را نخواستند و گفتند برای انتقال سند استعلام جدید بیاورید در مبایعه نامه حق فسخ هم قرار دادند برای هر دو طرف با پرداخت ۱۰ درصد معامله ولی وقتی برای آن نوشته نشده است البته مبلغ دو سوم معامله همان روز پرداخت شد لازم به ذکر است در مبایعه نام نوشته شده است متراژ بر اساس استعلام شهرداری لحاظ می‌گردد ولی در رابط با تغییر کاربری چیزی نوشته نشده است چون خریدار قبلا به شهرداری مراجعه کرده بود و هم از متراژ و هم از تغییر کاربری اطلاع داشته
  من بعد از مراجعه به شهرداری متوجه شدم طرح جدید ۲۴ متر از ملک کم شده وکاربری آن از مسکونی به تجاری تغییر یافته
  من بعداز این درخواست فسخ معامله را کردم که فروشنده موافقت نکرد
  ۱-آیا این معامله بر اساس اینکه مدت برای فسخ نوشته نشد باطل است؟
  ۲-آیا بر اساس اینکه متراژ ملک بر اساس سند ارائه شده در بنگاه نوشته نشده این معامله را می‌شود باطل کرد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   میتوانید با ارسال اظهارنامه و دادخواست تقاضای فسخ نمایید.

 • سید وحیدجلالی
  سید وحیدجلالی

  سلام.پدربزرگم چهار دونگ از ی خونه رو ب مادرم داده دو دونگ دیگش مهریه زندایی بوده بابت دو دونگ چهار میلیون حدود۱۴سال پیش پرداخت کردیم ب زندایی ولی هیچ مدرکی نگرفتیم حدود۱۱سالم هست ک سند۶دونگ گرفتیم خود داییم اومد امضا کرد ک ما تونستم سند بگریم الان بعد ۱۴سال همین داییم مدعی شده ک دو دونگ مال زنده.شکایت کرد قاضی هم خیلی راحت رای ب نفع اونا داد.چرا ما طی این چند سال هیچ ادعایی نداشتن همین ک ملک گرون شد مدعی شدن.لطفا راهنمایی کنین .آیا راهی هست .

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   برای پاسخگویی یه سوال شما نیاز است که مدارک و رای دادگاه مطالعه شود، به شما پیشنهاد می شود که حضورا جهت مشاوره مراجعه نمایید.

 • محمد
  محمد

  سلام
  چن سال پیش پدر بزرگ بنده در منطقه ای چاه میزنه و بعد عده ای میان وادعا میکنن که این منطقه مال اوناست وچاه زده شده متعلق ب پدر اونا میشه در حالی ک سند زمین ب نام پدر بزرگ بندست الان میشه زمین رو از اونا پس گرفت در حالیکه شریعت بخاطر شهادت دروغ اونها مکان رو ب اونا داده واونجا سکونت دارن وساخت وساز میکنن؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام اگر مدارکی باشه که اثبات کنه زمین متعلق به پدربزرگ شما هست می توانید از طریق دادگاه اقدام کنید ولی بهتر است قبلا وکیل متخصص مدارک شما رو ببیند

 • علی کامجو
  علی کامجو

  سلام. بنده مشکلی در فروش ملک اشتراکی دارم. شریکم از کشور خارج شده و در هلند پناهندگی گرفته. ۴/۵ دونگ ملک به اسم منه و لازم دارم این ملک رو بفروشم. آیا میشه این پرونده رو به دادگاه برد و ملک در مزایده فروش بره و من سهم خودم را بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام
   در صورت تشخیص اداره ثبت مبنی بر عدم امکان افراز، می توان درخواست فروش ملک مشاع را در دادگاه مطرح کرد.

 • مجتبی علیپور
  مجتبی علیپور

  سلام
  اسفند ۹۷ یک دستگاه آپارتمان در تهرانپاس شرقی خریده ام، فروشنده در قرارداد متعهد شده بود در تاریخ ۹۹/۰۵/۲۰ جهت انتقال سند در محضر حاضر شود ولی متاسفانه این کار را انجام نداده اند و بنده هم عدم حضور را گرفتم، اکنون به دلیل هزینه های بالا فروشنده اقدامی جهت انتقال سند انجام نمی دهد ساختمان دارای ۴۲ واحد می باشد و هنوز پایان کار نیز اخذ نشده است از طرفی به دلیل طرح لویزان می بایست مبلغ زیادی پرداخت نماید. لطفا بنده را جهت احقاق حقوق خود راهنمایی نمایید
  ۰۹۱۲۷۳۷۸۱۶۴

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.دعوی الزام به تنظیم سندبسیارتخصصی است.بایدباتمام مدارک نزدوکیل متخصص ملکی درنزدیکی محل زندگی تان بروید.

 • رضا قاسمی
  رضا قاسمی

  سلام وقت بخیر
  ملکی که طرح منابع طبیعی گرفته چطور سندشو ابطال کنیم و ملک مون را پس بگیریم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام
   باید طرح دعوی به طرفیت دولت طرح نمایید.
   قبل از هر اقدامی حضورا با وکیل دادگستری مشورت نمایید.

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.


برچسب‌ها :

  مشاوره تلفنی رایگان