طلاق از طرف زن

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل خانواده با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

برای درخواست طلاق از طرف زن مراجعه به دفتر خدمات الکترونیکی قضائی و سپس مراجعه به مشاوران، سرانجام با وصول نظریه های صادره در شعبه ای مطرح میشود که پرونده در آنجا ارجاع شده است. اگر شوهر موافقت نکند دادگاه برحسب دلیل و مدرک و سند و مشکلات و مخاطراتی که برای زوجه توسط زوج به وجود آمده است میتواند با استفاده به ماده 1130 قانون مدنی با احراز شرایط ولو زوج هم مخالفت با طلاق را داشته باشد، حکم طلاق زوجه را صادر نماید.

مراحل طلاق از طرف زن

1 – دوام زوجیت موجب عسر و حرج و مخاطرات جانی، مالی، حیثیتی و غیره برای زن داشته باشد، در اینصورت زن به استناد ماده 1146 ناظر به ماده 1130 قانون مدنی میتواند از محاکم مربوطه تقاضای طلاق را درخواست کند. بنابراین قانون حق طلاق را در صورت کراهت به شوهر و عسر و حرج و مخاطرات جانی و مالی و حیثیتی پس از اثبات آن به زوجه اعطاء نموده است که میتواند برحسب مورد به دادگاه خانواده مراجعه و حکم طلاق از طرف زن را پس از بررسی دریافت نماید.

2 –  شرط وکالت در طلاق، به این معنا است که مرد در مورد حق خود برای خود در طلاق دادن زن  به خود زن وکالت می دهد تا او بتواند راسا خود را طلاق دهد.

3 – در عقد نکاح شروط دوازده گانه ای وجود دارد که اگر شوهر این شروط را امضا کرده باشد در صورت رعایت نکردن هر یک از شروط مذکور، زن با استناد به آنان می تواند از دادگاه درخواست طلاق کند. شروط دوازده گانه عبارتست از:

 • استنکاف مرد از نفقه یا عدم توانایی در دادن آن به مدت 6 ماه .
 • مبتلا بودن زوج به بیماری لاعلاج
 • اعتیاد شوهر به مواد مخدر یا الکل طوری که ادامه زندگی زناشویی را برای زن دشوار کند.
 • جنون مرد زمانی که امکان فسخ ازدواج نباشد.
 • اشتغال مرد به شغلی که باعث آبروریزی برای زن است.
 • حبس زوج برای مدت پنج سال یا بیشتر
 • شوهر زندگی زناشویی را به مدت 6 ماه متوالی بدون عذر موجه ترک کرده باشد.
 • محکوم شدن مرد به مجازات حدی و تعزیری
 • مرد بعد از گذشت 5 سال زندگی نتواند بچه دار شود.
 • ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسرش.
 • بد رفتاری شوهر.
 • در صورت مفقودالاثر شدن زوج به مدت 6 ماه پس از رجوع زوجه به دادگاه.

برای کسب اطلاعات بیشتر ویدیو زیر را مشاهده کنید

 

مدارک لازم برای دادخواست طلاق از طرف زن

مدارک لازم برای دادخواست طلاق عبارتست از:

 1. سند ازدواج رسمی: در صورت نبود اصل سند ازدواج باید رونوشت آن را از دفترخانه محل انعقاد عقد نکاح دریافت کنید.
 2. شناسنامه
 3. کارت ملی
 4. و در نهایت اگر مدارک دیگری فیمابین زوجین مبادله یا منحصراً به یک نفر باشد که تأثیر در روند پرونده داشته باشد قابلیت طرح دادخواست طلاق را دارد. زن در صورتیکه وکالت در طلاق داشته باشد برای اجرای آن حتما باید برای مرد وکیل بگیرد و برای خودش هم اگر وکیل بگیرد دیگر نیازی به حضورش نمیباشد.

مهریه در طلاق از طرف زن

در طلاق از طرف زن ، اگر زن تقاضای طلاق نماید صراحت ماده 1146 قانون مدنی میگوید چنانچه زوجه کراهتی نسبت به شوهر داشته باشد میتواند با بذل تمام یا مقداری از مهریه آن هم با احراز عسر و حرج و کراهت و مخاطرات به وجود آمده تقاضای طلاق خلعی را از دادگاه درخواست نماید و بقیه مهریه قابل مطالبه می باشد. اگر در رابطه با مهریه هرگونه توافقی شده باشد زوجه می تواند از آن توافق در دادگاه استفاده کند. شرط تنصیف دارایی فقط در طلاق از طرف مرد می باشد.

نفقه و اجرت المثل در طلاق از طرف زن

در طلاق از طرف زن تا مادام که زن در عده است، نفقه باید توسط زوج به زوجه پرداخت گردد. مگر توافق دیگری توسط آنان در مدت عده حاصل شده باشد لکن اگر دخول انجام نشده باشد نفقه بعد از طلاق به زوج تعلق نمی گیرد.

اجرت المثل و درخواست آن از طرف زن بر مبنای سال ازدواج تا طلاق و برحسب ملائت و مکنت مرد بر اساس نظریه کارشناس رسمی دادگستری تعیین میشود لکن برخی محاکم به این اعتقاد هستند اگر توافقی از ناحیه زوجین در ادامه زندگی راجع به اجرت المثل نشده باشد. زن نمی تواند مطالبه اجرت المثل را در هنگام ادامه زندگی زناشوئی از مرد داشته باشد. زیرا ممکن است در آینده نقصان یا ازدیاد برای زوج حاصل شود که محاسبه آن در بعد ممکن نشود.

طلاق از طرف زن
طلاق از طرف زن

 طلاق از طرف زن در دوران عقد

 طلاق از طرف زن در دوران عقد یعنی تا زمانیکه مراسم عروسی و دخول انجام نشده باشد. زن میتواند نصف مهریه را مطالبه کند ولی اگر دخول انجام شود و یا اینکه زوجه باکره باشد طبق ماده 1085 قانون مدنی میتواند با حق حبس و تا مادامی که کلیه مهریه از ناحیه زوج داده نشود از هم بستری با زوج امتناع نماید که موجب کراهت یا حق حبس است.

طلاق غیابی از طرف زن

تقاضای طلاق غیابی به درخواست زن بعلت مفقود الاثر بودن یا فقدان آدرس و انتشار آگهی در روزنامه های محلی یا کثیرالانتشار می باشد.

مزایای طلاق از طرف زن توسط وکیل

اگر طلاق از طرف زن توسط وکیل مطرح شود مسلماً علم و تجربه هر فرد در تخصصی که دارد قابلیت پیگیری هر موضوع را تا حصول نتیجه قطعی خواهد داشت که وکیل دعاوی نیز بر مبنای همین اصل میتواند در محاکم با تبیینی که از حق و قانون دارد عمل کند.

4/5 - (77 امتیاز)

مطالب مرتبط

200 دیدگاه

 • mahdieh
  mahdieh

  با سلام
  من ۲۴ سالمه و ۱۰ ساله که ازدواج کردم همسرم جز اراذل و اوباش شناخته شده و برای دعواهای مکررش در زندان هست
  یک ساله ک خانه پدرم هستم ودر این یک سال هیچ پولی برای من به عنوان نفقه واریز نکرده
  مهریه و نفقه رو اجرا گذاشتم و۶عید درخواست طلاقم از طریق دفتر خدمات قضایی ب دادگاه ارجاع دادم
  وعلت طلاق و عدم امنیت جانی و ضرب و شتم و فحاشی و تهدید به قتل زدم
  بنظرتون امکان بردم در دادگاه چقدر هستش واینکه چقد طول میکشه تا دادگاه برام وقت جلسه تعیین کنه برای طلاق
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   حدود شش ماه رسیدگی به پرونده طلاق زمان میبره

 • فاطمه قلمستونی
  فاطمه قلمستونی

  سلام خسته نباشید ببخشید من یک ساله عقد کردم و رابطه هم داشتیم. اوایل عقد همسرم کتکم میزد ولی بعدش قول داد که نزنه الان کتک نمیزنه ولی همش فحش های بد و رکیک به من و خانوادم میده و همش تهدیدم میکنه که کتکت میزنم و بعد عروسی تو خونه حبست میکنم و داغ دیدن پدر مادرت رو بع دلت میزارم .الان من ازش متنفر شدم از چشمم افتاده و دیگه دوسش ندارم میخوام جدا شم .ولی میگه من طلاق نمیدم تو زن قانونی من هستی میام به زور میبرمت کسی حق نداره چیزی بگه چیکار کنم به نظرتون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام می توانید در صورت اثبات عسر و حرج تقاضای طلاق کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام اقدام به شکایت کیفری ضرب و جرح و فحاشی توهین نمایید تا دلیلی باشد برای طلاق . توضیحات بیشتر تماس بگیرید.

 • Arezo
  Arezo

  سلام شوهرم تعادل روحی روانی نداره و یه ادم عصبی هست و قرص روان گردان و مواد مخدر مصرف میکنه ثابقه خودکشی هم داره با این دلایل میتونم حکم طلاق بگیرم چقد زمان میبره؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام ادعای شما در دادگاه مورد بررسی قرار میگیرد در صورت اثبات اعتیاد و حالت عسر و حرج میتوانید حکم طلاق بگیرید کمتر از یکسال زمان میبرد

 • خانم حسینی
  خانم حسینی

  سلام خسته نباشید
  شوهرم بهم خیانت کرده بدون که من خبر دار بشم رفته یه زن دیگه رو اورده خونه من و به منم میگه که تورو طلاق نمیدم من الان سه ماه میشه امدم خونه پدرم شوهرم تریاک میخوره قرص میخوره و گاهی وقتا هم مشروب میخوره الان من میخام طلاق بگیرم غیابی ایا امکان داره

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   متاسفانه طرح دعوی طلاق از زوجه بسیار مشکل است
   و حتی اگر حق و حقوقتان را بذل بفرمایید فقط پنجاه درصد هست که بتوان موفق شد

 • جاسم ابراهیمی
  جاسم ابراهیمی

  باسلام اگر درخواست طلاق ازطرف زن باشد ودرجریان رسیدگی مرد بتواند ثابت کند که زن رابطه نامشروع داشته وبا ارایه حکم مبنی بر محکومیت تمکین زن بازهم مسأله عسر وحرج زن جهت ادامه زندگی مصداق دارد یاخیر واینکه نتیجه دادخواست زن چه میشود

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام تقاضای طلاق از ناحیه زن بدون داشتن دلیل پذیرفته نخواهد شد

 • باران
  باران

  سلام خسته نباشید . بنده سال ۹۷ عقد کردیم و آذر ۹۹ شوهرم ب دلایلی نمیخواد باهام عروسی کنه و میگ طلاق بگیریم اونم تفاهمی . بنده ۱ سال و نیم میشه در خانه پدرم هستم و شکایت حقوقی و کیفری نیز کردم ک حقوقی مرتب نفقه واریز میکند و کیفری ب دلیل مشاوره ای ک رفتیم خودشون پرونده رو مختومه کردن و چند باری دادخواست تعیین تکلیف دادم ک برای باره اول ب دادخواستم جواب دادن ک مسکن آمادس و شما و زندگیمو دوست دارم و تا سه روز مهلت داده ک تمکین کنم منم جواب دادخواستشون رو ندادم چون میگن واجب نیست …ولی مجددا دادخواست دادم ک زمان و مکانی رو معین کنه ک با خانواده حضور بهم رسانیم ولی جوابی نداده اصلا …بعدا هم زنگ زدم ک چرا دادخواست تمکین نمیدی میگ نمیخوامت برا جی بدم ….در پاسخ ب اظهارنامم گفته همه چیز آمادس و دوست دارم ولی عملا اقدامی نمیکنه .. و هیچ مشکلی اقام نداره و حتی مشاوره ها میگن توش چیزی نیست درست میشه ولی خب منو نمیخوااد …دوسم نداره …ایا با این شرایط قانون میتونه طلاقم رو بگیره …بهتره از شرایط عقد نامه اقدام کنم یا عسر و حرج …و چند سال از نظر شما طول میکشه برای طلاق ؟؟؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.فقط توافقی می توانیدطلاق بگیرید.درغیراینصورت همسرتان باحکم تمکین می تواندازدواج مجددکند.

 • صدیقه نجفی
  صدیقه نجفی

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما
  الان ۲۲ساله ازدواج کردم سه تا بچه دارم ولی شوهرم هم شکاکه هم دست بزن داره همش تو خونه تا دعوا میشه میگه توخرابی بهش گفتم میرم درخواست طلاق میکنم مهریه مو میگیرم بهم میگه به تو مهریه تعلق نمیگیره من عدم تمکین میزنم اصلا امنیت توخونه ش ندارم
  من بچه هامو دوست دارم نمی‌خوام مهر طلاق بخوره توزندگی بچه هام
  آیا میتونم برم پیش دادستان بهشون مشکلمو بگم طلاق نگیرم ولی جدا زندگی کنم خرجی هم نمیده
  توروخدا راهنماییم کنید میتونم مهریه مو بگیرم یانه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام با توجه به عدم امنیت جانی و روانی می توانید تقاضای تهیه مسکن مجزا نمایید

 • صدیقه نجفی
  صدیقه نجفی

  ببخشید شوهرمن یکبار ازدواج کرده بود اون بنده ی خدا هم مشکل نداشت الکی میگه اون مشکل داشت مهریه اونو هم داده میتونم تو دادگاه مدارکی که زنشو طلاق داده و مهریه ها پرداخت کرده نشون بدم
  اینکه درآمد خوبی داره به ما نمی‌ده کارمشتری درست نمیکنه ولی مشتری شکایت می‌کنن همیشه من ضمانت شو میکنم ماشین میزارم بیاد بیرون که زندان نره آیا اینها رو هم میتونم به دادگاه عنوان کنم یانه خون مارو توشیشه کرده درآمدش خوبه ولی با کارت خودش کارنمیکنه به آینه خودش چیزی بنام ندارم به اسمه خانواده اش میزنه مهریه ام ۸۰تاس میتونم کامل بگیرم یا قسطی میکنن
  خواهش میکنم راهنمایی کنید من کسی ندارم مادر پدرم کوچیک بودم فوت کردن

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   متاسفانه اگر مطالبه مهریه را انجام دهید, در نهایت مهریه به اقساط قابل پرداخت است
   و البته به عنوان پیش پرداخت چند سکه تعیین می شود

 • رویا
  رویا

  سلام
  من دوماهه ازدواج کردم الان عقدیم من شوهرمو نمیخام یعنی ب قدری ازش متنفرم ک حد نداره فقط طلاق میخام خانوادم و نامزدم راضی نیستن میگن ن ابرو دارم و فلان زندگیتو بکن اما ب خدا سخته ب منم تهمت میزنن شاید زیر سرت بلند شده اما ب خدا اینطور نیس فقط نمیخامش هر دفعه میاد خونمون بیرونش میکنم حس میکنم کنارش امنیت ندارم نمیدونم چیکار کرده تا بهم نزدیک میشه بدنم لرز میگیره
  اگه طلاق بخام میشه کرفت؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام،
   دادخواست طلاق را با ارایه دلایل خود و البته بذل مهریه مطرح نمایید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.فقط توافقی

 • عصمت
  عصمت

  باسلام خسته‌نباشید من میخوام دادخواست طلاق بدم بخاطراعتیادشدیدشوهرم وعدم امنیت جانی و فحاشی ودست بزن دارن و ندادن خرج مخارج مهرمم میبخشم فقط طلاقم بده باید چه‌مراحلی طی کنم کجابرم دادخواست بدم وچقدطول میکشه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در صورت اثبات موارد اشاره شده می توانید تقاضای طلاق نمایید برای ثبت باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی رجوع کنید

 • حامد مسلمیuser-09304165523
  حامد مسلمیuser-09304165523

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  روند پرونده ما به این صورت پیش رفته ک خانم اول کلیه حساب ها و ی زمین را از اداره ثّبت اسناد و املاک مسدود کرده و رای زمین را بنفع خود در اورده
  و بنده تمکین زدم ک رای اوردم ولی خانم بازگشتی نداشته تاکنون و حتی تا ۲ بار هم از دفتر خدمات قضایی خواهان صدور اجرایه تمکین شدم ولی جوابی نیومد
  واز طریق شورای حل اختلاف با پرداخت مهریه به طور اقساطی و بردن جهیزیه به سازش رسیدیم
  و خانم دادخواست طلاق داده
  و اینکه ایا تنها با داشتن پیامک هایی عاشقانه به دختر در تلگرام و یک پیامک در سایتهای فساد صیغه یابی و همسر یابی ک حدود ۲/۵ سال گذشته ایا میتواند اثبات خیانت کند و ادامه زندگی مشترک را سخت و دشوار اعلام نماید و قاضی را مجاب کند ک حکم طلاق را به نفع خانم صادر کند ؟
  و شما چه راهکاری را پیشنهاد میکنید ؟
  با تشکر از شما

 • رعنا
  رعنا

  سلام، ۶ماهه عقد کردم،، نامزدم ۲ماه هست گذاشته رفته و هیچکس ازش خبر نداره،،فقط پیام داده ک نمیخوامت اشتباه کردم ک ازدواج کردم ، درخواست طلاق میدم،، درصورتی ک هیچ مشکلی نداشتیم حتی بحث و دعوا هم نداشتیم،الان دوماه میگذره درخواست طلاق نداده خانوادشم نمیدونن کجاهست هرجا دنبالش میگردن نیست، بهم پیام داده ک مدارک رو ب من نمیدن،، خودت برو درخواست طلاق بده،، من موندم چیکار کنم و بعد از دوماه ک معلوم نیست کجا هست نمیخام باهاش زندگی کنم و البته ک توی این ۶ماه دروغ های زیادی گفته، چیکار کنم؟ درخواست طلاق بدم؟ یا مهریه رو اجرا بزارم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام تصمیم با شماست در هر صورت وکلای ما پشتیبان شما هستند و برای اخذ مدارک نیز می توانید اقدام کنید

 • مهران
  مهران

  سلام وقت بخیر
  من دو ساله ازدواج کردیم حالا زنم از طریق تماس و پیامک بمن خیانت کرده فقط تلفنی و پیامکی رابطه جنسی در کار نبود اگر هم بوده شک دارم مدرکی برای اثبات ندارم فقط پرینت مکالمه وپیامکشو دارم جرمش چیه؟و اینکه شکایت اگه بشه برای طلاق ایا دادگاه میفته منطقه زندگی زن یا میفته منطقه زندگی مرد اولویت با کدام طرفه چون من اصفهان زندگی میکنم و زنم شیرازیه..جدا ازین سه ماهه خونه منو ترک کرده و بدون اجازه رفته خونه پدرش خواهش میکنم کامل توضیح بدین

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام مجازات رابطه نامشروع غیر زنا در صورت اثبات تا ۹۹ ضربه شلاق است که نیاز به مدارک و دلایل محکم تر دارد
   دادسرای محل وقوع جرم است صالح به رسیدگی است
   می توانید دادخواست الزام تمکین مطرح کنید

 • زهرا
  زهرا

  سلام خسته نباشید
  من ۲ساله شوهرم توی زندان هست
  میخام طلاق بگیرم و مهریه رو هم میخام شرایطش چجوریه؟
  و اینکه من یه بچه ۱۲ ساله داره و میخام حضانت بچم برای خودم باشع امکانش هست؟!

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام، با توجه به همین مورد امکان طرح دعوی و اخذ طلاق وجود دارد؛
   بستگی به جنسیت بچه و اینکه حضانت قانونی در این سن با چه کسی است دارد.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام، با توجه به همین مورد امکان طرح دعوی و اخذ طلاق وجود دارد؛
   بستگی به جنسیت بچه و اینکه حضانت قانونی در این سن با چه کسی است دارد.

 • نیلی
  نیلی

  سلام من ۳۵سالمه ۱۶ساله ازدواج کردم دوتا دختر دارم همسرم از اول زندگی بد دل و شکاکو عصبی بوده دست بزنم داره یه بار پنج ساله پیش رفتم پزشک قانونی شکایت کردم دیه تعلق نگرفت گفتن دعوای زنو شوهری ولی خودش یک چهارمه من آسیب دیده بود توسط برادرم تو دعوا بهش دیه تعلق گرفت الانم تو این پنج سال دل منو خون کرده زندگی رو برام جهنم کرده منم فقط به خاطر بچه هام برگشتم خونه ولی تو این پنج سال نه گذاشته درست حسابی خانوادمو ببینم نه اجازه داده اونا پاشونو بزارن خونم خونه خواهرم رفتم وقتی فهمید یه جنگی توخونه راه انداخت همیشه هم به من شک داره از اول زندگی وقتو بی وقت بدون اجازه گوشیمو چک میکنه تمام پیامامو میخونه منم الان چند ماه رمز گوشمو عوض کردم بهش نگفتم چون واقعا دیگه دلم نمیخاد باهاش زندگی کنم یعنی ازش متنفرم به خاطر توهینای وقتو بی وقتش به خانوادم دیگه خسته شدم میخام خودم دادخاست طلاق بدم اونم میخاد بره خونه رو به نام پدرش بزنه که آپارتمان درست کرد مهریمو بهم نده تو رو خدا چی کار کنم ثابت کنم که عصبیه و وضع مالیش خوبه ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام برای جلوگیری از انتقال اموال سریع تر نسبت به توقیف اموال اقدام کنید
   در خصوص طلاق اگر اختلال رفتاری ایشان اثبات شود رای طلاق به نفع شما صادر می شود

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام برای جلوگیری از انتقال اموال سریع تر نسبت به توقیف اموال اقدام کنید
   در خصوص طلاق اگر اختلال رفتاری ایشان اثبات شود رای طلاق به نفع شما صادر می شود

 • رضایی
  رضایی

  سلام.شوهرم ۲۰ ساله که دست بزن داره و فحاشی میکنه ووسایل خونه رو میشکنه مسر بزرگم به علت استرس بیمار قلبی پیدا کرده الان میتونم بخاطر پسرم شکایت کنم و ایشان خانه جدا برای ما تهیه کنند

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در صورت اثبات عدم امنیت جانی بله می توانید

 • آرامش
  آرامش

  سلام وقت بخیر
  ۱۷ساله ازدواج کردیم و یک دختر ۱۴ ساله دارم و از روز اول شرایط مالی همسرم سخت بوده ولی موافق کار کردن من نبود الان ۵ ساله من سر کار میرم و همسرم هم توسط یکی از آشنایان من شغل بهتری پیدا کرده و تازه شرایطمون کمی بهتر شده اما در هر مساله و بحثی به سرعت قهر میکنه و بی‌خبر یکی دو روزی میره و به من میگه از فردا حق نداری بری سر کار و اعصاب من و دخترم رو داغون میکنه آیا قانون چنین اختیاری بهش میده ؟ اگر به تنهایی کار کنه باید هم من و هم دخترم به حداقل‌های زندگی راضی باشیم چون خیلی راحت میگه پول ندارم تحمل کنید.
  لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام ، در صورتیکه شغل شما منافی مصالح خانوادگی و حیثیت و شئو نات شما و همسرتان نباشد ، همسرتان نمی‌تواند مانع اشتغال شما گردد.

 • حامی
  حامی

  سلام.خسته نباشین.من ۱۵ سال هست که با همسرم زندگی میکنم و الان یه دختر ۶ ساله دارم.همسر من از همون اوایل ازدواج فوق العاده آدم بد دهن بودن و همیشه یا به خودم یا به خانواده ام توهین میکنن و با القاب خیلی زشت پیش من خطابشون میکنن.اما وقتی حرفی از خانواده خودشون زدت میشه کاملا جبهه گیری و طرفداری میکنن.کلا آدمی هست مه خیلی زود عصبانی میشه حتی دخترم با نگرانی اکثر اوقات باهاش حرف میزنه و همیشه تو دعواها منو خیلی تحقیر میکنه.یکساله رابطه ای نداریم اصلا و ایشون هیچ‌تمایلی ندارن و وقتی اعتراض میکنم میگن به خاطر فشار کار زیاده.من مدی ا چت هاشونو با یکی از کارمنداشون دیدم که انگار رابطه نزدیکتر از کارمند و کارفرما بود و اسکرین چت هاشونو دارم.الانم واقعا بخاطر توهیناشون و عصبانیشتون نمیتونم زندگی کنم.هیچ حقی هم نگرفتم.آیا اگه درخواست طلاق بدم میتونم طلاق بگیرم؟چون همسر من آدمی هست که ممکنه بخواد با لجبازی اذیت کنه منو.آیا با استناد به این مسایل میتونم طلاق بگیرم یا نه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام عدم رابطه زناشویی به مدت یکسال عسر و حرج شما را اثبات می کند از این طریق اقدام کنید.

 • مهدی علیاری
  مهدی علیاری

  سلام بنده سربازم و تازه عقد کردم نزدیک سه ماه میشه
  در طول این سه ماه زوجه با خانواده اش دست ب یکی کرده بودن ک از طریق ازدواج صوری وام ازدواج بگیرن برای خرید ماشین و همینم شده درعین حال متاسفانه خیلی فشار از سوی خانواده زوجه ب من متحمل شده ومن در آخر گفتم نمیتونم زندگی تشکیل بدم با خانمم درقضایا اینا درخواست طلاق توافقی ب درخواست خودشون انجام دادن و منو کشوندن دفاتر رسمی و طلاق توافقی صورت گرفت من میخوام بدونم اینا علم ب این داشتن که وقتی دختروشون بخاطر چندرغاز وام ازدواج ب من فروختن ک بعد ۳ماه طلاق بگیرن آیا این جرم محسوب میشه از لحاظ قانونی در اینجا آیا تدریس و اکراه صورت گرفته شرمنده زیاد شد ممنون میشم کمک کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام در صورت اثبات اگر از شما مالی برده شده باشه (مثل پرداخت مهریه)میتونه جرم تلقی بشه البته اثبات این قضیه بسیار سخته

 • شهلا سهیلی نژاد
  شهلا سهیلی نژاد

  سلام خسته نباشین من سال ۷۴ازدواج کردم همسرم از نظر اخلاقی عصبی هست و دست بزن هم دارد حتی یکبار هم سرم را از سه جا شکسته با وجود اینکه از نظر مالی هم استطاعت دارد اما به من پولی نمی‌دهد هر بار که به او میگویم که به من پول بده شانه خالی می‌کند و می‌گوید که تو پول میخاهی برای چه و خیلی مشکلات دیگر که با او دارم آیا این دلایل کافیست که از او طلاق بگیرم اگر این دلایل مورد قبول دادگاه نیس پس میتوانم لااقل مهریه ام را به اجرا بگذارم تا ازین طریق بتوانم پولی داشته باشم این حق من نیس بعداز ۲۶؛۲۷ زندگی اینقدر منت شوهرمو بکشم که ماهیانه مبلغی به من پول بدهد در صورتی که وضع مالیش هم مناسب است ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام میتوانید مطالبه نفقه نمایید . در خصوص مهریه هم بله میتوانید مطالبه مهریه نمایید.

 • پریسا
  پریسا

  سلام. ۹ سال هست که ازدواج کردم و شوهرم مشکل ضعیف بودن اسپرم دارد و ما هنوز بچه ای نداریم.(چندسال نمی‌دانستیم و جلوگیری کردیم چون بچه نمیخاستیم ولی بعدش هم متوجه شدیم که این مشکل وجود دارد و درمان های کمک باروری هم تا الان جوابی نگرفته ایم). شوهرم وضعیت مالی خوبی دارد هرچند که شریک دارد و بیشتر اموال اسماً به نام شریکشان هست. (یک نکته دیگر تمام اموال را بعد از ازدواج و کم کم بدست آوردیم.)
  حال یه سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین:
  ۱- اگر خودم درخواست طلاق کنم تصنیف اموال بهم تعلق میگیره؟
  (میزان مهریه ام ناچیزه و مهم نیست ولی میخام بدونم حداقل با تصنیف اموال موافقت میشه حتما!؟)

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام خیر تعلق نمیگیرد.

 • م.آ
  م.آ

  با عرض سلام و خسته نباشین
  من ۸ سال ازدواج کردم و یک پسر ۸ ساله دارم . شوهرم ب شدت آدم دمدمی مزاجیه و با همه آدما ب مدت کوتاهی معاشرت میکنه . چون ب شدت شکاکه. در صورتیکه مچ خودش رو بارها با زن های دیگه گرفتم حتی در حال ارتکابه رابطه نزدیکی.برای من ب شدت خساست میکنه و من و همیشه تحقیر کرده توی جمع
  ب تنها کسی ک اهمیت میده پسرمونه. هر کاری هم براش میکنم هیچ کاریم ب چشمش نمیاد من ناتوان شدم در مقابله این همه بی اعتنایی و بی حرمتی . چند باری هم دست بزن داشتن میخوام ازتون بپرسم امکان گرفتن طلاق و گرفتن سرپرستی پسرم چقدر می‌باشد ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام ، شروطی که طبق آن زن میتواند در خواست طلاق نماید در سند ازدواج قید شده، و حضانت فرزند تا ۷سالگی با مادر است پس از آن با پدر می‌باشد

 • محمد ا
  محمد ا

  سلام ما ۱۷ ساله با هم ازدواج کردیم و دوتا بچه داریم ما دو ماه پیش تلفنی با هم بحث کردیم ودو تا فحش دادم الان قهر کرده رفته خونه مادرش راضی کرده بود که توافقی طلاق بگیرم ودر جلسه سوم مشاوره پشیمون شدم میخواد که الان بره خودش اقدام کنه وخیلی سرد هست حتی ماهی یک بار هم خوابی نداره آیا میتونه طلاق بگیره
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام دلایل ایشان باید بررسی شود.

 • مریم
  مریم

  سلام ما۹ساله ک ازدواج کردیم از همون اول ازدواجمون شوهرم همیشه دکمه ندارم رو داشت هرچی میگفتم میگفت پول ندارم . بعد از ۶ماه از عروسیم هرچی طلا داشتم رو بعنوان قرض بهش دادم تاالانکه ۹ساله گذشته هنوز قرضمو پس نداده و تلاشی برا زندکی بهتر نمیکنه . شغلش خوبه و درآمد خوبی داره همیشه سر همینکه پولت چی میشه و کجامیشه دعوا داشتیم بارها کتکم زده و اعتراصی نکردم . پسرم لکنت زبان گرفته ازبس شاهد دعواهای مابوده . الان یه دختر ۲ساله هم دارم تو زمان بارداریم هم چن بار کتکم زده روز بعد زایمانمم بخاطر خانواده ش بامن دعوا کرد. همیشه ب خودم و خانواده م فحش و توهین میکنه . هربار تو خانواده من مهمونی یا دعوتی میشه نمیاد ادا در میاره کفر منو در میاره تااخر دعوامون میشه وقتیم دعوا میکنیم سریع حمله ور میشه بسمتم . دیگه خسته شدم تا کی باید شاهد همچین زندگیی باشم. مهریه مم ۲۵ تاست . میشه منو راهنمایی کنین

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام می توانید تقاضای طلاق یا مطالبه مهریه و یا نفقه نمایید.

 • زهرا
  زهرا

  سلام من شوهرم قبلا معتاد بود و خیلی اذیتم میکرد پولامو میدزدید میرفت باهاشون جنس میخرید الان تقریبا ۳ ساله ترک کرده ولی بیکار نشسته تو خونه بهش تا بحث کار میشه دادو بیداد میکنه و راضی نمیشه کار کنه سه تا بچه دارم دوتاش بزرگن و یکی کوچیک ی دختر بیست ساله و یه پسر۱۵ساله و ی پسر۷ساله
  نه پول داریم و نه چیزی تو شرایط بدی قرار گرفتیم و نمیزاره بچه هام کار کنن بهش گفتیم بریم یه شهر دیگه کار کنیم پول جمع کنیم ولی راضی نشد و بیرونم کرد الان خونه مادرم هستیم و همه دخالت میکنن تو زندگیمون و راضی نمیشه طلاقم بده
  یعنی هیچ جوره راضی نمیشه بچه هام پیشرفت کنن عمرشون داره تلف میشه با این شرایط نمیدونم چیکار کنم بنظرتون چه کنم همش فشم میده فش خانوادم میده و همش میگه دارن خرابت میکنن چون بهش گفتیم بریم کار کنیم
  تروخدا بگین چیکار کنم چقد باید خرج کنم که بتونم ازش طلاق بگیرم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام ابتدا با مشاور روانشناس در ارتباط باشید در نهایت با مراجعه به وکلای استان خود تقاضای طلاق کنید.

 • لیلی
  لیلی

  سلام شوهر من مرد بسیار بی محبت و بی علاقه ایه هفت سال با تمام بی مهری و بی علاقگیش ساختم اما دیگه نمیتونم ضمن اینکه آدم حساس و بدبینی هم هست نسبت به همه آدمها.. زندگی رو برای من و پسر پنج سالم تبدیل به پادگان نظامی کرده مدتهاست کنار من نمیخوابه و هیچ حرف محبت آمیزی از دهنش خارج نمیشه..
  واقعازندگی کردن باهاش برام مثل عذابه در ضمن قبل از من ازدواج کرده بوده و یه پسر ۱۸ساله از ازدواج سابقش داره که اون خانم هم برای همین رفتار سرد و بی محبتش ازش جدا شده..
  بارها باهاش بحث کردم ولی دیگه فایده نداره فقط میخوام جدا بشم
  خواهش میکنم راهنماییم کنید چیکار کنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام . به مشاور خانواده مراجعه کنید . برای طلاق میبایست دلایل محکمه بسند داشته باشید . و یا بصورت توافقی طلاق بگیرید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام . به مشاور خانواده مراجعه کنید . برای طلاق میبایست دلایل محکمه بسند داشته باشید . و یا بصورت توافقی طلاق بگیرید

 • تنها
  تنها

  باسلام.
  همسر من با مادرم رابطه داشتن چند سال.جنسی رو مطمئن نیستم ولی از نظرهای دیگه رو مطمئنم چون دیدمشون چندین بار باهم.ولی مدرکی ندارم ک لثبات کنم.قول دادن دیگه اینکارو نکنن ولی من نمیتونم اعتماد کنم.واینکه همسر من با من رابطه جنسی نداره اصلا و هیچ محبت و لمسی نیست.فقط مثل دوتا هم خانه ایم.بخوام طلاق بگیرم کارم راحته با این اوصاف یا دستم ب جایی بند نیست؟؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام . برای اثبات رابطه نامشروع بایدو درخواست طلاق دلایل کافی و محکمه بسند داشته باشید .

 • زیبا
  زیبا

  سلام خانم ۳۶ ساله هستم ما ۱۷ ساله ازدواج کردیم و دو دختر ۱۴ و ۵.۵ ساله داریم.
  به دلیل مسائلی ۵ سال جدا و در دو شهر متفاوت زندگی میکنیم البته هم ایشون و هم من وقتی بچه ها پیش دیگری هستن به خونه هم سر میزنیم.
  مدتها اختلاف داشتیم بی حرمتی زیادی میکنن و منهم واقعا متنفر شدم ازشون. اگر بخوام درخواست طلاق کراهت بدم و تمام مهریه و حق و حقوقم رو ببخشم و بچه ها رو بگیرم آیا امکانپذیره؟ و چه مدت طول میکشه پروسه طلاق. ممنونم.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام بله می توانید و کمتر از یکسال زمان بر است.

 • صفا
  صفا

  سلام من سی ساله ازدواج کردم و در تمام سی سال شوهرم مرد عصبی و تند خوبیه زود عصبانی میشه و داد و بیداد میکنه مشکل دیگه‌ای نداره ولي با همين اخلاقش من و بچه‌ها رو افسرده کرده‌ از زندگی باهاش خسته‌ شدیم و دیگه تحمل اخلاق تندش رو نداریم ميخوام طلاق بگیرم ولی چطور ميتونم ثابت‌ کنم پرخاشگره،آیا دادگاه‌ این‌ دلیل رو میپذیره؟ شوهرم بلده طوری حرف بزنه که همه بهش حق بدن ولي من اصلا نميتونم از حق خودم دفاع کنم لطفا راهنماییم کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام دلیل برای طلاق نیست با اقدامات دیگر حقوقی ایشان را مجاب به طلاق توافقی نمایید.

 • رقیه
  رقیه

  سلام
  من ۲۶ ساله که ازدواج کردم، همسرم جانباز اعصاب و روانه(۱۰ درصد) یکبار توی خونه اقدام به ضرب و جرح و شکستن وسایل کرد که پلیس صورت جلسه کرد و نوشت که تعادل روانی نداره ۶ ماه هست که نفقه نداده و قبل اونم به مدت یکسال نداده فقط این بین دو ماه به خساب من پول واریز کرده. هر روز داد و هوار میزنه
  طلاق از سمت من چطوریه؟
  ممنونم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام مطالبه نفقه نمایید و یا نسبت به ضرب و جرح شکایت کنید تا دلیلی باشد برای طلاق.

 • M.m
  M.m

  سلام
  من ۲۶سال باشوهرم زندگی میکنم دوتا بچه دارم که یکیش ازدواج کرده یکیش۱۹ساله هست و متاهل نیست
  شوهرم ازهمون اول عصبی بد دهن و کتک میزنه فقط بخاطر بچه هام چندسال تحمل میکنم
  از اموال هم هیچ چیز به نامم نیست،دوماه بیمارستان بدلیل تصادف بستری بود و بهش رسیدگی کردم حالا که حالش خوب شده و سرپاشده بازرفتارقبلیش شروع شده
  درضمن بارهااا بهم خیانت کرده
  زن هارو صیغه میکنه این موضوع انقد زیاد بوده که بعضی از اطرافیان هم اطلاع دارن
  عکس از خیانتش داشتم اما پاکشده
  اگه طلاق از طرف من باشه،ایا دادگاه رای بمن میده
  برا اثبات خیانتش چه مدرکی باید ارائه بدم،عکس هاپاکشدن
  و اینکه تصنیف اموال صورت میگیره؟چون اوایل ازدواج هیچ چیز نداشت و تواین ۲۶سال جمع کردیم و بعد تصادف قراره بهش دیه تعلق بگیره
  هیچ اموالی هم ب نام من نیست ، جایی برای موندن خودم و دخترم ندارم
  میشه راهنمایی کنید!!

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام برای اثبات رابطه نامشروع دلیل محکمتری نیاز است.
   تصنیف در صورتی است که طلاق از ناحیه زوج باشد .
   در نهایت می توانید مطالبه نفقه و مهریه نمایید.

 • انیتا
  انیتا

  سلام من و شوهرم راضی به طلاق توافقی شدیم و طلاق نامه عادی را امضا کردیم که من در ان مهریه و تمام حقوق مالی و شرعی خود را مصالحه کردم و برای ثبت ان به دادگاه مراجعه کردیم الان من منصرف شده ام و هنوز رای صادر نشده چند روز دیگر جلسه دادگاه داریم ایا میتوانم شکایتم را پس بگیرم و بروم سر زندگیم حتی اگه شوهر راضی نباشد راهی دارد قبل صدور حکم کاری کرد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در صورتی که طلاق توافقی باشد انصراف خود را ثبت کنید .

 • AIi
  AIi

  سلام و خسته نباشید .من سال ۹۷ عقد کردم و بعد از ۴ ماه نامزدی خانوم بنده سر ناسازگاری و تحمت بیجا و خلاصه رفتش دادگاه و درخواست مهریه داد
  و مهریه قسطی شد و تا به الان دارم قسط شو پرداخت میکنم درخواست الزام به تمکین براش فرستادم و حاضر نشد از دادگاه حکم ناشزه رو گرفتم و در دوران نامزدی رابطه جنسی هم داشتیم
  و خود من هیچ گونه اعتیاد و مشکل روحی روانی و نه سابقه کیفری و ترک کشور رو نداشتم
  خانوم بنده الان به همه گفته من طلاق غیابی گرفتم
  و من حق طلاق رو به ایشون ندادم از روز اول
  ممنون میشم راهنمایی کنید .آیا این خانوم میتواند طلاق غیابی بگیرد ؟؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام به اداره ثبت احوال مراجعه نمایید تقاضای استعلام کنید تا مشخص شود .

 • سارا
  سارا

  سلام ؛ شوهر من موقع ازدواج یه فرد عادی بوده ؛ ولی چندسال بعد عقد وارد یکی از فرقه های دراویش شده ؛ سوال من اینه که با توجه به فتوا های مراجع شیعه مبنی بر عدم جایز بودن ازدواج و ارتباط با دراویش آیا میشه با ادعای ترس از مبتلا شدن به انحرافات دینی و درویش بودن شوهر ؛ تقاضای طلاق کرد ؟ و چقدر طول میکشه ؟ ممنون .

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام حداقل شش ماه زمان می برد.

 • marziyekazemi9363@gmail.com
  marziyekazemi9363@gmail.com

  باسلام من شوهرم چندسال زندگی مشترک گذاشته رفته به دادگاه مراجعه کردم بعدداوری حکم طلاق من صادرشدبرایم ابلاغیه اومد حالا بعدچهل روز باید به کوجا مراجعه کنم برای طلاق باهمان ابلاغیه میتوانم به دفتر ازدواج طلاق مراجعه کنم برای طلاق

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام گواهی قطعیت از دادگاه بگیرید و به دفاتر طلاق مراجعه نمایید .

 • کیمیا
  کیمیا

  سلام وقتتون بخیر،من خانمم،من از اسفند ۹۸عقد کردم همسرم شش ماه بعد عقد رفتن یه استان دیگه چون دانشجو بودن اینمدت من استان خودم موندم و کارکردم(هزچندهفته هم باهزینه خودم رفتم اون استان پیشش و برگشتم)بعد اتمام درسش اومده گفته تورونمیخوام (خرداد۱۴۰۱)هرکاریم کردیم که بیا درستش کنیم نیومد…تیر ماه من مهر و نفقه و کیفری نفقه رو اجرا گذاشتم…بعدم وکیلش زنگ زد اگه مهر و نفقه بدیم طلاق نمیدیم ماهم هنوز درگیریم اونا هم گفتن درحواست تقسیط مهر رو میدن…من متاسفانه برای صلح وسازش مرداد ۱۴۰۱کیفری رو مسترد کردم ولی بازم خبری ازش نشد که نشد وهمچنان جلوی خانواده من چندبار گفته این زندگی رو نمیخواد وحتی تو شورا هم صورتجلسه شد که زندگی رو نمیحواد (این صورتجلسه دادگاه تمکین هم رفته)ولی تمکین زده برااینکه حقوق منو نده وپرونده تمکین همچنان بدلیل استمهال بازه…ایا بااین اوصاف من میتونم درخواست طلاق بدم؟!نفقه اصلا نداده…

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام برای اخذ طلاق باید حق و حقوقتان را ببخشید .مطالبه مهریه را ادامه دهید تا اقساط مشخص و واریز شود . برای طلاق بگذارید همسرتان اقدام نماید.

 • Han
  Han

  سلام ووقت بخیر من ۱۰ ساله ازدواج کردم و الان به دلیل رفتارایی که داشته میخوام طلاق بگیرم ۳ سال قبل یکبار مدرک پزشکی قانونی داشتم که منوزده بود بعداون درگیزی فیزیکی نداشتیم ،بهش میگم مهرم حلال جونم آزاد،ایا بابخشیدن مهریه درصورتی که حتی شوهر رضایت نده حکم طلاق صادر میشه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام خیر باید دلیل داشته باشید.

 • Sara
  Sara

  سلام من چهار ساله ازدواج کردم همسرم از دیگران پول می‌گرفته و بهشون سود می‌داده الان چک هاش بر گشت خورده از من میخواد که چک هاشو پاس کنم حساب هاش بسته شده میتونم در خواست طلاق به دلیل کار هاش و درخواست پول از من بدم و اینکه تو این چهار سال چیزی ب عنوان نفقه به من نداده فقط پول هاش سود به دیگران هزینه کرده و نکته ای هم که هست منم ازش متنفرم اصلا نمیتونم باهاش صحبت کنم و چون به خاک سیاه نشونده زندگیمو…ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام ابتدا نسبت به مطالبه نفقه اقدام کنید تا دلیلی با شد برای طلاق .

 • زهرا
  زهرا

  سلام
  من ۲۵ سال ازدواج کردم ۳۹ سالمه همه سالها شوهرم خیانت کرد تو زندگیم اون با زنهای شوهر دار وکتکم میزد هر وقت ب خونه پدرم میرفتم با سیلی برادرام بیرون میشدم میگفتن طلاق برا ما عیبه دوسال پیش با هزار بدبختی قرض درخواست طلاق دادم رای طلاق ب نفعم صادر شد اما برادرم تو کوچه کتکم زدن از خونه بیرونم کردن مجبور شدم رضایت بدم برگردم به خدا دیگه تحمل این زندگی ندارم نه پولی دارم نه جای راهنمایم کنید چکار کنم از چه راهی برم طلاقم بگزرم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام می توانید طلاق بگیرید منتها از لحاظ مالی می توانید مطالبه مهریه نمایید.

 • حسین
  حسین

  سلام من نه ماهه ازدواج کردم و همسرم شکاکه و بردمش پیش روانشناس،روانشناس بهم گفت که افسردگی شدید داره و شما را تحت سلطه خود قرار داده و هنوز اخلاق بچه گانه درونش وجود دارد و باید درمان شود. و همسرم سر کوچکترین حرف ناراحت میشه و اعصابمون را بهم می‌ریزد و نمی‌خواهد درمان شود و حتی سابقه خودکشی هم داره و با این شرایط نمتوانم باهاش زندگی کنم و آیا میشود طلاهایی که برایش خریداری کردم را پس بگیرم و طلاق بدم لطفاً راهنمایی کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام با پرداخت حق و حقوق مالی می توانید نسبت به طلاق اقدام کنید.
   با د اشتن فاکتور خرید به نام خود می توانید مطالبه کنید.

 • وحید الرحمن
  وحید الرحمن

  سلام خسته نباشید من ۳سه ماهه نامزد کردم در تالار در حین خواستگار پام شکسته بود و فعلا حالم خوب است و هیچ مشکلی ندارم من شناختی با خانواده زنم نداشتم هیچ مشکلی نداشتیم بعد ها خانواده خانمم یه سری تهمت ها و شایعه پراگنی برام درست کردند که من هیچ مشکلی ندارم و کاملا خوب و سالم هستم در طی دو هفته می‌شود که خانمم میخواد ازم طلاق بگیره و خواست خودمم نیست که ازش جدا بشم و در نکاح من است و هیچ رابطه ایم نداشتیم و در غیاب من با گوشی و تماس صوتی و پیام بهم خیانت کرده که ثبوت هم ازش دارم سوال من این بود که آیا خرچ و مصارف که کردم از طرف دادگاه برایم پرداخت میشود آیا خیانت که کرده برایش جزا داده می‌شود یا خیر ببخشید که زیاد شد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام خیر پرداخت نمی شود.
   رابطه نامشروع باید اثبات شود.

 • سارینا پناهی فر
  سارینا پناهی فر

  سلام خوبین خسته نباشید وقت بخیر من خونواده ام به زور و بدون رضایت قلبی ام منو شوهر دادن و من سال ۹۸ ازدواج کردم و سه سال از ازدواجم می گذرد و تو این مدت سه سال هم نارضایتی ام را نشان دادم و خواستن به حساب خودشان برای تداوم زندگی زناشویی ام تلاش کنن من اصلا قصد ازدواج نداشتم شوهرم مرا دوست دارد ولی من اصلا قصدم ازدواج نبود و یه سری مسائل هست که به علت طولانی بودن موضوع نمی توانم دقیقا اینجا مطرح کنم می دانم نه من با او خوشبختم نه او با من آیا می توانم از خانواده خودم شکایت کنم و اگر نمی شود می توانم حداقل درخواست طلاق دهم مرسی از راهنمایی تون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام برای طرح دعوی طلاق باید یکی از موارد ۱۲ گانه عقد نامه را بعنوان دلیل داشته باشید.

 • محسن ل از تبریز
  محسن ل از تبریز

  سلام آقای کارمند و باسوادم ۱۸ ساله ازدواج کردم پسر۱۷ساله و دختر۱۱ساله دارم زنم سرد مزاجه و شلخته آبروم میره همیشه درگیریم البته دوبار هم صیغه داشتم تموم شده بدلیل سردیش العان میگه طلاق میخام ولی نفقه شیربها حضانت و خرج بچه هارو میخاد راهنمایی بفرماییر چطور از شرش خلاص بشم جیزی هم ندم باتشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام برای اقدام به طلاق باید حق و حقوق مالی ایشان را پرداخت نمایید.

 • ایران زمین
  ایران زمین

  سلام
  من ۱ ساله عقد کردم و همسرمم دوست دارم
  اما به شدت از پدر زن و مادر زنم متنفرم و حالم بهم میخوره ازشون چون خیلی دخالتی و حال بهم زنند
  همسرم هرچی میگم بیا بریم بیرون و بگردیم نمیاد

  الان از طریق پیام گفته میخوام طلاق بگیرم
  و این که لطفا بیایید امضا کنید تموم بشه
  بعد هم گفته طلاق غیابی میگیرم
  حتی این هم گفته که تو هیچی نداری و من مادیاتی نیستم

  این توی دادگاه مدرک محسوب میشه ؟؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام خیر .

 • سایه
  سایه

  با سلام
  اگر زنی نخواهد با شوهرش ادامه زندگی دهد و دلایلی نظیر کراهت به شوهر دارد و قسمت زیادی از مهریه اش هم حاضر به بخشش است و چهارسال هم هست که با شوهر خود جدا زندگی‌میکنند و زن مرتکب ارتباط نامشروع شده ۔و شوهر زن حاضر به طلاق دادن‌زن‌نیست ۔آیا زن چون رابطه نامشروع دون زنا داشته نمی تواند در خواست عسر و حرج دهد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام می توانید اقدام کنید به طلاق .

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام می توانید اقدام کنید به طلاق .

 • بهار
  بهار

  سلام من ۱۰ سال هس ازدواج کردم و یک دختر ۳ساله دارم
  شوهرم خیلی بدهن هس و بهم خیانت کرده سر کار نمیره
  و خرجی خونه خیلی کم حتی بعضی وقتا نمیده وضعیت مالی خوبی نداره حتی خودم هم بهش پول قرض دادم پشت سر خانواده ام خیلی حرفای بدی میزنه با اینکه خانواده ام خیلی بهش احترام میزارن
  رفتار خیلی بدی با خودم و دخترم داره
  الان میخوام بدونم حضانت دخترم رو ب خودم میدن؟!
  و مهریه ام و جهزیه ام رومیتونم بگیرم ؟!

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام حضانت تا ۷ سال با مادر است.
   می توانید مهریه و جهیزیه را بگیرید.

 • حسین
  حسین

  با سلام من دخترم در سال ۹۵ازواج کردم شوهرم بعد مدتی جنونش ثابت شد از اون موقع من خونه پدرم هستم و در دادگاهی وکیل دارم می‌خوام جدا بشم من چه کار کنم طلاق بگیرم تو را به الله راهنماییم کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام از وکیل تان راهنمایی بخواهید و با داشتن حکم جنون همسرتان می توانید تقاضای طلاق نمایید.

 • زهرا
  زهرا

  سلام من میخوام از همسرم جدا بشه اخلاق درستی به همه چی گیر میده و من دیگه دوست ندارم باهاش زندگی کنم همسرم میگه اگه مهریه ات رو میبخشی طلاق میدم ولی من هم طلاق میخوام هم مهریه ام رو میخوام چیکار باید بکنم؟

 • حنانه
  حنانه

  سلام من و همسرم دو ساله ازدواج کردیم من امده بودم مهمون خونه مادرم باهم خوش بودیم بعد چند روز به من میگه دیگه نمیخوامت برو درخواست طلاق بده من الان چیکار کنم خیلی هم دوسش دارم خودش هم هیچ کاری نمیکنه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام تصمیم با شماست در صورتی که نیاز به مشاوره طلاق دارید می توانید بپرسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.


برچسب‌ها :

  مشاوره تلفنی رایگان