طلاق از طرف زن

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل خانواده با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

برای درخواست طلاق از طرف زن مراجعه به دفتر خدمات الکترونیکی قضائی و سپس مراجعه به مشاوران، سرانجام با وصول نظریه های صادره در شعبه ای مطرح میشود که پرونده در آنجا ارجاع شده است. اگر شوهر موافقت نکند دادگاه برحسب دلیل و مدرک و سند و مشکلات و مخاطراتی که برای زوجه توسط زوج به وجود آمده است میتواند با استفاده به ماده 1130 قانون مدنی با احراز شرایط ولو زوج هم مخالفت با طلاق را داشته باشد، حکم طلاق زوجه را صادر نماید.

مراحل طلاق از طرف زن

1 – دوام زوجیت موجب عسر و حرج و مخاطرات جانی، مالی، حیثیتی و غیره برای زن داشته باشد، در اینصورت زن به استناد ماده 1146 ناظر به ماده 1130 قانون مدنی میتواند از محاکم مربوطه تقاضای طلاق را درخواست کند. بنابراین قانون حق طلاق را در صورت کراهت به شوهر و عسر و حرج و مخاطرات جانی و مالی و حیثیتی پس از اثبات آن به زوجه اعطاء نموده است که میتواند برحسب مورد به دادگاه خانواده مراجعه و حکم طلاق از طرف زن را پس از بررسی دریافت نماید.

2 –  شرط وکالت در طلاق، به این معنا است که مرد در مورد حق خود برای خود در طلاق دادن زن  به خود زن وکالت می دهد تا او بتواند راسا خود را طلاق دهد.

3 – در عقد نکاح شروط دوازده گانه ای وجود دارد که اگر شوهر این شروط را امضا کرده باشد در صورت رعایت نکردن هر یک از شروط مذکور، زن با استناد به آنان می تواند از دادگاه درخواست طلاق کند. شروط دوازده گانه عبارتست از:

 • استنکاف مرد از نفقه یا عدم توانایی در دادن آن به مدت 6 ماه .
 • مبتلا بودن زوج به بیماری لاعلاج
 • اعتیاد شوهر به مواد مخدر یا الکل طوری که ادامه زندگی زناشویی را برای زن دشوار کند.
 • جنون مرد زمانی که امکان فسخ ازدواج نباشد.
 • اشتغال مرد به شغلی که باعث آبروریزی برای زن است.
 • حبس زوج برای مدت پنج سال یا بیشتر
 • شوهر زندگی زناشویی را به مدت 6 ماه متوالی بدون عذر موجه ترک کرده باشد.
 • محکوم شدن مرد به مجازات حدی و تعزیری
 • مرد بعد از گذشت 5 سال زندگی نتواند بچه دار شود.
 • ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسرش.
 • بد رفتاری شوهر.
 • در صورت مفقودالاثر شدن زوج به مدت 6 ماه پس از رجوع زوجه به دادگاه.

برای کسب اطلاعات بیشتر ویدیو زیر را مشاهده کنید

 

مدارک لازم برای دادخواست طلاق از طرف زن

مدارک لازم برای دادخواست طلاق عبارتست از:

 1. سند ازدواج رسمی: در صورت نبود اصل سند ازدواج باید رونوشت آن را از دفترخانه محل انعقاد عقد نکاح دریافت کنید.
 2. شناسنامه
 3. کارت ملی
 4. و در نهایت اگر مدارک دیگری فیمابین زوجین مبادله یا منحصراً به یک نفر باشد که تأثیر در روند پرونده داشته باشد قابلیت طرح دادخواست طلاق را دارد. زن در صورتیکه وکالت در طلاق داشته باشد برای اجرای آن حتما باید برای مرد وکیل بگیرد و برای خودش هم اگر وکیل بگیرد دیگر نیازی به حضورش نمیباشد.

مهریه در طلاق از طرف زن

در طلاق از طرف زن ، اگر زن تقاضای طلاق نماید صراحت ماده 1146 قانون مدنی میگوید چنانچه زوجه کراهتی نسبت به شوهر داشته باشد میتواند با بذل تمام یا مقداری از مهریه آن هم با احراز عسر و حرج و کراهت و مخاطرات به وجود آمده تقاضای طلاق خلعی را از دادگاه درخواست نماید و بقیه مهریه قابل مطالبه می باشد. اگر در رابطه با مهریه هرگونه توافقی شده باشد زوجه می تواند از آن توافق در دادگاه استفاده کند. شرط تنصیف دارایی فقط در طلاق از طرف مرد می باشد.

نفقه و اجرت المثل در طلاق از طرف زن

در طلاق از طرف زن تا مادام که زن در عده است، نفقه باید توسط زوج به زوجه پرداخت گردد. مگر توافق دیگری توسط آنان در مدت عده حاصل شده باشد لکن اگر دخول انجام نشده باشد نفقه بعد از طلاق به زوج تعلق نمی گیرد.

اجرت المثل و درخواست آن از طرف زن بر مبنای سال ازدواج تا طلاق و برحسب ملائت و مکنت مرد بر اساس نظریه کارشناس رسمی دادگستری تعیین میشود لکن برخی محاکم به این اعتقاد هستند اگر توافقی از ناحیه زوجین در ادامه زندگی راجع به اجرت المثل نشده باشد. زن نمی تواند مطالبه اجرت المثل را در هنگام ادامه زندگی زناشوئی از مرد داشته باشد. زیرا ممکن است در آینده نقصان یا ازدیاد برای زوج حاصل شود که محاسبه آن در بعد ممکن نشود.

طلاق از طرف زن
طلاق از طرف زن

 طلاق از طرف زن در دوران عقد

 طلاق از طرف زن در دوران عقد یعنی تا زمانیکه مراسم عروسی و دخول انجام نشده باشد. زن میتواند نصف مهریه را مطالبه کند ولی اگر دخول انجام شود و یا اینکه زوجه باکره باشد طبق ماده 1085 قانون مدنی میتواند با حق حبس و تا مادامی که کلیه مهریه از ناحیه زوج داده نشود از هم بستری با زوج امتناع نماید که موجب کراهت یا حق حبس است.

طلاق غیابی از طرف زن

تقاضای طلاق غیابی به درخواست زن بعلت مفقود الاثر بودن یا فقدان آدرس و انتشار آگهی در روزنامه های محلی یا کثیرالانتشار می باشد.

مزایای طلاق از طرف زن توسط وکیل

اگر طلاق از طرف زن توسط وکیل مطرح شود مسلماً علم و تجربه هر فرد در تخصصی که دارد قابلیت پیگیری هر موضوع را تا حصول نتیجه قطعی خواهد داشت که وکیل دعاوی نیز بر مبنای همین اصل میتواند در محاکم با تبیینی که از حق و قانون دارد عمل کند.

4.7/5 - (35 امتیاز)

71 دیدگاه

 • جواد جوانشیر کلوتی
  جواد جوانشیر کلوتی

  سلام. وقتی قانون ودادگاه وکارکنانش خاله زنکی گونه باعث طلاق وبی عدالتی ونابودی وآبرو ریزی چندخانواده میشه… ومدارک موجود اثبات کننده بر مظلومی من وجهل دادگاه ودخالت شخص دیگری همراه با بی لیاقتی کارکنان دادگاه وپلیس و پاسگاه هست؟ چگونه به عدالت وآرامش برسم که اصلا امیدی به هیچ کسی ندارم؟ از دلیل چندین سال شکایت ودادخواستهای متفاوتی که آخرش باعث نابودی خانواده وزندگیم شده؟ هرچه بیشتر دنبال نگه داشتن زندگیم به هرجا رفتم. آخر به بم بست جهل سیستم ومریض موجود رسیدم و هزینه مالی وگوشت جونم رو آب کردم از واقعیت بی عدالتی که وجود دارد وهنوز گرفتار طلاق حرام وازدواج نامشروع همسرم مه مهریه گرفته… و سالهاست تنهام و با پسرم هم کلام نشدم در شهر غریب کش وتبعیدگاه دارالخیانه بافق؟از یزددارلفساده… راهنمایی کنید برای برگرداندن حکم طلاق ظالمانه وشیطانی هوس نفس همسرم و شوهر نامشروع شرور ودوبار از ده بار محکومیت از مزاحمت وش رارت به زندان رفته بدست خودم …!؟ که در دادگاه آشنا دارد و هردوبار از زندان آزادش کردند؟بدلیل مزدوری مدیر عامل معادن بافق و مهره پنهان ورابط بین مدیران از دلیل خانواده شرور داشتن و باج گیر وظالم وفریبکار شناخته شده، در سیستم قضائی وپاسگاه وحفاظت وحراست شهر…

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر هم حکمی صادر شده است و به شما ابلاغ شده است حق اعتراض تا۲۰روز دارید و حتی پس از قطعی شدن در تجدیدنظر استان می توانید اعاده دادرسی را به دیوان عالی کشور اعلام بفرمایید .

 • ‌.
  ‌.

  بنده خانمی جوان هستم که بیش از۴ ساله ازدواج کردم و مهریه هم ۱۴ تا سکه هس و متاسفانه همسرم نه شغل دارد و نه درآمد و دست بزن هم دارد و دخالت های خانوادش رو هم که نگو تو همه چی قانع شدم نه خریدی کردن نه …
  گفتم شاید درست بشه ولی نه تنها درست نشد بلکه هر روز بدتر هم شد الانم ۸ ماهه آقا منو زده از خونه بیرون انداخته ولی با پرویی تمام حق تمکین میخواد بگیره منم از رو سادگی نه پزشک قانونی رفتم و نه از پاسگاه شکایت کردم،حالا هم میگه تا آخر عمرم طلاقت نمیدم و حق ازدواج مجدد برای خودم میگیرم و مخفیانه صیغه میکنم تا نتونی اثبات کنی و مهریه تو هم کمه اگه میخوای اذیتت نکنم بهم پول بده تا طلاقت بدم و متاسفانه تو دادگاه ها هم مظلوم نمایی میکنه و همش دروغ میگه و پارتی پیدا میکنه آخه این چه قانونیه؟لااقل برای اونایی که مهریه شون کمه یه کاری کنن،چون اونی که مهریش کمه هیچ وقت فکر نمیکرد یه روز زندگیش اینطوری میشه و واقعا به قصد زندگی قبول کرد؟خب اینطوری تو جامعه فساد خیلی زیاد میشه.من چیکار میتونم انجام بدم؟آیا راهی برای طلاق گرفتن از این آقا وجود داره؟چون متاسفانه من هیچ مدرکی ندارم که اثبات کنم ایشون بیکاره و منو میزنه چون همش دروغ میگه و دادگاه هم حرفش رو باور میکنه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   بله شما نیز می توانید دادخواست طلاق تقدیم دادگاه نمایید و اگر بتوانید عسروحرج خود را ثابت کنید، دادگاه حکم طلاق را صادر می نماید.

   • آیین
    آیین

    سلام مشکل از شوهرتون نیست وقتی نمی توانید اثبات کنید که بیکاره مشکل از شماست که یه جای کارت میلنگه

 • zan
  zan

  سلام خسته نباشید…من الان نزدیک ۲ ماهه با دختری عقد کردم ا لان بعد این مدت میگوید من پشیمونم،میگم دلیلت چیه؟ میگه هیچ دلیلی ندارم فقط پشیمونم، هیچ یک از شروط ۱۲ گانه عسر و حرج هم نمیتونه ثابت کنه چون خودش میگوید تو هیچ مشکلی نداری مشکل از منه،منم نمیخوام توافقی جدا بشم این مدت من و خانوادم را سر کار گذاشتن!میتونم طلاقش ندم؟الان اگه لطف کنید و بگید چه شرایطی پیش میاد ممنون میشم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام بله شما می توانید موافقت به طلاق نکنید دختر هم می توانداز حق حبس خود استفاده کند و بدون شروع زندگی مهریه خود را مطالبه کند و نفقه هم بگیرد .

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.طلاق ایقاع است ودراختیارزوج واگرزوجه درعسروحرج باشدمی توانددادخواست طلاق بدهد.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.طلاق ایقاع است ودراختیارزوج واگرزوجه درعسروحرج باشدمی توانددادخواست طلاق بدهد.

 • nashenas
  nashenas

  سلام،

  پدر من وکیل هستن و با یکی ازموکل هاش رابطه جنسی دارن. تقریبا یکسالی هست که از رابطشون آگاهیم و پدرم انکار هم نمیکند من و برادرهام خارج از کشور هستیم. و مادرم دیگر تحمل پدرم را ندارند. من سایتتون را کامل خوندم. در زیر مواردی که میتونه به مادرم برای طلاق کمک کند را میاورم. لطفا راهنمایی کنید ک آیا با این دلایل می‌شه طلاق گرفت؟

  – از پدرم صدای ضبط شده داریم که ثابت می‌کنه با موکللش رابطه داشته و داره.

  – شوهر موکل، که پدرم مجبور به طلاق کرده بودنشون ااز این رابطه با خبر هستن.

  – ۲ سال هست ک پدرم با مادرم رابطه جنسی‌ برقرار نکرده. صدای ضبط شده داریم که به موکلش اینو میگه.

  – میدونیم ک با موکلش قبل از طلاق هم رابطه نامشروع داشته، ولی‌ شاهدی جز شوهر موکل و بچه هاش نداریم.

  – از اونجا ک پدرم وکیل و قانون میدونه، اندازه نفقه به مادرم پول میدهد ولی‌ با موکلش میره مسافرت و خوش گذرونی.

  – مادرم تقریبان ۱ سال که قرص اعصاب و خواب میخورند و خیلی در رنج هستند پیش مشاور هم می روند

  – پدرم به دوستان و اشناییان زنگ زد و راجع به مادرم دروغ گفتن. اما کسی‌ باور نکرد و همه بر علیه پدرم هستن. حتی دوستان دورهٔ دانشگاهشون.

  – مادرم از نظر روحی‌ حالشون خراب است. ۳۵ سال با پدرم زندگی‌ کرد به خاطره ما بچه ها. و الان کاملا رنجیده شده.

  – پدرم طلاق نمیده و فقط می‌خواد آزار بده.

  کار هایی که مادرم انجام دادند:
  – اجرا گذاشتنه مهریه. که پدرم گفت نمیده! و مادرم مجبور شد خونهٔ پدری بابامو بذاره اجرا.

  – ممنوع خروج کردن پدرم.

  سوال من:

  ۱-آیا با اثبات خیانت پدرم و داشتن رابطه جنسی‌ با فرد دیگه، برای طلاق کافی‌؟

  ۲- آیا پدرم میتون موکلشو صیغه کرده باشه، بدون اجازه مادرم؟ اگر میتونه، آیا باز هم مادرم میتون اینو به عنوانه خیانت ببره دادگاه؟

  ۳- آیا یک وکیل، اجازه داره که با موکلش رابطه جنسی‌ داشته باشه؟
  ۴- آیا ارزشش رو داره ک ما صداهای بیشتری ضبط کنیم؟ شاید راجب رابطه شون قبل از تلاق موکل صحبت کنن، که مسداقه زنا محسوب می‌شه؟ یا همین الان هم مدرک کافی‌ داریم؟
  – آیا قرص اعصاب خوردن مادر من میتونه کمکی‌ به روند طلاق بکنه؟
  یک دنیا ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.اینکه یک وکیل دادگستری که عرفآ وقانونآ بایدمصداق مسلم اخلاق واجرای حتی جزئی ترین اموراخلاقی وحرفه ای باشدبرخلاف قسم نامه خودمرتکب چنین اموری شده باشددرصورتیکه ادله تان کافی باشددردومرجع می توانیدشکایت همزمان نمائید.اول دردادسرای انتظامی کانون وکلا ودوم بعنوان یک فردعادی دردادسرای عمومی.اگرجرایم فوق ثابت شودبعضآ موجب تعلیق موقت یادائم ویاانفصال دائم یاموقت ازخدمات دولتی وعمومی می شود.وکیل وقاضی دوبال فرشته عدالت هستندوبواسطه شغل شان زندگی اجتماعی وفردی شان ازلحاظ رفتاری واخلاقی بسیارسختگیرانه ترازسایرآحادجامعه است.اگربتوانیدمواردمذکورراثابت نمائیدمسلمآ چنین فردی صلاحیت وکالت رانداردواین امررامراجع قضائی وانتظامی تشخیص داده وحکم صادرمی نمایند.

 • سمیرا
  سمیرا

  سلام من ۴ ماهه ازدواج کردم بعد ازتقریبا یک ماه مشکلاتم باهاش شروع شد خیلی بد دهنه دائم منو تهدید میکنه میبرمت تو باغ میکشمت فلان میکنم یاب هم حق اینکه ازخونه خارج بشم نمیده منو تهدید میکنه عروسی میکنیم میبرمت خونه خودم ببین چه بلایی ک سرت نمیارم بیچارت میکنم حتی قصد زدن منو داشت ک مادرم مانع شد و نگذاشت به دلیل برنامه ضبط تماس صداشم دارم ک منو تهدید کرده میگه هم ب هیچ عنوان حاضر ب طلاقم نیس ب نظرتون دادگاه ب نفع من حکم میده؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام با توجه به شرایط بهتر از که حضوراً و به طور مفصل از یک وکیل مشاوره اخذ نمایید .

  • Roya
   Roya

   سلام ۶ ماه نامزد کردم .نامزدم درخواست طلاق داده گواهی عدم سازش برای طلاق هم اومده . و من هم مهریه و نفقه رو اجرا گذاشتم اما این آقا برای طلاق راضی نیست و نمیاد طلاق بده و الزام به تمکین هم نزده ازش خبری نیس . من می تونم شکابت کنم که منو بلاتکلیف گذاشته؟ الزام به تمکین هم نزده

   • ره جویان عدالت
    ره جویان عدالت

    سلام بله

 • Atena
  Atena

  باسلام و خسته نباشید اگر شوهر در زندان باشد و وکالت طلاق به زن بدهد ایا روز دادگاه از زندان به دادگاه میارنش و اگر شوهر لاابالی زن را ب زور با تهدید به عقد خودش دراورده باشه ایا اون عقد قبول است؟و ایا بعد از طلاق زن باید عده نگه داره؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام اکراهی که به میزان سلب اختیار برسد موجب بطلان عقد است بنابراین ادعای شما اثباتی است و باید ادله قانونی داشته باشید در غیر این صورت می توانید از شروط وکالت در طلاق مندرج در سند نکاحیه استفاده کرده و دعوی طلاق از ناحیه زوجه طرح نمائید .

 • مینا
  مینا

  سلام من خانم هستم ۳۱ ساله
  همسرم ۳۷ ساله
  ۱۱ ساله با همسرم زندگی کردم
  حدود ۷ ماه فهمیدم همسرم به هروئین معتاده
  وخیلی تلاش کردم ترک کنه .وچند بار ترک کرد ولی دوباره وسوسه شد وگشید و ۷ ماه بیکار هست
  من دختر ۸ ساله دارم الان من ودخترم پیش خانواده خودم زندگی میکنم
  مهریه من ۳۱۴ سکه هست
  شوهر خیلی عصبی یه مدت وسایل خونه رو داغون میکنه .
  من میخوام ازش جدا بشم .چون نمیتوانه ترک کنه .خونه پدر شوهرم زندگی میکنیم .شوهرم چیزی نداره .
  وچطور اقدام کنم وتکلیف دخترم چی میشه
  ممنون میشم راهنمایم کنید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام شما می توانید با استناد به اعتیاد شوهرتان در خواست طلاق از ناحیه زوجه با استناد به عسر و حرج طرح نمائید .

 • غریـبه
  غریـبه

  سلام من دختـر۲۲ساله هستم که سه ساله باپسرعمـوم که ۱۱سال ازمن بزرگتره عقـدرسمـی کردیم والان ۲ساله هم دیگه رونمیخایم وتاهالارابطه ی جنسی نداشتیم واون به من تهمـت رابطه داشتن بادوست پسرقبلیم رومیـزنه وهر روز بهم تهمت میزنه که من هرروز بایه پسری هسـتم وهروقت میگـم بیاتکلیفـمونومشخـص کن میگه مـن طلاقت نمیـدم بروخودت اقدام کن ولی بابام ازاینکه پسـربرادرشه نمیزاره برم اقدام کنم وتمـوم جهیـزیم پیش خودشـونه حتی سندازدواج واون حتی اوایل عقـدمون بایه دختـری ازفامیلـمون رابـطه داشـت حتـی پیام هاشوخوندم که به من فوش میداد جلو دختـره
  سوال من اینه که آیاحق درخـواست طلاق رودارم؟
  آیابدون سنـدازدواج می تونم برم اقدام کنم؟
  نفقه ی من زن بهم تعـلق میگیره؟
  تـوروخـدا منـوکمـکـ کنید چون کسی به فکـرمن وزندگیم نیست.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام برای اخذ رونوشت از سند ازدواج می توانید به دفترخانه ازدواج مراجعه نمایید و در خصوص مابقی مشکلات بهتر است ابتدا با یک مشاوره خانواده مشورت نمایید و سپس به دفتر وکالت مراجعه تا مشاوره کاملی اخذ نمایید.

 • سهیلاپردلی
  سهیلاپردلی

  سلام من همشوخوندم شوهرم هیچ کدوم ازاین مشکلارونداره تنهامشکلی که داره خیلی بیخیال وبی توجه من ازلحاظ روحی خیلی دارم عذاب میکشم خیلی ببخشیداون فقط وقتایی که رابطه میخوادخوبه بعدش میشه همون ادم بیخیال تامیام حرف بزنم یاجوابمونمیده یاسریع جوش میاره میگه من همینم ومیگه توچه میفهمی بچه ای اخه ما۱۱سال تفاوت سنی داریم واون ازمن بزرگتره

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام به نظر می رسد شما بهتر است ابتدا به یک مشاور خانواده مراجعه نمایید تا سعی کنید این مشکلات را حل نمایید و در صورت عدم حل مسائل پس از آن حضورا جهت اخذ مشاوره مفصل به وکیل مراجعه نمایید.

 • Hamed
  Hamed

  سلام . من سه ساله که عقد کردم و تقریبا یک سال پیش با خانومم نزدیکی داشتیم و باکره نیست و طی بحث هایی ک داشتیم بین خانواده و خودمون ایشون اقدام کردن و دادخواست طلاق دادن و دادگاه هم وقت مشاوره تعیین کرده. می‌خوام بدونم درصورت باکره نبودن همسرم روال طلاق به چه صورت پیش میره هرچند من راضی به جدایی نیستم و اگه ایشون درخواست مهریه کنه چطور میشه.آیا درصورت باکره نبودن می‌تونه هم مهریه بگیره و هم از من جدا بشه ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.مواردطلاق زوجه درشروط عقدنامه وماده۱۱۳۰ قانون مدنی ذکرشده است.

  • رضا
   رضا

   برای مهریه اگه میخواهید باکره نبودن را اثبات کنید ،زیاد تلاش نکنید چون در صورت خیانت هم مهریه شامل خواهد شد.
   اما گواهی پزشکی قانونی بگیرید که ثابت کنه چه موقع بکارتش از بین رفته اگه اثبات بشه.تا طلاق از طرف شما موجه باشه بتونید برای مهریه اعسار از پرداخت بگیرید.چون اگر موجه نباشه رویه دادگاه ها اینه که اگر موجه نباشه اعسار رو به سختی قبول میکنن.اگر نتونستید طلاق توافقی از نوع خلع چاره کار شماست که همسرتون به مقدار مهریه یا کمتر و بیشتر از مهریه گذشت میکنه و باید این گذشت رو برائت بنویسید تا جلوی ضرر احتمالی رو بگیره.دقت کنید برائت نه بخشش

   • ره جویان عدالت
    ره جویان عدالت

    اگر دلایل برای طلاق کافی باشه میتونه طلاق بگیره مهریه هم حق ایشون هست میتونه اجرا بزاره البته طلاق از ناحیه زوج کمی دشوار است و دادگاه به راحتی حکم نمیدهددر صورت باکره بودن هم میتواند مهریه را مطالبه کند.

 • حسین
  حسین

  سلام.ما ۷ماه عقد کردیم.و الان به توافقات نرسیدیم و قصد طلاق داریم.دخولی هم صورت نگرفته.
  خواستم بدونم مراحل طلاقو چطوری پیش ببریم که با توافق جدابشیم .و کار به حضوردردادگاه نکشه.
  و اینکه چطور توافقی کنیم که مهریه رو خانومم ببخشه و اینکه بعدا نتونه پشیمون بشه.
  اگه برای طلاق خلع یا مبارات بهش وکالت بدم یعنی مهریش بخشیده شده؟ایا میتونه بعدا بگه پشیمون شدم و مهریه میخوام؟
  یا بهتره اول برم دفتر اسناد اقرار نامه ای چیزی بگیرم که مهریه رو بخشیده و ابراء کرده؟ممنون میشم راهنمایی کنید.
  فقط میخوام یطوری باشه که بعدا نزنه زیر توافق.یعنی توافقی غیر قابل برگشت.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام و ‌وقت بخیر میتونین در دفاتر اسناد رسمی برای مهریه خانم سند ابرا یا بذل مهریه تنظیم کنین و همزمان برای خانم سند وکالت در طلاق تنظیم شودیا همان مراحل را با استفاده از وکلای متخصص در امور خانواده در دادگاه و در روند انجام طلاق توافقی صورت گیرد من بهتون پیشنهاد میدم ابتدائا یک مشاوره تلفنی یا حضوری با وکیل داشته باشین که کامل راهنمایی بشین و روند کار رو اطلاع پیدا کنید.

  • رضا
   رضا

   اگر دخول صورت نگرفته نصف مهریه شامل خواهد شد.در مورد طلاق توافقی از نوع خلع به هر مقدار که از مهریه گذشت باید برائت بنویسید تا نتونه بعدا بگه پشیمون شدم.اگر برائت نوشته نشود و فقط بخشیدن نوشته شود بخشش نوعی هبه و قابل رجوع میباشد

   • ره جویان عدالت
    ره جویان عدالت

    سلام.چون موضوع بسیارفنی است وهمسرتان درآینده بایدبتواندشناسنامه المثنی بگیردو بحث رجوع وامور حقوقی دیگربا اطمینان حل وفصل شده وحکم قانونی صحیح ازدادگاه گرفته شودلازم به به وکیل مبرز و مورداعتمادمراجعه کرده تا کارتان را ب دو وکیل صحیح انجام دهند.

 • مارال
  مارال

  سلام
  بنده خانم هستم و در دوران عقد به سر میبرم بنا به مشکلات اخلاقی که پیش اومده اقدام به طلاق توافقی کردم البته بنده وکالت طلاق رو دارم و با وکیل اقدام کردم در ضمن در وکالتنامه ای که دارم شوهرم حق اعتراض و تجدیدنظر رو از خودش سلب کرده ولی متاسفانه پس از صدور رای دادگاه مهلت تجدیدنظر خواهی به شوهرم داده شده که ایشان برای اذیت کردنم در امر طلاق اقدام به اعتراض کردن و پرونده به دادگاه تجدیدنظر رفته . میشه راهنماییم کنید کجا و نزد کدام مسئول برم که جوابی در قبال این اقدام دادگاه بگیرم؟!

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.اعطای وکالت مانع ازاقدام موکل نمی شود.برای کلیت پرونده تان باوکیل مشورت کنید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.اعطای وکالت مانع ازاقدام موکل نمی شود.برای کلیت پرونده تان باوکیل مشورت کنید.

 • سارا
  سارا

  سلام من حدود چارساله ک عقدم وباکره نیستم حدود دوسال رابطه خوبی داشتیم اما طی این مدت سه بار اعتیاد پیدا کرد و دست بزن و شکاک و هرگونه رفتار غیر اخلاقی از خودش نشان داد و بعد بحث ها شروع شد حدود یک سال وخورده ای ک هیچ گونه رابطه ای نداریم و من علاقه ام را ازدست دادم و طی این چار سال هیچ گونه خرجی نداده والان بعد از یکسال خورده ای درخاست طلاق دادم ایا در دادگاه حق ب من داده میشود یا ن

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.اگرعدم پرداخت نفقه تان اثبات شده باشداز موارد عسروحرج زوجه طلاق می باشد.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.اگرعدم پرداخت نفقه تان اثبات شده باشداز موارد عسروحرج زوجه طلاق می باشد.

 • بهروز
  بهروز

  من برا طلاق اقدام کردم و حق طلاق هم با من بود وکیل گرفتم و همه ی کارامو انجام دادم رای دادگاه صادر شد که بعد اون سه ماه فرصت داشتم تا بقیه ی کارمو انجام بدم مثل ازمایش و دفتر طلاق و این کاراش که بعدش مجبور شدم دوباره برگردم تا ی فرصت دیگه بهش بدم اما متاسفانه اشتباه کردم و این وقت سه ماه تموم شد بخام دوباره اقدام کنم حالا الان نه بعد عید دوباره باید وکیل بگیرم و همه ی کارا از اول باید انجام شه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.بله.

 • سارا
  سارا

  سلام
  بنده ٩ساله ازدواج كردم ولي فقط ٤سال باهم زندگي كرديم الان ٥ساله همسرم ازايران رفته ومن رو بلاتكليف اينجا رها كرده و ادامه زندگي به اين صورت براي من سخت شده مشكلات زيادي برام پيش اومده طي لين پنج سال واقعاً پولي هم ندارم وكيل بگيرم خودم اقدام كنم براي طلاق نتيجه ميگيرم
  ممنون ميشمراهنمايي بفرماييد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام
   اگر در این پنج سال نفقه شما پرداخت نشده است ابتدا دادخواست مطالبه آن را طرح نمایید و سپس دادخواست طلاق را طرح نمایید.

 • فاطمه جعفری
  فاطمه جعفری

  با سلام
  بنده ۲۲بهمن سال ۹۴ عقد کردم بعد از حدود یک ماه بخاطر کلی اختلاف نظر و اینکه ایشون اعتیاد داشته و کلی مشکل دیگه بنده رو رها کردن تا به الان ینی حدود چهار سالو دو ماه.هیچ آدرسی هم نداریم ازش و مجهول المکان زدن
  رفتم دادگاه مراحل رو انجام دادم برای طلاق غیابی الانم رأی صادر شده ک دلایل بنده رو رد کردن… ینی من باید همینجوری بلاتکلیف بمونم؟ الانم دارم لایحه تنظیم میکنم برای تجدید نظر.. بعد از تجدید نظر چی میشه من باید چ دلیل محکمی بیارم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.طلاق زوجه شرایط قانونی داردکه بایددادخواست منطبق با آن طرح شده وعسر و حرج زوجه مستندبه سندنکاحیه وماده۱۱۳۰ قانون مدنی برای دادگاه اثبات شود.اگرمهلت برای تجدیدنظرداریدحتمآ باوکیل متخصص درامورخانواده کارخودرا ادامه دهید.

 • نفس
  نفس

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من حدود ۱۰ ساله ازدواج کردم و همسرم از ابتدا ک ازدواج کردیم اصلا اخلاق نداشت و دست بزن داشت و همین باعث شد من هيچوقت اقدام به بچه نکردم اما در بیرون از خونه برای مردم چرب زبونی میکنه من حدود ۲ سال است در منزل پدرم زندگی میکنم و ایشون الزام به مکین و ازدواج مجددرا گرفته و من درخواست مهریه دادم و مهریه میده میگ سرت مثل دندونت بشه طلاقت نمیدم آیا روشی هست من از شرش خلاص شم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام بله راههایی وجود داره لطفا حضورا مراجعه فرمایید.

 • غلامی
  غلامی

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم برای استرداد جهیزیه در طول زندگی همسرم هرچی که خریده (لوازم خونه) ایناهم شامل نفقه میشه ؟ میتونم بیارم باخودم یا مثلا طلاهایی که همسرم در طول زندگی برام خریده چطور اینا به بنده تعلق میگیره یا خیر؟
  و همینطور شیربهام ۴قلم لوازم برقی که صحبت شده چطور؟ اصلا قانونا شیربها به کی تعلق میگیره؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.
   در بحث استرداد جهیزیه فقط و فقط اجناسی که بعنوان جهیزیه متعلق به شما بوده میتونید استرداد کنید و بقیه مواردی که سوال شد بعنوان جهیزیه محسوب نمیشود.

 • user-09214295658
  user-09214295658

  سلام ببخشید یا سوال داشتم اگه دختری بخاد بدون اجازه پدرش ازدواج کنه باید چیکار کنه ؟
  خانوده دو طرف ناراضی هستن ۳ سال هم شده دیگه همه راه هارو رفته ولی راضی نمیشن
  پرده بکارت دختر هم توسط همون پسر که میخادش گرفته شده
  حالا سوال اینه دختر میتونه با رفتن به پزشک قانونی و نشان دادن گواهی عدم بکارت به دفاتر زدواج عقد کنه؟؟؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.میتوانید دادخواست اجازه ازدواج از دادگاه را بخواهید

 • محدثه شیخ راستی
  محدثه شیخ راستی

  سلام
  من ۱۸ سالمه و ۵ ماهه عقدی هستم و همسرم ۳۳ سالشه
  شوهر من رفتاراش بچه گونه و بی فکره و خیلی بیخیاله و زندگی رو فقط توی رابطه جنسی میبینه
  همینطور من از نظر روحی خیلی اذیت میکنه و محبت و عاطفه ای به من نمیکنه
  به خودش نمیرسه و همیشه با صورت و موهای چرب و کثیف و لباس های کثیف میاد پیشم و واسه بیرون رفتن هم به خودش نمیرسه
  قبلا معتاد بوده و الان گفتن ترک کرده ولی بیش از دو پاکت سیگار هرروز میکشه که این منو عصبی میکنع
  و عادت کرده دروغ بگه و خیلی وقتا مچش رو گرفتم که بهم دروغ گفته
  همینطور خیلی به دور از چشم من فیلم های پورن میبینه و خود ارضایی میکنه که واقعا لین منو ناراحت میکنه
  الان بعد ۵ ماه من واقعا ازش متنفر و دلسرد شدم و نمیتونم به عنوان شوهرم قبولش کنم و باهاش ادامه بدم حتی دیگه جلوش حجاب میگیرموو اونو نامحرم خودم میدونم
  میخوام ازش طلاق بگیرم
  میشه بهم بگین دادگاه با این شرایط طلاق منو تائید میکنه یانه و اینکه بعد طلاق مهریم که ۱۱۴ تا سکه اس بهم تعلق میگیره یانه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام متاسفانه دلایل شما برای دادگاه کافی نیست.

 • لیلا
  لیلا

  سلام حدودا چه مقدار هزینه نیاز هست برای انجام کارهای طلاق خانومی با ۱۱۴ سکه که شوهرش اعتیاد و دست بزن داره ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام میتوانید با شماره دفتر در اینخصوص تماس بگیرید

 • یاسمین
  یاسمین

  سلام من با همسرم یکساله ازدواج کردم و الان پشیمونم، به دلیل اینکه سر خانوادش مدام دعوام میکنه و از حرف زدنم ایراد میگیره همش میگه باید جلو خانوادم فلان باشی فلان نباشی، خسته شدم، ازشم خوشم نمیاد کلا، هم ظاهرش هم اخلاقش ، دادخواست طلاق بدم باتوجه به اینکه حق طلاق با من نیست طلاق امکان پذیر هست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام خیر نمیتوانید مگر در صورت توافق

 • آنا
  آنا

  سلام من ۳ ساله ازدواج کردم و دو ساله کاملا جدا شدم شوهرم داره حکم عدم تمکین میگیره
  من حاضرم هر چی دارم بدم تا طلاق بگیرم ولی اون میگه عاشقمه و هرگز طلاقم نمیده….
  تو زندگی مشترک بشدت اذیتم میکرد میگفت با کسی در ارتباط نباش وهفته ایی یکبارم کتکم میزد اول میخواستم درست بشه ولی کم کم سرد شدم و نتونستم رابطه زناشویی برقرار کنم چون کراهت شدید پیدا کرده بودم. وقتی گوشی یا شیشه پنجره خونه میشکوندو دائم دست ب خودکشی میزد من خیلی میترسیدم اما زود عذر خواهی میکرد اوایل میبخشیدم
  ولی بعد از صدها بار تکرار ازش زده شدم بالاخره خودش اوردم خونه پدری و من تو این مدت خیلی فکر کردم و ب آرامش روحی رسیدم و فهمیدم اشتباه سختی کردم و چون تنفر شدید از شوهر دارم و ازش دلسرد شدم. میخوام طلاق در خلع بگیرم
  میخواستم بپرسم برایه طلاق در خلع باید چیکار کنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام چون طلاق از حقوق متعلق به مرد میباشد برای طلاق راه سختی پیش رو دارید البته میتوانید باستناد عسر و حرج دادخواست طلاق بدید.
   پیشنهاد میشود حتما از طریق وکیل متخصص خانواده کارتون رو انجام بدید

 • حبیب
  حبیب

  سلام
  بنده ۹ سال ازدواج کردم ۳۴ سالمه
  خانمم بداخلاقه و بددهنه اینم بهتون بگم از اولش هم اینطوری بود ولی چون دوسش داشتم واسم مهم نبود شایدم بخاطر مهریه کم و عندالاستطاعه بودنش هست نمیدونم ولی دوسال آخر به چشمم اومد بداخلاقیاش بدرفتاریاش مهریه اش عندالاستطاعه است.
  بهش میگم داد و بیداد نکن آبروریزی میشه بدتر میکنه یه دختر ۳ ساله هم داریم بیشترم بخاطر اون نخواستم طلاق بدم.
  به خواهرشم زنگ زدم گفتم گفت خودتون میدونید
  الان بخوام طلاق بدم که بترسه بنظرتون جواب میده.
  چون از خوانوادش میترسه شاید درست بشه
  ممنون اگه راهنمایی کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام پیشنهاد میشه به مشاور خانواده مراجعه کنید انشاالله مشکلتون حل خواهد شد

 • نسرین اسفندیاری
  نسرین اسفندیاری

  سلام خسته نباشید من همسرم خارج از کشور هستن و میخوام ازشون جدا بشم …قبلا دادگاه رفته بودیم برا طلاق توافقی ولی اخر کاربه مرحله اجرا در نیاوردیم ولی الان من باید برای طلاق یکطرفه اقدام کنم میخواستم منو یه راهنمایی بکنید …مدارکش همه دست من هست فقط میخوام بدونم بدون وجود اون چطوری میتونم جدا بشم اونم راضیه به جدایی فقط نیستش

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام اگر راضی هستن میتونید یه وکالت طلاق ازشون بگیرید و دادخواست طلاق بدید

 • مرضیه
  مرضیه

  با سلام وقت بخیر.همسر بنده آدم بی خیالی هست به بچه اش توجه ایی نداره یعنی اگر یک ماه از خونه بره بیرون یه زنگ نمی زنه احوالشو بپرسه به نظرتون هم می تونم اقدام به طلاق کنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام از موارد طلاق نمیباشد

 • سحر
  سحر

  سلام من خانمی هستم ۳۱ساله وشوهرم ۳۶سالشه ۱۱ساله که ازدواج کردیم یه دختر۷ساله دارم شوهرم اعتیادبه تریاک داره هیچ پیشرفتی توزندگی نکرده ازاول ازدواج همیشه بددهن بوده دست بزن داره حتی یه باراقدام به خودکشی کردم منوتوخونه زندونی میکنه اجازه ارتباط باخانوادم رونمیده تاحالاسه باربهم خیانت کرده هفت سال بایه خانم سن بالارابطه جنسی داشته همیشه دروغ میگه توروخداکمکم کنیدچطورمیتونم ازش جدابشم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام در صورت اثبات میتوانید با استناد عسر و حرج دادخواست طلاق مطرح نمایید.اما توصیه میشود به وکیل متخصص خانواده مراجعه و از طریق ایشان اقدام کنید.

 • عباس
  عباس

  با سلام در ۹۵ عقد با خانمم عقد دایم کردیم و بنابه دلایلی بعد از سه ماه از شروع عقد اظهارنامه ای مبنی بر طلاق فرستادم اما بعد از مدتی پشیمان شده و دادخواست تمکین دادم جهت شروع زندگی مشترک و از آن تارخ تا الان دوبار اظهارنامه و سه بار دادخواست تمکین دادم که هر سه بار به خاطر استفاده از حق حبس رد شدند حالا خانمم دادخواست طلاق مبنی بر عسر و حرج دادند که در دادگاه بدوی دادخواستشون رد گردید و از رای صادره تجدیدنظرخواهی کردند آیا امکان نقص رای و صدور حکم طلاق به خانمم وجود دارد یا ن؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام خیر

 • مریم
  مریم

  سلام
  آیا به دلیل بدبینی مرد، تقاضای طلاق زوجه به سرانجام میرسد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام خیر

 • توحید
  توحید

  سلام خسته نباشید من ۱۶ ساله زندگی کردم با شوهرم بعد همیشه بد رفتاری داره میزنه بدترین فحش ها رو بهم میده بعد در کنارش هم علنی خیانت میکنه چند بار شده تو منو برده تو اونجا بعد میگن غلطی میخوای بکنی بکن خود بدترین کار را به دست بزن داره طوری که چند جای بدنش به پیشانی اونجا می خواستم ببینم تو رو خدا این فرصت طلاق بگیرم کلافه شدم خسته شدم از هر جا میرم سر زنگ میزنم بر پدر و مادرم زنگ میزنه اطلاع میده راهنمایی کنید تو رو خودتون طلاق بگیرم بعد برای مهریه یا باید چیکار کنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   َبا سلام
   بهتر است که حضورا مشاوره اخذ نمایید.
   اگر شما را مورد ضرب و جرح قرار داده اند و یا به شما فحاشی شده است، می توانید ابتدا شکایت کیفری طرح نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.


برچسب‌ها :