طلاق از طرف زن

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل خانواده با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

برای درخواست طلاق از طرف زن مراجعه به دفتر خدمات الکترونیکی قضائی و سپس مراجعه به مشاوران، سرانجام با وصول نظریه های صادره در شعبه ای مطرح میشود که پرونده در آنجا ارجاع شده است. اگر شوهر موافقت نکند دادگاه برحسب دلیل و مدرک و سند و مشکلات و مخاطراتی که برای زوجه توسط زوج به وجود آمده است میتواند با استفاده به ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی با احراز شرایط ولو زوج هم مخالفت با طلاق را داشته باشد، حکم طلاق زوجه را صادر نماید.

مراحل طلاق از طرف زن

۱ – دوام زوجیت موجب عسر و حرج و مخاطرات جانی، مالی، حیثیتی و غیره برای زن داشته باشد، در اینصورت زن به استناد ماده ۱۱۴۶ ناظر به ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی میتواند از محاکم مربوطه تقاضای طلاق را درخواست کند. بنابراین قانون حق طلاق را در صورت کراهت به شوهر و عسر و حرج و مخاطرات جانی و مالی و حیثیتی پس از اثبات آن به زوجه اعطاء نموده است که میتواند برحسب مورد به دادگاه خانواده مراجعه و حکم طلاق از طرف زن را پس از بررسی دریافت نماید.

۲ –  شرط وکالت در طلاق، به این معنا است که مرد در مورد حق خود برای خود در طلاق دادن زن  به خود زن وکالت می دهد تا او بتواند راسا خود را طلاق دهد.

۳ – در عقد نکاح شروط دوازده گانه ای وجود دارد که اگر شوهر این شروط را امضا کرده باشد در صورت رعایت نکردن هر یک از شروط مذکور، زن با استناد به آنان می تواند از دادگاه درخواست طلاق کند. شروط دوازده گانه عبارتست از:

 • استنکاف مرد از نفقه یا عدم توانایی در دادن آن به مدت ۶ ماه .
 • مبتلا بودن زوج به بیماری لاعلاج
 • اعتیاد شوهر به مواد مخدر یا الکل طوری که ادامه زندگی زناشویی را برای زن دشوار کند.
 • جنون مرد زمانی که امکان فسخ ازدواج نباشد.
 • اشتغال مرد به شغلی که باعث آبروریزی برای زن است.
 • حبس زوج برای مدت پنج سال یا بیشتر
 • شوهر زندگی زناشویی را به مدت ۶ ماه متوالی بدون عذر موجه ترک کرده باشد.
 • محکوم شدن مرد به مجازات حدی و تعزیری
 • مرد بعد از گذشت ۵ سال زندگی نتواند بچه دار شود.
 • ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسرش.
 • بد رفتاری شوهر.
 • در صورت مفقودالاثر شدن زوج به مدت ۶ ماه پس از رجوع زوجه به دادگاه.

برای کسب اطلاعات بیشتر ویدیو زیر را مشاهده کنید

 

مدارک لازم برای دادخواست طلاق از طرف زن

مدارک لازم برای دادخواست طلاق عبارتست از:

 1. سند ازدواج رسمی: در صورت نبود اصل سند ازدواج باید رونوشت آن را از دفترخانه محل انعقاد عقد نکاح دریافت کنید.
 2. شناسنامه
 3. کارت ملی
 4. و در نهایت اگر مدارک دیگری فیمابین زوجین مبادله یا منحصراً به یک نفر باشد که تأثیر در روند پرونده داشته باشد قابلیت طرح دادخواست طلاق را دارد. زن در صورتیکه وکالت در طلاق داشته باشد برای اجرای آن حتما باید برای مرد وکیل بگیرد و برای خودش هم اگر وکیل بگیرد دیگر نیازی به حضورش نمیباشد.

مهریه در طلاق از طرف زن

در طلاق از طرف زن ، اگر زن تقاضای طلاق نماید صراحت ماده ۱۱۴۶ قانون مدنی میگوید چنانچه زوجه کراهتی نسبت به شوهر داشته باشد میتواند با بذل تمام یا مقداری از مهریه آن هم با احراز عسر و حرج و کراهت و مخاطرات به وجود آمده تقاضای طلاق خلعی را از دادگاه درخواست نماید و بقیه مهریه قابل مطالبه می باشد. اگر در رابطه با مهریه هرگونه توافقی شده باشد زوجه می تواند از آن توافق در دادگاه استفاده کند. شرط تنصیف دارایی فقط در طلاق از طرف مرد می باشد.

نفقه و اجرت المثل در طلاق از طرف زن

در طلاق از طرف زن تا مادام که زن در عده است، نفقه باید توسط زوج به زوجه پرداخت گردد. مگر توافق دیگری توسط آنان در مدت عده حاصل شده باشد لکن اگر دخول انجام نشده باشد نفقه بعد از طلاق به زوج تعلق نمی گیرد.

اجرت المثل و درخواست آن از طرف زن بر مبنای سال ازدواج تا طلاق و برحسب ملائت و مکنت مرد بر اساس نظریه کارشناس رسمی دادگستری تعیین میشود لکن برخی محاکم به این اعتقاد هستند اگر توافقی از ناحیه زوجین در ادامه زندگی راجع به اجرت المثل نشده باشد. زن نمی تواند مطالبه اجرت المثل را در هنگام ادامه زندگی زناشوئی از مرد داشته باشد. زیرا ممکن است در آینده نقصان یا ازدیاد برای زوج حاصل شود که محاسبه آن در بعد ممکن نشود.

طلاق از طرف زن
طلاق از طرف زن

 طلاق از طرف زن در دوران عقد

 طلاق از طرف زن در دوران عقد یعنی تا زمانیکه مراسم عروسی و دخول انجام نشده باشد. زن میتواند نصف مهریه را مطالبه کند ولی اگر دخول انجام شود و یا اینکه زوجه باکره باشد طبق ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی میتواند با حق حبس و تا مادامی که کلیه مهریه از ناحیه زوج داده نشود از هم بستری با زوج امتناع نماید که موجب کراهت یا حق حبس است.

طلاق غیابی از طرف زن

تقاضای طلاق غیابی به درخواست زن بعلت مفقود الاثر بودن یا فقدان آدرس و انتشار آگهی در روزنامه های محلی یا کثیرالانتشار می باشد.

مزایای طلاق از طرف زن توسط وکیل

اگر طلاق از طرف زن توسط وکیل مطرح شود مسلماً علم و تجربه هر فرد در تخصصی که دارد قابلیت پیگیری هر موضوع را تا حصول نتیجه قطعی خواهد داشت که وکیل دعاوی نیز بر مبنای همین اصل میتواند در محاکم با تبیینی که از حق و قانون دارد عمل کند.

3.8/5 - (97 امتیاز)

مطالب مرتبط

200 دیدگاه

 • دیبا
  دیبا

  سلام ، وقت بخیر ، من دوساله ازدواج کردم ، شوهرم تعادل روانی نداره و سر هرچیز کوچکی عصبی میشد و حتی دوسه بار من رو با چاقو تهدید کرده ، تو گوشیش روابط نامشروع دیدم و در زمان زندگی با اینکه خونه داشتیم اما منو مجبور میکرد با مادرش زندگی کنیم چرا ک وابستگی شدید ب مادرش داره و نمیتونه ازش جدا بشه ! من الآن یک ساله ک خونه رو ترک کردم و تنفر شدیدی نسبت ب همسرم دارم ، اونم برای اذیت گفته طلاق نمیدم ، درخواست مهریه کردم ، هنوز چیزی نتونستم بگیرم ، عدم تمکین هم زده و دادگاه رای رو ب اون داده و نامه داره ، دوسوال دارم:
  ۱_ ایا درصورت ازدواج مجدد ایشان درصورتی ک رای دادگاه دارد ، و من راضی نیستم بازهم حق طلاق ب من میوفته ؟
  ۲_ ایا میتوانم طلاق کراهت بگیرم ؟ اصلا راهکاری هست برای حق طلاق برای من؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام خیر چرا که از دادگاه اجازه گرفته است.
   بله با بخشیدن مهریه می ت،انید کراهت خود را اثبات نمایید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام خیر چرا که از دادگاه اجازه گرفته است.
   بله با بخشیدن مهریه می ت،انید کراهت خود را اثبات نمایید.

 • Tahira
  Tahira

  سلام!
  من چند سوال درباره طلاق از طرف زن میخواستم بپرسم. میشه شماره تلفنی داشته باشم از شما که سوال هامو بپرسم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام ۰۲۱۷۷۹۴۷۲۶۴

 • Peyman
  Peyman

  سلام
  وقتتون بخیر
  بنده حدود یکماه پیش وکالت طلاق دادم به همسرم که خودش بره اقدام کنه برای طلاق میخواستم ببینم آیا برای من ابلاغیه میاد که من متوجه بشم تموم شده یا ن چون تا الان هیچ دادخواست یا ابلاغیه ای نیومده …؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام بله در ثنا ابلاغ می آید.

 • مریم
  مریم

  سلام
  من ۱ساله عقد کردم تو این مدت همسرم کوچکترین خرجی برام نکرده ن خریدی ن عیدی ای ن از جانب خودش ن خانوادش بارها هم از من پول گرفته .اینا برام مهم نیست این که کاز نمیکنه هر جا بره یه بهونه ای میاره ب یماه نکشیده در میاد تو ۱سال ۱۰ جا کار عوض کرده هیچ کدوم هم ۱ماهم نمونده .دیگه احساس میکنم عمرمو دارم تلف میکنم و درست بشو نیست .من اگه بخام طلاق بگیرم میتونم درخاست طلاق بدم؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت بخیر
   نپرداختن نفقه توسط زوج از مصادیق ۱۲ گانه طلاق در عقدنامه است ولی ابتدا باید از طریق مراجعه قضایی زوج را محکوم به پرداخت نمایید اگر الزام او مقدور نبود یعنی محکوم شد و پرداخت نکرد میتوانید دادخواست طلاق بدهید

 • فرزانه فاطمی
  فرزانه فاطمی

  باسلام من حدود۷سال زندگی مشترک داشتم والان شوهرم اعتیادوبداخلاقی هست ودست بزن دارد من می توانم بااین مسائل حق دادگاه روبه نفعه خودم بگیرم وحتی احضانت بچه روبرای همیشه بگیرم ودرضمن من حق طلاق بامن هست.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام بله با تلفن مجموعه تماس بگیرید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام بله با تلفن مجموعه تماس بگیرید.

 • زهرا
  زهرا

  باسلام.شوهر من آدمی هست که مدام منو تحقیر می‌کنه فحش میده و… اما برخورد فیزیکی نداره رفتارش با من به شدت بده من چطور میتونم بدرفتاریشو تو دادگاه ثابت کنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام نیاز شهادت شهود است.

 • محمد
  محمد

  سلام .همسرم بعداز ۳۰سال زندگی مشترک وداشتن دوتا دختر دم بخت چون با برادراش اختلاف دارم درخواست طلاق دادگاه و گفته شوهرم رادوست ندارم وهمه چی و میبخشم .ایا قانون بهش حق طلاق میده؟؟من کار میکنم و خرج و مخارج و به موقع میدم و مشکلی ندارم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت بخیر
   خیر نمی تواند مگر شرایط که در قانون وجود داشته باشد بتواند طلاق بگیرد.

 • سهیل
  سهیل

  سلام من پدرم نزدیک به ۲۵ ساله که اعتیاد داره هیچ وقتم درست کار نکرده همیشه خونه خوابیده و از اول زندگیش با مادرم هیچ وقت یک ماه سر یک کار نبوده الانم پنج شش ساله که اصلا کار نمیکنه و خونه اس سنشم به ۴۷ نرسیده مادرمم از ترسش نمیتونه دادخواست طلاق بده تحدید کرده مادرمو از چه راهی باید اقدام بکنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   در صورتی که بترسد هیچ راهی وجود ندارد

 • Erfn
  Erfn

  سلام
  بنده یکی از بستگانم سنه ۱۵ سالگی ازدواج کرده و مهریشو بخشیده بعده ۵ سال شوهرش بیماریه دو قطبی داره و دست بزن داره.زنش نه قبلا شکایت کرده و نه مدرک داره و یکسال هم هست که خونه نرفته و خونه مادرش میمونه .میخواستم بپرسم با این وضعیت میشه طلاق بگیره یا نه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت بخیر
   در صورت اثبات عسر وحرج امکان طلاق وجود دارد.

 • رضا
  رضا

  سلام
  من و همسرم حدود ۷ سال است که ازدواج کرده ایم و گاهی بر سر موضوعات پیش و پا افتاده اختلافات اساسی و توهین و داد و بیداد داشته ایم، البته در ۹۰ درصد مواقع شروع کننده توهین و فحش همسرم است و خودش نیز این موضوع را قبول دارد.
  در اوایل ازدواج اختلافات و هیجانات و درگیری ها تا حدی بود که پای خانواده ها وسط کشیده می‌شد و کم کم این موضوع حل شد و قهر و آشتی های ما بین خودمان می ماند.
  در همه این موارد همسرم با وسط کشیدن موضوع طلاق و تهدید و ناسزا به من می‌گوید تو جرات و مردانگی نداری که بریم طلاق بگیریم و من بخاطر آبرو مجبور میشوم کوتاه بیام
  اخیرا در یک دعوایی که باهم داشتیم گفت اینقدر از من بدش می آید که حتی حاظر است من را بکشد ولی از پلیس و آبرو ریزی میترسد.
  امشب دوباره شروع به دعوا و دادو بیداد و توهین و ناسزا کرد و مثل همیشه موضوع طلاق را وسط کشید ولی این بار من هم گفتم طلاقت میدهم، الان هم عقدنامه را بر داشته که فردا صب بریم طلاق توافقی بگیریم.

  ما یک فرزند دو ساله داریم
  لطفا بگویید من چه باید بکنم؟؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   موضوع شما نیاز به بررسی و صحبت بیشتر دارد برای اطلاعات مورد نظر با دفتر تماس حاصل نمایید.

 • رضا
  رضا

  با سلام،با زنی که وظایف خودش رو در مقابل شوهر انجام نمیده و تا لنگ ظهر میخوابه و بدون توجه به درآمد شوهر ولخرجی میکنه و سر بیخود ترین موضوعات دعوا راه میندازه و قهر میکنه و همش میگه طلاقم بده چه باید کرد؟اگر طلاقش بدم تا آخر عمرمم مهریه بدم و کل دارایی ام رو بدم بازم تموم نمیشه،واقعا روزگارم سیاه شده.مثلا بگه بریم بیرون،من بگم دیروزم رفتیم،بریم زود برگردیم سر این دلخوری بوجود میاره.خسته شدم از منت کشی،خیلی در عذابم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   می توانید به صورت توافقی طلاق بگیرید که در این صورت مسائل مالی شما حل می شود. برای ادامه توضیحات و صحبت بیشتر با مجموعه تماس حاصل نمایید.

 • bb
  bb

  سلام من هنوز سنم به ۱۸ سال نرسیده چند ماهه عقد کردم اما شوهرم هرچی دلش میخاد بمن میگه همش به خانوادم و خودم توهین میکنه به خودم فهش و بدو بیراه میگه و تحقیرم میکنه دستشو روم بلند میکنه اصلا نمیفهمه که داده با یه دختر زندگی میکنه جوری بمن میزنه انگار با یک مرد روبه روعه همش نامزد ثابقشو با من مقایسه میکنه منو تو اتاقش زندونی میکنه نمیزاره برم خونه خیلی اذیتم میکنه حتی نمیزاره شال و روسری ک قراره بپوشما خودم انتخاب کنم لباس و مانتو شلوارم همینطور انگار یک عروسک گیر اورده که عقده هاشو سرش خالی کنه من از عابروم گذشتم و میخام طلاق بگیرم اما نمیدونم چکار کنم لطفا بگید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   در صورت اثبات عسروحرج توسط شما در مراجع قضایی می توانید به نمایندگی پدر خویش (با توجه به نرسیدن به سن قانونی) نسبت به طرح دعوی طلاق اقدام نمایید.

 • حسن ریحان صفت
  حسن ریحان صفت

  با سلام بنده همسرم رو در رابطه نامشروع گرفتم و ایشان در دادگاه کیفری متهم کردم ونود ضربه شلاغ هم خوردن ودر دادگاه خانواده با ضدو بند باقاضی تونست نفقه گذشته رو هم از بند بگیرد و نفقه حال خود وفرزندانم را هم پرداخت می کنم باز ایا می تواند بدون اطلاع بنده اقدام به طلاق غیابی کند وبنده متوجه ان نشوم وایا نفقه گذشته فرزندانم هم به ایشان تعلق می گیرد منونم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   با توجه به وجود سامانه ثنا در صورتی که شما دارای ثنا باشید امکان طلاق به صورت غیابی وجود ندارد . نفقه گذشته فرزندان قابل مطالبه نمی باشد.

 • Re
  Re

  باسلام
  من اين ۸ماهه كه عقد كردم كه اين ۴ماهش شوهرم بامن هيج ارتباطي نداره وميڰه من نميخوامش وبه اقام اطلاع داده كه ميخوام طلاق بڰيرم اين نخواستن هم بعد از ﭼند روز ڰرفتن وامم ازدواجم ولي شوهرم هنوز درخواست طلاق نداده ومن الان رفتم درخواست طلاقو دادم
  من همه حقوقم ميخوام از وامم تا مهريه وطلا لطفا راهنمايي كنيد دادڱاه بااين خواسته ها مخالفتي نداره
  لطفا هر ﭼه سريع راهنمايي كنين ممنون ميشم

 • زبنب
  زبنب

  باسلام بنده اسفند ۱۴۰۰ عقدر کردم والان ۴ ماه هس اذدواج کردم
  همسرم راخیلی دوس دارم اما اذیتم میکند به حرف خانوادهش هس یا کاری به من اوکی میده اما زمانی میرود خانه پددیش تمام حرفایش برعکس میشود فحش های رکیک وتهمت دزدی به خودم وخانوادهم میزند وحتی از زمان خاستگاری تا الان همسرم نیاز های مالی بنده را براورده نکردن
  لطفا راهنمایی بفرمایی

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت بخیر
   شما می توانید در صورت عدم پرداخت نفقه یا سایر حق و حقوق خود به مراجع قضایی مراجعه نمایید.

 • زبنب
  زبنب

  با سلام وقت بخیر بنده ۲۶ سال سن دارم وباهمسرم سال۱۴۰۰ اسفند عید واول زمزتان اذرواج کردزم
  همسرم در زمان عقد وانامزدی بسیار اذیت میکرد از قببل اینکه دوست ندادم میخام طلافتت ردم وبیشترین دلیل دخالت نا بجا خانواده همسرم بود وحتی درمظهر یک قرار داد بستیم که همسرم اجازه نده خانوادهش دخالت کنن اما بعد عروسی وضیلت بدتر سد والان خواهرش پیام تهدید امیز میفرستد ازجمله اتش زدنم ویا همسرم به کل تغییر کرده وتهمت ناروا به بنده میزند به مادرم نیز میزند پیام هایش موجود هست در زمان عقد ازمایش گفتن معتاد هست قبول نکرد جای دیگر ازمایش دادیم گف سالم هست اما من الان به معتادش شک دارم واینکه نفقه به من نمی دهد چه زمان عقد وچه زمان اذدواج

  چطور مبتونم طلاق بگیرم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون از زمان وقوع عقد نفقه به شما تعلق میگیرد.

 • نادیا
  نادیا

  سلام
  من ۱سالو ۹ ماهه عروسی کردم شوهرم خیلی به منو خانوادم توهین میکنه خیلی بد و بیراه میگه دست روم بلند میکنه بعضی وقتا جلو خانوادم آبرو برام نزاشته اصلا دلمم نمیخواد دیگه باهاش ادامه بدم دیگه هیچ حسی هم بهش ندارم لطفا بگید چجوری میتونم ازش جدا بشم ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   طلاق به درخواست زوجه مستلزم اثبات شرایط قانونی و کاری دشوار می باشد.لذا شما باید قبل از مبادرت به ارائه دادخواست طلاق ضرب و جرح و توهین ایشان را از طریق پزشکی قانونی و دادسرا پیگیری تا بتوانید به عنوان دلیل عسر و حرج در دادخواست طلاق از آن استفاده نمایید.

 • عاطفه
  عاطفه

  سلام خسته نباشید بنده الان هشت سال ازدواج کردم به اضافه اینکه سه سال هم دوران عقد و نامزدی داشتم،درتمام این مدت شوهرم بهم خیانت میکرده و مدام مابحث داشتیم تمام سعیمو کردم که ایشون رفتارشو عوض کنه اما نشد که نشد وایشون اخلاقشون هم افتضاحه و اهل دود و دم هم هستن همه جا سعی کردم کمکش کنم اما نشد وروز به روز بیشتر منو تحقیر کرد یه پسر هفت ساله دارم و بخاطر اون خیلی چیزارو تحمل کردم اما الان میخوام طلاق بگیرم چه جوری میتونم از ایشون جداشم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   می توانید دادخواست طلاق به استناد عسروحرج را مطرح نمایید.

 • من
  من

  سلام
  اگه زن و شوهر بخاطر ضعف باروری مرد و عدم پیگیری مرد برای درمان بچه دار نشن زن می‌تونه اقدام به طلاق کنه؟
  اگه راه بچه دارشدن طبیعی نباشه و نیاز به عمل ،iui یا ،ivf برای بارداری باشه ایا زن میتونه تقاضای طلاق کنه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   چنانچه مشکل عدم باروری دقیقاً مربوط به زوج باشد با توجه به اینکه این امر یکی از شروط عقدنامه می باشد زوجه می تواند دادخواست طلاق بدهد.

 • مطهره
  مطهره

  سلام
  ۱ ساله که ازدواج کردیم و ۶ ماهه باردارم
  همسرم انگار نه انگار که ازدواج کرده و من انگار حکم یه کارگر واسه خونه اش رو دارم صبح میره سرکار ظهر میاد ناهار میخوره یا فیلم نگاه میکنه یا سرش تو گوشیه عصرم که میره سرکار و شبم همین ماجرا هروقتم که نیاز جنسی داشته باشه میاد طرف من ، چند باری هم دست روم بلند کرده و بعدش میاد منت کشی برای این کارش هم همسایه ها شاهد هستند. من میتونم درخواست طلاق بدم؟
  شوهرم ایرانی هست ولی خودم اتباع هستم و فقط رفتیم حرم عقد کردیم و یکبارم محضر که فقط یک دفترچه عقد شرعی بهمون دادن و ثبت سیستم نشده با این حال و مدارک میتونم طلاق و مهریه ام رو بگیرم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   خیر برای طلاق مدارک شما کافی نمی باشد

 • نازنین
  نازنین

  ایا مرد میتواند بعد از دادن مهریه به زن ، زن را طلاق ندهد و در خانه آزار روحی بدهد ؟ زن چگونه باید ثابت کند که مورد آزار روحی قرار دارد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   بله
   پرداخت مهریه ارتباطی به طلاق ندارد و الزامی به طلاق دادن ایجاد نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.


برچسب‌ها :

  مشاوره تلفنی رایگان