وکیل خانواده

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل خانواده با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

دعاوی خانوادگی که از زمره حقوقی است که در قانون تعریف شده که برای زوجین در قانون مدنی، قانون حمایت خانواده و قانون آئین دادرسی مدنی راجع به بخشی از موارد و حتی قانون جزا که دربرگیرنده خط مشی زندگی و تکالیف و شرایط و حقوق خانواده ها را تعریف می کند.

وکیل خانواده کیست؟

در این قسمت تمامی موارد مربوط به خانواده را به صورت خلاصه برای شما توضیح میدهیم در واقع یک وکیل خانواده مواردی از جمله مطالبه مهریه ، اجرت المثل ایام زوجیت ، بررسی نفقه زوج ، نفقه فرزند ، حضانت فرزند ، تقاضای ازدواج مجدد ، الزام به تمکین ، مطالبه نفقه و … را بررسی می کند. باید در نظر داشت که وکیل طلاق مجرب نیز می تواند همین موارد را در صورت لزوم مورد تحقیق قرار دهد.

در اصل وکیل طلاق توافقی زیر مجموعه ای از وکیل خانواده محسوب می شود. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنیدو همچنین برای گرفتن وکیل میتوانید همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.

وکیل خانواده
وکیل خانواده ره جویان عدالت

آیا لازم می باشد که برای طرح دعوا یا دفاع از دعوایی که علیه ما طرح شده از وکیل خانواده  استفاده کنیم؟

نهاد قضایی به منظور رسیدگی به دعاوی و حل و فصل اختلافات ایجاد شده است و روزانه هزاران پرونده در هر کدام از دادگاههای حقوقی و کیفری مطرح و رسیدگی و اجرا می شود به دلیل کثرت پرونده و قوانین ومقررات ماهوی بسیار آیین دادرسی و شیوه رسیدگی خاصی برای نهاد قضایی لازم و ضروری است

قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری مدون در این زمینه داریم ولی اغلب افراد در انتخاب مسیر طرح دعوا استفاده از این شیوه ها را نمی دانند چرا که یک امر تخصصی می باشد پس در چنین مواردی برای حضور در محضر دادگاه و قاضی که فرد متخصص می باشد نیاز است کسی که قانون را می داند و حق و حقوق مصرح در قانون را می داند داخل در موضوع شود .

مزایای استفاده از وکیل خانواده ره جویان عدالت در دعاوی خانوادگی؟        

۱-در صورت نیاز به وکیل خانواده در موضوع خانوادگی «ره جویان عدالت »از بین وکلا متخصص در امر حقوقی و از بین وکیل متخصص در آن موضوع وکیل انتخاب و به موکل معرفی می کنند یعنی وقتی نیاز به وکیل در امر خانواده و طلاق داریم نیاز نیست پرس و جو کنیم و دنبال این باشیم که کدام وکیل در این امر تبحر دارد در موسسه حقوقی ره جویان عدالت شما مستقیم میروید پیش وکیل متخصص در امر خانوادگی .

 • استفاده از گروه وکلا ره جویان عدالت این امتیاز را به شما می دهد که علاوه بر اینکه وکیل خانواده انتخابی در قبال شما مسئول می باشد پرونده شما تحت نظارت و پیگیری مدیریت و مسئول گروه نیز می باشد.
 • در صورت نیاز به وکلای متعدد در پرونده بدون اتلاف وقت هر دو وکیل با قید توکیل از بین وکلای موسسه در اختیار شما قرار خواهد گرفت و در صرفه جویی هزینه های حق الوکاله و… به نفع موکل می باشد.

حال چند سوال مهم را در حوزه ی دعاوی خانوادگی پاسخ می دهیم :

وکیل خانواده، نحوه محاسبه نفقه زن

نفقه زن در اصطلاح حقوقی عبارت از چیزهایی است که شخص برای زندگی احتیاج به آن دارد از قبیل خوراک، پوشاک، مسکن و اثاث منزل در اصطلاح حقوقی کسی که باید نفقه را پرداخت کند منفق و کسی که نفقه به او داده می شود را منفق علیه گویند.

ماده ۱۱۰۲ قانون مدنی بیان می‌دارد همین که نکاح به‌طور صحت واقع شد روابط زوجیت بین طرفین موجود و حقوق و تکالیف زوجین در مقابل همدیگر برقرار می‌شود دو شرط زیر برای وجوب نفقه ضروری است:

۱- دایمی بودن عقد که قانون مدنی در ماده ۱۱۰۶ تصریح دارد: در عقد دایم نفقه زوجه به عهده شوهر است.

۲- تمکین کامل زوجه : در صورتی که زنی به صورت از همسر خود تمکین نکند، عنوان ناشزه بر وی تعلق می گیرد و در نتیجه پرداخت نفقه از عهده شوهر وی ساقط می شود.

چنانچه زن نسبت به مطالبه نفقه اقدام نماید مراجع قضایی برای تعیین نفقه این امر را به کارشناس رسمی دادگستری ارجاع می دهند تا نفقه زوجه را با در نظر گرفتن شئونات و تحصیلات و خانواده پدری وی تعیین نماید و با توجه به نظر کارشناس حکم مقتضی صادر می شود.

آیا خواندن صیغه محرمیت به صورت شفاهی مورد قبول قانون می باشد؟

در اصطلاح ازدواج موقت ( صیغه ) عقد زناشویی است که برای مدت محدودی واقع شده باشد. به آن ازدواج منقطع، نکاح منقطع و یا متعه نیز می گویند و در اصطلاح عامه صیغه معروف است. زیرا این نوع عقد به منظور بهره مند شدن مرد از زن واقع می شود.
تنها تفاوت ازدواج موقت با دائم در این است که بر مرد، نفقه زن (تهیه خوراک، پوشاک و مسکن) واجب نیست و پس از سپری شدن زمان عقد دیگر نیازی به خواندن صیغه طلاق نیست. خواندن صیغه محرمیت به صورت شفاهی هیچ اشکال قانونی و شرعی ندارد.

اجرت المثل در چه صورت تعلق می گیرد؟

اجرت المثل در طول زندگی مشترک بابت کارهایی که زن انجام داده است و قصد تبرع نداشته به زن تعلق می گیردمعمولاً اجرت المثل در زمانی به زوجه تعلق میگیرد که طلاق جاری شود زیرا در رسیدگی هایی که توسط دادگاهها بعمل آمده استبعضاً تحت این عنوان اگر اجرت المثل زوجه در حین ادامه زندگی محاسبه و از زوج وصول شود. ممکن است تحولاتی در وضعیت زندگی و اموال زوج حاصل شود که این قضیه میتواند در روند دریافت اجرت المثل مؤثر باشد .

وکیل خانواده

مهریه چگونه اجرا و وصول می شود؟

چنانچه زوجه درخواست مطالبه مهریه داشته باشد می تواند طبق قانون به دفتر ازدواجی که عقد نکاح در آن صورت گرفته است مراجعه و به میزان که بخواهد و در صورت عندالمطالبه بودن مهریه در سند نکاحیه مهریه خود را درخواست اجرا دهد و مطالبه نماید که پس از درخواست اجرا دفتر ازدواج اجرائیه صادر و به زوج ابلاغ می نماید که مهریه را پرداخت نماید در صورت عدم پرداخت پرونده به اداره اجرا ارجاع می شود و استعلام از مراجع مربوط از جمله اداره ثبت اسناد و املاک بانک مرکزی، پلیس راهور جهت توقیف اموال زوج می شود تا در صورت وجود اموال توقیف صورت پذیرد.

مدارک لازم برای طلاق توافقی چیست؟

زمانی که زوجین بخواهند درخواست طلاق توافقی را به دادگاه ارائه بدهند مدارکی به شرح ذیل برای ثبت آن نیاز است:
۱- شناسنامه زوجین
۲- کارت ملی زوجین
۳- اصل عقدنامه در صورتی که در دسترس نباشد یا مفقود شده باشد هر یک از زوجین یا وکلای آنها می توانند با مراجعه به دفترخانه ای که عقد در آن صورت گرفته مراجعه نمایند و تقاضای رونوشت نمایند.

شرط وکالت زن در طلاق چیست؟

طلاق منـحصر به اراده مـرد است و از حقوق مخـصوص به زوج می بـاشد. ولـی طبـق قانون شوهر می تواند با دادن وکالت در طلاق به زن این اراده را انتقال دهد تا زن هر زمان که خواست خود را مطلقه نماید. شـرط وکـالت در طلاق می تواند حین عقد در عقدنامه آورده شود و یا بعد از عقد در دفاتـر رسمی ثبت اسناد تنظیم گردد.

آیا اگر همسرم مانع ملاقات فرزند شود می توان تقاضای مجازات او را نمود؟

ملاقات فرزند مشترک حق طبیعی، اخلاقی و قانونی والدین می باشد و نمی توان هیچ یک از والدین را از ملاقـات فرزند خود بدون عذر قانونی محروم نمود. طبق ماده ۵۴ قانون حمایت خانواده؛ کسی که مانع ملاقات فرزند شده است در بار اول به پرداخت جزای نقدی درجه ۸ و در صورت تکرار حداکثر مجازات مذکور در قانون مجازات می شود.

وکیل خانواده؛ در صورت فوت پدر، حضانت فرزند با چه کسی است؟

حضانت فرزند حق و در عین حال تکلیفی است که قانون برای حفظ و نگهداری کودک به والدین سپرده است. وظیفه حفظ و نگهداری فرزندان زندگی مشترک بر عهده والدین است. در صورت فوت پدر طبق قانون مدنی در هر حال با مادر است.

مزایای مطالبه نفقه فرزند توسط وکیل خانواده چیست ؟

نفقه فرزند مشترک از جمله امور مالی می باشد که زوجین در صورت جدایی و یا طلاق باید نسبت به آن اظهارنظر نمایند. مطالبه نفقه فرزند توسط وکیل خانواده مسلماً هر وکیل با توجه به تعاریف قانونگذار و دفاعیات مستدل و مدارکی که بدست آمده است میتواند جهت اثبات نفقه فرزند از طریق محاکم وارد عمل شود.

در صورتیکه نیاز به مشاوره دارید میتوانید به صورت رایگان مورد حقوقی خود را از طریق تلفن با همکاران ما مطرح کنید و یا در صورت تمایل به مشاوره حضوری با مراجعه به سایت در قسمت قرار مشاوره ، زمان مشاوره خود را ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و قرار مشاوره شما را قطعی کنند.

4.3/5 - (13 امتیاز)

29 دیدگاه

 • سالار
  سالار

  سلام ببخشید من خانومم ۵۰۰ سکه مهریه داره میدونه که دارم پرداخت کنم رفته درخواست مهرشو داده و کل حساب هام بسته شده چطور میتونم حساب هام ازاد بشه و مهرشو قسط بندی کنم تاریخ اولین جلسه هم ۲۵ / ۱۲ هست ولی مشکل اینجاست ملک و املاک دارم به اسم خودم همش توقیفه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام
   به شما پیشنهاد می شود که بصورت حضوری و مفصل از یک وکیل مشورت اخذ نمایید.
   ولیکن بعید است که دادگاه با رفع توقیف حسابهای شما موافقت نماید.
   دادخواست اعسار زمانی مورد پذیرش قرار می گیرد که اموالی از شما شناسایی و توقیف نشده باشد.

 • الهام یوسفی
  الهام یوسفی

  سلام من ۳۴ سالمه و تحت درمان روانپزشک هستم به صورت مخفیانه اگر پدرم بفهمه ممانعت در درمان ایجاد کنه و به زور و تهدید من رو پیش دکتر خودش میبره،ایا می توانم از پدرم بابت ممانعت در درمانم شکایت کنم و اینکه من هزینه وکیل پایه یک دادگستری رو ندارم یه مشاور حقوقی یا کارشناس حقوقی باشه کافیه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.می توانیدبه اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری درخیابان سعدی تهران مراجعه کنید.

 • صالح
  صالح

  با سلام، من میخواستم از همسرم که ازش دو ماه پیش جدا شدم بابت تدلیس در ازدواج شکایت کنم. ایشان پس از عقد باکره نبودند و به بنده گفتند که نوع بکارتشان بگونه ایست که خونریزی ندارد و ادعا کردند که گواهی پزشک دارند اما سندی جهت تایید مورد فوق ارائه نکردند و حالا بنده قصد شکایت دارم. شایان ذکره که ما شش ماه عقد بودیم و طلاق گرفتیم و ایشان در اولین رابطه باکره نبودند. آیا میتوانم از موسسه شما جهت شکایت از ایشان وکیل بگیرم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقتی طلاق گرفتید تدلیس نمیتوانید مطرح کنید.

 • محمدرضا توکلی زاده - مشهد
  محمدرضا توکلی زاده - مشهد

  سلام من دررابطه با طلاق همسرم ودر حضور وکیل ایشون صلح نامه ای امضا نمودم که وکالت بلاعزل طلاق و رضایت ازدواج فرزندانم را دادم وروز بعد هم محضری کردم من در حالت روانی خوبی نبودم و میخوام رضایت فرزندانم را پس بگیرم. میتوانم.؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.تازمانیکه حکم حجرصادرنشده سندرسمی تنظیمی اعتباردارد

 • مهدی
  مهدی

  سلام بنده دو واحد آپارتمان داشتم که به اسم همسرم بود و از ایشان وکالت داشتم بعد از اینکه همسرم مدعی شد کل اموال به او تعلق دارد و مهریه اش را هم مطالبه کرد واحدها را از اسم او درآورده و به اسم بستگانم کردم . مهر ایشان ۳۱۴ سکه میباشد حال میخواهم بدانم با توجه به اینکه سند قطعی زده شده میتواند اموال را باز گرداند یا خیر .ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.بله.معامله به قصدفرارازدین است.

 • رضایی
  رضایی

  سلام همسرم یک ماهه از منزل رفتند بدون دادن نفقه آیا میشه طلاق گرفت

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.طلاق از طرف نیاز به دلایل خیلی قوی داره پیشنهاد میشه به وکیل متخصص خانواده مراجعه فرمایید

 • محمد
  محمد

  سلام. من متاهل هستم مدت دوسال هست خانم من جدا از من پیش والدین خودش زندگی میکنه و یکسال اول فقط یکبار تمکین کردن و سال دوم که کلا نمیخاد منو ببینه منم نمیرم سمتش کلا یه شهر دیگه هستن.سوال من اینه اگه که با قوانین اسلامی جدا بشیم(چون توی کشور اروپایی هستیم) میتونم مهدیه رو ندم بدلیل عدم تمکین؟؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام خیر مهریه ارتباطی به عدم تمکین نداره

 • مرجان سوری
  مرجان سوری

  سلام شوهرم به اسم من ۱۰ملیون وام گرفته و ضامن هاش یکی برادرش هست و دیگری از دوستانش حالا میگه پرداخت وام ب عهده منه درصورتی که وام رو خودش برده میخواستم بدونم الان چیکارکنم؟آیا وام باید خودم پرداخت کنم یا از ضامن ها میگیرنش

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام، اگر امکان وصول از وام گیرنده وجود نداشته باشد از ضامنین وصول خواهد شد.

 • لیلا
  لیلا

  سلام،دخترم ۲۲ساله ام خانه را بدون اطلاع ترک کرده و الان ابلاغیه ای برامون اومده که رفته درخواست نفقه کرده، آیا نفقه بهش تعلق میگیره؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام بله

 • Nazanin
  Nazanin

  سلام . وقت بخیر
  درصورتی که دوشیزه باشند باید در سند طلاق مدت عده تعیین بشه ؟
  بدون داشتن گواهی دادگاه درخصوص اثبات دوشیزه بودن باید تست بارداری و ازمایش داده بشه جهت طلاق ؟
  تمامی کسانی که طلاق میگیرند باید چه دوشیزه چه بانو باید تست بارداری بدهند؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام سوال آکادمیک میباشد.

 • سعید همای
  سعید همای

  سلام بر شما،
  من یه سوال دارم راجع به ازدواج دایم مرد مسلمان با زن غیر مسلمان (مسیحی) بدون تغییر دین زن

  من ایرانی/مسلمان هستم و همسرم غیر ایرانی و مسیحی هست ( ازدواجمون خارج از ایران ثبت شده). آیا راهی برای ثبت ازدواج در ایران بدون تغییر دین زن هست ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام خیر

 • azi
  azi

  سلام خواهر من در حال جدا شدن از همسرش است شوهر وی شرط گذاشته که اگر می خواهی طلاقت ندم باید ۳د نگ خانه را که مال خواهرم است و پدرم برایش خریداری کرده و اقساط بانکش را هم پدرم در حال پرداخت است را به وی دهد ، آیا پدر من می تواند در این باره از نظر قانونی مانع این کار شود چون خواهرم قبلا تحت درمان روان پزشکی بوده اند و قادر به تصمیم گیری صحیح نمی باشند و بیم آن می رود شوهر ایشان بعد از گرفتن خانه وی را طلاق دهد .

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   خیر
   مگر اینکه حجر وی را در اداره امور سرپرستی ثابت کنید

 • محمد رضا
  محمد رضا

  سلام من زنم بدون اطلاع من منزل رو ترک کرده و به شهرستان دیگه رفته و کارمند هم هست و میتونم نامه از محل کارشم بگیرم برای ترک کارش، سوال من اینه ایا این نامه ترک محل کار و غیبتش در دادگاه خانواده بدرد من میخوره؟

 • مهدی روح الامین
  مهدی روح الامین

  سلام وقتتون بخیر
  همسر من ۳۱۳سکه مهریه عندالاستطاعه داره و من خونه ای دارم یه سندش رهن بانکه سکه ها کامل پرداخت باید بشع یا فقط ۱۰۰ تا؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در صورت عدم استطاعت مالی و معسر شناخته شدن شما موظف به پرداخت ۱۱۰ عدد سکه می باشید

 • زهرا خسروی
  زهرا خسروی

  با سلام
  من به تازگی متوجه شدم که، همسرم در زمان مجردی به جرم لواط دستگیر شده و ضربه شلاق خورده، آیا این جرم میتواند به من کمک کند تا از شوهرم طلاق بگیرم؟
  من مدرکی بابت این سوء سابقه ندارم، با توجه به اینکه جرم شوهرم در زمان مجردی ثابت شده و بازداشت شده و حکم داشته نیازی به داشتن مدرک و دلیل دارم؟

  با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام سوابق ایشان بررسی می شود در صورت محکومیت می توانید اقدام کنید.

 • محمد
  محمد

  کارمند بابام مزاحم بابام میشه و مدتیه درگیریم، زنگ میزنه به مامان چرت و پرت میگه بعد میره بابام دروغ میگه پسرت منو تهدید میکنه، چطوری میتونم ازش شکایت کنم شرشو از سرمون کم کنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام می توانید مزاحمت شکایت کنید.

 • ناشناس
  ناشناس

  سلام سال پیش من وپدر به دادن پزشکی پردیسان خیابان البرز رفتم واتاق ۲ آقای برزگر اولش گفت کشیدند و قت ۱۰ درصد ماندگاری دار ولی برام پره کرد بعداز دوما موقع اعصاب کشی که شد دادنم بد جوری درد گرفت وقرص مسکن داد یک مشت خوردم ولی جواب نداد ودرد بیشتر آخر ۱۲۰ تومادادیم آمپول خندیدم و زدم تا درد ش آروم شد فردا آن روز پدر داد بی داد که نه تنها کار ت خوب نبود بلکه تو باید داور می دادی درد اش بخوابه و اون آقا به من گفت اگه بابا یه بار دیگه داد بی داد کنه برا ت درست نمی کنم وازت شکایت میکنم ومن گفتم هر کاری که می خوای بکنی بکن این آقا به من حمله ور شد یه سال از این جیران میگذره ویه تیکه دندان که اعصاب کشی نشد درد میگره نصف روکش خوب نشده آیا شما میداد چر نصف دندان درد میگرد آیا می‌توان بعداز یکسال اقدام به شکایت کرد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   بله قابل شکایت است

 • نوید
  نوید

  مهریه خانم من سه دنگ از خانه است و من فقط همین خانه را دارم و در ان زندگی میکنم ایا میتوانم اعسار بزنم و قسطی پرداخت کنم یا راه دیگری که سه دنگ را مستقیما ندهم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   می توانید دادخواست اعسار را مطرح نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.


برچسب‌ها :

  مشاوره تلفنی رایگان