وکیل خانواده

3.5/5 - (23 امتیاز)

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل خانواده با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

وکیل خانواده

دعاوی خانوادگی که از زمره حقوقی است که در قانون تعریف شده که برای زوجین در قانون مدنی، قانون حمایت خانواده و قانون آئین دادرسی مدنی راجع به بخشی از موارد و حتی قانون جزا که دربرگیرنده خط مشی زندگی و تکالیف و شرایط و حقوق خانواده ها را تعریف می کند.

وکیل خانواده کیست؟

در این قسمت تمامی موارد مربوط به خانواده را به صورت خلاصه برای شما توضیح میدهیم در واقع یک وکیل خانواده مواردی از جمله مطالبه مهریه ،نفقه و اجرت المثل ایام زوجیت ، نفقه فرزند ، نفقه زوجه حضانت فرزند تعیین حق ملاقات فرزند مشترک،طلاق ، فسخ نکاح ،بذل مدت تقاضای ازدواج مجدد ، الزام به تمکین ، مطالبه نفقه گذشته،و حال زوجه و… در حیطه کار خود دارد و نسبت به رسیدگی آنها اقدام قضایی می نماید..

در اصل وکیل طلاق توافقی نیز زیر مجموعه ای از وکیل خانواده محسوب می شود. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنیدو همچنین برای گرفتن وکیل میتوانید همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.

وکیل خانواده
وکیل خانواده ره جویان عدالت

آیا لازم می باشد که برای طرح دعوا یا دفاع از دعوایی که علیه ما طرح شده از وکیل خانواده  استفاده کنیم؟

نهاد قضایی به منظور رسیدگی به دعاوی و حل و فصل اختلافات ایجاد شده است و روزانه هزاران پرونده در هر کدام از دادگاه های حقوقی و کیفری مطرح و رسیدگی و اجرا می شود. نهاد قضایی به منظور رسیدگی به دعاوی و حل و فصل اختلافات ایجاد شده است و روزانه هزاران پرونده در هرکدام از دادگاه های حقوقی و کیفری مطرح و رسیدگی و اجرا می شود، که هر یک از پرونده های مذکور مشمول قوانین و مقررات متفاوت و مختص به خود بوده و شیوه رسیدگی مختص به خود را دارند.

قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری مدون در این زمینه داریم ولی اغلب افراد در انتخاب مسیر طرح دعوا استفاده از این شیوه ها را نمی دانند چرا که یک امر تخصصی می باشد پس در چنین مواردی برای حضور در محضر دادگاه و قاضی که فرد متخصص می باشد نیاز است کسی که قانون را می داند و حق و حقوق مصرح در قانون را می داند داخل در دعوی شود .

مزایای استفاده از وکیل خانواده ره جویان عدالت در دعاوی خانوادگی؟        

۱-در صورت نیاز به وکیل خانواده در موضوعات خانوادگی «گروه وکلای ره جویان عدالت »از بین وکلا متخصص در امر مربوطه وکیل انتخاب و به موکل معرفی می نماید یعنی وقتی نیاز به وکیل در امر خانواده و طلاق داریم نیاز نیست پرس و جو کنیم و دنبال این باشیم که کدام وکیل در این امر تبحر دارد در مجموعه حقوقی ره جویان عدالت شما مستقیم به وکیل متخصص در امر خانوادگی ارجاع می شوید.

 • استفاده از وکلای ره جویان عدالت این امتیاز را به شما می دهد که علاوه بر اینکه وکیل خانواده انتخابی در قبال شما مسئول می باشد پرونده شما تحت نظارت و پیگیری تیم تخصصی خانواده و مدیریت گروه نیز می باشد.
 • در صورت نیاز به وکلای متعدد در پرونده بدون اتلاف وقت هر دو وکیل با قید توکیل از بین وکلای این گروه موسسه در اختیار شما قرار خواهد گرفت و در صرفه جویی هزینه های حق الوکاله و… به نفع موکل می باشد.

پاسخ به سوالات شما در حوزه خانواده؛

نحوه محاسبه نفقه زن بر چه اساس است

نفقه زن در اصطلاح حقوقی عبارت از مایحتاج زوجه  که برای زندگی احتیاج به آن دارد از قبیل خوراک، پوشاک، مسکن و اثاث منزل. در اصطلاح حقوقی به کسی که باید نفقه را پرداخت کند منفق می گویند.

طبق ماده ۱۱۰۲ قانون مدنی، همین که نکاح به‌طور صحیح واقع شد روابط زوجیت بین طرفین موجود و حقوق و تکالیف زوجین در مقابل همدیگر برقرار می‌شود دو شرط زیر برای وجوب نفقه ضروری است:

۱- دایمی بودن عقد که قانون مدنی در ماده ۱۱۰۶ تصریح دارد: در عقد دایم نفقه زوجه به عهده شوهر است.

۲- تمکین کامل زوجه : مطابق ماده ۱۱۰۸ قانون مدنی  در صورتی که زنی بدون مانع شرعی از همسر خود تمکین نکند، ناشزه محسوب و در نتیجه پرداخت نفقه از عهده شوهربه  وی ساقط می شود.

چنانچه زن نسبت به مطالبه نفقه اقدام نماید مراجع قضایی برای تعیین نفقه این امر را به کارشناس رسمی دادگستری ارجاع می دهند تا نفقه را با در نظر گرفتن اوضاع و احوال زوجه من جمله شئونات و تحصیلات و خانواده پدری وی تعیین نماید و با توجه به نظر کارشناس حکم مقتضی صادر می شود.

آیا در عقد موقت به زوجه نفقه تعلق می گیرد؟

در اصطلاح ازدواج موقت ( صیغه ) عقد زناشویی است که برای مدت محدودی واقع شده باشد. به آن ازدواج منقطع، نکاح منقطع و یا متعه نیز می گویند و در اصطلاح عامه به صیغه معروف است.
یکی از تفاوت های ازدواج موقت با دائم در این است که مطابق ماده ۱۱۰۶ قانون مدنی؛ در ازدواج موقت پرداخت نفقه بر عهده زوج نمی باشد و پس از سپری شدن زمان عقد دیگر نیازی به خواندن صیغه طلاق نیست. خواندن صیغه محرمیت به صورت شفاهی هیچ اشکال قانونی و شرعی ندارد.

اجرت المثل در چه صورت تعلق می گیرد؟

اجرت المثل در طول زندگی مشترک بابت کارهایی که زن انجام داده  و قصد تبرع نداشته است به وی  تعلق می گیردمعمولاً اجرت المثل در زمانی به زوجه تعلق میگیرد که طلاق جاری شود زیرا در رسیدگی هایی که توسط دادگاه ها بعمل آمده است. تحت این عنوان اگر اجرت المثل زوجه در حین ادامه زندگی محاسبه و از زوج وصول شود. ممکن است تحولاتی در وضعیت زندگی و اموال زوج حاصل شود که این قضیه میتواند در روند دریافت اجرت المثل مؤثر باشد .

وکیل خانواده

مهریه چگونه اجرا و وصول می شود؟

چنانچه زوجه قصد دریافت مهریه خود را داشته باشد، می بایست به دفتر ازدواج که عقد نکاح در آن منعقد گردیده است مراجعه و تقاضای صدور اجرائیه در خصوص مهریه نماید. پس از صدور اجرائیه توسط دفتر ازدواج مربوطه اجرائیه به اداره پنجم اجرای اسناد رسمی (در تهران) و در شهرستان ها به اداره اجراییات ثبت ارجاع و اداره مربوطه پس از ابلاغ اجراییه به زوج در صورت عدم پرداخت مبادرت به استعلام سه گانه از (ثبت اسناد و املاک، بانک، راهور) حسب توقیف اموال متعلق به ایشان می نماید. تا بدین وسیله امکان وصول مهریه برای زوجه فراهم گردد.

مدارک لازم برای طلاق توافقی چیست؟

زمانی که زوجین بخواهند درخواست طلاق توافقی را به دادگاه ارائه بدهند مدارکی به شرح ذیل برای ثبت آن نیاز است:
۱-اصل شناسنامه زوجین
۲-اصل کارت ملی زوجین
۳- اصل عقدنامه در صورتی که در دسترس نباشد یا مفقود شده باشد هر یک از زوجین یا وکلای آنها می توانند با مراجعه به دفترخانه ای که عقد در آن صورت گرفته مراجعه نمایند و تقاضای رونوشت نمایند.

۴-وکالتنامه محضری اجازه طلاق (در صورتیکه زن  دارای حق طلاق باشد)

شرط وکالت زن در طلاق چیست؟

طلاق منـحصر به اراده مـرد است و از حقوق مخـصوص به زوج می بـاشد. ولـی طبـق قانون شوهر می تواند با دادن وکالت در طلاق به زن این اراده را انتقال دهد تا زن هر زمان که خواست خود را مطلقه نماید. شـرط وکـالت در طلاق می تواند حین عقد در عقدنامه آورده شود و یا بعد از عقد در دفاتـر رسمی ثبت اسناد تنظیم گردد.

آیا اگر همسرم مانع ملاقات فرزند شود می توان تقاضای مجازات او را نمود؟

ملاقات فرزند مشترک حق طبیعی، اخلاقی و قانونی والدین می باشد و نمی توان هیچ یک از والدین را از ملاقـات فرزند خود بدون عذر قانونی محروم نمود. طبق ماده ۵۴ قانون حمایت خانواده؛ کسی که مانع ملاقات فرزند شده است در بار اول به پرداخت جزای نقدی درجه ۸ و در صورت تکرار حداکثر مجازات مذکور در قانون مجازات می شود.

وکیل خانواده؛ در صورت فوت پدر، حضانت فرزند با چه کسی است؟

حضانت فرزند حق و در عین حال تکلیفی است که قانون برای حفظ و نگهداری کودک به والدین سپرده است. وظیفه حفظ و نگهداری فرزندان زندگی مشترک بر عهده والدین است. در صورت فوت پدر طبق قانون مدنی در هر حال با مادر است.

مزایای مطالبه نفقه فرزند توسط وکیل خانواده چیست ؟

نفقه فرزند مشترک از جمله امور مالی می باشد که زوجین در صورت جدایی و یا طلاق باید نسبت به آن اظهارنظر نمایند. مطالبه نفقه فرزند توسط وکیل خانواده مسلماً هر وکیل با توجه به تعاریف قانونگذار و دفاعیات مستدل و مدارکی که بدست آمده است میتواند جهت اثبات نفقه فرزند از طریق محاکم وارد عمل شود.

در صورتیکه نیاز به مشاوره دارید میتوانید به صورت رایگان مورد حقوقی خود را از طریق تلفن با همکاران ما مطرح کنید و یا در صورت تمایل به مشاوره حضوری با مراجعه به سایت در قسمت قرار مشاوره ، زمان مشاوره خود را ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و قرار مشاوره شما را قطعی کنند.

نفقه فرزندان مشترک تا چه زمانی بعهده پدر می باشد؟

نفقه پسر تا زمانیکه تحصیل می کند و نفقه دختر تا زمانیکه ازدواج نکرده است بعهده پدر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • مریم
  مریم

  سلام ببخشیدمن خانوادم بچه هاموازم گرفتندچطوری میتونم بچه هاموبگیرمشون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   بهتر است که در این خصوص به صورت حضوری و یا تلفنی مشورت اخذ نمایید چرا که سوال شما ناقص است

 • نوید
  نوید

  مهریه خانم من سه دنگ از خانه است و من فقط همین خانه را دارم و در ان زندگی میکنم ایا میتوانم اعسار بزنم و قسطی پرداخت کنم یا راه دیگری که سه دنگ را مستقیما ندهم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   می توانید دادخواست اعسار را مطرح نمایید

 • ناشناس
  ناشناس

  سلام سال پیش من وپدر به دادن پزشکی پردیسان خیابان البرز رفتم واتاق ۲ آقای برزگر اولش گفت کشیدند و قت ۱۰ درصد ماندگاری دار ولی برام پره کرد بعداز دوما موقع اعصاب کشی که شد دادنم بد جوری درد گرفت وقرص مسکن داد یک مشت خوردم ولی جواب نداد ودرد بیشتر آخر ۱۲۰ تومادادیم آمپول خندیدم و زدم تا درد ش آروم شد فردا آن روز پدر داد بی داد که نه تنها کار ت خوب نبود بلکه تو باید داور می دادی درد اش بخوابه و اون آقا به من گفت اگه بابا یه بار دیگه داد بی داد کنه برا ت درست نمی کنم وازت شکایت میکنم ومن گفتم هر کاری که می خوای بکنی بکن این آقا به من حمله ور شد یه سال از این جیران میگذره ویه تیکه دندان که اعصاب کشی نشد درد میگره نصف روکش خوب نشده آیا شما میداد چر نصف دندان درد میگرد آیا می‌توان بعداز یکسال اقدام به شکایت کرد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   بله قابل شکایت است

 • محمد
  محمد

  کارمند بابام مزاحم بابام میشه و مدتیه درگیریم، زنگ میزنه به مامان چرت و پرت میگه بعد میره بابام دروغ میگه پسرت منو تهدید میکنه، چطوری میتونم ازش شکایت کنم شرشو از سرمون کم کنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام می توانید مزاحمت شکایت کنید.

 • زهرا خسروی
  زهرا خسروی

  با سلام
  من به تازگی متوجه شدم که، همسرم در زمان مجردی به جرم لواط دستگیر شده و ضربه شلاق خورده، آیا این جرم میتواند به من کمک کند تا از شوهرم طلاق بگیرم؟
  من مدرکی بابت این سوء سابقه ندارم، با توجه به اینکه جرم شوهرم در زمان مجردی ثابت شده و بازداشت شده و حکم داشته نیازی به داشتن مدرک و دلیل دارم؟

  با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام سوابق ایشان بررسی می شود در صورت محکومیت می توانید اقدام کنید.

 • مهدی روح الامین
  مهدی روح الامین

  سلام وقتتون بخیر
  همسر من ۳۱۳سکه مهریه عندالاستطاعه داره و من خونه ای دارم یه سندش رهن بانکه سکه ها کامل پرداخت باید بشع یا فقط ۱۰۰ تا؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در صورت عدم استطاعت مالی و معسر شناخته شدن شما موظف به پرداخت ۱۱۰ عدد سکه می باشید

 • محمد رضا
  محمد رضا

  سلام من زنم بدون اطلاع من منزل رو ترک کرده و به شهرستان دیگه رفته و کارمند هم هست و میتونم نامه از محل کارشم بگیرم برای ترک کارش، سوال من اینه ایا این نامه ترک محل کار و غیبتش در دادگاه خانواده بدرد من میخوره؟

 • azi
  azi

  سلام خواهر من در حال جدا شدن از همسرش است شوهر وی شرط گذاشته که اگر می خواهی طلاقت ندم باید ۳د نگ خانه را که مال خواهرم است و پدرم برایش خریداری کرده و اقساط بانکش را هم پدرم در حال پرداخت است را به وی دهد ، آیا پدر من می تواند در این باره از نظر قانونی مانع این کار شود چون خواهرم قبلا تحت درمان روان پزشکی بوده اند و قادر به تصمیم گیری صحیح نمی باشند و بیم آن می رود شوهر ایشان بعد از گرفتن خانه وی را طلاق دهد .

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   خیر
   مگر اینکه حجر وی را در اداره امور سرپرستی ثابت کنید

 • سعید همای
  سعید همای

  سلام بر شما،
  من یه سوال دارم راجع به ازدواج دایم مرد مسلمان با زن غیر مسلمان (مسیحی) بدون تغییر دین زن

  من ایرانی/مسلمان هستم و همسرم غیر ایرانی و مسیحی هست ( ازدواجمون خارج از ایران ثبت شده). آیا راهی برای ثبت ازدواج در ایران بدون تغییر دین زن هست ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام خیر

 • Nazanin
  Nazanin

  سلام . وقت بخیر
  درصورتی که دوشیزه باشند باید در سند طلاق مدت عده تعیین بشه ؟
  بدون داشتن گواهی دادگاه درخصوص اثبات دوشیزه بودن باید تست بارداری و ازمایش داده بشه جهت طلاق ؟
  تمامی کسانی که طلاق میگیرند باید چه دوشیزه چه بانو باید تست بارداری بدهند؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام سوال آکادمیک میباشد.

 • لیلا
  لیلا

  سلام،دخترم ۲۲ساله ام خانه را بدون اطلاع ترک کرده و الان ابلاغیه ای برامون اومده که رفته درخواست نفقه کرده، آیا نفقه بهش تعلق میگیره؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام بله

 • مرجان سوری
  مرجان سوری

  سلام شوهرم به اسم من ۱۰ملیون وام گرفته و ضامن هاش یکی برادرش هست و دیگری از دوستانش حالا میگه پرداخت وام ب عهده منه درصورتی که وام رو خودش برده میخواستم بدونم الان چیکارکنم؟آیا وام باید خودم پرداخت کنم یا از ضامن ها میگیرنش

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام، اگر امکان وصول از وام گیرنده وجود نداشته باشد از ضامنین وصول خواهد شد.

 • محمد
  محمد

  سلام. من متاهل هستم مدت دوسال هست خانم من جدا از من پیش والدین خودش زندگی میکنه و یکسال اول فقط یکبار تمکین کردن و سال دوم که کلا نمیخاد منو ببینه منم نمیرم سمتش کلا یه شهر دیگه هستن.سوال من اینه اگه که با قوانین اسلامی جدا بشیم(چون توی کشور اروپایی هستیم) میتونم مهدیه رو ندم بدلیل عدم تمکین؟؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام خیر مهریه ارتباطی به عدم تمکین نداره

 • رضایی
  رضایی

  سلام همسرم یک ماهه از منزل رفتند بدون دادن نفقه آیا میشه طلاق گرفت

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.طلاق از طرف نیاز به دلایل خیلی قوی داره پیشنهاد میشه به وکیل متخصص خانواده مراجعه فرمایید

 • مهدی
  مهدی

  سلام بنده دو واحد آپارتمان داشتم که به اسم همسرم بود و از ایشان وکالت داشتم بعد از اینکه همسرم مدعی شد کل اموال به او تعلق دارد و مهریه اش را هم مطالبه کرد واحدها را از اسم او درآورده و به اسم بستگانم کردم . مهر ایشان ۳۱۴ سکه میباشد حال میخواهم بدانم با توجه به اینکه سند قطعی زده شده میتواند اموال را باز گرداند یا خیر .ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.بله.معامله به قصدفرارازدین است.

 • محمدرضا توکلی زاده - مشهد
  محمدرضا توکلی زاده - مشهد

  سلام من دررابطه با طلاق همسرم ودر حضور وکیل ایشون صلح نامه ای امضا نمودم که وکالت بلاعزل طلاق و رضایت ازدواج فرزندانم را دادم وروز بعد هم محضری کردم من در حالت روانی خوبی نبودم و میخوام رضایت فرزندانم را پس بگیرم. میتوانم.؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.تازمانیکه حکم حجرصادرنشده سندرسمی تنظیمی اعتباردارد

 • صالح
  صالح

  با سلام، من میخواستم از همسرم که ازش دو ماه پیش جدا شدم بابت تدلیس در ازدواج شکایت کنم. ایشان پس از عقد باکره نبودند و به بنده گفتند که نوع بکارتشان بگونه ایست که خونریزی ندارد و ادعا کردند که گواهی پزشک دارند اما سندی جهت تایید مورد فوق ارائه نکردند و حالا بنده قصد شکایت دارم. شایان ذکره که ما شش ماه عقد بودیم و طلاق گرفتیم و ایشان در اولین رابطه باکره نبودند. آیا میتوانم از موسسه شما جهت شکایت از ایشان وکیل بگیرم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقتی طلاق گرفتید تدلیس نمیتوانید مطرح کنید.

 • الهام یوسفی
  الهام یوسفی

  سلام من ۳۴ سالمه و تحت درمان روانپزشک هستم به صورت مخفیانه اگر پدرم بفهمه ممانعت در درمان ایجاد کنه و به زور و تهدید من رو پیش دکتر خودش میبره،ایا می توانم از پدرم بابت ممانعت در درمانم شکایت کنم و اینکه من هزینه وکیل پایه یک دادگستری رو ندارم یه مشاور حقوقی یا کارشناس حقوقی باشه کافیه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.می توانیدبه اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری درخیابان سعدی تهران مراجعه کنید.

 • سالار
  سالار

  سلام ببخشید من خانومم ۵۰۰ سکه مهریه داره میدونه که دارم پرداخت کنم رفته درخواست مهرشو داده و کل حساب هام بسته شده چطور میتونم حساب هام ازاد بشه و مهرشو قسط بندی کنم تاریخ اولین جلسه هم ۲۵ / ۱۲ هست ولی مشکل اینجاست ملک و املاک دارم به اسم خودم همش توقیفه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام
   به شما پیشنهاد می شود که بصورت حضوری و مفصل از یک وکیل مشورت اخذ نمایید.
   ولیکن بعید است که دادگاه با رفع توقیف حسابهای شما موافقت نماید.
   دادخواست اعسار زمانی مورد پذیرش قرار می گیرد که اموالی از شما شناسایی و توقیف نشده باشد.

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.


برچسب‌ها :

  مشاوره تلفنی رایگان