مال خر و مجازات مال خری

4.3/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل کیفری با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

مال خر و مجازات مال خری

با توجه به در خواست های مکرر در قسمتهای مختلف از جمله سایت و شبکه های اجتماعی و مراجعین حضوری گروه وکلای دادگستری ره جویان عدالت مبنی بر بررسی مجازات خرید اموال دزدی بر آن شدیم تا این مهم را در دپارتمان کیفری گروه بررسی می نماییم و بررسی کوتاهی نسبت به جرم و مجازات خرید اموال مسروقه یا در عبارتی که در عامه مردم ذکر می شود مجازات خرید اموال دزدی را انجام بدهیم ؟

مال خر

مال خر کیست ؟                             

مال خر کسی است که به شکل غیرقانونی نسبت به خرید کالا و اجناس دزدی یا غیر مجاز , قاچاق را خریداری می نماید و بر شکل واسطه به افراد دیگری می فروشد خریدارانی که معمولاً در بیشتر موارد از غیر مجاز بودن اجناس آگاه نیستند .

مجازات مال خر چیست ؟  

وقتی که مالی مانند گوشی موبایل , ظبط ماشین یا هر چیزی که مالیت داشته باشد و توسط سارقین سرقت می رود سارقین برای فروش این اموال نزد مال خر می رود و در اینجا ذکر این مطلب مهم است که علاوه بر اینکه در سرقت سارق مجرم به حساب می آید فرد مال خر هم مجرم به حساب می آید و در قانون مجازات اسلامی برای مال خر هم مجازات در نظر گرفته شده است.

طبق ماده ۶۶۲ از قانون مجازات اسلامی هر کس با علم و اصطلاح یا با وجود قرائن اطمینان آور بر اینکه مال در نتیجه ارتکاب سرقت به دست آمده است آن را بر نحوی از انحاء تحصیل یا مخفی یا قبول نماید یا مورد معامله قرار بدهد بر حبس از ۶ ماه تا ۳ سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

در صورتی که متهم معامله اموال مسروقه را حرفه خود قرار داده باشد بر حداکثر مجازات محکوم می شود .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.  مشاوره تلفنی رایگان