مدت زمان انجام طلاق توافقی

5/5 - (8 امتیاز)

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل خانواده با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

مدت زمان انجام طلاق توافقی

طلاق توافقی چقدر طول می‌کشد؟

برای پاسخ به سوال اینکه مدت زمان انجام طلاق توافقی چقدر می باشد باید گفت که در حال حاضر در اکثر شعبات دادگاه های خانواده تهران روند و مدت زمان طی کردن مراحل طلاق توافقی که شامل ثبت دادخواست در سایت عدل ایران، ثبت کد رهگیری در دفاتر خدمات قضایی، تعیین شعبه و دادگاه، مراجعه به شعبه و صدور رأی گواهی عدم امکان سازش است، با بهره مندی از وکیل طلاق کمتر از یک هفته (۳ الی ۴ روز) به طول می انجامد و در صورت عدم استفاده از وکیل این مدت بین ۱۵ الی ۳۰ روز کاری زمان می برد. این زمان در شهرهای مختلف کشور می تواند متفاوت باشد.

مدت زمان انجام طلاق توافقی

باید به این نکته توجه کنید در صورتیکه که در روز ۲۵ ام هر ماه لغایت اول ماه بعدی دادخواست طلاق توافقی و یا هر دادخواست دیگری ثبت شود بدلیل موارد آماری هر شعبه پرونده ارجاع نمی شود بنابراین اگر در این مدت زمان دادخواست طلاق ثبت کنید معمولاً پروسه طلاق توافقی مدت زمان بیشتر طول خواهد کشید.

مدت زمان طلاق توافقی

البته باید در نظر داشت که با توجه به اینکه زوجین (زن و شوهر) در اینگونه از طلاق بر سر تمامی موارد مالی و غیرمالی توافق می کنند روند رسیدگی طولانی نیست ولی مدت زمان انجام طلاق توافقی در شعبات و یا شهرهای مختلف ایران می تواند متفاوت باشد و به طور دقیق زمان قطعی نمی توان برای آن ذکر کرد.

ولی طبق یک قانون نانوشته باید گفت که مدت زمان انجام طلاق توافقی نسبت به انواع دیگر طلاق سریعتر می باشد. البته عده ای از قضات نیز وجود دارند که معتقدند اگر مراحل طلاق توافقی را کمی طولانی تر کنند امکان سازش زوجین و عدم جدایی وجود دارد.

با توجه به این موضوع باید گفت که گاها پیش می آید که انجام تمامی مراحل طلاق توافقی به یک روز هم نمی کشد و شاید بهتر است در جواب اینکه مدت زمان انجام طلاق توافقی چقدر می باشد؟ گفت در کوتاه ترین زمان ممکن…

علی ایحال اکثر زوجین که تصمیم به طلاق توافقی می گیرند بسیار عجول بوده و با مراجعه به وکیل طلاق خواستار این هستند که طلاق توافقی در کوتاه ترین زمان انجام شود. باید به این نکته نیز اشاره کرد که در صورت داشتن وکیل برای طلاق توافقی نیازی به حضور زوجین در دادگاه، جلسات مشاوره و داوری نبوده و مراحل طلاق توافقی در سریع ترین حالت ممکن صورت می پذیرد.

اگر طلاق توافقی خود را به وکلای ما بسپارید آنها در دو الی سه روز کاری، بدون حضور طرفین کار را به اتمام می رساند. در صورت داشتن هرگونه سئوال درباره طلاق توافقی ، هزینه طلاق توافقی ، شرایط و مدارک طلاق توافقی می توانید از مشاوره وکلای ما به صورت رایگان (تلفنی) و یا ثبت سئوال در سایت ره جویان بهره مند شوید.


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.  مشاوره تلفنی رایگان