هزینه طلاق توافقی

4.8/5 - (11 امتیاز)

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل خانواده با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

هزینه طلاق توافقی

هزینه طلاق توافقی

هزینه های معمول انجام طلاق توافقی شامل موارد زیر است :

۱٫هزینه تنظیم دادخواست

۲٫٫هزینه های ثبت دادخواست و برگهای پیوست آن در خدمات الکترونیک قضایی یا دفاتر دادگاههای خانواده .

۳٫هزینه دادرسی

۴٫هزینه مشاوره در مراکز مشاوره خانواده .(هزینه تشخیص پرونده و هزینه مشاوره )

۵٫هزینه ثبت طلاق در دفاتر رسمی ازدواج و طلاق .

۶٫حق الوکاله وکیل .

که به اختصار هر یک را توضیح می دهیم.

هزینه طلاق توافقی

هزینه طلاق توافقی برعهده کیست؟

با توجه به اینکه طلاق به صورت توافقی بوده، هزینه دادرسی طلاق توافقی برعهده هریک از طرفین است که دادخواست را مطرح می کند و در صورتی که دادخواست از سوی هر دو نفر ارائه داده شود این هزینه بین آنها تقسیم خواهد شد.

هزینه تنظیم دادخواست و برگهای پیوست :هزینه تنظیم دادخواست در شهرهای مختلف ممکن است متفاوت باشد و همچنین بسته به اینکه کجا تنظیم شود نیز متفاوت خواهد بود در برخی دادگاه برای سهولت کار مراجعه کنندگان قسمتی را به عنوان مکان تنظیم و تحریر اوراق حقوقی (عریضه نویسی )اختصاص داده اند که عریضه نویس ها با توجه به تعرفه مقرر قانونی به تنظیم دادخواست و …اقدام میکنند که معمولا این تعرفه ها حداقل پانزده هزار تومان و حداکثر پنجاه هزار تومان می باشد .البته توصیه نمی شود بخاطر هزینه کم یک امرحقوقی با دقت کم طرح و تنظیم شود زیرا اغلب افرادی هستند که اشراف کامل به قانون ندارند و در مراحل بعد دادرسی دادگاه مشکلاتی بوجود می آید چون دادخواست (پی)یک روند رسیدگی حقوقی محسوب می شود .و اما دادخواستی که توسط وکلا و با توجه به قوانین و اشراف کامل حقوقی تنظیم می شود و تعرفه آن توافقی می باشد که حداقل پنجاه هزار تومان می باشد .

هزینه ثبت دادخواست طلاق توافقی در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی 

به ازای هر برگ دو هزار تومان .

هزینه دادرسی :با توجه به اینکه دعاوی طلاق از جمله دعاوی غیر مالی محسوب می شود هزینه دادرسی آن نیز برحسب هزینه دادرسی دعاوی غیرمالی محاسبه خواهد شدودر قانون نحوه وصول برخی از درامدهای دولت ومصرف آن در موارد معین مبلغ و تعرفه هزینه دادرسی انواع دعاوی معیین شده است  نکه و هر سال با توجه به شاخص قیمت ها تغییر می کند که بر حسب این قانون اخرین مبلغ هزینه دادرسی دعاوی غیر مالی که طلاق توافقی را مشمول می شود از چهل هزار تومان تا صدو هشتاد هزار تومان طبق بخش نامه ریس قوه قضاییه خواهد بود .

و هزینه درخواست تصویر از برگهای پیوست و اوراق پرونده پنج هزار تومان می باشد .وهزینه تطبق اصل با کپی هم برای هر برگ هزار و پانصد تومان است

هزینه مشاوره دادگاه در طلاق توافقی :مشاوره طلاق توافقی

پس از ثبت دادخواست طلاق توافقی و تعیین شعبه دادگاه و با توجه به اینکه داوری از طلاق توافقی حذف گردیده و جای آن را مشاوره خانواده گرفته است، واحد مشاوره دادگاه نیز هزینه ای بابت حق مشاوره از زوجین دریافت می کند.

هزینه مشاوره در مراکز خانواده :مطابق ماده ۵۹ قانون دستورالعمل نحوه تشکیل مراکز مشاوره خانواده تعرفه دریافتی از مراجعین در شهر تهران با تعرفه در سایر مراکز استانها و شهرستانها متفاوت می باشد .

هزینه تشخیص پرونده :در تهران سی هزار تومان –در مراکز استانها بیست هزار تومان –و در شهرستانها پانزده هزار تومان است.

هزینه مشاوره :هزینه حق المشاوره یک جلسه ۴۵ دقیقه ای برحسب اینکه توسط کارشناس،کارشناس ارشد،دکتری انجام شود متفاوت و در تهران و شهرستانها و مراکز استانها نیز متفاوت می باشد

هزینه مشاوره یک جلسه چهل دقیقه ای توسط کارشناس:در تهران سی هزار تومان –در مراکز استانها بیست و پنج هزار تومان –شهرستانها بیست هزار تومان .

هزینه مشاوره یک جلسه چهل دقیقه ای توسط کارشناس ارشد :در تهران سی و پنج هزار تومان –در مراکز استانها سی هزار تومان –در شهرستانها بیست و پنج هزار تومان

هزینه مشاوره یک جلسه چهل دقیقه ای توسط دکتری:در تهران پنچاه و پنج هزار تومان –در مراکز استانها چهل و پنج هزار تومان و در سایر شهرستانها چهل هزار تومان .

هزینه طلاق توافقی در محضر:

هزینه ثبت طلاق در دفاتر اسناد رسمی :با توجه به ماده ۵۴ قانون دفاتر اسناد رسمی طی بخش نامه شماره ۷۷۸۱۲/۹۴ هزینه ها در دفاتر به قرار ذیل است :

ثبت طلاق باین :طلاق توافقی جز طلاق باین می باشد که هزینه ثبت آن چهارصد هزار تومان است که هر سال این مبلغ براساس شاخص قیمت ها تغییر می کند .

هزینه اخطاریه:سی هزار تومان می باشد که هر سال بر اساس شاخص تغییر می کند .

هزینه رونوشت از طلاق توافقی :سی هزار تومان که هر سال بر اساس شاخص تغییر می کند.

البته وکلای ره جویان عدالت با دفترخانه های متعددی طرف قرارداد هستند که این امر باعث کاهش هزینه طلاق توافقی در محضر خواهد شد.

هزینه وکیل طلاق توافقی :

هزینه وکیل در طلاق توافقی یا به بیان دیگر حق الوکاله وکیل طلاق توافقی بر طبق آیین نامه تعرفه حق الوکاله وکلای دادگستری، به صورت توافقی بین موکل و وکیل است. به همین دلیل است که با ارقام و اعداد متفاوتی در پاسخ به سؤال هزینه وکیل برای طلاق توافقی مواجه می شوید. البته باید توجه داشت که هرچه وکیل باتجربه تر و موفق تر باشد حق الوکاله آن نیز بیشتر خواهد بود. با مقایسه سابقه کاری چند وکیل و حق الوکاله آنها می توانید بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران را انتخاب کنید.

نکته:زوج و زوجه نمی توانند برای انجام طلاق توافقی یک وکیل داشته باشند و هر یک باید وکیل جداگانه ای اختیار کنند ولی این امکان وجود دارد که هر دو طرف به وکلای یک دفتر حقوقی (دفتر وکالت) مراجعه کرده و هرکدام یکی از وکلای دفتر حقوقی مذکور را انتخاب و اعطای وکالت نمایند. از مزایای این کار این است که مراحل طلاق توافقی در کمترین زمان ممکن انجام شده و حکم طلاق گرفته می شود.

در صورتیکه طلاق توافقی خود را به وکلای ما بسپارید، ظرف یک ماه ، بدون حضور طرفین مراحل طلاق توافقی را به اتمام می رسانند. در صورت داشتن هرگونه سئوال و ابهامی درباره مدت زمان طلاق توافقی ، هزینه طلاق توافقی ، شرایط و مدارک طلاق توافقی می توانید از مشاوره وکلای ما به صورت رایگان (تلفنی) و یا ثبت سئوال در سایت ما بهره مند شوید.


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • کبری خزایی فر
  کبری خزایی فر

  سلام هزینه طلاق توافقی ک من و همسرم حضورنداشته باشیم چقدر است؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام لطفا با شماره ۷۷۹۴۷۲۶۴-۰۲۱تماس حاصل نمایید .

 • سینا
  سینا

  به دلیل زندگی در خارج از کشور، درخواست شماره تلفنی برای مکالمه از طریق واتس اپ با شما برای مشاوره طلاق را دارم. لطفا برام ایمیل کنید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام با شماره ۰۹۱۲۵۰۰۰۱۹۳تماس حاصل نمایید .

   • زیباافرا
    زیباافرا

    ایا تمامی شهرها وکلای ره جویان عدالت دارندیا فقط مختص تهران میباشد….در گام اول برای طلاق توافقی باید چه کاری انجام داد؟از راهنمایی تون سپاسگزارم.

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.  مشاوره تلفنی رایگان