وکیل ملکی

4.1/5 - (47 امتیاز)

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل ملکی با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

وکیل ملکی

ساکنین تهران و افرادی که در تهران دارای ملک می باشند زمانی که مشکل ملکی برایشان پیش می آید، معمولا در این مواقع به ‌دنبال یافتن بهترین وکیل ملکی تهران خواهند بود. گروه وکلای ره جویان عدالت با حضور وکلای حرفه ای در امر مشاوره حقوقی امور ملکی  جزء بهترین وکیل ها در تهران میباشد . چندین سال سابقه موفقیت آمیز در امور وکالت و دعاوی ملکی ، تاکنون با ارائه خدمات مشاوره حقوقی به تمامی عزیزانی که به دنبال وکیل ملکی تهران میباشند توانسته ایم جزء وکلای برتر در تهران باشیم.

وکیل ملکی کیست؟

 وکیل ملکی به وکیلی گفته می شود که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارد. دعاوی ملکی عنوانی برای مجموعه ای از دعاوی است که به نوعی به موضوع ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می شوند. اموال غیر منقول به اموالی گفته می شوند که امکان جابجایی و نقل مکان ندارند و در یک تقسیم بندی شامل املاک و اراضی می باشند و در تقسیم بندی دیگر می توان اراضی را به اراضی داخل محدوده شهری و خارج محدوده شهری تقسیم بندی کرد و در تقسیمی دیگری املاک را می توان به املاک تجاری و مسکونی منفک کرد لذا دعاوی مختلفی در رابطه با تقسیم فوق مطرح می شود که تمام این دعاوی در حوزه کاری وکیل ملکی است

وکیل ملکی وکیلی است که هرچند توانایی دفاع و اقامه دعوا در انواع دعاوی از قبیل دعاوی خانواده (طلاق و حضانت و نفقه و فسخ نکاح و… ) را دارد، اما وارد چنین دعاوی نمی­شود و صرفا تمام تمرکز خود در امور ملکی معطوف می­کنند.

وکیل ملکی تهران
وکیل ملکی، ره جویان عدالت

 

از جمله این دعاوی می توان به تنظیم سند رسمی ، اخذ پایان کار ، خلع ید ، تقسیم و افراز املاک مشاع تا دعاوی کیفری مثل فروش مال غیر، جعل سند، تصرف عدوانی و  سرقفلی و حق کسب و پیشه… همه این موضوعات در دایره دعاوی ملکی و حوزه کاری یک وکیل ملکی قرار می گیرد.

در این قسمت تمامی موارد مربوط به وکیل ملکی را به صورت خلاصه برای شما توضیح میدهیم. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید و همچنین برای گرفتن وکیل ملکی میتوانید همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

چنانچه ملک مالکی (اعم از اراضی و انبیه) به هر دلیلی در تصرف شخص دیگری باشد و مالک راضـی به ادامـه تصرفات متصرف نباشد میتواند با اخذ وکیل ملکی با تقدیم دادخواست خلع ید به مرجع قضائی درخواست اخراج متصرف از ملک خویش را بنماید

دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی چه تفاوتی دارد؟

۱- در دعوای تصرف عدوانی رعایت تشریفات دادرسی لازم نمی باشد در صورتیکه در خلع ید رعایت این تشریفات لازم می باشد.

۲- هر دو دعوا قابلیت تجدیدنظر توسط شاکی یا وکیل ملکی را دارند.

۳- در خلع ید به موجب ماده ۱ قانون اجرای احکام حتماً حکم باید قطعی و بعد اجرا گردد در صورتیکه در دعوای تصرف عدوانی چون بلافاصله قابل اجرا می باشد نیازی به قطعی شدن و صدور اجراییه ندارد و درخواست تجدیدنظر توسط وکیل ملکی مانع اجرا نمی باشد.

۴- کسانیکه حق شکایت یا طرح دعوا را دارند:
در تصرف عدوانی لازم نیست شاکی مالک باشد بلکه مستأجر ، مباشر، خادم، رعیت، کارگر و هرکس به نمایندگی یا به امانت مال غیر را متصرف است می تواند به قائم مقامی مالک طرح دعوی نماید. در دعوی خلع ید فقط اشخاص ذینفع یا وکیل ملکی یا قائم مقام یا نماینده قانونی می تواند طرح دعوی نماید.

اگر مستاجر حق انتقال به غیر نداشته باشد می تواند مالک را ملزم به انتقال مغازه به مستاجر دیگری بکند ؟

مستأجر طبق قانون مالک و مستأجر سال ۱۳۷۶ چنین حقی را ندارد مگر اینکه مستأجر مالک حق سرقفلی نیز باشد و مالک از پرداخت سرقفلی اجتناب نماید و در صورتی که سرقفلی به مستأجر دیگر منتقل شود مالک ملزم به انتقال سرقفلی مغازه به مستأجر جدید است. ولی در قانون سال ۱۳۵۶ مستاجر صاحب سرقفلی می تواند از طریق دادگاه اجازه انتقال به غیر را یگیرد.

تفاوت تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع از دیدگاه وکیل ملکی

در صورت عدم تراضی شرکاء برفروش ملک مشاع ، هرکدام از شرکاء می تواند درخواست افراز ملک مشاع را داشته باشد. لازم به ذکر است در صورتیکه جریان ثبتی ملک پایان یافته باشد درخواست افراز توسط وکیل ملکی به اداره ثبت محل تقدیم می شود. ولیکن درخصوص تفکیک ملک لازم نیست ملک بصورت مشاعی باشد یعنی اینکه مالک ملک می تواند با اخذ وکیل ملکی درخواست تفکیک ملک خود به قطعات مختلف را به اداره ثبت تقدیم نماید، همچنین در صورتیکه مالکین مشاعی بر تقسیم ملک ( اعم از عرصه یا اعیان) توافق داشته باشند می تواند درخواست تفکیک خود را توسط وکیل ملکی به اداره ثبت تقدیم نمایند و نیازی به درخواست افراز نمی باشد.

دستور تخلیه توسط وکیل ملکی

در صورتی که بین مالک و مستأجر قرارداد اجاره ای منعقد شود و مدت قرارداد به اتمام برسد و مستأجر از تخلیه ملک امتناع ورزد مؤجر یا وکیل ملکی می تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف با تودیع مبلغ قرض الحسنه (پول پیش) تقاضای صدور دستور تخلیه را بنماید که این دستور فوری و غیرقابل اعتراض می باشد.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

سرقفلی در حقیـقت وجه و پـولی است که مستأجر برای مالکیت منافع یک مکان تجاری به مؤجر و مالک پرداخت میکند ولی همچنان مالکیت عین و ملک مکان تجاری متعلق به مؤجر و مالک باقی میماند و برای استفاده مستأجر از عین و ملک مکان تجاری قرارداد اجاره با صاحب ملک منعقد میشود و اجاره بها توسط مستأجر به مؤجر و مالک پرداخت میشود.در واقع فرد با پرداخت این مبلغ امتیاز تجاری بودن ملک را از مالک خریداری کرده است و مالک این حق شده است نه مالک عین مغازه

خریدار چگونه می تواند الزام فروشنده را به تنظیم سند رسمی بخواهد؟

در صورتیکه ملکی دارای سند رسمی باشد و فروشنده از تنظیم سند رسمی انتقال استنکاف ورزد، خریدار می تواند با اخذ وکیل ملکی دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی ملک را به دادگاه تقدیم و دادگاه نیز فروشنده را به تنظیم سند محکوم می نماید و در صورتیکه فروشنده از اجرای رأی دادگاه نیز استنکاف ورزد نماینده دادگاه در دفترخانه حاضر و نسبت به امضای اسناد بجای فروشنده اقدام میکند.

نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی با وکیل ملکی

در قرارداد اجاره اماکن مسکونی میزان اجاره بهای ماهیانه مشخص میشود که مستأجر متعهد میشود در ابتدا و یا انتهای هر ماه مبلغ مورد نظر را به مالک و مؤجر پرداخت نماید.
چنانچه مستأجر به تعهد پرداخت اجـور ماهیانـه عمـل ننمایـد و اجور به تعویـق بیفـتد مالـک مـیتواند با اخذ وکیل ملکی با تقدیـم دادخواست به مرجع قضائی  مطالبه اجورمعوقه را درخواست نماید و غالباً اجاره نامه ها در صورت تعویـق پرداخت اجور از طرف مستأجر برای مالـک حق فسـخ اجاره نـامه پیش بینی میشود که مالک میتواند یا وکیل ملکی برای فسخ اجاره نامه و تخلیه مستأجر به مرجع قضائی مراجعه نماید.

 

وکیل ملکی
وکیل ملکی، ره جویان عدالت

مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی

پایان کار ساختمانی اولاً نشانه بارزی است که ملک ساخته شده دارای تخلف ساختمانی نمی باشد و براساس معیارهای فنی و مهندسی کاملاً مورد تایید شهرداری می باشد و ثانیاً با اخذ پایان کار می توان نسبت به اخذ صورت مجلس تفکیکی از اداره ثبت محل اقدام نموده ثالثاً بر مبنای دو بند فوق می توان نسبت به اخذ سند شش دانگ تفکیکی تک برگ اقدام نمود.
بدیهی است طی این مراحل توسط ذینفع هم زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد و هم از پیچیدگی های زیاد اداری و حقوقی برخوردار است در حالی که مداخله وکیل ملکی در پروسه های فوق کار را در زمان کوتاهتر و بدون کارشکنی از طرف ادارات و با هزینه کمتر به ثمر می رساند.

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی

در بسیاری از حقوق مالی که در آن ممکن است ضرر و زیان و سود و منفعت اشخاص جابجا شود نیازمند حضور وکیل ملکی با تجربه می­باشد.

چگونگی و نحوه طرح دعوا از اهمیت بالایی برخوردار است و در روند دادرسی در تعیین محدوده حقوق اصحاب دعوا اثر اساسی دارد و در واقع به مثابه پی می باشد بنابراین برای اینکه دعوا در روند و روالش دچار مشکل ناخواسته و ناشی از بی تجربگی نباشد لازم است که موضوعات و دعاوی ملکی ، را فردی پی ریزی و پیگیری کند که متخصص این امر است. وقتی شخصی ملک دیگری را تصرف می کند این وکیل ملکی متخصص است که باید تشخیص دهد که دعوای حقوقی تصرف عدوانی را مطرح کند یا کیفری .

به دلیل وجود قوانین متعدد در این حوزه این وکیل ملکی است که می داند  مبنای ارزش معاملاتی املاک چیست؟ و کجا ماده ۱۰۰ قانون شهرداری و تبصره های آن کاربرد دارد و کجا ماده ۶۴ قانون مالیاتهای مستقیم و این وکیل ملکی است که  زمان مناسبی را برای ابراز  ادله های خود  و اظهارات خود در نظر می­گیرد تا حق موکلش به علت استفاده نا به هنگام دستخوش تضییع نشود.

آنچه واضح است این مسئله است که همیشه امکان ضایع شدن حق افراد در رابطه با اموالی که دارند وجود دارد. دعاوی ملکی مختلفی از جمله سرقفلی، فسخ قرارداد، تخلیه ملک مسکونی، دعوی تصرف عدوانی و  … وجود دارد که با تضییع حق افراد در هر کدام از آن ها فرد متحمل ضررهای مالی بسیاری می شود بنابراین افراد برای رسیدگی به این گونه دعاوی باید به  وکیل ملکی متخصص مراجعه کنند. الزام وجود یک وکیل خوب و کاربلد در زمینه دعاوی ملکی می تواند راهگشای مشکلات شما در این زمینه باشد.

دعوی فروش منافغ مال غیر

درمواردی اتفاق می افتد که کسی اقدام به اجاره ملک دیگری به شخص ثالث می نماید که در چنین مواردی دعوی کیفری فروش منافع مال غیر مطرح می کنیم که مجازات آن همان مجازات فروش مال غیر است.

دعوی اثبات مالکیت

وقتی در یک معامله زمین یا هر مال غیر منقولی امکان انتقال سند رسمی در دفتر اسناد رسمی به هر دلیلی نمی باشد ولی سوابق ثبتی مندرج در دفتر املاک اداره ثبت اسناد و املاک حکایت از مالکیت فروشنده دارد در این حالت می توان دعوی اثبات مالکیت مطرح نمود.

 


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • امید
  امید

  سلام و با تشکر از سایت خوب شما
  عرض کنم که بنده مالک یک واحد اپارتمان هستم که تراسی دارد که فقط از واحد بنده راه دارد و در ید بنده میباشد ،
  در قسمت راه پله ها دریچه یا همان خرپشته ای بود که به پشت بام راه داشت
  چند سال پیش با پیشنهاد مدیر و واحد های دیگر اقدام به بستن این دریچه کردند و با احازه من از واحد من و همان تراس به پشت بام رفت و امد میکردند ولی بعد از اومدن این ویروس کرونا بنده مانع ورودشان شدم چون گاه و بیگاه مراجعه میکردند برای رفتن به پشت بام و واقعا هم خطرناک بود و هم باعث سلب ارامش مادر مسن بنده که تنها در انجا زندگی میکنند ،
  اما حالا یکی از واحد ها رفته و از من شکایت کرده که تصرف عدوانی کردم و اون دریچه ورود به پشت بام رو من بستم در صورتی که این کار رو من نکردم و در زمان بستن اون دریچه خودشان هم بودند و این کار رو انجام دادندحالا شکایت کردند که چرا در تراسی که کف ان پشت بام خونه من است وسیله گذاشته ای؟و صندلی گذاشته ای ؟در صورتی که اون تراس فقط از واحد بنده راه دارد و هیچ کس نمیتواند به غیر از ورود از داخل اپارتمان ما مراجعه کند
  حال از شما وکیل محترم سوال دارم که بنده چه کاری انجام بدهم که به ناحق از بنده شکایت شده است متشکرم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.سندمالکیت و صورتمجلس تفکیکی ملک شما بایدملاحظه شود.اگراذن عبورداده اید و حالا از اذن خود رجوع کرده ایدشکایتشان به جائی نمی رسد.اگرنگرانی بیشتری دارید با مدارک کامل با وکیل دادگستری متخصص درامورملکی درشهرتان بصورت حضوری مشاوره کنید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.سندمالکیت و صورتمجلس تفکیکی ملک شما بایدملاحظه شود.اگراذن عبورداده اید و حالا از اذن خود رجوع کرده ایدشکایتشان به جائی نمی رسد.اگرنگرانی بیشتری دارید با مدارک کامل با وکیل دادگستری متخصص درامورملکی درشهرتان بصورت حضوری مشاوره کنید.

 • user-09122270266
  user-09122270266

  با سلام و احترام ،ملکی داریم با ۳۰۰ متر زمین که سه شریک هستیم دو شریک با بنای ۱۵۰ و یک شریک با بنای ۵۰ که به صورت سرایداری و در پارکینگ ساخته شد.و قصد تخریب و ساخت داریم اما شریک سوم که سهم کمتری دارد مخالفت میکند برای تخریب و ساخت.آیا راه حل قانونی برای این موضوع وجود دارد؟از پاسخگویی شما بینهایت سپاسگذارم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام
   امکان طرح دعوی برای شما وجود دارد.
   ولیکن پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی حضورا با وکیل دادگستری مشورت نمایید.

 • امیر علی اصغریان
  امیر علی اصغریان

  سلام استاد گرامی بابت زحماتت ممنونم که این سایت رو در اختیار ما مردم گذاشتی از مطالبتون خیلی استفاده کردم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام خواهش میکنم ممنون از نظر شما

 • رضایی
  رضایی

  به دو نفر زمینی می رسد.پس از مدتی این دو نفر فوت می‌کنند و این زمین به وارثان این دو نفر می رسد.وارثان یکی از این دو نفر بدون اجازه وارثان نفر دیگر اقدام به فروش کل زمین میکنند و سپس اقدام به خبر کردن وارثان نفر دیگر میکنند.در صورتی که وارثان نفر دوم به شدت خواهان و خریدار این زمین بوده اند و از همان روز نخست فروختن زمین ، خواهان فسخ قرارداد شده و خودشان زمین را می‌خواهند.ولی بنگاه املاک به دلیل تبانی با خریدار و فروشندگان حاضر به فسخ قرارداد قبلی نیست و زمان میخرد. آیا راهی برای خرید زمین به وسیله ی وارثان نفر دوم می باشد؟
  و آیا کار وارثان نفر اول غیر قانونی میباشد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.اقدامی که توضیح دادیدجرم فروش مال غیراست ولی پایان سوالتان مرتبط به حق شفعه حقوقی است که چون تعدادمالکین ازدونفربیشتراست شامل ایشان نمی شود.

 • جعفری
  جعفری

  باسلام‌ من مردی ۵۷ساله هستم و مدت ۵ سال است طلاق گرفتم اکنون میخوام با رضایت پدر ؛دختری را انتخاب کردم که صیغه اش کنم وایشان باکره هستند سوالم این است چنانچه بکارت ایشان درطول صیغه از بین رود چه وچه وضعیتی برایم بوجوقوانینید میاد و فردا روزی اگر شکایتی شود بنده محکوم خواهم شد سپاسگذارم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با فرض شرایط گفته شده فرقی بین ازدواج دایم و موقت نیست

 • شمعی
  شمعی

  با سلام و تشکر از اطلاعات مفیدتان در سایت من با وکالت از طرف مستاجر اعیانی میخواهم اقدام به شکایت از مالک ملک مبنی بر تجویز انتقال منافع به غیر کنم البته مالکین شامل ۷ – ۸ نفر ورثه و مجهول المکان میباشند و ۳۰ سال است که هیچ اقدام و مراجعه ای جهت تعین تکلیف نکردند میخواستم عنایت فرمایید هزینه حدودی وکالت این مورد را بفرمایید. با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام.
   با توجه به میزان کار و شرایط ملک متغیر میباشد.
   لطفا همراه با مدارک به وکیل مراجعه نمایید.

 • رسول
  رسول

  با سلام. من دو سال پیش یک ملک مسکونی خریده و به اجاره دادم. اکنون نامه ای قضایی برای من آمده که فردی که شما این ملک را از او خریداری نموده اید خود این ملک را از شخص دیگری خریده بوده و چک های آن را پاس نکرده است درنتیجه معامله شما با شخص دوم باطل و خانه به مالک اول برمیگردد. من خانه را دو سال پیش با قیمت صد میلیون خریداری نموده ام و اکنون دادگاه اینگونه رای داده که نفر دوم به من صد میلیون به اضافه نرخ سود بانکی صد میلیون در عرض دو سال را به من برگرداند و معامله فسخ و ملک به مالک اول برگردد. اول من چون آگاه نبودم در مدت قانونی ۲۰ روز به این حکم اعتراضی نکردم ولی اکنون فهمیدم که ملک من حدود چهارصد میلیون ارزش دارد درصورتیکه طبق حکم دادگاه تقریبا صد و چهل میلیون به من برگردانده میشود و من حداقل دویست و شصت میلیون متضرر میشوم. آیا راه حلی برای من وجود دارد؟ آیا من میتوانم دوباره به حکم دادگاه اعتراض نمایم؟ چگونه؟ من چه اقداماتی باید انجام دهم تا به حقوقم برسم،لطفا محض رضای خدا مرا راهنمایی فرمایید. با سپاس

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام.
   میتوانید اعتراض ثالث کنید ولی قبل از هرگونه اقدام حتما\” همراه با مدارک خود جهت مشاوره به وکیل متخصص مراجعه کنید.

 • آریا
  آریا

  سلام
  پدر من مالک مغازه ای در تهران هست که موروثی میباشد و از سال ۶۲ یک مستاجر در آن مغازه فعالیت میکند ودارای حق کسب و پیشه میباشد ولی مبلغ اجاره ای که برای آن تعیین شده تا کنون تعدیل نشده و از همان سال فقط مبلغ ۷۰۰۰ ریال که در اجاره نامه ثبت شده باقی مانده ، میخواهم بدانم اگر برای تعدیل مال الاجاره اقدام کنیم مبلغ اجاره ای که دادگاه از طریق کارشناس تعیین میکند بقدری هست که بخواهیم پیگیری کنیم یا باز هم مبلغ ناچیزی تعیین میشود؟
  لازم به یادآوری میدانم که از سال ۶۲ تا کنون هیچ تعدیل اجاره ای انجام نشده

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام به نظر ميرسد مبلغ قابل توجهي با جلب نظر كارشناس تعيين شود بنابراين بهتر است جهت تعديل اجاره اقدام كنيد.

 • نیلوفرپوریان
  نیلوفرپوریان

  سلام وعرض ادب.من با یک نفر درسال ۹۱عقدمشروط بستم که درصورت ندادن قرضش ملکش رابنام بنده کند تاحالاقرضش رانداده.طلب من درسال ۹۱ به اندازه ی قیمت روز ملک بود
  ودرسال ۹۶ به شخص
  دیگری وکالت فروش داده وچون بدهکاراست طلبکارهاملک را توقیف کردند.خواستم بپرسم ایا میتونم با این قرارداد ملک را بگیرم باتوجه به اینکه به دیگری وکالت فروش داده.اوهم مدعی است ملک مال اوست.از راهنماییتون سپاسگزارم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام
   بهتر است که مدرک شما حضورا توسط یک وکیل دادگستری بررسی شود و مشاوره دادن به این صورت بدون بررسی دقیق مدرک ممکن است باعث پیچیده تر شدن موضوع گردد.

 • مجيد
  مجيد

  بااسلام وعرض ادب بنده چندسالي موادمخدرمصرف ميكنم دوسال پيش ازطرف اداره خودم به كمپ معرفي شدم وترك نمودم البته همسرم براي جداشدن موادرابهانه ميكردچون ازدواج ماخلاف ميل باطني ايشان بوده ازهمان اول زندگي سازجدايي ميزدولي غيرمستقيم بعدازكمپ چون انتظارنداشت من پاك بمانم بعدازحدود۷ماه دوباره به مشاجره ودعواهاي پي درپي پرداخت به حدي كه متاسفانه دوباره به موادآلوده شدم تابهانه خوبي براي طلاق داشته باشدلذاباوجودداشتن دوفرزندپسر۱۹و۸ساله من حاضربه جدايي نيستم وهمسروفرزندانم رادوست دارم دوسه روزديگه قراره دوباره داروبخرم وترك كنم ولي مطمئنم دوباره ايشان همان رويه جروبحث راآغازميكندتابه هدفش جدايي برسدمتاسفانه ماافرادمعتادزمان مصرف چون تنهاپناهگاهمان مواداست درزمان پاكي براثرفشارزياددوباره به پناهگاهمان رومي آوريم وايشان براين مساله واقف هستندبخاطرهمين ضعف بنده رابخوبي ميداندواين مسائل مطمئنم دوباره درزمان پاكي شروع ميشودبنظرشماراه حلي وجودداردكه به ثبات مطمئن وخوب برسيم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام همسر شما با استناد به اعتیاد شما و عسر و حرج میتواند طلاق یک طرفه بگیرد متاسفانه یک فرد آلوده به اعتیاد دارای قدرت تصمیم گیری زیادی نیست و اگر دلیلی قوی تر از خود تخریبی پیدا نکند کماکان همان رویه را ادامه داده و اینبار تنها خواهد بود اگر همسرتان کنار شما بماند امکان بازگشت به زندگی عادی را خواهید داشت با همسرتان به یک مشاورخانواده مراجعه نمائید .

 • Sam
  Sam

  با عرض سلام
  ۳ سند از ۵ سند املاکی در یک مجتمع از طرف مالک به فردی وکالت برای وام بانکی و تجارت داده شد پس از مدتی فرد وام گیرنده از طرف مراجع قضایی کلاهبردار شناخته شد که با سندهای املاک بسیار دیگری همین اقدام را کرده و سوء استفاده مالی نموده .
  بعد از چند سال کل املاک ۵ واحد مذبور توسط مالک به شخص دیگری فروخته شد و تقریبا یک دوم قیمت آن پرداخت و بقیه مقرر شد بعد از تحویل سندها و شخص وام گیرنده در مبایعه نامه فروش متعهد گردید که ۳ سند درگرو بانک را به خریدار تحویل بدهد اما متاسفانه دوباره به خاطر کلاهبرداری های متعدد وام گیرنده بانکی سندها مذکور هرگز تحویل داده نشد این معامله تا به امروز ناقص ماند .
  دادخواستی مبنی بر حجر مالک مربوط به سالیان گذشته به دادگاه ارائه گردید و دادگاه پس از بررسی سال حجر را اعلام و رای و در نهایت در دادگاه تجدید نظر خواهی با اسناد و شواهد و مدارک پزشکی رای به سالیان گذشته و حتی پیش از معاملات مالک داده شد .متاسفانه فرد مالک در اثر بیماری سال پیش در گذشت .
  حال سوالم از جنابعالی این است که رای ابلاغ شده چه مراحلی تا ابطال معاملات و تا چه مدت طول خواهد کشید
  آیا ملک ها پس از ابطال، امکان بازپس گیری و فروش می باشد ؟ آیا معاملات بانکی انجام شده هم شامل همین ابطال می گردد ؟
  آیا امکان بیرون آمدن سندهای در رهن بانک می باشد ؟
  اصولا چه مقدار هزینه و یا درصدی برای ابطال معامله ملکی و دادرسی از طرف دادگاه
  ایا سندهای که گرو در بانک می باشد هزینه دادرسی از طرف دادگاه درصدی محاسبه می گردد یا خیر
  با تشکر شما

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام با توجه به حکم حجر قطعی و تاریخ شروع ان معاملات بعد از تاریخ حجر باطل است که این کار با طرح دعوی ذینفع در دادگاه منجر به صدور حکم می شود ذینفع محجور قیم منتخب دادگاه است که امور حقوقی و مالی مرتبط با مجور با موافقت دادگاه صادر کننده حکم قیمومت و امضاء قیم انجام می شود .

 • علی
  علی

  با سلام, آیا میتوان موقع خرید و فروش ملک هم از وکیل ملکی کمک گرفت تا از معامله صحیح و اصولی مطمئن شد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام بله با شماره ۷۷۹۴۷۲۶۴-۰۲۱تماس حاصل نمائید .

 • Bahar
  Bahar

  باسلام و خسته نباشید
  پدربزرگ بنده ملکش رو برای ساخت و ساز به یک سازنده سپرد و الان ۷سال هست ک ملک رو کامل نکرده این سازنده ، پدربزرگ من فوت شده ۳ سالی هست و ما فقط برگه ی انحصار وراثت داریم و سند اصلی و قرارداد باسازنده
  تمامی واحد های سازنده بدون سند فروش رفته و اهالی دیگر ساکن شدند و هیچ پولی نمی‌پردازند تا انشعابات و … کامل شود ،یک واحد مشترک هم فروخته و پولی پرداخت نکرده به ما
  سازنده هم کاری نمی‌کند دیگر و کسی هم از او شکایت نمیکند
  راه قانونی این مشکل چیست؟ پروسه ی زمانی و حق وکیل حدودا چطور میشود؟ لطفاً راهنماییم کنید تا از این وضعیت دربیایم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام باید قرارداد مشارکت شما با سازنده ملاحضه شود و تصمیم صحیح و قانونی گرفته شود اگر در تهران هستید با تمام مدارک برای مشاوره حضوری تشریف بیاورید و اگر شهرستان هستید حتما با وکیل متخصص برای اقدامات قانونی تان مشورت کنید .

 • سیدرضا موسوی
  سیدرضا موسوی

  سلام اگر بخواهم وکیل راهنمای اینترنتی بخواهم آیا شما و همکارانتان قبول زحمت میکشید و انجام میدهید . دوم هزینه این گونه وکالت چقدر است ؟ سپاس

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سام موضوع شما مشاوره حقوقی است که می توانید با هماهنگی دفتر گروه نسبت به واریز حق المشاوره و ارسال مدارک از طریق واتس اپ اقدام نمائید

 • علی حسینی
  علی حسینی

  باسلام.
  در سال ۹۷ آپارتمان نوسازی با متراژ ۱۲۵ خریداری کردم در قولنامه بین طرفین(قولنامه عادی و بدون کدرهگیری) ذکر شده که اختلاف متراژ براساس قیمت قولنامه است، با توجه به اینکه اختلاف متراژ در حدود ۱۸ متر است(بیش از ۵درصد متراژ کل) اگر مالک حاضر به پرداخت به قیمت روز نشد، میتوان بدون فسخ قرارداد از ایشان شکایت کرد ؟؟
  قیمت ملک تقریبا دوبرابر شده و اینکه املاک قولنامه با کد رهگیری برای ما صادر نکرده است

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام اگر خریدار هستید فقط می توانید دعوی فسخ طرح نمائید مطالبه تفاوت قیمت از فروشندهر چند توافق هم کرده باشید قابل پذیرش نیست .

 • علی
  علی

  سلام. من یک واحد از یک آپارتمان خریداری کردم که بعد از ۳ سال تحویل ندادن بهم ، من از مالک نخریدم از کارفرما خریدم که به من اقرارنامه دادن و هنوز که هنوزه آپارتمان رو تمام نکردند و کسی هم کار نمیکنه داخلش رهاش کردن به امان خدا . من باید دادخواست به عدم انجام تحویل یا عدم پایان کار ، خسارت ، توانی ، بردن مال غیر و … کدام اینها رو باید انجام بدم. (تاریخ حداکثر موعد تحویل سال ۹۶ بوده) آخه هر کدام از این ها هزینه خاصی داره که من در شرایط پرداخت هزینه نیستم با این اوضاع اقتصاد. ممنون میشم راهنمایی کنید. (در ضمن شما شعبه در شهرهای دیگه هم دارین؟) با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.خیرگروه وکلای ره جویان عدالت عده ای ازوکلای دادگستری باسابقه،اساتیددانشگاه،اعضای هیات علمی وقضات سابق دادگستری هستندکه بصورت گروهی درخصوص پرونده ها مشورت وبراساس تخصص هریک ازوکلای دادگستری به ایشان ارجاع می شودوملاک محاسبه حق الوکاله میزان حداقل تعرفه است.ضمنا دعوی شما فنی است حتما با وکیل دادگستری مشورت نمائید

 • حجت ظریف
  حجت ظریف

  سلام عرض ادب ۱۱۰۰۰ متر زمین تو لواسان دارم با ستاد اختلاف داریم تقریبا ۷۰۰میلیارد تومن ارزش داره من شکایت کردم دادسرای انقلاب رای بدوی و تجدید نظر علیه من صادر شد الان قراره پرونده به دیوان ارسال بشه خواستم ببینم کسی رو دارید همینطوری باهاش ۱۰۰ میلیارد صلح کنیم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.این موارددرحیطه صلاحیت و شان یک موسسه حقوقی و وکلای دادگستری نیست.

 • افشین
  افشین

  من ملکی دارم که با سازنده قرار داد بستیم البته این قرار داد به زور و اجبار از ما امضا گرفته شد و ما راضی نبودیم در طی ساخت درختان ملک ما را قطع کرد و چندین تخلف دیگر سازنده انجام داد و ما را تهدید می کرد اگر به شهرداری بروید باید ندین میلیارد به من خسارت بدهید از آنجا که ما هم در این زمینه تبحر نداشتیم شکایت های ناشناس به شهرداری می کردیم که بعد از مدتی سازنده فهمید و تهدیداتش را بیشتر کرد و در حین ساخت واحدی را هم پیش فروش کرد خلاصه بعد از دو سال ملک را تمام کرد و اکنون ملک ساخته شده و خودش برخی واحدهایش را بدون اطلاع دادن به ما و یا داشتن پایان کار حتی قبل از وصل شدن آب و برق فروخته
  با توجه به اینکه اصلا ما راضی نبوده ایم و امضا به زور چاقو از ما گرفته شده و خیلی خلافی در پیشروی ملک و هم در فضای سبز دارد آیا راهی هست که ملک را بتوانیم به خودمان باز گردانیم ؟ من به یک وکیل فوق العاده خبره در این زمینه که کلیه امور را در دست بگیرد و نه اینکه تشریفاتی باشد نیاز دارم
  چون این ملک برایم بسیار ارزشمند بوده و هیچ وقت راضی به از دست دادنش نبودنم اما چون قیمت زیادی داشت با قلدری و هزار تا داستان و جعل از من دزدیدند
  آیا راهی هست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.بایدمدارک وتوضیحات شمامستندبه اسنادومدارک دریک جلسه مشاوره حضوری بررسی شود. اگرقابل اثبات بود برایتان وکیل متبحر تعیین می شود.

 • افشین
  افشین

  درود من عمه ای داشتم که از تعاونی دانشگاه تهران یک زمین در سال ۱۳۷۸ در هشتگرد خریده بود ایشان فوت کردند و قرار بود طبق وصیت نامه عمه های دیگرم به من آن را بدهند اما بعد از گذشت ۲۰ سال نه تنها به من آن را ندادند همه سندها را دزدیدند و من هیچ آدرسی از این زمین ندارم چطور می توانم آن را پیدا کنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.ابتدا باید وصیتنامه داشته باشیدکه درآن مشخصات ملک قیدشده است.اگروصیتنامه نداریدوهیچ رابطه ارثی بامالک فوت شده نداریدادعای شماقابل اثبات نیست.

 • محمد
  محمد

  باسلام
  فردی درسال۹۱ مبلغ۱۵ میلیون تومان به بهانه اخذ اقامت درکشور قطر ازبنده گرفته که بخشی ازآن را کارت به کارت و بخشی دیگری هم به صورت نقد به ایشان تحویل داده ام متاسفانه رسیدی از ایشان ندارم ولی درتمام مراحل همسر بنده حضور داشته و نامبرده یک فقره چک برگشتی داشته که بنده برایشان پاس و الان چک نزد بنده می باشد سوال این است آیا بااین اوصاف می توانم پس ازگذشت چندین سال ازایشان طرح دعوی بکنم با این مدارک ومستندات یا خیر؟ وهزینه آن چقدر است؟
  ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر شماره حساب و مبالغ واریزی از طرف شما به حساب همان شخصی می باشد می توانید مطالبه کنید تا سقف بیست میلیون تومان دعوی در صلاحیت شورای حل اختلاف است و هزینه دادرسی ۳/۵% مبلغ خواسته است.

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.


برچسب‌ها :