کانال حقوقی تلگرام ره جویان عدالت

کانال حقوقی تلگرام گروه وکلای ره جویان عدالت در حال حاضر بزرگترین کانال حقوقی تلگرام با بیش از 85000 نفر عضو می باشد. پست ها و مطالب کانال روزانه به کلیه مباحث حقوقی در دسته بندی های مختلف کیفری ، حقوقی ، ملکی ، خانواده و … می پردازد.
هر روزه مطالب متنوع و آموزنده زیادی در مورد دعاوی حقوقی ، دعاوی کیفری ، دعاوی خانواده و دعاوی مربوط به املاک و تخلفات ملکی در کانال وکلای ره جویان عدالت قرار داده می شود.
در دسته بندی کیفری پست های متنوعی در رابطه با جعل ، سرقت ، خیانت در امانت ، شرب خمر ، شهادت کذب ، فحاشی ، تهمت و افترا ، کلاهبرداری ، فروش مال غیر – انتقال مال غیر و رابطه نامشروع عنوان می شود.
در دسته بندی دعاوی حقوقی مطالب آموزنده ای در مورد ارث ، سفته ، مطالبه وجه چک ، وصیت و وقف بحث می شود.
در دسته بندی دعاوی خانواده پست های متنوعی در مورد طلاق ، مهریه ، نفقه زوجه ، اجرت المثل ، طلاق توافقی ، حضانت فرزند و ازدواج موقت بیان می شود.

برای عضویت در بزرگترین کانال حقوقی تلگرام کلیک کنید.

لوگوی ره جویان عدالت

0 دیدگاه

 • الناز
  الناز

  باسلام پدرم فوت کرده بعدازآن پدربزرگ ومادربزرگم میخاستم ببینم بااینکه پدربزرگ ومادربزرگم نیستن آیاازاملاک قولنامه ای پدرم سهم میبرن؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   در خصوص سوال شما باید عنوان نمایم که ورثه پدربزرگ و مادر بزرگتان قانونی به نسبت سهام اندو از اموال پدر شما ارث می برند .

 • مسعود
  مسعود

  سلام وقتتون بخیر
  من از یکی شکایت کردم برای ضرب و جرح عمدی و فحاشی بعد دادگاه تشکیل شد اون فرد بازداشت شد ، من رضایت دادم که زندان نره قرار شد اما الان منصرف شدم میخوام رضایتمو پس بگیرم ، باید چیکار کنم؟ میخوام پرونده درجریان بیوفته

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر شما به متهم رضایت داده باشید نمی توانید از رضایت منصرف شوید ,ولیکن اگر تقاضای ترک تعقیب کرده باشید می توانید مجددا تقاضای رسیدگی و ادامه انرا بخواهید .

 • اسماعیل
  اسماعیل

  سلام یک چک از یکی دارم تقریبا دو سال از تاریخ وصولش گذشته، تا الان هم به خاطر مهلت گرفتن طرف چک رو بانک نبردم، الان باید چکار کنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   چون از تاریخ وصول ۲ سال منقضی شده است مهلت شکایت کیفری منقضی گردیده است و اکنون می توانید با طرح دعوی حقوق مطالبه آنرا از دادگاه بخواهید البته حق توقیف اموال بدهکار را نیز دارید .

 • زینب
  زینب

  سلام خسته نباشید مادرم ملکی از پدر مرحومش که ۲۰ سال قبل فوت کرده در روستاهای کردستان دارد که بهش ارث رسیده.ولی سندی در دست ندارد و اون ملک رو تصرف کردن و در اون زندگی میکنند و زیر بار نمیروند که متعلق به ماست . با توجه به اینکه مادرم برگه ی انحصار ورثه دارد ولی سندی در دست ندارد راهکار به چه صورت هست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   برای اثبات مالکیت پدر مرحوم مادرتان باید تلاش کنید و با ادله اثبات از جمله شهود مالکیت فرد یاد شده را در مراجع قضائی به اثبات برسانید بعد از آن می توانید سنبت به خلع ید متصرف اقدام کنید.

 • آرش محبتی
  آرش محبتی

  سلام وقت عالی به خیر
  خسته نباشید
  بنده گرافیست هستم و به اتفاق یکی از همکاران یک کاری رو قبول کردیم انجام بدیم به صورت حقوق ثابت که این کار دورکار بود که تمام کارها از طریق تلگرام انجام میشد.
  حقوق بنده دو ماه هستش که عقب افتاده و برای همین دیگر ادامه همکاری ندادیم.
  حالا صاحب کار فایل های اصلی کار را میخواهد من هم گفتم تا تسویه کامل صورت نگیره فایلی نمیدم بهتون.
  حالا ایشان میگویند که بنده دارم گرو کشی میکنم در ازای پولم
  در صورتی که همه ما طراح ها روند کارمون همینه
  یه شب پیام دادن توی تلگرام که زبون باز کردی میگی تا پول ندم فایل نمیدی.
  گفت همین الآن همه فایل هارو میفرستی
  منم گفتم شما تسویه کن چشم
  بعد آقا دیگه احترام نگه نداشت فحاشی کرد و اینا هرچی هم گفتم احترام نگه دارین توجهی نکردن به پدرم هم بی احترامی کردن منم اعصابم خورد شد متقابلا یه چیزایی گفتم بعد تهدید کردن که هرجا باشی میام پیدات میکنم … باز همسر همون آقا که حسابدارش هم هستش پیام دادن توی تلگرام که دیگه پیام دادین ندادین وگرنه جنازه دوستت رو دو دستی خودم میارم تقدیمت میکنم.
  یک روز گذشت پیام دادن فایل هارو بفرست پولت رو همون لحظه بزنم که بری منم گفتم باشه و چون بهشون اعتماد نداشتم روی فایل ها رمز گذاشتم و فرستادم بعد گفتن که دوستت حالا بگو بیاد تهران پولش رو بگیره
  دلشون خوش که دیگه فایل هارو دارن پولم رو نمیدن چون قبلش هم تهدید کرده بودن که تو فقط پاتو بذار تهران فلان میکنم…
  بعد که گفت بگو دوستت بیاد تهران پولش رو بگیره گفتم قرار ما این نبود شما زدین زیر حرفتون منم چون مطمئن بودم پول نمیدین بهشون گفتم که تموم فایل ها رمز دارن هرموقع مبلغ رو واریز کردین منم رمز رو میدم خدمتتون در غیر اینصورت صحبتی باهاتون ندارم.
  باز برداشت تهدید کرد که آدمش رو دارم فلان قدر میدم بیاد … به سرت بیاره.
  تموم این حرف ها توی تلگرام زده شده و همشون رو اسکرین شات گرفتم به نظرتون شکایت کنم میتونم کاری بکنم.
  از طرفی یکی از دوستام هم موقعی که پیام میداد پیشم بوده به عنوان شاهد
  ولی چون بعد از فحاشی های اون آقا من هم فحاشی کردم میترسم پای خودم هم گیر بشه ولی میگم من کلی مراعات کردم دیگه تهش مجبور شدم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اولاً ، در خصوص مطالبات مالی خود می توانید اگر زیر ۲۰ میلیون تومان باشد در شورای حل اختلاف طرح دعوی مطالبه وجه نمائید
   ثانیاً : بابت توهین و تهدید و فحاشی می توانید در دادسرا طرح شکایت نمایید /
   ثالثاً : مجازات توهین و فحاشی تا ۷۴ ضربه شلاق و جزای نقدی حکم صادر می شود .
   رابعاً : اگر به جرم تهدید به مرگ ایشان ( که همسر ایشان مطح نموده است ؛ جنازه دوستت را تحوی می دهیم ) طبق ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه شلاق یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم خواهد شد .

 • اسما
  اسما

  سلام.پسرعمه ام عمویم رابه قتل رسانده.پدرمن چندسال قبل فوت شده.آیامن جزء اولیای دم هستم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   طبق یک اصل اولیای دم مقتول همان ورثه او هستند و اگر عموی شما پدر و مادر داشته باشد یا فرزند اولیای دم محسوب می شود و البته همسر عموی شما جزء اولیای دم محسوب نمی شود و همینطور اگر عموی شما پدر و مادر و فرزند نداشته باشد ، پدر طبقه بعد وارث محسوب می شود که طبق ماده ۸۶۲ قانون مدنی اجداد و برادر و خواهر و اولاد آنها محسوب می شود .

 • علی
  علی

  سلام ببخشید یه سوال داشتم
  میخواستم بپرسم اگر شکایت کنم آیا پلیس فتا میتونه ببینه با یه سیمکارت در فلان تاریخ چه سایتهایی در گوگل سرچ شده ؟ و آیا اصلا سایتهای سرچ شده جایی ثبت میشوند یا اصلا ما بیخیال شویم ؟
  چون سیمکارتم دست کسی بوده و بهش شک دارم که نکنه سوء استفاده کرده باشه .

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   خیر قابل استعلام نیست , و در خود گوشی تاریخچه جستجوها ثبت می شود و نه روی سیم کارت .

 • somayye
  somayye

  سلام
  سوال من یکم پیچیده است و امیدوارم بهش پاسخ بدهید:
  پدرم عزیز از ازدواج سابقش یک دختر
  و مادرم رقیه از ازدواج سابقش یک پسر داشته
  و ما دو برادر و دو خواهر از عزیز و رقیه هستیم

  پدرم فوت شد و یک خانه از او به جای مانده و من با مادرم آنجا زندگی کردم وبقیه خواهر بردار هام در زندگی خودشان بودند.
  الان مادرم نیز فوت شدند . در زمان حیات مادرم تقسیم ارث نکردیم
  از آنجایی که مادرم بعد از پدرم فوت شده آیا به فرزند او از ازدواج سابقش ارث تعلق دارد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام و احترام خدمت شما ,,به فرزند مادرتان از ازدواج سابقش از میراث مادرتان ارث می رسد ,و ما ترک پدر شما ,ربطی به فرزند مادرتان ندارد بنابراین مادر شما که از پدرتان ارث می برد ,از ارث مادرتان فرزندش می تواند ارث ببرد .

 • فریده جهانشیری
  فریده جهانشیری

  سلام پدرم زنی که دوسال باهاش زندگی کرده را سالهای سال طلاق داده بد از طلاق رجوع کردم اما ثبت نشده الان به مشکل خوردن چه اتفاقی رخ میدهد آیا زندان دارد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   پدر شما اصولاً می بایست رجوع را در دادگاه ثبت می کردند ولیکن اکنون که دچار اختلاف شده اند و زمان زیادی از این موضوع گذشته است اثبات موضوع به راحتی انجام نمی گردد.

 • رضا
  رضا

  با سلام. بنده به ۵ روز حبس تعزیری بابت ترک انفاق محکوم شدم و دادگاه تجدیدنظر هم تایید کردن و پرونده در اجرای احکام هست و برای من پیام اومده که مدت ۱۰ روز برای اجرای حکم خودمو معرفی کنم. میخواستم بپرسم آیا میشه از قاضی اجرای احکام درخواست تخفیف یا بخشش و موارد دیگر کرد و یا باید حتما باید برم حبس؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر شاکی (همسر شاکی )رضایت دهد قضیه حل و فصل می شود و الا راه این است که از طریق کمیسیون عفو و بخشودگی به طور موردی تقاضا را مطرح کنید و البته احتمال موفقیت کم است .

 • محمد
  محمد

  با سلام فردی با تهمت فحاشی از بنده شکایت کرده و شاهد دروغین نیز معرفی نموده!! راه دفاع از خودم چگونه است؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   باید شاهد معرفی شده را جرح و ایراد نمائید و دلایل را مطرح کنید که ثابت می کند اظهارات شاهد معرفی شده کذب است را ارائه کنید.

 • الیزابت
  الیزابت

  سلام ..خسته نباشید ..راجع به ماده ۶۲ قانون کیفری جزییات کامل میخواست وطرح دادخواست ان راچگونه باید انجام بدیم .

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   قانون به نام (( قانون کیفری )) نداریم و بنابراین دقیقاً تواضیح بفرمائید منظور شما چیست؟

 • محمد
  محمد

  سلام.ما یه زمین کشاورزی ورثه ای داریم که برادر کوچکترم بدون تقسیم شدن ان را فروخته سال ۹۱٫ولی تحویل به خریدار نداده.من ان زمین را چندین سال هست ک کاشت و برداشت میکنم امسال این خریدار پیدا شده با یک قولنامه ک عدا میکنم این زمین را او کاشته و من محصولش را دزدیدم.۸سال بعد عدا زمین میکند.چیکار باید بکنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   البته برادر شما فقط حق فروش سهم الارث خود را به طور مشاعی داشته است و اگر کل زمین متعلق به ورثه را فروخته است در حقیقت مبادرت به معامله فضولی کرده است که شما می توانید با تقدیم دادخواست ابطال معامله فضولی را از مرجع قضایی درخواست نمائید.
   اما درخصوص محصول کاشته شده در روی زمین باید عنوان نمایم که محصول متعلق به زارع است بنابراین در فرض قانونگذارشما مستأجر زمین بوده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *