تجاوز جنسی و مجازات آن

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل کیفری با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

تجاوز جنسی  چیست؟

تجاوز جنسی ، یکی از مهمترین جرایمی است که علاوه بر آن که نظم عمومی و اخلاق حسنه را به خطر می اندازد، عواطف و احساسات نوع انسان را جریحه دار کرده و چه بسا تا سالیان سال ، قربانیانش را در دام بیماریهای روحی و روانی سخت گرفتار سازد.در بیشتر موارد تجاوز جنسی را عملی که توسط مرد علیه زن انجام می گیرد تعریف کرده اند ، ولی ذکر این مسئله ضروری است که بزه دیده تجاوز جنسی لزوما زنان نیستند و ممکن است مردان یا حتی کودکان نیز بزه دیده این نوع جرایم واقع شوند.

تجاوز جنسی

 

اگر در زمان ارتکاب جرم جنسی مرتکب برای جلب رضایت بزه دیده به برقراری رابطه جنسی از اعمال فشار روانی استفاده کرده باشد و در واقع او را اغفال کرده باشد عمل او جزو تهاجمات جنسی می باشد اما اگر ازطرفی چون فشار فیزیکی مثل کتک زدن یا استفاده از اسلحه و… جهت بی دفاع کردن بزه دیده برای وا داشتن وی به انجام عمل جنسی استفاده کند ، عمل او تجاوز جنسی محسوب می شود. هرچند در عمل به هر دوی این جرایم تحت عنوان کلی جرم جنسی یا سوء استفاده جنسی نگریسته می شود و قربانیان آن به یک اندازه زخم می خورند. در نهایت باید گفت تجاوز جنسی شدید ترین مصداق جرایم جنسی غیر کشنده است که علیه شخصی ارتکاب می یابد و زمانی تحقق پیدا می کند که مردی با مردی دیگر یا زنی بدون رضایت آن ها ، مقاربت جنسی داشته باشد.

اثبات جرم تجاوز جنسی

دلایل اثبات یک جرم مهم ترین و اصلی ترین مسیری است که قربانی برای احقاق حق خود باید آن را سپری نماید.قانون مجازات اسلامی برای اثبات زنا به اقرار، شهادت و علم قاضی اشاره کرده است . هرچند این ادله برای اثبت کلیه دعاوی حقوقی و جزایی عمومیت دارد و اختصاص به جرایم خاص  مانند تجاوز جنسی ندارد.در بحث تجاوز جنسی اقرار متهم بر علیه خود امری بعید است مگر اینکه اقرار از راه های قانونی و مشروع کسب نشده باشد که در آن صورت نیز ارزش اثباتی ندارد.

تجاوز

همچنین مجرمین معمولا در برابر دیگران مرتکب جرم نمی شوند به خصوص جرمی مانند تجاوز جنسی که بیشتر از جرائم دیگر نیازمند پنهان کاری است ، در نتیجه استفاده از شهادت شهود در این موارد بسیار اندک است. بنابراین تنها امکانی که یرای بزه دیده باقی می ماند استفاده از علم قاضی میباشد.در میان این ادله نقش علم قاضی بسیار مهم است. قضات می توانند با در نظر گرفتن جنبه ی خصوصی این جرم تلاش خود را برای کشف حقیقت به کار گیرند یا در جهت استفاده بهینه از سایر ادله به ان استناد کنند. علم قاضی از شیوه های مختلفی می تواند تحصیل شود گزارش اولیه پلیس ، نظریه ی پزشکی قانونی ، اظهارات متهم در جلسات متفاوت ، روابط قبلی میان متهم و قربانی و.. می تواند از مواردی باشد که به حصول علم قاضی کمک می کند.

مجازات تجاوز جنسی

مطابق بند ت ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی وجود عنف در تجاوز جنسی ، یکی از مواردی است که منجر به تشدید کیفر زنا تا حد اعدام می گردد . در واقع هرگاه یکی از طرفین راضی به برقراری رابطه جنسی نبوده و دیگری وی را وادار به ارتکاب این عمل نماید این ویژگی برای شخص مکره از کیفیات مشدده محسوب می شود. از این رو تجاوز جنسی (تجاوز به عنف) در فقه و به تبع آن در قوانین کیفری ایران با تشدید مجازات همراه شده است. در واقع این عدم رضایت  قربانی است که آمیزش جنسی را به

تجاوز جنسی تجاوز جنسی تبدیل می کند. اگر این رضایت با حیله و و تقلب به دست آمده باشد باعث محکومیت مرتکب به تجاوز جنسی می شود  همانطور که در تبصره ی ۲ ماده ۲۲۴ مقرر شده :هر گاه کسی با زنی که راضی به زنای با او نباشد، در حال بیهوشی، خواب یا مستی زنا کند، رفتار او در حکم تجاوز جنسی است. در زنا از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق ربایش ، تهدید یا ترساندن زن ، اگرچه موجب تسلیم شدن او شود نیز حکم فوق جاری است » ، اما اگر این حیله و تقلب به صورتی باشد که به فرض مثال قربانی به خاطر وعده ی ازدواج تن به آمیزش جنسی داده باشد و فریب خورده باشد دیگر در قانون ما تجاوز به جنسی محسوب نمی شود زیرا به هر حال شخص به میل خود در رابطه جنسی ایفای نقش کرده است .علاوه بر کیفر اعدام متجاوز مقرر در بند ت ماده ۲۲۴ قانون مجازات  اسلامی۱۳۹۲ ، قانونگذار در ماده ۲۳۱ این قانون ، پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل را نیز بعنوان ضمانت اجرای مدنی تجاوز و راهکاری برای حمایت از بزه دیدگان زن تجاوز جنسی پیش بینی نموده است که در موارد زنای به عنف در صورتی که زن باکره باشد، مرتکب علاوه بر مجازات مقرر ، به پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل نیز محکوم می شود و در صورتی که باکره نباشد، فقط به مجازات و پرداخت مهرالمثل محکوم می گردد.

۳ سوال متداول از تجاوز جنسی

 1. آیا تجاوز جنسی بعد از چند سال قابل پیگیری است؟

بله در صورت اثبات قابل رسیدگی میباشد لذا در صورتیکه اثبات شود ( بعید است قابل اثبات باشد ) مجازات اعدام خواهد داشت.

 1. تجاوز به عنف چگونه قابل اثبات است؟

۱٫ چهار شاهد عادل مرد و یا ۳ مرد و ۲ زن که شاهد عینی بوده باشند.

۲٫اقرار خود متهم

۳٫علم قاضی

 1. تهدید به مرگ بعد از رابطه ی جنسی از طرف پسر قابل شکایت است ؟

بله.در صورت ایجاد هرگونه مزاحمت و یا تهدید در پیامک و ….. سریعا با پلیس تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهد و علیه ایشان شکایت کیفری کند.

 

3.6/5 - (165 امتیاز)

1,048 دیدگاه

 • مجهول
  مجهول

  اگه یه پسر مجرد با تهدید با زن متاهل رابطه جنسی داشته واورا باردار کند زن میتواند از پسر شکایت کند

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   در صورتی که مصداق تجاوز به عنف بوده باشد و با دلایل اثبات گردد متجاوز مورد مجازات قرارخواهد گرفت.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   سوال شما مفهوم نیست

 • امیر
  امیر

  سلام وخت بخیر
  در کلاس مدرسه ما یک فرد ب‌ی ادب به یکی ازی بچه در کوچه کنار مدسه تجاوز جنسی کرده بود یعنی بهش درست نزده فقط دیده اونجاش رو چند نفر هم بودن اون روز من هم اتفاقی از کنار این محل رد شدم و اونحا در حال نگاه گردن بودن هم متجاوز گر ها ها منو دیدن هم اوکسی که بهش تجاوز شده و بعد رفتم الان منی که فقط دیدیم و رفتم مجرمم هستم ولی اون ترفی که داشتن میدیدنش اوجاش رو کسی داشتن بهش تجاوز میکردن از روی خواست خودش بوده برای اینکه در بازی فوتبال راهش بدن حکم اون متجاوز گر ها و من چیه
  قزیه برای چند سال پیشه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   به نظر نمی رسد اتهامی متوجه شما باشد و جهت مشاوره بیشتر می توانید با دفتر تماس حاصل نمایید.

 • N.R
  N.R

  سلام وقت بخیر
  حکم ی پسر که به یه دختر تجاوز کرده چیه؟
  و اگه اون دختر مدرکی مثل فیلم داشته باشه میتونه به دادگاه ثابت کنه یا حتما باید شاهد داشته باشه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   در صورتی که تجاوز به عنف صورت گرفته باشد مجازات اعدام خواهد داشت و فیلم هم می تواند از موارد اثبات جرم باشد.

 • علی
  علی

  سلام من پسرم ۱۶ سالمه چند شب پیش داشتم از خیابون میومد یه مرد با گاز اشگاور بهم حمله کر منو مرد تجاوز قرار داد حال روحی خیلی بد شوده میتونم ازش شکایت کنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت بخیر
   اگر بتوانید صحبت های خود رابه اثبات برسانید می توانید به نتیجه برسید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   بله می توانید می بایست جهت اثبات شهود معرفی نموده و یا دلایلی از قبیل فیلم دوربین مدار بسته ارائه نمایید

  • ستاره
   ستاره

   سلام وقتتون بخیر
   یک خانم ۲۳ساله که بدون اطلاع همراه پسر وارد خانه شده و بعد از دقایقی دو مرد دیگ وارد صحنه شده و دختر را تهدید کرده که اگر شکایت کنی فیلمت رو برای خانوادت میفرستم و اینکه قبل از تجاوز خواهر اون خانم به ایشون تماس گرفته و قربانی با چاقو تهدید شده که نگه و الان هیچ شاهدی وجود نداره که شهادت بده الان میشه که اون ۳ تا پسر رو مجرم قرار داد و شکایت کرد؟

   • ره جویان عدالت
    ره جویان عدالت

    سلام وقت شما بخیر
    ضمن طرح شکایت کیفری تقاضای معرفی به پزشکی قانونی را مطرح نمایید.

 • ۱۲۳علی
  ۱۲۳علی

  سلام وقت بخیر،چند وقت پیش برای پسر عموی بنده یک اتفاقی افتاد که ۱۶ سال سن دارن ایشون به همراه دوست دخترش تو اسانسور متاسفانه با رضایت خودشون رابطه برقرار میکنن میخواستم بدونم مرتکب جرمی شدن ؟ و اگر شدن حکمش چی هست ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   جرم مرتکب شده زنا می باشد و به مجازات شلاق محکوم خواهند شد.

 • مهدی
  مهدی

  مردی با مصرف مشروب زیاد بدون رضایت دختر او را از حالت عادی خارج و تجاوز کرده و این مسئله را انکار و تهمت های متعدد مبنی بر روابط با دیگران به دختر زده برای انکار تجاوزش…چگونه طرح دعوی انجام شود؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   با مراجعه به کلانتری و ارجاع به پزشکی قانونی می توان اقدام به طرح دعوی و شکایت نمود.

 • N.m
  N.m

  سلام. یکی که ۱۵ سالش بود که دوسال پیش از یه پسر ۱۴ ساله سوءاستفاده کنه واون اعضای بدنشون به نمایش داده وبه طرف تهدید کرده که به کسی نگه ولی فیلم یا شاهدی وجود نداشته باشه آیا جرم این قابل اثبات میشه یانه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   خیر

 • امیر
  امیر

  سلام
  من ۱۶ سالمه ۲ شب پیش داشتم تو خیابون میومدم دو نفر با چاقو و گاز اشگاور بهم تعرض کردن خیلی خودمو سرزنش میکنم عزاب وژدان دارم میتونم شکایت کنم ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   امکان شکایت وجود دارد اما نیاز به اثبات دارد.

 • صالح
  صالح

  سلام برادر من مورد اتهام تجاوز ب عنف ا ز طرف یه دختر شده و الان در بازداشت موقت هست این دختر قبلا هم سابقه همچین شکایتی رو داشته و بغیر از خودش خواهرش و هم سابقه شکایت داره و… حالا چند روز دیگه بازداشت موقت تموم میشه و دوباره دادگاهی دارن لطفا راهنمایی کنید ما باید چه اقدامی در مقابل این اتهام انجام بدیم ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   با توجه به اقدمات صورت گرفته لازم است با راهنمایی یا وکالت وکیل دادگستری در پرونده دفاع نمایید. برای راهنمایی های بیشتر با دفتر مجموعه تماس حاصل نمایید.

 • سلطان
  سلطان

  سلام شش ماه پیش داداشم با با دوسش تو دور دور شبانه تو خیابون دو نفر سوار میکنن که یکی زن و یکی دختر وبیرون شهر میرن و و بحثشون میشه بر میگردن الان بعد از شش ماه شکایت کرده که بهم تجاوز کرده هیچ مدرک پزشک قانونی وچیزی هم نداره فقط عکس هاش و تو مجازی پیدا کرده گذاشته رو پرونده و دوسش هم این داستان رو انکار کرده تو کلانتری آیا بنظرتون این مشکل رو تو کلانتری حل کنیم بره یا اینکه ادامه بدیم هیچی توش باز نمیکنه فقط میگن تو دادگاه مشکلات زیاد میشه و ارزش و اینا نداره همینجا جمع بشه بهتره شما چجور صلاح میبینی

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   اگر برادرتان مرتکب جرمی نشده است نیازی به اخذ رضایت هم ندارد

 • رها
  رها

  سلام دختر یتیم ۱۶ساله ای که پسری گولش زده و بهش تجاوز کرده رو اگر بخواهد شکایت کند حتما مادرش را نیازدارد یا خیر؟
  چون مادرش اطلاع ندارد ومادرش قیم است

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   بله حضور مادر برای طرح شکایت ضرورت دارد.

 • سوال
  سوال

  سلام وقتتون بخیر اگر کسی در محل تجاوز باشد ولی انجا را ترک کند و کاری نکند شریک جرم محسوب میشود

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   بسته به نوع دخالت او دادسرا به موضوع رسیدگی می کند.

 • .....
  .....

  سلام وقت بخیر
  یکی از دوستان بنده به دختری که با رضایت به خونه دوستم آمده ولی رظایتی به رابطه جنسی نداشته تجاوز کرده میخوام بدونم حکم این دوست من چیست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   در صورت اثبات رابطه نامشروع محسوب شده و پرداخت دیه دارد.

 • user-09353272645
  user-09353272645

  سلام من پسر خالم ۱۶ سالشه نامادریشو بهش داروی جنسی میده و اون بدون اینکه بفهمه اونو مصرف میکنه و اون خانوم به خواست خودش با پسر خالم امیزش انجام میده حالا اون خانوم میتونه اثباط زنا کنه؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   با توجه به اینکه با میل خودش صورت گرفته است اثبات آن بسیار دشوار می باشد.

 • Sadeghii 78
  Sadeghii 78

  سلام بنده چهارسال پیش با نامزد سابق خود ارتباط جنسی داشتم و ایشون فوت کردن ، سال گذشته با شخصی اشنا شدم که با وعده ازدواج و فریب از بنده پول دریافت کردند و بنده رو فریب دادان مه بعد از چار سال تن به ارتباط جنسی بصورت چند باره دادم الان ایشون نه پول منو پس میدن نه ارتباط بین مارو پذیرش میکنن ایا با پیام هایی که در طول این مدت از ایشون دارم که در این خصوص صحبت کردن و پرینت حساب بانکیم میتونم از ایشون شکایت کنم ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت بخیر
   موضوع روابط شما قانونا قابل اثبات نیست ولی در خصوص پولی که پرداخت کردید میتوانید دادخواست مطالبه وجه بدهید.

 • زهرا
  زهرا

  پسری به من تجاوز کرد و بکارت منو گرفت من شکایت کردم مدرک هم دارم آیا ممکنه با هم ازدواج کنیم؟
  من افغانی ام اون ایرانی

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت بخیر
   خیر ازدواج در هیچ قانونی به عنوان مجازات این جرم در نظر گرفته نشده است.

 • چکار داری؟
  چکار داری؟

  سلام اگر چند نفر یک دختر که دوست دختر یکی از این ها بوده بیارن و دختر سنش کمتر از ۱۸ باشد جرمشون چیه؟و پسر صاحب خانه هم یکی از این ها باشد و جرم صاحب خانه چیست؟که گویا این دختر با اجبار اما بدون هیچ دعوا و درگیری باشد حکم این چند نفر چیست و این دختر هم فراری بوده از خونه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که تجاوز به عنف صورت گرفته باشد همگی به مجازات اعدام محکوم خواهند شد .

 • ایمان فرهادی
  ایمان فرهادی

  سلام وقت بخیر

  پسر داییم به یک افغانی تجاوز کرده
  افغانی ازش شکایت کرده
  و الان حکم اعدام براش صادر شده
  میخواستم بدونم ایا افغانی رو راضی کنیم حکمش لغو میشه یا نه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   در صورتی که رأی قطعی نشده باشد و امکان تجدیدنظر وجود داشته باشد گرفتن رضایت شاکی مؤثر خواهد بود.

 • مهسا
  مهسا

  سلام تجاوز از طریق ازمایش پزشکی قانونی قابل اثباته؟!

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   چنانچه از زمان تجاوز حداکثر ۱۲ ساعت نگذشته باشد با طرح شکایت و ارجاع فرد به پزشکی قانونی بررسی لازم انجام و احتمالاً صحت و سقم موضوع تجاوز با ذکر فرد متجاوز تعیین می شود

 • pp
  pp

  سلام من با یک دختر خانمی قرار گذاشتم برای آشنایی و توی این قرار هیچ اتفاق خاصی نیافتاد فقط ما همدیگرو بغل کردیم و بوسه از لب داشتیم این خانم بعد چند وقت اومده میگه معلوم نیست با چند تا دختر اینکارو کردی و …. منظورش این بود که یعنی بگه تجاوز کردی ، منم نوشتم که بوسیدن از لب چه ربطی داره ؟
  حالا این خانم میتونه شکایتی کنه از من ؟؟
  چون هیچ رابطه ی جنسی نداشتم باهاش

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   چنانچه ایشان از شما شکایت کرد به همین نحو که توضیح دادید پاسخگو شوید با این توضیح که رابطه شما در حد همان توضیحات بوده

 • ...
  ...

  سلام اگر فردی بعنوان راننده اسنپ یا مسافر کش دختری را سوار کند و او را تهدید ب رابطه کند و مورد ضرب و شتم قرار دهد ولی با وجود زیرک بودن دختر موفق به برقراری رابطه نشود و گوشی دختر را بگیرد و مانتو او را پاره کند و انگشتر او را هم بگیرد حکم آن چیست و چگونه می‌ توان شکایت کرد از طریق دادگستري یا کلانتری ؟ از شخص مورد نظر فقط یه شماره موبایل وجود دارد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   در صورت اثبات این موضوع برای وی مجازات حبس درنظرگرفته خواهد شد و برای شکایت بایستی از طریق دفاتر خدمات قضایی اقدام و درکلانتری و دادسرا شکایت را پیگیری نمایید

 • وسیمه
  وسیمه

  سلام من با یه آقای بودم ک میگفت منو خانمت داریم جدا میشیم ۴ سال باهاش بودم باهام رابط داشتیم الان با من دعوا داره نمیدونم چکار کنم کجا باید برم برای شکایت تجاوز

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   اتفاق رخداده مصداق تجاوز نمی باشد.

 • فاطمه
  فاطمه

  اگر دونفر دختری را بدزند و به ان تجاوز کنند حکم اون دو نفر اعدامه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   چنانچه ثابت شود اعدام است

 • رها
  رها

  من یک خانم مطلقه هستم آقایی به قصد ازدواج بنده را فریب دادن و منو مست کرد و در حال مستی بهم تجاوز کرد من حالا ازش باردارم آیا دادگاه می تونه آقارو مجبور به ازدواج دائم یا موقت کنه؟
  آیا حکمش اعدام است؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   خیر اجبار به ازدواج به هیچ صورتی وجود ندارد

 • user-09366907064
  user-09366907064

  سلام.مدتی پیش توسط فردی مورد تجاوز قرار گرفتم و ثابت هم شده.طرف به ۳نفر دیگه هم تجاوز یا تعرض کرده.حکمش چیه؟
  توسط برادرش تهدید شدم به اسیدپاشی و تعقیبم هم میکنن تا از ترس رضایت بدم. آیا این مسئله تاثیری توی پرونده داره؟
  ۲نفر از اشخاص رضایت دادن اگه منم بخوام رضایت بدم آیا حکمی میگیره؟ لطفا کمکم کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   مجازات تجاوز به عنف اعدام می باشد و اقدامات صورت گرفته توسط برادر متهم قابل شکایت و پیگیری است

 • Min
  Min

  اگر فردی که بهش تجاوز شده رضایت بده آیا میتونه شکایت جداگانه ای برای ارش البکاره کنه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   در صورت دادن رضایت همان دادگاه رسیدگی کننده به دعوی تجاوز ارش البکاره را تعیین خواهد کرد

 • رها
  رها

  من از نامزدم حاملم قرار بود عقد کنیم
  ولی فهمیدم با خانوم دیگه ایی هم ارتباط داره
  نامزدم الان منو کتمان میکنه میگه من نمیشناسمت اگه از من حامله ایی برو شکایت کن
  می تونم دادخواست ثبت ازدواج واقعی بکنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   در صورتی که به صورت عقد موقت نامزدی شما صورت گرفته باشد امکان درخواست ثبت ازدواج وجود دارد در غیر اینصورت پس از تولد فرزند امکان انتساب نسب وی به پدرش وجود دارد

 • afson
  afson

  سلام ب یک پسرجوان ۲۱ ساله که دارای همسرهست ۴نفر بافریب سوار ماشینش میکنن ب قصد مسافرکشی موردضرب وشتم شدید وهر۴نفر ب ان تجاوز میکنن. توسط پزشک قانونی تاییدشد یکی ازآنها اقرار واعتراف کرده هست و۳تای دیگر بزودی دستگیرمیشوند. حکم آنها چیست؟ دیه دارد یاخیر؟ اعدام میشوند؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   مجازات ضرب و شتم با تجاوز به عنف که در صورت اثبات برای هر یک در قانون کیفر خاص تعیین شده است

 • user-09379841583
  user-09379841583

  سلام من دوبار سوال پرسیدم سوالم ثبت نمیشه ک ازش جوابی بگیرم چرا اففف خیلی نیاز دارم به جواب این سوالم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام لطفاً مجدداً سوال خود را مطرح نمایید

 • user-09379841583
  user-09379841583

  سلام من پسر خالم با دوتا پسر دیگه به یه پسر تجاوز کردن و اون پسره ام ازشون شکایت کرده الان دوماه تو زندونه بعد اون پسره شاکی ام شکایتشو پس گرفته رضایت داده آزاد شن میگم این جرمش چیه چی میشه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   نوع اتهام و میزان مجازات بستگی به شکایت شاکی و ادله پرونده دارد و امکان پیش بینی برای ما وجود ندارد

 • لایف
  لایف

  سلام من ی دختر ۲۰ سالم حدود ۳ شب پیش به قصد اشنایی با یکی از دوستان پسر باهم ملاقات داشتیم ولی بعدش هم خودش و هم داییش که متعهل بوده بهم تجاوز کردن و ازم فیلم دارن و همش تحدیدم میکنن
  من باید چیکار کنم.؟؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   شما می توانید با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی از ایشان شکایت کرده تا رسیدگی شود

 • یاسمن
  یاسمن

  سلام وقت بخیر پنج سال پیش چهارتاپسر با تهدید چاقو منو سوار ماشین کردن و‌تجاوز کردن آیا بعد از اون ماجرا می تونم باز شکایت کنم از اونا و‌آیا نیاز به فیلم برای اثبات کردنش هست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   با توجه به گذشت مدت طولانی از این موضوع اثبات این موضوع بعید به نظر می رسد و در هر صورت نیاز به دلایل کافی برای اثبات آن وجود دارد

 • نسیم
  نسیم

  سلام دختر هیژده ساله هستم و سنی که بهم تجاوز شد ۵ یا ۶ سالم بود امکان تشکیل پرونده برام هست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   خیر قابل اثبات نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.  مشاوره تلفنی رایگان