تجاوز جنسی و مجازات آن

وکیل کیفری

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل کیفری با شماره زیر تماس بگیرید


77947264 - (021) { سی خط ویژه }

تجاوز جنسی  چیست؟

تجاوز جنسی ، یکی از مهمترین جرایمی است که علاوه بر آن که نظم عمومی و اخلاق حسنه را به خطر می اندازد، عواطف و احساسات نوع انسان را جریحه دار کرده و چه بسا تا سالیان سال ، قربانیانش را در دام بیماریهای روحی و روانی سخت گرفتار سازد.در بیشتر موارد تجاوز جنسی را عملی که توسط مرد علیه زن انجام می گیرد تعریف کرده اند ، ولی ذکر این مسئله ضروری است که بزه دیده تجاوز جنسی لزوما زنان نیستند و ممکن است مردان یا حتی کودکان نیز بزه دیده این نوع جرایم واقع شوند.

تجاوز جنسی

 

اگر در زمان ارتکاب جرم جنسی مرتکب برای جلب رضایت بزه دیده به برقراری رابطه جنسی از اعمال فشار روانی استفاده کرده باشد و در واقع او را اغفال کرده باشد عمل او جزو تهاجمات جنسی می باشد اما اگر ازطرفی چون فشار فیزیکی مثل کتک زدن یا استفاده از اسلحه و… جهت بی دفاع کردن بزه دیده برای وا داشتن وی به انجام عمل جنسی استفاده کند ، عمل او تجاوز جنسی محسوب می شود. هرچند در عمل به هر دوی این جرایم تحت عنوان کلی جرم جنسی یا سوء استفاده جنسی نگریسته می شود و قربانیان آن به یک اندازه زخم می خورند. در نهایت باید گفت تجاوز جنسی شدید ترین مصداق جرایم جنسی غیر کشنده است که علیه شخصی ارتکاب می یابد و زمانی تحقق پیدا می کند که مردی با مردی دیگر یا زنی بدون رضایت آن ها ، مقاربت جنسی داشته باشد.

اثبات جرم تجاوز جنسی

دلایل اثبات یک جرم مهم ترین و اصلی ترین مسیری است که قربانی برای احقاق حق خود باید آن را سپری نماید.قانون مجازات اسلامی برای اثبات زنا به اقرار، شهادت و علم قاضی اشاره کرده است . هرچند این ادله برای اثبت کلیه دعاوی حقوقی و جزایی عمومیت دارد و اختصاص به جرایم خاص  مانند تجاوز جنسی ندارد.در بحث تجاوز جنسی اقرار متهم بر علیه خود امری بعید است مگر اینکه اقرار از راه های قانونی و مشروع کسب نشده باشد که در آن صورت نیز ارزش اثباتی ندارد.

تجاوز

همچنین مجرمین معمولا در برابر دیگران مرتکب جرم نمی شوند به خصوص جرمی مانند تجاوز جنسی که بیشتر از جرائم دیگر نیازمند پنهان کاری است ، در نتیجه استفاده از شهادت شهود در این موارد بسیار اندک است. بنابراین تنها امکانی که یرای بزه دیده باقی می ماند استفاده از علم قاضی میباشد.در میان این ادله نقش علم قاضی بسیار مهم است. قضات می توانند با در نظر گرفتن جنبه ی خصوصی این جرم تلاش خود را برای کشف حقیقت به کار گیرند یا در جهت استفاده بهینه از سایر ادله به ان استناد کنند. علم قاضی از شیوه های مختلفی می تواند تحصیل شود گزارش اولیه پلیس ، نظریه ی پزشکی قانونی ، اظهارات متهم در جلسات متفاوت ، روابط قبلی میان متهم و قربانی و.. می تواند از مواردی باشد که به حصول علم قاضی کمک می کند.

مجازات تجاوز جنسی

مطابق بند ت ماده 224 قانون مجازات اسلامی وجود عنف در تجاوز جنسی ، یکی از مواردی است که منجر به تشدید کیفر زنا تا حد اعدام می گردد . در واقع هرگاه یکی از طرفین راضی به برقراری رابطه جنسی نبوده و دیگری وی را وادار به ارتکاب این عمل نماید این ویژگی برای شخص مکره از کیفیات مشدده محسوب می شود. از این رو تجاوز جنسی (تجاوز به عنف) در فقه و به تبع آن در قوانین کیفری ایران با تشدید مجازات همراه شده است. در واقع این عدم رضایت  قربانی است که آمیزش جنسی را به

تجاوز جنسی تجاوز جنسی تبدیل می کند. اگر این رضایت با حیله و و تقلب به دست آمده باشد باعث محکومیت مرتکب به تجاوز جنسی می شود  همانطور که در تبصره ی 2 ماده 224 مقرر شده :هر گاه کسی با زنی که راضی به زنای با او نباشد، در حال بیهوشی، خواب یا مستی زنا کند، رفتار او در حکم تجاوز جنسی است. در زنا از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق ربایش ، تهدید یا ترساندن زن ، اگرچه موجب تسلیم شدن او شود نیز حکم فوق جاری است » ، اما اگر این حیله و تقلب به صورتی باشد که به فرض مثال قربانی به خاطر وعده ی ازدواج تن به آمیزش جنسی داده باشد و فریب خورده باشد دیگر در قانون ما تجاوز به جنسی محسوب نمی شود زیرا به هر حال شخص به میل خود در رابطه جنسی ایفای نقش کرده است .علاوه بر کیفر اعدام متجاوز مقرر در بند ت ماده 224 قانون مجازات  اسلامی1392 ، قانونگذار در ماده 231 این قانون ، پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل را نیز بعنوان ضمانت اجرای مدنی تجاوز و راهکاری برای حمایت از بزه دیدگان زن تجاوز جنسی پیش بینی نموده است که در موارد زنای به عنف در صورتی که زن باکره باشد، مرتکب علاوه بر مجازات مقرر ، به پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل نیز محکوم می شود و در صورتی که باکره نباشد، فقط به مجازات و پرداخت مهرالمثل محکوم می گردد.

3 سوال متداول از تجاوز جنسی

 1. آیا تجاوز جنسی بعد از چند سال قابل پیگیری است؟

بله در صورت اثبات قابل رسیدگی میباشد لذا در صورتیکه اثبات شود ( بعید است قابل اثبات باشد ) مجازات اعدام خواهد داشت.

 1. تجاوز به عنف چگونه قابل اثبات است؟

1. چهار شاهد عادل مرد و یا 3 مرد و 2 زن که شاهد عینی بوده باشند.

2.اقرار خود متهم

3.علم قاضی

 1. تهدید به مرگ بعد از رابطه ی جنسی از طرف پسر قابل شکایت است ؟

بله.در صورت ایجاد هرگونه مزاحمت و یا تهدید در پیامک و ….. سریعا با پلیس تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهد و علیه ایشان شکایت کیفری کند.

 

126 دیدگاه

 • ROOHOLLAH
  ROOHOLLAH

  با سلام و خسته نباشید.
  من پسری ۲۰ ساله هستم.حدود یک سال پیش برای کار به یک شهری رفتم،پس از انجام کار(پخش تراکت)در خانه مجردی مشغول استراحت بودم که یکی از اعضا که مست بود و ما تنها بودیم با زور و کتک و دعوا سعی کرد به من تجاوز کند؛اما من اجازه ندادم و فرار کردم.چون بی تجربه بودم به هیچ کس هیچ چیز نگفته و هیچ کاری نکردم.
  اگر همان روز که آثار کتک او و مستی اش معلوم بود و دیگر هیچ مدرکی نداشتم،اقدام به شکایت می کردم،چه می شد؟
  آیا در مورد اتباع بیگانه هم صدق می کند؟(من اهل افغانستان هستم.)

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقوع جرم در ایران تابع قانون ایران و محل وقوع جرم می باشد و فرقی بین اتباع خارجی یا داخلی نیست ,در مورد شما خوشبختانه جرمی واقع نشده است .

 • پرنیا
  پرنیا

  سلام اگر یه پسر به دختر تجاوز کنه و دختر بخاطر کسالت جسمی نتونه جلوشو بگیره و یه جورایی خام حرفای پسر بشه و بعداز رابطه دختر دچار از بین رفتن بکارت نشود چون ارتجاعی هست حکمش چیه؟و اینکه دختر ۱۵ سال داشته باشد حتما خانواده در جریان قرار میگیرن؟و موضوع قابل توجه اینه که نمیتونه ثابت کنه که اجبار بوده چون اخرش دست از تقلا برداشت و تسلیم شد در حالی که از تهدید و صلاح سرد خبری نبود!!!

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام فوریت در اقدام به طرح شکایت در این قبیل جرایم اهمیت دارد چون جرم عمومی است و دختر زیر سن قانونی است حتما و به صورت جدی با مشورت خانواده اقدام کند عدم اقدام به طرح شکایت موجب جری تر شدن مجرم است .

 • حمید
  حمید

  سلام.
  یکی از دوستانم توی سن هشت سالگی پدرش بکارتشو از بین میبره و تا الان ک حدود شونزده سالشه گاهی بهش تجاوز میکرده.. اون بچه بوده و میترسیده و حتی ب مادرش هم گفته مادره چون شوهرش کتکش میزده سعی میکرده چیزی نگه.. حالا بازم دوباره تجاوز هاشو شرو کرده و یک روز پیش بازم بهش تجاوز کرده حالا میخاد شکایت کنه از دست پدرش.. خواهر کوچیکش هم شاهده و میتونه شهادت بده اگر بزودی ب پزشکی قانونی مراجعه کنه قابل تشخیصه؟ ک بهش تجاوز کرده؟ میترسه و نگرانه بره کلانتری باباش بفهمه و حسابی میزنتش.. سریعا پدرشو میگیرن یا طول میکشه بازداشت شه؟ خواهش میکنم راهنمایی کنین

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام اگر بلافاصله بعد از تجاوز طرح شکایت کد و در خواست معرفی فوری به پزشکی نماید اثبات می شود هر چند سن قانونی برای اقدام حقوقی ندارید ولی با کمک وکیل و دادستان بعنوان جرم عمومی قابل اقدام است برای اقدام تردید نکنید .

 • M
  M

  سلام خسته نباشید
  من با پای خودم وارد خونه پسر شدم به نوعی فریب خوردم.. آشنای قدیمی بود و میگفت میخواست فقط حرف بزنه.. وارد که شدیم من رو به زور روی تخت انداخت و تلاش کرد بهم آسیب بزنه..
  با سر و صدا و ضربه زدن بهش تونستم بکارتم رو دست نخورده نگه دارم.. دخولی درحد کمی انجام شد که باعث از بین رفتن بکارت نشد..
  من میتونم آیا شکایت کنم؟
  چه مدارکی مورد قبول هست؟ صدا یا تماس ضبط شده؟
  حکم فرد چی هست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام موضوع رابطه نامشروع است و مجازات شلاق دارد ولی در چنین جرائمی فوریت در طرح شکایت برای حفظ مدارک و ادله بسیار مهم است .

 • نیما
  نیما

  سلام،من سوار یه تاکسی شدم،پسرهستم بیست ویک ساله راننده تاکسی دستشوگذاشت زیر باسنم ازروی لباس وهمش انگولک میکرد وباسنم رو فشارمیدادومنومجبورکرد به زورکه دستم روهم بذارم روی آلتش ازروی لباس البته،الآن نمیتونم پیداش کنم،الآن تکلیف من چیه،چی کار باید بکنم،حکم شرعی اینکار چیه؟ومن باید چی کار کنم؟حکم شرعی من چیه که منو اذیت کرده؟آیاباید پیگیری کنم؟چه جوری؟میشه توضیح بدید که باید چی کار کنم وتکلیف من چیه؟آخه همش ناراحتم و فکرش منو اذیت میکنه.دارم دیوونه میشم بادستش بازی میکرد زیر باسنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   ابتدائا برای اینکه اسیب روحی کمتری ببینید به روانشناس مراجعه بفرمایید و عمل ایشان طبق قانون مجازات فعل حرامی بوده که باعث جریحه دار شدن عفت عمومی شده است و از ده روز تا دو ماه حبس و تا هفتاد و چهار ضربه شلاق مجازات دارد و البته به شرطی که مراتب در نزد قاضی اثبات گردد.

 • ستاره
  ستاره

  سلام.من وقتی شیش سالم بود توسط یه پسر مورد تجاوز از پشت قرار گرفتم.چند سال از اون موضوع میگذره و من این موضوع رو به کسی نگفتم از ترس آبروم.الان دارم ازدواج میکنم.خیلی عذاب وجدان دارم.با اینکه من مورد تجاوز قرار گرفته بودم ولی همش احساس گناه میکنم.لطفا کمکم کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام شما کار بدی نکرده ای دیگری مرتکب جرم شده است و چون همان زمان شکایت نکرده اید قابل اثبات نیست ان فرد مجرم باید شرمسار و منتظر مجازات طبیعت یا عذاب خداوند در این دنیا باشد در مورد تقاص مجازات او تردید نکنید و راجع به قانون کارما مطالعه کنید .

 • ارزو
  ارزو

  سلام
  در کودکی (حدود ۶ سالگی) توسط یکی از اقوام بهم مورد ازار جنسی قرار گرفتم (چند بار، لمس کامل …) به بهانه اینکه بیا برات قصه بگم. از این ماجرا ۲۵ سال میگذرد ولی نمیتوانم فراموشش کنم. فقط مادرم در جریان است. ایا میتوانم از فرد مذکور شکایت کنم؟ ایا شکایت میتواند مخفی باقی بماند؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام با توجه به گذشت زمان و مرور زمان تعقیب کیفری نمی توان اقدام علیه متهم انجام داد ,بهتر است با روانشناس صحبت کنید .

 • محمد
  محمد

  مجازات مردی که به زن شوهردار تخکجاوز کرده و با تهدید رابطه برقرار میکرده چیه و چطور میشه شکایت کرد که حفظ ابرو هم بشه و چطور میشه ثابت کرد.
  لطفا کامل راهنمایی کنید. ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   مجازات زانی متجاوز به عنف اعدام است و اگر بعد از چند ساعت شکایت انجام گردد و اگر تحقیقات مناسب و شایسته ای انجام شود این جرم قابل اثبات است .

 • ناشناس
  ناشناس

  سلام اگه یه پسر ودختر هردو راضی بودن به امیزش و پدر دختر دیده باشه و شکایت کنه حکم چیه.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   هم دختر و هم پسر شلاق می خوردند و مهرالمثل یا ارش البکاره نیز یه خانم تعلق نمی گیرد چون راضی به انجام رابطه زنا بوده است .

 • صادق
  صادق

  باسلام.
  دوستم به دختر خالش که متاهل هست به زور تجاوز کرده الان این دوستم اگر دختر خالش بره شکایت کنه حکمش چیه…
  ممنون می شم جواب بدین

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   مسلما مجازات تجاوز به عنف اعدام است ولیکن اقدام فوری و رسیدگی فوری جهت جمع اوری ادله از ناحیه شاکیه اگر انجام نگردد اثبات جرم سخت است .

 • آنوشا
  آنوشا

  سلام، میخواستم بپرسم،در صورت ثابت نشدن اینکه تجاوز یک مرد به یک بانو از روی جبر و زور نبوده،هیچ قانونی برای طرف متجاوز وجود نداره؟
  الان به صمیمی ترین دوستم تجاوز شده،اون طرف که بهش تجاوز کرده تو دادگاه انکار کرده ولی پیامک های تهدید آمیز براش فرستاده میتونیم از طریق پیامک هاش تجاوز کردنش رو اثبات کنیم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام بله این پیامک ها می توانند قرینه ای بر صحت ادعای شاکی باشد .

 • Sara
  Sara

  سلام..ببخشید یه سوال داشتم ذهنم خیلی درگیره ممنون میشم هرچی زودتر جوابمو بدین…مدتی بود پسری رو مشناختم ک کافه دار بودن دوست اجتماعی من شدن و برای قلیون گهگاهی با دوستانم به کافشون میرفتیم ک تو این اوضاع کرونا بسته ان و در رو میبستن ک بهشون گیر ندن دطشب اونجا بزور بهم تجاوز کرد چکار میتونم کنم دوستانم میگن پیگیر نشو واسه خودت بده…ایا برای بنده هم دردسری داره رابطه بزور بوده و اثاری روی بدنم هست

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام زودتر شکایت خود را مطرح نمایید و به پزشکی قانونی مراجعه نمایید .

 • Z
  Z

  سلام من ۱۵ سالم ک بود با یه پسر اشنا میشم و اون تازه از بیمارستان مرخص میشه و ب من میگه بیا بخیه های روی کمرمو برام بشور و منم ب خانه او میرم فقط جهت پانسمان و شستن زخم های او و او ب من حمله میکنه و من بکارتمو از دست میدم و الان یک سال نیم از اون مدضوع میگذره و تا چند هفته پیش باهاش بودم ولی اون منو کتک میزد و سرزنشم میکرد و کلی فوش بهم میداد و من ب مادرم گفتم چه ب سرم میاد اگ شکایت کنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام چون با رضایت خود شما بوده است امکان مطالبه ارش ندارید فقط می توانید علیه او شکایت رابطه نامشروع طرح کرده و در جریان رسیدگی ببینید چه ادعائی می نماید .

 • قاسم
  قاسم

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  حقیقت امر من در جوانی به تعدادی از هم کلاسی های دبیرستان تجاوز کردم و از این موضوع ناراحتم و احساس عذاب وجدان میکنم باید خاطر نشان کنم که خودمم هم فردی بالغ و عاقل نبوده
  حالا برای از بین بردن حس عذاب وجدان میخواهم مجازات لارم را شخصا برخودم اجرا کنم ازتون میخوام مجازات جرمم که شاید ۱۰ بار بوده را به من بگید
  باز خاطر نشان میکنم در ان زمان ۱۵ سالحدودا داشتم و الان واقعا پشیمونم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام چون موضوع جرم شمامشمول مرور زمان شده و صرفا خودتان عذاب وجدان دارید با یک روحانی عالم به امور دینی مشورت نمائید .

 • Mjn
  Mjn

  سلام اگر من چند سال پیش رابطه جنسی داشته بوده باشد و پرده ام رو از دست داده باشم ، حالا یه نفر به نحوی از این ماجرا با خبر شده و به زور و با تهدید خفه کردن به من تجاوز کرده باشه چیکار میتونم بکنم ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام اگر به سرعت علیه متجاوز به اتهام تجاوز به عنف شکایت کنید و درخواست معرفی به پزشکی قانونی نمائید قابل رسیدگی و مجازات خواهد بود .

 • فاطمه
  فاطمه

  باسلام . دختری هستم ۱۴ ساله . در سن ۸ سالگی مورد آزار جنسی توسط پسر خالم قرار گرفتم در حدی ک شلوارمم درآورد و آلتشو لای پام عقب جلو میبرد و من اون زمان نمیدونستم داره چیکار میکنه و حالا یک سالی هست ک از روابط زناشویی چیزایی فهمیدم و یاد اون زمان افتادم و خیلی حس بدی دارم . من میتونم شکایت کنم از پسرخاام ؟؟رسیدگی میشه ؟؟شاهدی ندارم . تو یه خرابه نزدیک خونشون منو برد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام با توجه به گذشت زمان و عدم اقدام به طرح شکایت فوری در حال حاضر اگر شکایت کنید و منکر شود نمی توانید ادعایتان را ثابت کنید .

 • پیکاسو
  پیکاسو

  با سلام و عرض خسته نباشید
  مردچهل ساله ای رو می شناسم که حدود ۵ ماه پیش توسط راننده اش و اقوامش مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و عکس و فیلم هم از ایشون در حین گرفته اند ولی متاسفانه مدرکی در دست ندارد . از ترس آبروش نمی خواد اقدام کنه راننده اش معتاد هست و من گفتم اگر اقدام قانونی کنی بعد از ۴۸ ساعت بازداشت همه چیز رو اعتراف می کنه متاسفانه هر جا که میره راننده اش این فیلم و عکسها را روی یک رم داره و هرجا که میره کافیه لحظه ای از اون دور بشه فیلم و عکسهاا رو نشون میده و داره بی آبروش می کنه .د ر وتس آپ یا برنامه دیگه ای گروهی درست کرده و هر لحظه عکسها رو در اون گروه بسته تکرار می کنه . لطفا ً راهنمایی کنید که به پلیس مراجعه کنه یا به اداره اطلاعات ؟ اگر به صورت نا محسوس تحقیق بشه قطعا شاهد هم پیدا خواهد کرد .

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام بهتر است ایشان قبل از هر اقدامی حضوراً از وکیل مشورت اخذ نمایند .

 • علی
  علی

  سلام و عرض ادب خدمت شما
  من ۱۸ سالمه یه زن شوهر دار ازم هر روز رابطه میخواست حالا شوهرش فهمیده همه چی رو رفته شکایت کرده جرمش چیه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام به شما پیشنهاد می شود که به صورت تلفنی با دفتر تماس حاصل نمایید .

 • ساحل
  ساحل

  سلام خسته نباشید من ۲۱ سالمه و ۴ ساله با پسری در ارتباطم ,یکبار به منزل دوستش رفیتم ب بهانه اینوه راحت باهم حرف بزنیم اونجا قصد داشت رابطه ی جنسی برقرار کنه تا حدی ک شلوارمم در اورد ولی با خنده و زور و التماس کاری کردم ک راضیش کنم کاری نکنه ولی ایشون فیلم گرفت تو فیلمم فقط من هستم و صدای اون,به طوری که تو فیلم چون میخندم الان هر بار تهدید میکنه به پخش اون فیلم و عکسهایی که باهم داریم
  الانم که میخواد باهاش رابطه ی جنسی داشته باشم چون میگه من نیاز دارم ولی من الان فقط به خاطر داشتن و اون فیلم و عکس هاست که باهاش هستم من نمیخوام مورد تجاوز قرار بگیرم چون ایشون بعد درخواستشون یا تهدید میکنه ک اگه اینکارو نکنی من اونکارو میکنم یا میگه قبلا ک میخواستی الان چرا نمیخوای
  من با میل خودم هرگز چنین کاری نمیکنم
  دوتا از دوستام هستن که شاهد بودن من رفتم خونه ی دوستش و حتی عمه هام و مادرم موضوع تهدید رو میدونن
  کجا پیگیری کنم و ایا جرمش چیه چیکار کنم کمکم کنید لطفا

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام شما می توانید بابت تهدید شکایت کیفری خود را مطرح نمایید و حتما قبل از طرح شکایت از یک وکیل مشورت اخذ نمایید و پیشنهاد می شود که حضوراًبه گروه وکلای ره جویان عدالت تشریف بیاورید تا همکاران ما تجارب خود را در اختیار شما قرار دهند .

 • مهدی
  مهدی

  سلام. یک پیچ فیک دختر اومد به دایرکت من و باهم دوست شدیم موقع قرار حضوری که شد گفت بیا خونمون و من رفتم و یه نفر بود اونجا خودشو داداشش اون دختر معرفی کرد و منو به زور چاقو برد توی خونشون و…تمام کارش به زور چاقو بود و الان هم باز میگه بیا ببینمت کاریت ندارم من میترسم برم یه ماهی از اون روز میگذره نمیدونم چیکار کنم خیلی بهم ریختم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام با شماره ۰۲۱۷۷۹۴۷۲۶۴تماس حاصل نمایید .یا حضورا به دفتر مراجعه فرمایید .

 • ممم
  ممم

  سلام حدود پنج ساعت پیش راننده تا کسی به زور با من سکس داست اما اصلا دخول نکرد والاتش لای پام قرار داد و فقط مقدار خیلی کمی اسپرمش به اندازه یه قطره ریخت رو لباسم که اونم با دستمال پاک کرد و هیچ شاهد و مدرکی ازش ندارم ایا شکایت کنم نتیجه ای داره

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام شما به صورت تلفنی با دفتر تماس بگیرند تا راهنمایی های لازم صورت پذیرد .

 • حمیدرضا
  حمیدرضا

  سلام من وپسر عمویم در سن اون ابتدایی بود من راهنمایی اول راهنمایی داشتیم باهم یه کارهای زشتی انجام میدادیم بعدش یهو دونفر اومدن بالاسرمون و پابه فرار گذاشتیم چن روز بعد یکی شون جلو منو گرفت تو خیابون وتهدید کرد به آبرو ریزی گفت میرم به بابات میمگو وپدربزرگ منم گریه میکردم تو خیابون جلو مردم خلاصه این بی ناموس من رو ترسوند وسوار موتور کرد وبرد یه جا تو بیابون وشلوارمو درآورد وکار کثیفشم انجام داد منم که گریه میکردم اخه میگفت میرم میگم منم که سنم کم بود تا الانی که من ۲۸ سالمه چندین بار گرفت منو کرد چن بار هم خودم میرفتم تا خواستشو ارضا کنم ودست از سرم برداره حالا من چیکارکنم اگه همون روزها شکایت میکردم چیکارش میکردن الان اگه شکایت کنم چی میشه بخدا روم نمیشع برم تو شهر همه میدون این منو کرده وبخدا قسم به کارشم افتخار میکنه همه به من میگن کونی دیگه آبرو واسه منو خونواده ام نمونده میگی چیکار کنم اصلا روم نمیشه به خونواده ام بگم ویا برم پاسگاه شکایت کنم اخه بابام معلمه یه عمره پنهان کردم از ترس لطفا جواب بدید
  درضمن چون من احمق از ترس میرفتم بهش میدادم اخه این بی ناموس تو کوچه مون هستش یه روز ظهر با مامان رفتیم خونه مادربزرگم بعد یه همسایه داریم میوه فروش بی ناموس فکر کرده من مادر عزیزمو برده که این بی پدر باهاش خدایی نکرده اون عمل فجیع رو انجام بده ورفته حرف درآوره وبه همه گفته الان چیکارکنم که ثابت کنم مادرم بی گناه یه عمر باآبرو زندگی کردیم حالا به مادرم این اتهام زده شده بخدا روم نمیشه تو رو پدر ومادرم نگاه کنم چه جوری ثابت کنم تو رو خدا کمک کنید یه بار باتیغ میخواستم رگ دستمو بزنم ولی به اونصورت نتوستم نمیخوام پای مادر عزیزم وسط کشیده بشه بخاطر من کمک کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام این نوع جرایم را باید فوراً شکایت کنید در حال حاضر اگر باعث هتک حرمت شما و خانواده تان شده می توانید شکایت کنید .

 • علیرضا
  علیرضا

  سلام من یک پسر ۱۴ ساله هستم اگه مردی به من تجاوز کند میتوانم شکایت کنم ؟ اگه هم کردم و قاضی به نفع اون طرف داد چی ؟ چی میشه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام تجاوز به عنف شرایط داشته و مجازات سنگینی دارد اگر فوراًشکایت و اثبات شود مرجع قضائی رسیدگی می نماید .

 • ممممم
  ممممم

  سلام خسته نباشید به برادرمن که ۱۶سالشه یه آقایی ۴۰ساله تجاوز کرده و هی تهدید میکنه و دوباره هم ازش درخواست داره و همش گولش میزنه میگه بهت مواد میدم عرق میدم چطوری اقدام کنیم لطفا کمک کنید باپیام هایی که به واتساپ فرستاده میشه شکایت کرد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام شما باید به دادسرا مراجعه و شکایت خود را مطرح نمایید پیام واتس اپ قابل استناد می باشد توصیه می شود قبل از طرح شکایت با یک وکیل حضوراًمشورت نمایید .

 • مهران
  مهران

  سلام اگه به یک دختر تجاوز شود در دادگاه قاضی دختر را به عقد پسر در می آورد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام خیر چنین قانونی نداریم .

 • ممم
  ممم

  سلام دیشب چهار نفر با زور چاقو به من تجاوز کردن من پسرم باید چیکار کنم از ترس ابروم نمیدونم چیکار کنم و من تهران مسافرم نمیخوام خانوادم بفهمن باید چهیکار کنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام شما سریعاً به کلانتری مراجعه و سپس به پزشکی قانونی معرفی شوید ضمناً جهت مشاوره بیشتر با دفتر ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.