تجاوز جنسی و مجازات آن

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل کیفری با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

تجاوز جنسی  چیست؟

تجاوز جنسی ، یکی از مهمترین جرایمی است که علاوه بر آن که نظم عمومی و اخلاق حسنه را به خطر می اندازد، عواطف و احساسات نوع انسان را جریحه دار کرده و چه بسا تا سالیان سال ، قربانیانش را در دام بیماریهای روحی و روانی سخت گرفتار سازد.در بیشتر موارد تجاوز جنسی را عملی که توسط مرد علیه زن انجام می گیرد تعریف کرده اند ، ولی ذکر این مسئله ضروری است که بزه دیده تجاوز جنسی لزوما زنان نیستند و ممکن است مردان یا حتی کودکان نیز بزه دیده این نوع جرایم واقع شوند.

تجاوز جنسی

 

اگر در زمان ارتکاب جرم جنسی مرتکب برای جلب رضایت بزه دیده به برقراری رابطه جنسی از اعمال فشار روانی استفاده کرده باشد و در واقع او را اغفال کرده باشد عمل او جزو تهاجمات جنسی می باشد اما اگر ازطرفی چون فشار فیزیکی مثل کتک زدن یا استفاده از اسلحه و… جهت بی دفاع کردن بزه دیده برای وا داشتن وی به انجام عمل جنسی استفاده کند ، عمل او تجاوز جنسی محسوب می شود. هرچند در عمل به هر دوی این جرایم تحت عنوان کلی جرم جنسی یا سوء استفاده جنسی نگریسته می شود و قربانیان آن به یک اندازه زخم می خورند. در نهایت باید گفت تجاوز جنسی شدید ترین مصداق جرایم جنسی غیر کشنده است که علیه شخصی ارتکاب می یابد و زمانی تحقق پیدا می کند که مردی با مردی دیگر یا زنی بدون رضایت آن ها ، مقاربت جنسی داشته باشد.

اثبات جرم تجاوز جنسی

دلایل اثبات یک جرم مهم ترین و اصلی ترین مسیری است که قربانی برای احقاق حق خود باید آن را سپری نماید.قانون مجازات اسلامی برای اثبات زنا به اقرار، شهادت و علم قاضی اشاره کرده است . هرچند این ادله برای اثبت کلیه دعاوی حقوقی و جزایی عمومیت دارد و اختصاص به جرایم خاص  مانند تجاوز جنسی ندارد.در بحث تجاوز جنسی اقرار متهم بر علیه خود امری بعید است مگر اینکه اقرار از راه های قانونی و مشروع کسب نشده باشد که در آن صورت نیز ارزش اثباتی ندارد.

تجاوز

همچنین مجرمین معمولا در برابر دیگران مرتکب جرم نمی شوند به خصوص جرمی مانند تجاوز جنسی که بیشتر از جرائم دیگر نیازمند پنهان کاری است ، در نتیجه استفاده از شهادت شهود در این موارد بسیار اندک است. بنابراین تنها امکانی که یرای بزه دیده باقی می ماند استفاده از علم قاضی میباشد.در میان این ادله نقش علم قاضی بسیار مهم است. قضات می توانند با در نظر گرفتن جنبه ی خصوصی این جرم تلاش خود را برای کشف حقیقت به کار گیرند یا در جهت استفاده بهینه از سایر ادله به ان استناد کنند. علم قاضی از شیوه های مختلفی می تواند تحصیل شود گزارش اولیه پلیس ، نظریه ی پزشکی قانونی ، اظهارات متهم در جلسات متفاوت ، روابط قبلی میان متهم و قربانی و.. می تواند از مواردی باشد که به حصول علم قاضی کمک می کند.

مجازات تجاوز جنسی

مطابق بند ت ماده 224 قانون مجازات اسلامی وجود عنف در تجاوز جنسی ، یکی از مواردی است که منجر به تشدید کیفر زنا تا حد اعدام می گردد . در واقع هرگاه یکی از طرفین راضی به برقراری رابطه جنسی نبوده و دیگری وی را وادار به ارتکاب این عمل نماید این ویژگی برای شخص مکره از کیفیات مشدده محسوب می شود. از این رو تجاوز جنسی (تجاوز به عنف) در فقه و به تبع آن در قوانین کیفری ایران با تشدید مجازات همراه شده است. در واقع این عدم رضایت  قربانی است که آمیزش جنسی را به

تجاوز جنسی تجاوز جنسی تبدیل می کند. اگر این رضایت با حیله و و تقلب به دست آمده باشد باعث محکومیت مرتکب به تجاوز جنسی می شود  همانطور که در تبصره ی 2 ماده 224 مقرر شده :هر گاه کسی با زنی که راضی به زنای با او نباشد، در حال بیهوشی، خواب یا مستی زنا کند، رفتار او در حکم تجاوز جنسی است. در زنا از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق ربایش ، تهدید یا ترساندن زن ، اگرچه موجب تسلیم شدن او شود نیز حکم فوق جاری است » ، اما اگر این حیله و تقلب به صورتی باشد که به فرض مثال قربانی به خاطر وعده ی ازدواج تن به آمیزش جنسی داده باشد و فریب خورده باشد دیگر در قانون ما تجاوز به جنسی محسوب نمی شود زیرا به هر حال شخص به میل خود در رابطه جنسی ایفای نقش کرده است .علاوه بر کیفر اعدام متجاوز مقرر در بند ت ماده 224 قانون مجازات  اسلامی1392 ، قانونگذار در ماده 231 این قانون ، پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل را نیز بعنوان ضمانت اجرای مدنی تجاوز و راهکاری برای حمایت از بزه دیدگان زن تجاوز جنسی پیش بینی نموده است که در موارد زنای به عنف در صورتی که زن باکره باشد، مرتکب علاوه بر مجازات مقرر ، به پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل نیز محکوم می شود و در صورتی که باکره نباشد، فقط به مجازات و پرداخت مهرالمثل محکوم می گردد.

3 سوال متداول از تجاوز جنسی

 1. آیا تجاوز جنسی بعد از چند سال قابل پیگیری است؟

بله در صورت اثبات قابل رسیدگی میباشد لذا در صورتیکه اثبات شود ( بعید است قابل اثبات باشد ) مجازات اعدام خواهد داشت.

 1. تجاوز به عنف چگونه قابل اثبات است؟

1. چهار شاهد عادل مرد و یا 3 مرد و 2 زن که شاهد عینی بوده باشند.

2.اقرار خود متهم

3.علم قاضی

 1. تهدید به مرگ بعد از رابطه ی جنسی از طرف پسر قابل شکایت است ؟

بله.در صورت ایجاد هرگونه مزاحمت و یا تهدید در پیامک و ….. سریعا با پلیس تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهد و علیه ایشان شکایت کیفری کند.

 

3.6/5 - (131 امتیاز)

1,048 دیدگاه

 • طاها
  طاها

  سلام من پسر هستم ۱۴ سالمه
  فردی ۱۷ ساله ۵ روز پیش ب من زوری تجاوز کرد
  منی خودش رو هم داخلم ریخت
  حتا همان روزش هم بهم کلی پیامک داد
  شکایت کنم باهاش چه برخوردی میکنن؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام . موضوع را با پدر در میان گذارید تا نسبت به طرح شکایت اقدام کند .

 • ندا
  ندا

  سلام.من موقعی که ۱۴ سالم بود فردی که بهش علاقه داشتم باهام رابطه برقرار کرد.من اون موقع نارضایتی خاصی نشون ندادم ولی هیچ اطلاعی هم درمورد بکارت نداشتم.در حالی که اون یک فرد بالغ و عاقل بوده.الان با که چند سال میگذره ولی با صدا ها یا پیام هایی که هنوز از اون طرفم دارم میتونم ازش شکایت کنم؟
  چون من جدیدا فهمیدم که رابطه جنسی داشتن با دختر زیر ۱۸ سال حتی با رضایت وی به دلیل نابالغ بودن دختر به معنی عدم رضایت خواهد بود یعنی تجاوز

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام . امکان شکایت وجوددارد . اما بایستی دلایل و مدارک کافی برای اثبات داشته باشید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام صدا و پیام دلیل کافی نیست.

 • M
  M

  سلام
  من حدود ۱۰ ، ۱۲ سال پیش توسط یکی از همسالان به وسیله ی قلدری دو بار مورد تجاوز قرار گرفته ام حدودا در سن ۱۱ ، ۱۲ سالگی.
  الان بعد از چند سال به شدت عصبانی ام بخاطر مشکلات بلند مدتی که این کارشون در من ایجاد کرده و دوست دارم انتقامم رو ازشون بگیرم. به طبع هیچ شاهدی ندارم ، ۱۰ ۱۲ سال هم از موضوع می گذره.
  الان راهی هست که من بتونم به صورت قانونی برای گرفتن انتقام اقدام کنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام . به نظر دلایل کافی برای اثبات وجود ندارد

 • الهه
  الهه

  سلام من متاهل هستم ۲۹سالمه حدود یک سال پیش یه نفر به زور و تهدید اینکه به خانوادم آسیب میرسونه و دخترم رو می دزده من رو وادار به رابطه کرد تمام پیام هایی که من رو باهاش تهدید کرد رو هم دارم حتی شماره موبایلش هم روش هست که اسکرین گرفتم ودر روز ابن اتفاق از من فیلم چند ثانیه ای وعکس گرفته من متوجه نشدم واین عکس و فیلم رو به بستگانم نشون داده و آبرو حیثیت من رو برده اگر من با وجود این پیام های تهدیدی که دارم ازش شکایت کنم چقد طول میکشه پیگیری بشه و مجازانس چیه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.
   تعیین مجازات با قاضی است و قابل پیش بینی نیست.

 • user-09189889227
  user-09189889227

  سلام من متاهل هستم ۲۹سالمه حدود یک سال پیش یه نفر به زور و تهدید اینکه به خانوادم آسیب میرسونه و دخترم رو می دزده من رو وادار به رابطه کرد تمام پیام هایی که من رو باهاش تهدید کرد رو هم دارم حتی شماره موبایلش هم روش هست که اسکرین گرفتم ودر روز ابن اتفاق از من فیلم چند ثانیه ای وعکس گرفته من متوجه نشدم واین عکس و فیلم رو به بستگانم نشون داده و آبرو حیثیت من رو برده اگر من با وجود این پیام های تهدیدی که دارم ازش شکایت کنم چقد طول میکشه پیگیری بشه و مجازانس چیه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با دلایل موجود میتوانید شکایت نمایید و حتما رسیدگی خواهد شد.

  • هادشونم
   هادشونم

   لطفاً با من تماس بگیرید تا کمکتون کنم

   • ره جویان عدالت
    ره جویان عدالت

    سلام وقت شما بخیر
    برای مشاوره بیشتر با دفتر مجموعه تماس حاصل نمایید.

 • ...
  ...

  سلام،من حدود ۱ماه پیش جلویه محل کارم یه اقایی میخواست منو به زور سوار ماشین کنه و تجاوز کنه وری فرار کردم و موفق نشد.چند نفر از کاسب های محل کارم شاهد هستن.حرکت این اقا تو دوربین نیوفتاده.میشه از طریق همین شاهد ها ازش شکایت کرد؟و میخواستم بدونم که چه بلایی سرش میارن وقتی ثابت بشه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.
   اگر هویت فرد را می شناسید میتوانید از وی شکایت کنید اما تعیین مجازات با قاضی است و قابل پیش بینی نیست.

 • H
  H

  اگه دختری بمیره و قبل از مرگ بهش تجاوز بشه پزشکی قانونی تا چند روز پس از مرگش میتونه از طریق اسپرم ها هویت افراد رو مشخص کنه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   قابل پیش بینی نیست

 • A
  A

  اگر متجاوز ، شخصی رو خام کنه برای برقراری رابطه و رابطه از مقعد انجام شود ایا قابل پیگیری هست و چه حکمی صادر میشود.؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.
   تعیین مجازات با قاضی است و قابل پیش بینی نیست.

 • Said
  Said

  سلام ما یک همسایه داریم دخترش برای اینکه ما مهمان داشتیم به در خانه مان آمد و شروع به دعوا کرد چند تا از اعضای خانواده مان را زد و ما از او شکایت کردیم و او هم شکایت کرده ولی در دادگاه گفته که اینها به من می خواستند تجاوز کنم و حالا دو تا از برادر های من رو در زندان بردن ما کلی شواهد و مدرک داریم که این خانوم خودش به در خونه ما آمد ولی انگار که قاضی از اینا رشوه گرفته است و همه چیز را به نفع اونها تموم کرده است اتهام به تجاوز چه جرمی دارد ؟و ما باید چه کار کنیم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.
   تعیین مجازات با قاضی است و قابل پیش بینی نیست.

 • فاطمه
  فاطمه

  ببخشید من یه مشکلی دارم یک اقایی چندین ماه هست که مزاحم من و همسرم میشه، و شماره تمام خانواده شوهر من و دوستان من رو گرفته و به همه پیام میده ک ادرس خونه من رو بگیره و به همه میگه که فاطمه یا مال منه یا هیچکس – ما از ترس ابرو شکایت نکردیم – میخوایم شکایت کنیم هیچ ادرسی نداریم – حکم این فرد چی هست بعد شکایت

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   بعنوان مزاحمت قابل پیگیری است.

 • عادل
  عادل

  سلام خسته نباشید ببخشید بنده برادرم با دوتا از دوستانش توی باغ شب میخایم رفیق شون دوست دخترشوباخودش میبره اونجا بعد صبح زود از باغ وقتی اینا خوابن میره با پدرش ومامور میاد ۳تاشونو به جرم تجاوز به عنف بازداشت کردن الان بیگناه برادر من اصلا اون دختر نمیشناخته بعد دس به دختره هم نذاشته آزمایشات چیزی از رابطه جنسی نشون نداده بعد این دختر از قبل زن بوده ….بعد داخل شکایت گفته پرده بکارت منو زدن به زور بهم تجاوز کردن بعد نه زوری بوده نه چیزی خود دختر اس ام اس داده بوده باویس که بیاد سراغم که گل دارم باهم بکشیم میخاستم بدونم الان ما باید چکار کنیم که برادرم الکی داخل زندان نمونه الان ۸روزه که بازداشت شدن

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   توصیه میکنیم وکیل بگیرید

 • ..
  ..

  سلام خسته نباشید چند شب پیش نامزد من داخل جاده یک خانومی بهش میگه اسنپ همسره منم میگه بله حالا همسر من اسنمی ام نیست خوب دختره سوار ماشین میشه ما ننیدونم دختره رو کجاه پیاده میکنه چی میشه بد لز چند شب مامور میریزه خوننون نامزدمو میبرن دختره شکایت کرده ک گفته نامزد من ب زور دختره رو داخل ماشین انداخته بردنش جای با سلاحه سرد تهدید کرده بهش تجاوز معرقد کرده اللن نامزد من داخل اگاهی هستو ما ام حرفای نامزدمو نشنیدم وکیل گرفتیم
  نمیدونیم باید چیکار کنیم این دروغ چطور روح کنیم ب نظر شما میشه چ کاری کرد قاضی چ مجازاتی بهش میده

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام پزکی قانونی معاینه می کند و در صورتی که جرم واقع شده باشد شخص می شود.

 • مهدیه
  مهدیه

  سلام. من دختری هستم ۲۱ ساله. ازسن کودکی از۱۰ سالگی تا به الان چندین باره توسط پدرخودم دچارازارجنسی شدم حتی موقعی مادرم خواب بود وپدرم دهنم رو گرفته بود حتی یکبار کسی خونه نبود وجیغ کشیدم ورفتم طرف درکه برم خونه همسایه اما خداروشکر برادرکوچکم رسید اما نه مادرم ونه برادرم هیچ کدام نمیدانند بچه بودم خجالت میکشیدم به مادرم چیزی بگم و وقتی بزرگ ترشدم پدرم تهدیدم کرد که چیزی نگم الان هم همش میرم سرکار که خونه نباشم که بلایی سرم نیاد اماسالم هستم و دوشیزه هستم. میشه کمکم کنین من باید چکارکنم؟ ایا باید برم پزشکی قانونی ؟ کجا برم که حرفمو باورکنن

 • h
  h

  سلام تجاوز مرد به مرد جرمش چیه ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در صورت تجاوز اعدام و در صورت رضایت طرفین ۱۰۰ ضربه شلاق.

 • مهدیه
  مهدیه

  سلام من همونی دختری هستم چندتا دیدگاه قبل درباره پدرم براتون توضیح دادم من اگر شکایت کنم منو زنده نمیذاره ازش میترسم چون جایی هم ندارم یا برم پیش کسی بمونم ازش شکایت کنم من کسی روندارم بتونم پیشش بمونم تا برای پدرم شکایت کنم چون توی همون خونه هستم من شکایت کنم منو زنده نمیذاره یطوری حالت روانی داره وقتی عصبانی بشه هرکاری میکنه هرکاری. لطفا کمکم کنین باید چکارکنم که بتونم منم مثل بقیه دختران هم سن خودم توی خونه امنیت داشته باشم. لطفا بگین باید چکارکنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام موضوع را با خانواده یا مشاور ( روانشناس ) در میان بگذارید از حیطه کاری ما خارج است.

   • حسین
    حسین

    سلام من ۱۳ سالمه ۱۱ سالم بود با دختر همسایمون رابطه داشتم من راضی بودم اونم راضی بود اگ شکایت کنه چ بلایی سر من میاد

    • ره جویان عدالت
     ره جویان عدالت

     سلام وقت شما بخیر
     هر زمان که شکایت کرد می توانید نسبت به گرفتن مشاوره حقوقی اقدام نمایید.

    • ره جویان عدالت
     ره جویان عدالت

     سلام وقت شما بخیر
     قابل اثبات نیست و شکایت رد می شود.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   می توانید به سازمان بهزیستی مراجعه نمایید و یا با مددکاران آنجا تماس حاصل نمایید.

  • مهرداد
   مهرداد

   سلام موضوع رو با ۱۲۳ اورژانس اجتماعی کامل در میون بزارین و بگین که امنیت جانی ندارین، بعد از مشورت با اون ها با پلیس در میون بزارین. فعلا این بهترین راهه امیدوارم پدرت به سزای کار پستش برسع.

   • ره جویان عدالت
    ره جویان عدالت

    سلام.
    تعیین مجازات در هر پرونده و به اقتضای اوضاع و احوال آن پرونده با قاضی است و قابل پیش بینی نیست.
    میتوانید از دفتر وقت مشاوره بگیرید تشریف بیارید.

  • M
   M

   درکتون میکنم تنها کار با مادرتون دوتایی ی قرار بیرون بزارین ماجرا بگین فقط به مادرتون بگین نگه شما گفتین خودش فهمیده با کمک مادرتون شکایت بکنین صد درصد مادرتون تا حکم شکایت پیشتون هست برای آشنا ماهم اتفاق افتاد از همین راه رفته شده یا از طریق دوستانتون یا آشناهان مادرتون بگین کمکتون کنه این نظر من شما میخواین از مشاوره کمک بگیرین

 • حسین
  حسین

  سلام ببخشید تجاوزمرد چندروز طول میکشه که توازماییش فهمیده بشه که ب این شخص تجاوزشده یانه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   به حسب افراد ممکن است متغیر باشد

 • هلیا
  هلیا

  من ۱۲ سالمه از ۹ سالگی پسرداییم بهم دست می زد من ناراحت می شدم ولی نمی تونستم چیزی بگم و درباره ی تجاوز چیزی ندیده و نشنیده بودم ۵ ماه قبل بهم تجاوز کرد و من نمی تونم به کسی بگم چون خیلی خجالت می کشم و اینکه اون ۴ سال ازم بزرگتره و می دونم اگه بگم چه بلایی که سرم نمیاد عمرا مامان و بابام برن شکایت کنن چون تجربه ایکه من از مامانم و بابام دارم عمرا هم شکایت نمی کنن و بیشتر من رو آزار می دن و داداشم ۱۷ سالشه و اونم اگه این موضوع رو بفهمه دیگه نه راحت می تونم هر لباسی رو که می خواهم بپوشم نه می تونم جایی برم هر کاری هم بکنم می گن دیدی اینکار رو کردی چشم اون پسره بهت افتاد و اینطوری شد و اینکه همه ی کسانی که حالا همه هم نه نصف چه دختر چه پسر بخاطر اینکه از این که چه بلایی سرشون میاد می ترسن و ساکت می مونن

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با پدر یا مادر خود یا یکی از معلمین مورد اعتماد خود مطرح کنید

 • سحر
  سحر

  سلام من دختری ۲۸ساله هستم با پسری آشنا شده بودم و بهش گفته بودم که باکره هستم اون پسر به زور منو برده خونش بهم مشروب داده دستامو گرفته بهم تجاوز کرده و من میخوام شکایت کنم و میخوام بدونم آیا جرم کسی که بهم تجاوز کرده چیه ؟آیا بعد دوماه پزشکی قانونی نامه میده از ترس خانواده ام نتونستم شکایت کنم لطفا لهم جواب بدید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام
   شما میتوانید شکایت کنید و پزشکی قانونی هم تشخیص میدهد

 • روزبه
  روزبه

  سلام من همین دیروز با دوستام با دوچرخه بیرون رفتیم بعد دوچرخه ها رو یه جا پارک کردیم و یه جا نشستیم بعد یه پراید سیاه اومد دونفر ادم هیکلی بین ٣٠و٤٠ بودن مست بودن بوی الکل میداد دهنشون دوستام دوچرخه رو ول کردن فرار کردن منم میخواستم دوچرخه رو بردارم فرار کنم منو گرفتن یه عالمه التماس کردم فریاد کردم بعد دیگه داشتن منو میبردن که بهم تجاوز کنن بعد سه نفر ادم فقیر با چوب اومدن زدنشون منم از فرصت استفاده کردم فرار کردم من دیگه اون ادم قبل نیستم همش ذهنم درگیره لطفا کمکم کنین

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با طرح شکایت کیفری پیگیری کنید
   اقدام به آدم ربایی

 • Amir
  Amir

  سلام من دوهفته پیش با دوست دختر رابطه داشتم
  و هم هم دوست دختر رازی بودم و الان مامانش فهمیده الان اگر شکایت کنن چه بلایی سره من میاد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام بستگی به نوع شکایت دارد .

 • ب
  ب

  اگه زن به مرد تجاوز کنه زن و اعدام میکنن؟

 • محمد
  محمد

  سلام
  جرم کسیکه زنی رو باسلاح سرد تهدیدکنه ک به شوهرش بگه ک بااو ارتباط داشته وگرنه به فتل میرسونمت چیه؟ ممنون از راهنمایی شما

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   تهدید به قتل یا هر گونه ضرر جسمانی…نفسانی …حیثیتی…و شرافتی و مالی تا ۷۴ ضربه شلاق وتا دو سال حبس تعزیری دارد.

 • saam
  saam

  سلام خسته نباید من ۱۸ سالمه و با پسری یک سال در ارتباط بودم و توی یکی رابطه هامون بکارتم رو از دست دادم و قراردادی بین خودمون در دفتر اسناد رسمی نوشتیم که عید به خواستگاریم میاد ولی الان زده زیرش
  آیا با اون قرار داد شکایت کنم مجازاتش چیه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام باید اقرانامه شما مشاهده شود که آیا تعهد است و یا خیر . احتمالا مشمول جزای نقدی بشوند.

 • user-9961173499احسان
  user-9961173499احسان

  سلام.من پسر هستم چند شب پیش راننده ماشین که مسافرش بودم وسط جاده به بهانه جوش آوردن ماشین کنار زد و پیاده شد منم پیاده شدم و وقتی پشتم به طرفش بود از پشت سر منو بغل کرد و خودشو بهم چسبوند من ترسیدم و گفتم ولم کن و اون گفت که نمی‌خوام به زور کاری کنم خودت راه بیا من تونستم خودمو از گیرش در بیارم و فرار کنم اونم دنبالم دوید ولی بهم نرسید میخواستم بدونم اسم این کار تجاوز از روی لباس هست و تجاوز جنسی محسوب میشه ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام به نوعی تجاوز محسوب می شود.

 • .
  .

  سلام مجازات تجاوز مرد به مرد، همچنین زن به زن و مرد به زن در صورت عدم رضایت و رضایت چی هست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام پاسخ مفصل است در سایت سرچ بفرمایید.

 • sana
  sana

  سلام من ۱۳ سالمه و دوبار بهم تجاوز شده
  وقتی ۵ سالم بود پسر عموم اومد خونمون همه خواب بودن من خیلی دوسش داشتمو مثل داداش خودم میدونسمش ولی اون سو استفاده کرد موقعی که همه خواب بودن اون ب من گفت بیا پیش من بخواب من هیچی نمیدونسم ک میخاد چیکار کنه رفتم پیشش و بعدش ازم لب گرفت دست زد ب جایی ک نباید میزد میخواست کارشو ادامه بده ک نشد اخه ی بچه ۵ ساله از عشق و عاشقی و تجاوز چی میدونه؟ میترسم به خانوادم بگم چون میترسم سرزنشم کنن الان خیلی افسرده شدم و از همه مردا میترسم حتی از پدر خودم خیلی برام تحمل زندگی سخته چندبار خودکشی نا موفق داشتم میشه بگید چیکار کنم؟ 🥺💔

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام حتما به مشاور خانواده روانشناس مراجعه نمایید.

 • رضایی
  رضایی

  سلام.۳۸سالمه خانومم متاهلم .ده سال پیش باپسری ۷سال کوچیکترخودم بود.رضایتم و جلب کرد عاشقش شدم ولی ۳سال باهم بودیم رابطه جنسی نبود بغل و لمس حکمش چیه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام رابطه نامشروع غیر زنا.

 • رضایی
  رضایی

  من دیشب ایمیل زدم.خانوم ۳۸ساله ک‌گفدم رابطه نامشروع داشتم غیر زنا.حالا از لحاظ روحی مریضم و نمیتونم ببخشمش وجودم پربغض و ناراحتی چیکا کنم ک ابرومونم نره پیش مشاور نمیتونم برم‌.نمیتونم دوسش نداشته باشم ولی چشم دیدنش ندارم حالم بدمیشه.دیگه بعد ازدواجشم تموم شد ولی حال من خوب نشد و بارها گف ببخش ولی نمیتونم‌.خیلی افسرده وبیمارم خیلی اذیتم کرد هم جنسی هم روحی و عاطفی😭😭

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام مشاور خانواده روانشناس مراجعه کنید.

 • S
  S

  اگر به پسری ۱۹ ساله یک مرد ۲۶ ۲۷ ساله با تحدید و بزور اسلحه و کتک مجبور به تجاوز کند و پسر ۱۹ ساله از خودش در مقابل او دفاع کرده باشد و او ناخواسته به قتل رسیده باشد قاضی چه حکمی می‌دهد چند سال در زندان می‌ماند [با قانون۱۴۰۱]

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.
   تعیین مجازات در هر پرونده و به اقتضای اوضاع و احوال آن پرونده با قاضی است و قابل پیش بینی نیست.

 • اریایی
  اریایی

  سلام و درود.
  اینکه در فضای مجازی مثل تلگرام یه دختر پسر با هم از طریق چت کردن عشقبازی کنن جرم حساب میشه؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   به نوع مکالمات بستگی دارد

 • Soltan.gahandam
  Soltan.gahandam

  سلام من پسر هستم .تقریبا ۲۱سال م با دختری اوکی شدم تصمیم ازدواج بود رابطه با هم داشتیم .بعد از مدتی بعد رابطه من رو کنار زد با یکی دیگه عقد کرد من خیلی افسردگی گرفتم حتی با چندین نفر جدید حرف زدم اما هنوز در گیر همون هستم من حتی به خاطر این که ازدواج کرده ۲بار دست به خود کشی زدم اما متاسفانه زنده موندم . حالا بعد مدتی که من فراموشش کردم .بهم تهدید می کنه .اگر این دفع با من نداشته باشی رابط متمعا عکس های که داری رو پخش می کنم .من می تونم با این مدرک از زن شوهر دار شکایت کنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام می توانید تهدید شکایت کنید.

 • بدون نام
  بدون نام

  سلام من از پشت بهم تجاوز شده دو روز پیش و میخام بدونم شکایت کنم معلوم میشه یا نه اگه میشه لطفا بهم جواب بدین و اینکه جرم مجرم چیه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام بله پزشکی قانونی تشخیص می دهد و اینکه تجاوز به عنف عنوان جرم است.

 • user-09038817454
  user-09038817454

  سلام دیروز فهمیدم که به برادرم توسط رفیقش اون هم حدودا یکسال پیش تجاوز شده. و مدرکیم نداریم نمیشه واقعا کاری کرد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام نیاز به اقرار، سوگند و شهادت دقیق شهود است.

   • نرگسی
    نرگسی

    ببخشید میشه پیامای منو پاک کنین چون شمارم دیده شده و ایجاد مزاحمت میکنند برام

 • a.m
  a.m

  سلام من یک پسرم و چند روز پیش همسایمون به زور اسپری اشک آور فلفل به من تجاوز کرد
  من الان میخوام شکایت کنم ولی نمیتونم به خانواده یا کس دیگه ای بگم چیکارکنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام با مشاوره خانواده تماس بگیرید.

 • مهدی
  مهدی

  سلام . اگر پسری را به زور بدزدند و به آن پسر تجاوز کنند و پزشکی قانونی تایید کند اما مدرکی از عکس و فیلم نباشد رای دادگاه چه خواهد بود

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام اگر گزارش پزشکی قانونی تجاوز رانسبت به شخص کافی است در غیر اینصورت نیاز به شاهد یا ادای سوگند دارید.

 • ناشناس
  ناشناس

  سلام پسر ۱۳ ساله
  شب در هیئت به من در خواب تجاوز شد وقتی بیدار شدم بازوی خود را نیشگون گرفتم که متوجه نشود بیدارم و منی خود را پشت من ریخت و با دستمال یا لباس خود پاک کرد
  بعد نیم ساعت بیدار شده و به سرویس بهداشتی باشگاه مجاورمان رفتم (کلید دست من بود)و در را قفل کردم و با موبایل خود خبر دادم و به بازداشت گاه رفتیم (متجاوز با پلیس و من با خانواده)
  اما به علت تعطیلی تمام پزشک های قانونی در آن روز نزدیک ۳۰ ساعت بعد به پزشک قانونی مراجعه کردم
  برای دفع نکردن مدفوع چیزی نخوردم
  به علت نیامدن جواب پزشک قانونی احتمال میدهم جواب آزمایش منفی باشد در حالی که پزشک قرمز شدن پشت من را دیده بود .
  اگر جواب منفی بود چه کنم
  شاهدی ندارم و به علت وزش باد کنار دیوار خوابیدم و دوربینی مارا ندید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام نیاز به پاسخ پزشک قانونی است و در نهایت تقاضای سوگند نمایید.

 • Ashkan
  Ashkan

  سلام اگه سه تا پسر دست های یک پسر دیگه رو بگیرند و یکی از پشت سر درحالی که شلوار پای هردوشون هست خودشو بمالونه به باسن پسره یعنی تجاوز کرده؟ و اگه بره شکایت کنه حکم اونا چی هست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام خیر.

 • زهرا
  زهرا

  سلام من ۱۸سالمه الان و زمانی ک ۹ساله بودم پدربزرگم بهم تجاوز کرده بخاطر سن کمی ک داشتم وتهدیدایی ک منو کرده تا ب امروز به هیچکس چیزی نگفتم و ترسیدم بگم تا دوسال قبل پدربزرگم بهم دست درازی میکرد و الان دچار افسردگیه شدیدی شدم و حتی وقتی ک کنار پدرم میشینم احساس میکنم ک میخاد بهم تجاوز کنه اگه الان بخام پیگیری کنم میتونم به نتیجه ای برسم میشه الان پیگیری کرد کسیم خبر نداره ولی خب اینم میدونم ب دختر عموم هم تجاوز میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام قابل پیگیری است با والدین خود مطرح کنید.

 • user-09945256878
  user-09945256878

  سلام من امروز داداشم بغلم کرد و از زیر لباس دست توی کمرم کرد و دست به هیچ چیز دیگرم نکرد این تجاوز است یا نه لطفا جوابم بدید خیلی حالم بده؟؟؟؟؟؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام تجاوز انواع مختلف دارد به قصد مجرمانه نیاز است اگر حس بدی به شما دست داده باید ممانعت کند.

 • مارانی
  مارانی

  سلام وقت بخیر وقتی یک پسر ۱۸ ساله یک دختر ۱۳ ساله رو گول بزنه و بعد ترک کنه و دوباره که برگشته اما ایندفعه بخاطر برقراری رابطه جنسی بدون اینکه دختر ۱۳ساله بفهمه و فقط یک ضبط صدا که همچین خواسته ای رو داره دارم و اگ بخواهم شکایت کنم تاثیری داره یا نه ؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام بله.

 • ...
  ...

  اگر یک پسر ۱۳ ساله که به بلوغ نرسیده باشه به یک دختر ۱۳ ساله با میل خودش باهاش رابطه بر قرار کنه حکم شرعی‌ش چیست

 • سمیه
  سمیه

  اگرشخصی ‌مامور اطلاعات و سربازامام زمان معرفی کرده باشه ودختری رو با این عنوان ها گول زده باشه و ب زور ازش رضایت گرفته باشه ک باهاش رابطه برقرار کنه و کرده باشه.حکمش چیه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام تجاوز به عنف.

 • مونا
  مونا

  سلام
  من شنیدم طبق یک سری شرایط خاص، قاضی حکم میده که متجاوز و فردی که بهش تجاوز شده با هم عقد کنند.
  این موضوع درسته؟ و تحت چه شرایطی این حکم داده میشه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت بخیر
   همچین موردی وجود ندارد.

 • ابولفضل
  ابولفضل

  سلام چند روز پیش یک دختر امد ب محل کار دوسم گویا دوستمم اون رامیشناخت بد رفتم باهم رابطه جنسی برقرار کردن و بعد از چند دیقه دوستم گفت برو پاین منم رفتم پاین دیدم دختره یک دفگی ب من چسیبد و ولم نمیکردم من را ب زور تحریک کرد و ناخاسته منی خود را داخلش ریختم گویا دخره۱۶یا۱۷بود و منم ۱۹ یک راه حل ب من بدید خاهشا

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   در صورتی که با رضایت دختر بوده باشد مجازات زنا برای هر دو در نظر گرفته می شود.

 • ♡

  سلام وقتتون بخیر
  خیلی ببخشید همین امروز دو نفر به زور به من تجاوز کردن یکی از اون افراد سلاح سرد داشت که منو تهدید کرد که اگه تکون بخورم منو میکشه
  حالا من نمیتونم به خانواده این موضوع رو بگم. بنظرتون من باید چیکار کنم 😭
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   الزاماً باید با مراجعه به مراجع قضایی اقدام به طرح شکایت و اعاده حیثیت نمایید.

 • ....
  ....

  بعد چند روز تجاوز از پشت ب پسر
  پزشک قانونی معلوم میکنه حدودی بهم بگید؟.؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   حداکثر ۸ ساعت قابل اثبات و منتسب به شخص مورد شکایت می باشد.

 • ناصر
  ناصر

  اگر یه نفر یه دختر رو بدزده و بهش تجاوز بکنه و بعد شماره دختر رو بگیره اما از ترس دختر شکایت نکنه و مرد چندین بار با تهدید آبرو و تحقیر دختر رو مجبور به رابطه بکنه میشه اعدامش کرد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   خیر جرم تجاوز باید بلافاصله در همان زمان اقدام کیفری از طریق مرجع انتظامی و دادسرا صورت گیرد و پس از گذشت زمان قابل اثبات نیست.

 • امین
  امین

  سلام من با یک خانومی ارتباط جنسی برقرار کردم
  در کمال رضایت طرفین
  مطمئن بودم که بکارت ندارن
  اما بعد از مدتی رفتن شکایت کردن بابت اینکه من بکارت ایشونو برداشتم و…

  آیا میتونم از خودم دفاع کنم؟
  جرمش چی میشه؟
  اصلا ثابت میشه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام وقت شما بخیر
   خیر ثابت نمی شود چون مدت زمانی از آن گذشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.  مشاوره تلفنی رایگان