تجاوز جنسی و مجازات آن

وکیل کیفری

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل کیفری با شماره زیر تماس بگیرید


77947264 - (021) { سی خط ویژه }

تجاوز جنسی  چیست؟

تجاوز جنسی ، یکی از مهمترین جرایمی است که علاوه بر آن که نظم عمومی و اخلاق حسنه را به خطر می اندازد، عواطف و احساسات نوع انسان را جریحه دار کرده و چه بسا تا سالیان سال ، قربانیانش را در دام بیماریهای روحی و روانی سخت گرفتار سازد.در بیشتر موارد تجاوز جنسی را عملی که توسط مرد علیه زن انجام می گیرد تعریف کرده اند ، ولی ذکر این مسئله ضروری است که بزه دیده تجاوز جنسی لزوما زنان نیستند و ممکن است مردان یا حتی کودکان نیز بزه دیده این نوع جرایم واقع شوند.

تجاوز جنسی

 

اگر در زمان ارتکاب جرم جنسی مرتکب برای جلب رضایت بزه دیده به برقراری رابطه جنسی از اعمال فشار روانی استفاده کرده باشد و در واقع او را اغفال کرده باشد عمل او جزو تهاجمات جنسی می باشد اما اگر ازطرفی چون فشار فیزیکی مثل کتک زدن یا استفاده از اسلحه و… جهت بی دفاع کردن بزه دیده برای وا داشتن وی به انجام عمل جنسی استفاده کند ، عمل او تجاوز جنسی محسوب می شود. هرچند در عمل به هر دوی این جرایم تحت عنوان کلی جرم جنسی یا سوء استفاده جنسی نگریسته می شود و قربانیان آن به یک اندازه زخم می خورند. در نهایت باید گفت تجاوز جنسی شدید ترین مصداق جرایم جنسی غیر کشنده است که علیه شخصی ارتکاب می یابد و زمانی تحقق پیدا می کند که مردی با مردی دیگر یا زنی بدون رضایت آن ها ، مقاربت جنسی داشته باشد.

اثبات جرم تجاوز جنسی

دلایل اثبات یک جرم مهم ترین و اصلی ترین مسیری است که قربانی برای احقاق حق خود باید آن را سپری نماید.قانون مجازات اسلامی برای اثبات زنا به اقرار، شهادت و علم قاضی اشاره کرده است . هرچند این ادله برای اثبت کلیه دعاوی حقوقی و جزایی عمومیت دارد و اختصاص به جرایم خاص  مانند تجاوز جنسی ندارد.در بحث تجاوز جنسی اقرار متهم بر علیه خود امری بعید است مگر اینکه اقرار از راه های قانونی و مشروع کسب نشده باشد که در آن صورت نیز ارزش اثباتی ندارد.

تجاوز

همچنین مجرمین معمولا در برابر دیگران مرتکب جرم نمی شوند به خصوص جرمی مانند تجاوز جنسی که بیشتر از جرائم دیگر نیازمند پنهان کاری است ، در نتیجه استفاده از شهادت شهود در این موارد بسیار اندک است. بنابراین تنها امکانی که یرای بزه دیده باقی می ماند استفاده از علم قاضی میباشد.در میان این ادله نقش علم قاضی بسیار مهم است. قضات می توانند با در نظر گرفتن جنبه ی خصوصی این جرم تلاش خود را برای کشف حقیقت به کار گیرند یا در جهت استفاده بهینه از سایر ادله به ان استناد کنند. علم قاضی از شیوه های مختلفی می تواند تحصیل شود گزارش اولیه پلیس ، نظریه ی پزشکی قانونی ، اظهارات متهم در جلسات متفاوت ، روابط قبلی میان متهم و قربانی و.. می تواند از مواردی باشد که به حصول علم قاضی کمک می کند.

مجازات تجاوز جنسی

مطابق بند ت ماده 224 قانون مجازات اسلامی وجود عنف در تجاوز جنسی ، یکی از مواردی است که منجر به تشدید کیفر زنا تا حد اعدام می گردد . در واقع هرگاه یکی از طرفین راضی به برقراری رابطه جنسی نبوده و دیگری وی را وادار به ارتکاب این عمل نماید این ویژگی برای شخص مکره از کیفیات مشدده محسوب می شود. از این رو تجاوز جنسی (تجاوز به عنف) در فقه و به تبع آن در قوانین کیفری ایران با تشدید مجازات همراه شده است. در واقع این عدم رضایت  قربانی است که آمیزش جنسی را به

تجاوز جنسی تجاوز جنسی تبدیل می کند. اگر این رضایت با حیله و و تقلب به دست آمده باشد باعث محکومیت مرتکب به تجاوز جنسی می شود  همانطور که در تبصره ی 2 ماده 224 مقرر شده :هر گاه کسی با زنی که راضی به زنای با او نباشد، در حال بیهوشی، خواب یا مستی زنا کند، رفتار او در حکم تجاوز جنسی است. در زنا از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق ربایش ، تهدید یا ترساندن زن ، اگرچه موجب تسلیم شدن او شود نیز حکم فوق جاری است » ، اما اگر این حیله و تقلب به صورتی باشد که به فرض مثال قربانی به خاطر وعده ی ازدواج تن به آمیزش جنسی داده باشد و فریب خورده باشد دیگر در قانون ما تجاوز به جنسی محسوب نمی شود زیرا به هر حال شخص به میل خود در رابطه جنسی ایفای نقش کرده است .علاوه بر کیفر اعدام متجاوز مقرر در بند ت ماده 224 قانون مجازات  اسلامی1392 ، قانونگذار در ماده 231 این قانون ، پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل را نیز بعنوان ضمانت اجرای مدنی تجاوز و راهکاری برای حمایت از بزه دیدگان زن تجاوز جنسی پیش بینی نموده است که در موارد زنای به عنف در صورتی که زن باکره باشد، مرتکب علاوه بر مجازات مقرر ، به پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل نیز محکوم می شود و در صورتی که باکره نباشد، فقط به مجازات و پرداخت مهرالمثل محکوم می گردد.

3 سوال متداول از تجاوز جنسی

 1. آیا تجاوز جنسی بعد از چند سال قابل پیگیری است؟

بله در صورت اثبات قابل رسیدگی میباشد لذا در صورتیکه اثبات شود ( بعید است قابل اثبات باشد ) مجازات اعدام خواهد داشت.

 1. تجاوز به عنف چگونه قابل اثبات است؟

1. چهار شاهد عادل مرد و یا 3 مرد و 2 زن که شاهد عینی بوده باشند.

2.اقرار خود متهم

3.علم قاضی

 1. تهدید به مرگ بعد از رابطه ی جنسی از طرف پسر قابل شکایت است ؟

بله.در صورت ایجاد هرگونه مزاحمت و یا تهدید در پیامک و ….. سریعا با پلیس تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهد و علیه ایشان شکایت کیفری کند.

 

30 دیدگاه

 • سنا
  سنا

  اگر پسری مجرد به دختری تجاوز کرده و بکارت او را بگیرد. و به جرم خود اعتراف کند و برای اجبار دختر به ازدواج این عمل را انجام داده باشد چه مجازاتی برایش در نظر گرفته می شود؟
  ممکن است قاضی رأی به ازدواج بدهد؟ با توجه به عدم رضایت دختر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر تجاوز به عنف باشد و مجازات اعلام دارد و اگر با رضایت دختر باشد، ارش البکاره باید توسط آن پسر خاطی پرداخت شود (یا مهرالمثل) و کسی را به زور مجبور به ازدواج با کسی نمیکنند.

 • علی
  علی

  اگر تجاوز به عنف (به زور) به پسری بشود و بزهکار ، بزه دیده را با سلاح سردی مثل چاقو ، مجبور به این کار کند. و پس از گذشت چند روز بزهکار دوباره درخواست این عمل را از قربانی بکند ، و در صورت دریغ این در خواست از قربانی ، وی را تهدید به از بین بردن عابرو ، با پخش عکس هایش کند ،حکم چیست؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   عمل مرتکب لواط است و چه با عنف و چه بدون عنف باشد مجازات اعدام دارد و قربانی هیچ مجازاتی ندارد و حتی اگر در باردوم هم این تهدید باعث شده است ان پسر به این کار تن دهد (به فرض)

 • رجا
  رجا

  سلام اگر با فریب یک دختر در فضای مجازی و تهدید به انتشار عکس های وی دختری را مورد تجاوز قرار دهند و دخول از عقب باشد و بارها با تهدید وی را مجبور ساخته باشد حکم تهدید کننده و مرتکب به تجاوز چیست و چگونه باید اثبات کرد آیا متن پیامک و صدای ضبط شده کافیست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر با فریب و تهدید اقدام به زنا با ان دختر نماید عمل وی می تواند تجاوز به عنف نیز تلقی شود و البته باید این شکایت اقدام قریانی بلافاصله حداکثز ظرف یک روز انجام شود تا شواهد و اثارجرم توسط پلیس و پزشکی قانونی بررسی گردد و پیامک و صدای ضبط شده هم اماره محسوب میشود و برای قاضی می توانند رهنمونی به دلیل (علم قاضی)باشد .

 • user-09139089770
  user-09139089770

  سلام ۳ سال پیش یک آپارتمان خریدم ودر عوض پول آن یک آپارتمان دادم و بقیه پول را هم نقدا پرداخت کردم به بنگاه اعتماد کردم و سند را ندیدم البته قراردادهای دو معامله جداگانه میباشد موعد انتقال سند حضور پیدا نکردند و قرار بود سند قطعی بنام شود ولی سند آپارتمانی که بنده فروختم چون مسکن مهر بود قطعی نمیشد و مرقوم شد بصورت وکالت باشد که موعدش انجام دادم بعدا شکایت کردم و متوجه شدم سند آپارتمانی که خریده ام وکالتی بنام شخص دیگریست و صاحب سند هم کس دیگریست و دو ست چرخیده و خرید و فروش شده حال با وجود اینکه در دفتر خانه حضور یافتم ولی گواهی عدم حضور طرف مقابل را نگرفتم چند بار وعده کرد نیامد مبلقی بابت هود و برقکاری و غیره بدهکار است در قرارداد قید شده در صورت عدم حضور روزی ۱۰۰ هزار تومان خسارت باید بپردازد حتی اتحادیه هم شکایت کردم و امضا کرد که ۲ روز دیگر می آید ولی نیامد شکایتم را بدلیل اینکه صاحب سند را قید نکرده بودم استرداد کردم تا مجدد شکایت کنم حالا چه کنم ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید برای اثبات چه کنم و چطور خسارتم را هم بگیرم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   چون به نوعی معامله شما در قالب معاوضه بوده است بنابراین چنانچه الباقی ثمن معامله در روز حضور در دفترخانه باید از طرف شما به فروشنده پرداخت می گردید و شما عدم حضور دریافت نکرده اید لذا نمی توانید نسبت به خسارت های عدم حضور طرف مقابل در دفترخانه اسناد رسمی اقدام نمائید و اگر هیچ ثمنی از طرف در روز موعد در دفترخانه اسناد رسمی نباید پرداخت میشد در این صورت شما می توانید حتی با عدم حضور و یا عدم دریافت گواهی نسبت به خسارتهای تأخیر در تنظیم سند اقدام نمائید اما در خصوص ماهیت دعوی شما باید اعلام نماییم که شما باید تمام مالکین قبل از فروشنده یا نیز طرف دعوی قرار دهید به نحوی که دارنده ی سند رسمی آپارتمان نیز جء خواندگان دعوی شما باشد.

 • میلاد
  میلاد

  سلام و عرض خسته نباشید
  به پسر فامیلمون(۲۲سالشه) دو نفر تجاوز کردن ۳ تاشونم مست بودن البته مست کردن فامیلمونم کار اون ۲ نفر بوده و در حالت مستی بهش تجاوز کردن
  فامیلمون هم شکایت کرده
  فعلا در مرحله بررسی و بازجوییه تا اثبات بشه
  سوال اول ؛ الان فامیلمون رضایت بده چه اتفاقی می‌افته؟
  رضایت بده قانون ولشون میکنه یا بازم نگهشون میدارن؟
  سوال دوم ؛ اگه بعد اثبات شدن تجاوز رضایت بده چه اتفاقی می‌افته ؟
  ممنون بابت سایت خوبتون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر شکایت ادامه یابد و شاکی رضایت ندهد و اگر دلایل برای محکوم نمودن متهم کافی باشد (اقرار یا شهادت شهود یا اشاره ها و نشانه هایی که قاضی را به دلیل {علم قاضی} رهنمون سازد) آنها به اعدام محکوم می شوند چون مرتکب جرم لواط طبق ماده ۲۳۴ اعدام است و البته طقبق قانون اگر مفعول یعنی کسی که با وی لواط شده (شاکی) راضی به این کار بوده باشد مجازات او هم اعدام است و البته این در صورت وجود شرایط احصان است وگرنه فقط ۱۰۰ ضربه شلاق تعیین می شود و شرایط احصان آن است که مرده همسر دائمی داشته باشد و از طریق (قُبُل) هروقت بخواهد بتواند با او جماع داشته باشد و طبق قانون گذشت شاکی که حد لواط تأثیری ندارد و فقط چون حد لواط از حدود الهی است اگر مرتکب ها (متهمان ) در نزدیک عالم دینی (مرجع) تو به نام تنظیم نمایند مجازات ایشان با تصمیم قاضی دادگاه رفع می شود و البته به شلاق و حبس محکوم می شود.
   نکته: طبق ماده ۱۵۴ قانون مجازات؛ اگر حالت مستی مرتک جرم در صدر باشد او مسلوب الاختیار بوده باشد مرتکب مجازات نمی شود چون فاقد مسئولیت کیفری است و البته اصل بر آن است که مستی مانع اعمال مجازات نخواهد شد.

 • Amir
  Amir

  سلام میخواستم بدونم اگه یه مردی که به زور و کتک به یه پسر بالغ تجاوز کنه ولی محصنه نباشه یعنی رابطه نداشته باشه از طریق قُبُل حکمش چیه
  یعنی اعدام نمیشه
  اگه میشه جوابشو به ایمیلمم بفرستید شاید یادم نباشه سایتو چک کنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   خیر اعدام نمی شود فقط به ۱۰۰ضربه شلاق محکوم میشود طبق ماده ۲۳۴از قانون مجازات اسلامی .

 • mohammad
  mohammad

  با سلام، بنده خانه ام را به شخصی اجاره دادم و به جای او داداشش دارد در در خانه ای که من به آن شخص اجاره داده ام زندگی میکند،برادر این شخص خلاف کار بوده و سه سال سابغه ی سرقت داشته و این اقا موتور بنده را دزدیدن و به پلیس مراجعه کردم و معلوم شده در این دو هفته اخیر بیشتر از ۱۰ تا شاکی خصوصی داشته به جرم خفت گیری که همه ی آن ۱۰ نفر هم (زن )بودن و اینکه پلیس آن شخص را باز داشت کرده است، میخواستم بدانم حکم این شخص خطا کار با این جرایمی که مرتکب شده است چیست و با این شرایط حکم تخلیه به بنده میدهند یا خیر؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اولاً :جرایمی که مستاجر خارج از محل سکونت (مورد اجاره )انجام می دهد ,ربطی به قرارداد اجاره ندارد مگر اینکه از ان منزل جهت اقدامات مجرمانه مستقیمابهره ببرد .
   ثانیاً:درخصوص اقدام به سرقت موتور سیکلت شما ,ایشان طبق ماده ۶۶۱از قانون مجازات اسلامی به حبس از ۳ماه و یک روز تا دو سال و تا ۷۴ضربه شلاق محکوم می شود .در خصوص سرقت های دیگر ایشان باید جزئیات اعلام شود تا مجازات قابل تشخیص باشد .

 • ناشناس
  ناشناس

  سلام، من نویسنده هستم و در حال نوشتن رمان آموزنده ای برای دختر خانم های جوان هستم… یک سوال در مورد موارد کیفری تجاوز داشتم… ممنون میشم راهنماییم کنید…
  اگر پسری دختری را با نوشیدنی بیهوش کند و به او تجاوز کند و باکرگی اش را بگیرد، و با تهدید پخش کردن فیلم و عکس، دختر را مجبور به سکوت کند، و چندماه بعد دختر اقدام به شکایت کند حکم متجاوز چه خواهد بود؟ و اگر دختر با همون عکس ها و فیلم ها (که مشخصه دختر بیهوش بوده) به دادگاه مراجعه کند جرم قابل اثبات هست؟ و در صورت مشخص شدن جرم حکم متجاوز در صورتی که شاکی رضایت ندهد و قبولم نکند با متجاوز ازدواج کند چه خواهد بود؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   هرچند عکس و فیلم فی نفسه ,دلیل تلقی نمی شود ولیکن انها ,اماره و نشانه هایی تلقی می شوند که قاضی رابه دلیل رهنمون می کنند که ان دلیل نامش(علم قاضی )است که دادگاه می تواند مجازات اعدام را برای شخص جنایتکار تعیین نمایدکه البته این رای در دیوان عالی کشور,قابل فرجام خواهی است و در اکثریت موارد هم تایید می شود.

 • رضا
  رضا

  سلام‌ یه دوستم در سن ۱۵ سالگی با اصرار یک فرد مورد اغفال قرار گرفته و باهم‌ لواط کردن و ایشون اصلا راضی به این کار نبوده و فرد مقابل ۲۳ سال سن داشت ولی دوستم فاعل بوده در حال حاضر میتونه از طرف شکایت کنه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر شکایت در این خصوص انجام شود و این امر برای قاضی محرز شودعفاعل ۱۰۰ضربه شلاق می خورد و مفعول مجازاتش اعدام است و می توانید به مواد ۲۳۳تا۲۴۱قانون مجازات اسلامی مراجعه نمایید و شرح بیشتر را مطالعه بفرمائید .

 • Ss
  Ss

  سلام خسته نباشید
  حدود ۸ الی ۹ ماه پیش پسری با زور و تهدید به دختری از عقب تجاوز کرده
  این دختر اگه الان شکایت کنه میتونه اثبات کنه؟
  اگه بتونه حکم پسر چیه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر زن بتواند, در دادگاه این تجاوز را ثابت کند جرمش ,,تجاوز ,به عنف و مجازاتش اعدام است ,طبق بند ت ماده ۲۲۴قانون مجازات اسلامی .

 • امیرحسین
  امیرحسین

  ارتباط جنسی با زینی که خودش رازی است حکمش چیست ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   در قوانین ما رضایت زن ,با انجام رابطه زنا با وی در احکام کلی مجازات زنا تاثیری ندارد.انچنان که زنا در موارد زیر اعدام دارد و رضابت تاثیری ندارد:
   ۱-زنا با محارم
   ۲-زنا با زن پدر
   ۳-زنای مرد کافر با زن مسلمان
   ۴-زنای محصنه نیز اعدام دارد
   و اگر زنایی شرایط بالا را نداشته باشد و زن راضی باشد و نابالغ باشد در حکم زنای به عنف است و اگر مرتکب زنا دارای شرایط احصان نباشد ,(محصنه نباشد )مجازاتش ۱۰۰ضربه شلاق است .
   پس تاثیر رضایت زن در زنا در موردی است که زنا را از حالت عنف و تجاوز خارج می کنند .

 • علی
  علی

  سلام
  من که۱۵سال دارم من را به زور و با طمع پول بردند در خیابان خلوت تجاوز کردند.فقط از نوع دهنی
  اگر شکایت کنم چطور میشود
  مدرک ندارم که تجاوز کرده

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   عمل مرتکب طبق ماده ۶۳۷ قانون مجازات تا ۹۹ضربه شلاق مجازات دارد و نیز قاضی می تواند از ماده ۶۳۸قانون مجازات استفاده نماید و بین ۱۰تا ۲ حبس و یا ۷۴ضربه شلاق محکوم نماید .

 • مادر
  مادر

  سلام من مادر پسر ۱۳ ساله هستم. که روز شهادت حضرت زهرا سه روز پیش۹۸/۱۱/۹ مردی حدود ۳۵ یا شاید بیشتر پسرم را در هیأتوایستگاه صلواتی دیده واورا گول زده بهش گفته که من دوچرخه نو دارم بیا بهت بدم وچرخ کهنت من ببرم. بیامنو ببر ۰خونتون تابامادرت صحبت کنم که چرخ نو بهت بدم پسرم ساده حرفش را قبول کرد وسوار موتورش شدواو را به جای متروکه تویه باغ دور افتاده صحرا برده وبهش تجاوز کرده وتهدیدش کرده که اگر جیق بزند اوراتوی صحرا رها میکن وسگا اورا بخورندپسرم را ازار داده وبهش تجاوز کرد الان من شکایت کردم وپزشک قانونی بردم پسرمو حتا فیلم دوربینا هم دارم که قشنگ معلومه پسرم سوار موتورش کرده وداره میبره همراهش. قیافه مرده هم دیدم ایا بنظر شما حکم این مرد چیست چگونه مجازات میشههنوز پلیسا دسگیرش نکردن خواهش میکنم راهنماییم کنین دلم اتیش گرفته بچم داغونه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر ان مرد جانی ,با عنف و زور عمل لواط را انجام داده باشد مجازاتش اعدام است .

 • Mariii
  Mariii

  سلام اگه پسری مجرد باشه و به دختری که مجرد تجاوز کنه و بکارتشو بزنه مجازاتش چیه؟و اینکه بعدش بخوان باهم ازدواج کنن دادگاه قبول میکنه ؟؟؟در این صورت باز اجازه پدر دختر لازمه برای ازدواجش؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر زنا با رضایت انجام شده باشد فقط ۱۰۰ضربه شلاق دارد.چون دختر ازاله بکارت شده است دیگ نیاز به اجازه پدر برای ازدواج ندارد.

 • فاطمه
  فاطمه

  سلام من اسمم فاطمه هست۱۶ سالمه دوسال با یه پسر توی فضای مجازی آشنا شدم و بهش میگفتم داداش و مثل برادرم دوسش داشتم اونم بهم میگفت ابجی خیلی بهش اعتماد داشتم شهریور بود که برای خرید بیرون بودم اون منو دید و بهم گفت که منو میرسونه اما…بهم تعرض کرد…از اون روز خیلی افسرده شدم ولی میترسیدم به مادرم بگم چون با مادرم تنها زندگی میکنبم و پدرم طلاق گرفتن خیلی سال پیش من میترسم مادرم بعد شنیدن این موضوع سکته کنه تا همین چند روز پیش با دوستم دعوا کردم دوستم اون پسر و میشناخت من اول دبیرستان رشته حسابداری هستم روز بعد دوستم اومد تو مدرسه و جلوی همه به من توهین کرد و موضوع و گفت ولی من انکار کردم گفت از من فیلم داره ولی بازم انکار کردم چون نمیدونستم فیلمی از من گرفته شده تا اینکه وقتی به مدرسه اومدم فهمیدم که فیلم گرفته بوده اون روز و دوستم اون و برای همه فرستاده بود آبروم رفته نمیدونم چیکار کنم انگار همه میفهمن این جریان و از همه خجالت میکشم و میترسم بیشتر از همه میترسم مادرم بفهمه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   ابتداً,بهتر است با یک روانشناس (حتما)مشورت نمائید تا بتوانید در ذهن خود این قضیه و خیانت فرد را حل نمایید سپس با توجه به این که این اتفاق ۲سال پیش اتفاق افتاده است طرح شکایت تجاوز به عنف کمی سخت است که بخواهد اثبات شود و اگر با شکایت شما, رابطه زنا با رضایت شما ثابت شود ان فرد فقط ۱۰۰ضربه شلاق محکوم می شود البته اگر به سرعت شکایت انجام می شد مجازات وی اعدام بود بهتر است حضوری مشاوره ایی با یک وکیل خبره انجام دهید .

 • ghost
  ghost

  سلام . مجازات کسی که ۳ نفر مرد هستن ب یک زن تجاوز کردن ولی یکی از اونا آزاد شده بقیه تو زندان هستن . و هنگامی ک اینا با خانوم تجاوز میکردن همسر خانوم میگرتشون و زنه رو هم با زور تجاوز میکردن . بعد همسر اون زنم پلیسه حالا چی میشه؟ بعد اونی که آزاد شده احتمالش هست که کاری نکرده باشه واسه همین آزاد کردن؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   مجازات تجاوز به عنف اعدام است حتی اگر ۲ یا ۳ نفر باشند ولیکن اگر یک نفر آزاداست احتمال دارد که در تجاوز به عنف نقشی نداشته است که با قرار وثیقه یا کفالت دادگستری وی را آزاد کرده است.

 • N.ch
  N.ch

  سلام نزدیک ۸ ماه بود با یه پسر تو اینستاگرام آشنا شده بودم دوماه بعدیعنی شهریور امسال با وعده های الکی …منو وادار کرد بریم خونه خواهرش به بهونه مهمونی خونه خواهرش با زور بهم تجاوز کرد ومن اصلا راضی به رابطه جنسی نبودم….الان دوماهی میشه که خطشو عوض کرده من از طریف اینستا و خواهر زادش پیداش کردم و فهمیدم رفته تهران برای کار..ولی مشخصه که ترسیده چون بهش گفتم‌میخوام شکایت کنم و اون هربار میگه من میام میبرمت دکتر و یه گواهی جعلی درست میکنم و میگه اصلا چرا بریم دکتر خودم‌میام باهات ازدواج میکنم:/
  اگه الان شکایت کنم میتونم اثبات کنم تجاوز بوده؟ بازیابی دوربین و پرینت پیاما میتونه بهم‌کمی کنه؟
  اگه شکایت کنم خانوادم میفهمن؟یا این شکایت محرمانه هست ؟مجازات اون پسر چی میشه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   ۱- ابتدا شما باید با روانشناس خانواده صحبت کنید تا با تغییر کنار بییید.
   ۲- اثبات جرم تجاوز عنف سخت است ولیکن اگر ثابت شود که با زور این عمل انجام شده است، مجازاتش اعدام است و اگر نتوانید این امر را اثبات نمایید مجازاتش فقط ۱۰۰ ضربه شلاق است.

 • مریم
  مریم

  اگر ی مردی به زن مطلقه تجاوز کنه ب زور داخل خودرو و خانوم فردای اون روز بره پزشکی قانونی معلوم میشه و حکم این اقا چیه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام
   بله پزشک قانونی نزدیکی را تشخیص میدهد و جرم اون هم زنای به عنف و مجازات اعدام میباشد

 • بینام
  بینام

  سلام عاشق دختری هستم که بخاطر وابستگی به رابطه جنسی با پسر دیگه ای راضی به ازدواج با من نمیشه ، آیا میتونم کلانتری اعتراف کنم من بهش تجاوز کردم و خواهان ازدواج باهاش باشم؟ حرفم رو میتونم اثبات کنم ؟ و مجازاتی در بر داره ؟
  این عمل من چه صورتی خواهد داشت و مراحلش چیه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   باسلام
   ارتباط نامشروع در صورت اثبات دخول موجب حد و فاعل کشته خواهد شد .

 • مهدی
  مهدی

  سلام اگه همسر زن سر کار باشد .وچون در تهران هر طبقه چند واحد از واحد بقلی بزور ۳نفروارد خونه شدن وتجاوز کردن بعد ۳هفته همسر میفهمه مجازات گروهی تجاوز چیه؟؟؟؟ ودر دادگاه اعلام کردن به زور نبوده ولی زن میگه بزور بوده میگن رد کتک نیست پس به زور نبوده

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   این موصوع باید در دادگاه بررسی شود و تیم متخصص قطعا با توجه به تحقیقات نطر کارشناسی خود را اعلام میکند .

 • مهدی
  مهدی

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دوستم ۱۶ سالشه…یه روز پسر عمش که متاهل هم هست، بهش زنگ میزنه که بیا خونه گوشیمو درست کن…میره خونشون…به محض ورود در رو از پشت قفل میکنه و با چاقو دوستم رو تهدید میکنه و بهش تجاوز میکنه…الان دو روزه این اتفاق افتاده…خیلی ترسیده…به پدر و مادرش هنوز نگفته…لباس زیرش هم نگه داشته…آیا لباس زیرش به درد میخوره موقع شکایت؟…اگه الان شکایت کنه،حکم پسر عمش چی میشه؟؟…آیا تجاوز در صورت مستی و حالت عادی با هم فرق میکنه؟…ممنونم اگه جواب بدید…با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام
   درامورمرتبط باتجاوز به عنف زمان نزدیک به وقوع جرم دارای اهمیت بسیار زیاد است.
   بنابراین بلافاصله بایدطرح شکایت شودوبه دستورمقام قضائی به پزشکی قانونی معرفی شود.

 • کیان
  کیان

  سلام
  شوهرخواهرم به دخترخواهرم که دخترناتنی اون هست تجاوز میکنه و هر دو رو تهدید میکنه. الان دیگه با نشون دادن فیلم مستهجن ب دختر خواهرم اون رو فریب میده و ترغیب به رابطه جنسی میکنه. به خواهرم قرص خواب میده و میره سراغ دخترش این موضوع رو از همکلاسی دختر خواهرم شنیدم دارم دیوونه میشم چکارر کنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام
   باید به دادگاه کیفری استان محل اقامت شکایت کرد و در اونجا تحقیقات کامل با حفظ حقوق آسیب دیده انجام میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.