نمونه رای طلاق توافقی

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل خانواده با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

نمونه رای دادگاه در مورد طلاق توافقی

در خصوص دادخواست زوجین 1- آقای ……….. فرزند ……….. با وکالت …………. 2- خانم…………. فرزند…………. با وکالت ………… به خواسته صدور گواهی عدم امکان سازش به منظور طلاق و با توافق با توجه به محتویات پرونده و احراز رابطه زوجیت فی ما بین زوجین و اصرار ایشان بر جدایی و با لحاظ اینکه انجام مشاوره موضوع ماده 25 قانون حمایت خانواده موجبات انصراف ایشان از خواسته نشد و بر اساس توافق به عمل آمده در مورد مهریه ، جهیزیه ، نفقه زوجه ، حضانت ، ملاقات و نفقه فرزند و شروط ضمن عقد و اجرت المثل تحت شرایط :

1- حسب اظهارات وکیل زوجه کل مهریه زوجه تعداد 400 عدد سکه تمام بهار آزادی می باشد که توافق شده زوجه تعداد 10 عدد سکه را در قبال طلاق به زوج بذل و الباقی مهریه که تعداد 390 عدد سکه تمام بهار آزادی می باشد به صورت اقساط ماهیانه نیم سکه تا استهلاک کامل دین دریافت گردد

الف- زمان شروع اقساط از زمان تاریخ وقوع ثبت طلاق توافق شد.

2- زوجه درخصوص نفقه و اجرت المثل و جهیزیه ادعایی ندارد.

3- زوجین فرزند مشترک …………….. دارند که توافق شد حضانت با مادر باشد و زوج ماهانه مبلغ دویست و پنجاه هزار تومان به عنوان نفقه فرزند به زوجه بپردازد و توافق شد ملاقات فرزند 48 ساعت در هفته از ساعت 9 صبح پنج شنبه تا 9 صبح شنبه باشد

4- زوجه برابر اقرار خودش باردار نیست.

5- زوجین نسبت به یکدیگر ادعایی ندارند

دادگاه مستنداً به مواد 24و25و26و29و31و34و36و37 قانون مذکور و مواد 1143 و 1146 قانون مدنی، گواهی عدم امکان سازش و اجازه طلاق، بین زوجین مذکور صادر و اعلام می دارد و به زوجین اجازه می دهد تا به یکی از دفاتر رسمی طلاق جهت اجرای صیغه طلاق از قسم خلع نوبت اول مراجعه نمایند و بدینوسیله از ناحیه این دادگاه به سردفتر طلاق مربوطه نمایندگی در اجرای صیغه طلاق اعطاء می گردد و لازم است سردفتر مذکور ضمن اخذ گواهی عدم بارداری شرایط شرعی و قانونی را احراز نماید.

گواهی صادره چنانچه ظرف سه ماه از تاریخ قطعیت به دفتر ثبت طلاق تسلیم نگردد، از اعتبار ساقط می گردد ضمناً رای صادره حضوری و ظرف مدت بیست روز قابل تجدید نظر خواهی در محاکم تجدید نظر استان تهران می باشد ضمناً دفترخانه مکلف است نتیجه را ثبت و اعلام نماید.


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.