هزینه طلاق توافقی

وکیل خانواده

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل خانواده با شماره زیر تماس بگیرید


77947264 - (021)
{ سی خط ویژه }

هزینه طلاق توافقی

هزینه های معمول انجام طلاق توافقی شامل مواردی نظیر هزینه ثبت دادخواست، هزینه مشاوره خانواده در دادگاه، هزینه طلاق در محضر و هزینه یا حق الوکاله وکیل می باشد که به اختصار هر یک را توضیح می دهیم.

هزینه طلاق توافقی برعهده کیست؟

با توجه به اینکه طلاق به صورت توافقی بوده، هزینه دادرسی طلاق توافقی برعهده هریک از طرفین است که دادخواست را مطرح می کند و در صورتی که دادخواست از سوی هر دو نفر ارائه داده شود این هزینه بین آنها تقسیم خواهد شد.

هزینه ثبت دادخواست طلاق توافقی

در حال حاضر برای ثبت هر دادخواستی از طریق دفاتر الکترونیک قضایی هزینه ای بابت دادرسی دریافت میشود دادخواست ها از نظر هزینه دادرسی به دو صورت مالی و غیرمالی تقسیم می گردد. با توجه به اینکه طلاق توافقی جز دادخواست های غیرمالی است در حال حاضر هزینه دادرسی طلاق توافقی حدود 150 الی 200 هزار تومان که بر حسب تعرفه مالی دفاتر خدمات و تعداد اوراق قابل اسکن متفاوت می باشد.

هزینه مشاوره دادگاه در طلاق توافقی:

پس از ثبت دادخواست طلاق توافقی و تعیین شعبه دادگاه و با توجه به اینکه داوری از طلاق توافقی حذف گردیده و جای آن را مشاوره خانواده گرفته است، واحد مشاوره دادگاه نیز هزینه ای بابت حق مشاوره از زوجین دریافت می کند که این هزینه در شهرهای مختلف کشور و مجتمع های خانواده متفاوت می باشد.

در حال حاضر هزینه مشاوره طلاق توافقی در شهر تهران در حدود 60 الی 80 هزار تومان برای هر دو نفر (زن و مرد) است.

هزینه وکیل طلاق توافقی :

هزینه وکیل در طلاق توافقی یا به بیان دیگر حق الوکاله وکیل طلاق توافقی بر طبق آیین نامه تعرفه حق الوکاله وکلای دادگستری، به صورت توافقی بین موکل و وکیل است. به همین دلیل است که با ارقام و اعداد متفاوتی در پاسخ به سؤال هزینه وکیل برای طلاق توافقی مواجه می شوید. البته باید توجه داشت که هرچه وکیل باتجربه تر و موفق تر باشد حق الوکاله آن نیز بیشتر خواهد بود. با مقایسه سابقه کاری چند وکیل و حق الوکاله آنها می توانید بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران را انتخاب کنید.

هزینه طلاق توافقی در محضر:

این هزینه نیز براساس محل و انصاف دفترخانه (محضر) متفاوت می­باشد و معمولاً از 450 هزار تومان الی 550 هزار تومان متغیر است. البته وکلای ره جویان عدالت با دفترخانه های متعددی طرف قرارداد هستند که این امر باعث کاهش هزینه طلاق توافقی در محضر خواهد شد.

نکته:

زوج و زوجه نمی توانند برای انجام طلاق توافقی یک وکیل داشته باشند و هر یک باید وکیل جداگانه ای اختیار کنند ولی این امکان وجود دارد که هر دو طرف به وکلای یک دفتر حقوقی (دفتر وکالت) مراجعه کرده و هرکدام یکی از وکلای دفتر حقوقی مذکور را انتخاب و اعطای وکالت نمایند. از مزایای این کار این است که مراحل طلاق توافقی در کمترین زمان ممکن انجام شده و حکم طلاق گرفته می شود.

در صورتیکه طلاق توافقی خود را به وکلای ما بسپارید، ظرف دو الی سه روز کاری، بدون حضور طرفین مراحل طلاق توافقی را به اتمام می رسانیم. در صورت داشتن هرگونه سئوال و ابهامی درباره مدت زمان طلاق توافقی ، هزینه طلاق توافقی ، شرایط و مدارک طلاق توافقی می توانید از مشاوره وکلای ما به صورت رایگان (تلفنی) و یا ثبت سئوال در سایت ما بهره مند شوید.

هزینه طلاق توافقی
5 (100%) 8 votes
ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.