وکیل ملکی

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل ملکی با شماره زیر تماس بگیرید


77947264 - (021) { سی خط ویژه }

وکیل ملکی، وکالت امور ملکی

ساکنین تهران و افرادی که در تهران دارای ملک می باشند زمانی که مشکل ملکی برایشان پیش می آید، معمولا در این مواقع به ‌دنبال یافتن بهترین وکیل ملکی تهران خواهند بود. گروه وکلای ره جویان عدالت با حضور وکلای حرفه ای در امر مشاوره حقوقی امور ملکی  جزء بهترین وکیل ها در تهران میباشد . چندین سال سابقه موفقیت آمیز در امور وکالت و دعاوی ملکی ، تاکنون با ارائه خدمات مشاوره حقوقی به تمامی عزیزانی که به دنبال وکیل ملکی تهران میباشند توانسته ایم جزء وکلای برتر در تهران باشیم.

دعاوی ملکی چیست ؟

 وکیل ملکی به وکیلی گفته می شود که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارد. دعاوی ملکی عنوانی برای مجموعه ای از دعاوی است که به نوعی به موضوع ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می شوند. اموال غیر منقول به اموالی گفته می شوند که امکان جابجایی و نقل مکان ندارند و در یک تقسیم بندی شامل املاک و اراضی می باشند و در تقسیم بندی دیگر می توان اراضی را به اراضی داخل محدوده شهری و خارج محدوده شهری تقسیم بندی کرد و در تقسیمی دیگری املاک را می توان به املاک تجاری و مسکونی منفک کرد لذا دعاوی مختلفی در رابطه با تقسیم فوق مطرح می شود که تمام این دعاوی در حوزه کاری وکیل ملکی است .

وکیل ملکی وکیلی است که هرچند توانایی دفاع و اقامه دعوا در انواع دعاوی از قبیل دعاوی خانواده (طلاق و حضانت و نفقه و فسخ نکاح و… ) را دارد، اما وارد چنین دعاوی نمی­شود و صرفا تمام تمرکز خود در امور ملکی معطوف می­کنند.

از جمله این دعاوی می توان به تنظیم سند رسمی ، اخذ پایان کار ، خلع ید ، تقسیم و افراز املاک مشاع تا دعاوی کیفری مثل فروش مال غیر، جعل سند، تصرف عدوانی و … همه این موضوعات در دایره دعاوی ملکی و حوزه کاری یک وکیل ملکی قرار می گیرد.
وکیل ملکی

در این قسمت تمامی موارد مربوط به وکیل ملکی را به صورت خلاصه برای شما توضیح میدهیم. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید و همچنین برای گرفتن وکیل ملکی میتوانید همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

چنانچه ملک مالکی (اعم از اراضی و انبیه) به هر دلیلی در تصرف شخص دیگری باشد و مالک راضـی به ادامـه تصرفات متصرف نباشد میتواند با اخذ وکیل ملکی با تقدیم دادخواست خلع ید به مرجع قضائی درخواست اخراج متصرف از ملک خویش را بنماید

دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی چه تفاوتی دارد؟

1- در دعوای تصرف عدوانی رعایت تشریفات دادرسی لازم نمی باشد در صورتیکه در خلع ید رعایت این تشریفات لازم می باشد.
2- هر دو دعوا قابلیت تجدیدنظر توسط شاکی یا وکیل ملکی را دارند.
3- در خلع ید به موجب ماده 1 قانون اجرای احکام حتماً حکم باید قطعی و بعد اجرا گردد در صورتیکه در دعوای تصرف عدوانی چون بلافاصله قابل اجرا می باشد نیازی به قطعی شدن و صدور اجراییه ندارد و درخواست تجدیدنظر توسط وکیل ملکی مانع اجرا نمی باشد.
4- کسانیکه حق شکایت یا طرح دعوا را دارند:
در تصرف عدوانی لازم نیست شاکی مالک باشد بلکه مستأجر ، مباشر، خادم، رعیت، کارگر و هرکس به نمایندگی یا به امانت مال غیر را متصرف است می تواند به قائم مقامی مالک طرح دعوی نماید. در دعوی خلع ید فقط اشخاص ذینفع یا وکیل ملکی یا قائم مقام یا نماینده قانونی می تواند طرح دعوی نماید.

اگر مستاجر حق انتقال به غیر نداشته باشد می تواند مالک را ملزم به انتقال مغازه به مستاجر دیگری بکند ؟

مستأجر طبق قانون مالک و مستأجر سال 1376 چنین حقی را ندارد مگر اینکه مستأجر دارای حق سرقفلی نیز باشد و مالک از پرداخت سرقفلی اجتناب نماید و در صورتی که سرقفلی به مستأجر دیگر منتقل شود مالک ملزم به انتقال مغازه به مستأجر جدید است.

تفاوت تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع چیست؟

در صورت عدم تراضی شرکاء برفروش ملک مشاع ، هرکدام از شرکاء می تواند درخواست افراز ملک مشاع را داشته باشد. لازم به ذکر است در صورتیکه جریان ثبتی ملک پایان یافته باشد درخواست افراز توسط وکیل ملکی به اداره ثبت محل تقدیم می شود. ولیکن درخصوص تفکیک ملک لازم نیست ملک بصورت مشاعی باشد یعنی اینکه مالک ملک می تواند با اخذ وکیل ملکی درخواست تفکیک ملک خود به قطعات مختلف را به اداره ثبت تقدیم نماید، همچنین در صورتیکه مالکین مشاعی بر تقسیم ملک ( اعم از عرصه یا اعیان) توافق داشته باشند می تواند درخواست تفکیک خود را توسط وکیل ملکی به اداره ثبت تقدیم نمایند و نیازی به درخواست افراز نمی باشد.

دستور تخلیه در چه صورتی صادر می شود؟

در صورتی که بین مالک و مستأجر قرارداد اجاره ای منعقد شود و مدت قرارداد به اتمام برسد و مستأجر از تخلیه ملک امتناع ورزد مؤجر یا وکیل ملکی می تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف با تودیع مبلغ قرض الحسنه (پول پیش) تقاضای صدور دستور تخلیه را بنماید که این دستور فوری و غیرقابل اعتراض می باشد.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

سرقفلی در حقیـقت وجه و پـولی است که مستأجر برای مالکیت منافع یک مکان تجاری به مؤجر و مالک پرداخت میکند ولی همچنان مالکیت عین و ملک مکان تجاری متعلق به مؤجر و مالک باقی میماند و برای استفاده مستأجر از عین و ملک مکان تجاری قرارداد اجاره با صاحب ملک منعقد میشود و اجاره بها توسط مستأجر به مؤجر و مالک پرداخت میشود.در واقع فرد با پرداخت این مبلغ امتیاز تجاری بودن ملک را از مالک خریداری کرده است و مالک این حق شده است نه مالک عین مغازه

خریدار چگونه می تواند الزام فروشنده را به تنظیم سند رسمی بخواهد؟

در صورتیکه ملکی دارای سند رسمی باشد و فروشنده از تنظیم سند رسمی انتقال استنکاف ورزد، خریدار می تواند با اخذ وکیل ملکی دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی ملک را به دادگاه تقدیم و دادگاه نیز فروشنده را به تنظیم سند محکوم می نماید و در صورتیکه فروشنده از اجرای رأی دادگاه نیز استنکاف ورزد نماینده دادگاه در دفترخانه حاضر و نسبت به امضای اسناد بجای فروشنده اقدام میکند.

نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی چگونه است ؟

در قرارداد اجاره اماکن مسکونی میزان اجاره بهای ماهیانه مشخص میشود که مستأجر متعهد میشود در ابتدا و یا انتهای هر ماه مبلغ مورد نظر را به مالک و مؤجر پرداخت نماید.
چنانچه مستأجر به تعهد پرداخت اجـور ماهیانـه عمـل ننمایـد و اجور به تعویـق بیفـتد مالـک مـیتواند با اخذ وکیل ملکی با تقدیـم دادخواست به مرجع قضائی مطالبه اجور معوقه را درخواست نماید و غالباً اجارهنامه ها در صورت تعویـق پرداخت اجور از طرف مستأجر برای مالـک حق فسـخ اجارهنـامه پیش بینی میشود که مالک میتواند یا وکیل ملکی برای فسخ اجاره نامه و تخلیه مستأجر به مرجع قضائی مراجعه نماید.

عقد مزارعه چیست؟

مزارعه مصدر باب مفاعله از زرع می باشد و معنی آن کشت کردن دو نفر با یکدیگر است و در اصطلاح چنانکه می گوید: مزارعه عقدی است که به موجب آن احد طرفین زمینی را برای مدت معینی به طرف دیگر می دهد که آن را زراعت کرده و حاصل را تقسیم کنند..
مزارعه در بسیاری از املاک مزورعی، بین مالکین و رعایا موجود است که رعیت زمین مالک را کشت نموده و برداشت می نماید و نصف یا ثلث و یا دو ثلث از محصول را به مالک داده و بقیه را خود برمی دارد.

وکیل ملکی

مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل چیست ؟

پایان کار ساختمانی اولاً نشانه بارزی است که ملک ساخته شده دارای تخلف ساختمانی نمی باشد و براساس معیارهای فنی و مهندسی کاملاً مورد تایید شهرداری می باشد و ثانیاً با اخذ پایان کار می توان نسبت به اخذ صورت مجلس تفکیکی از اداره ثبت محل اقدام نموده ثالثاً بر مبنای دو بند فوق می توان نسبت به اخذ سند شش دانگ تفکیکی تک برگ اقدام نمود.
بدیهی است طی این مراحل توسط ذینفع هم زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد و هم از پیچیدگی های زیاد اداری و حقوقی برخوردار است در حالی که مداخله وکیل ملکی در پروسه های فوق کار را در زمان کوتاهتر و بدون کارشکنی از طرف ادارات و با هزینه کمتر به ثمر می رساند.

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی 

در بسیاری از حقوق مالی که در آن ممکن است ضرر و زیان و سود و منفعت اشخاص جابجا شود نیازمند حضور وکیل ملکی با تجربه می­باشد.

چگونگی و نحوه طرح دعوا از اهمیت بالایی برخوردار است و در روند دادرسی در تعیین محدوده حقوق اصحاب دعوا اثر اساسی دارد و در واقع به مثابه پی می باشد بنابراین برای اینکه دعوا در روند و روالش دچار مشکل ناخواسته و ناشی از بی تجربگی نباشد لازم است که موضوعات و دعاوی ملکی ، را فردی پی ریزی و پیگیری کند که متخصص این امر است. وقتی شخصی ملک دیگری را تصرف می کند این وکیل ملکی متخصص است که باید تشخیص دهد که دعوای حقوقی تصرف عدوانی را مطرح کند یا کیفری .

به دلیل وجود قوانین متعدد در این حوزه این وکیل ملکی است که می داند  مبنای ارزش معاملاتی املاک چیست؟ و کجا ماده 100 قانون شهرداری و تبصره های آن کابرد دارد و کجا ماده 64 قانون مالیاتهای مستقیم و این وکیل ملکی است که  زمان مناسبی را برای ابراز  ادله های خود  و اظهارات خود در نظر می­گیرد تا حق موکلش به علت استفاده نا به هنگام دستخوش تضییع نشود.

آنچه واضح است این مسئله است که همیشه امکان ضایع شدن حق افراد در رابطه با اموالی که دارند وجود دارد. دعاوی ملکی مختلفی از جمله سرقفلی، فسخ قرارداد، تخلیه ملک مسکونی، دعوی تصرف عدوانی و  … وجود دارد که با تضییع حق افراد در هر کدام از آن ها فرد متحمل ضررهای مالی بسیاری می شود بنابراین افراد برای رسیدگی به این گونه دعاوی باید به  وکیل ملکی متخصص مراجعه کنند. الزام وجود یک وکیل خوب و کاربلد در زمینه دعاوی ملکی می تواند راهگشای مشکلات شما در این زمینه باشد.

60 دیدگاه

 • محمدی. حمید رضا
  محمدی. حمید رضا

  سلام ضمن تشکر از مطالب مفید و ارزنده
  اگر در زمان عقد ازدواج ۳ دانگ از طبقه همکف تنها دارایم که منزل مسکونی می باشد را ناخواسته و با طرح دعوا در دفتر خانه قولنامه کردند بنام عروس به شرط لفظی زندگی . پس از مدت کوتاهی اقدام و حکم به تنظیم سند گرفت,و چون سند مشاع بود و زمانبر در حال طی کردن روال دادگاه است و پس از ان اقدام به مطالبه مهریه و نفقه و.. کرده است . حال دو باره در داد گاهی دیگر اقدام به شکایت و اجرت المثل نموده آیا چون که زوجه اقرار کرده که هنوز زندگی مشترکی را شروع نکرده و مبلغی هم بابت ملک پرداخت نکرده است امکان عودت دادن هدیه .یا همان ملک وجود دارد .؟؟؟ لطفا راهنمایی نمایید با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر سه دانگ ملک شما که به نام همسرتان شده است در عقدنامه یا در سند دیگری (حتی عادی) به عنوان مهریه یا قسمتی از مهریه تعیین شده باشد و سپس شما سند آنرا به نام همسرتان زده باشد نمی توان رجوع از هبه انجام داد و یا اینکه وجه آنرا مطالبه کرد.
   ولیکن اگر ابتدا ساکن انتقال سند انجام شود، شما می توانید الان رجوع از هبه مطرح نمایید و یا اینکه وجه آنرا مطالبه کنید. البته اگر «شرط زندگی» را عوض بدانیم و هبه را معوض تلقی نمائیم این هبه قابل رجوع نخواهد بود. تصمیم گیرنده دادگاه است.

 • احمدی زاده
  احمدی زاده

  سلام وقت بخیر
  آپارتمانی را پیش خرید کرده ام که پس از دو سال تاخیر تحویل گرفتم و چند سالی است که مالک سند نمی زند و فقط وعده می دهد مشکل اضافه بنا و جریمه ۸۰میلیونی شهرداری است اکنون می گوید سند نمی زند اگر شکایت کنم و الزام به تنظیم سند بگیرم آیا وجه شهرداری را من باید پرداخت کنم یا مالک مجبور به پرداخت می شود
  اگر مالک گفت ندارم و پرداخت نکرد آیا دادگاه می تواند از املاک او بردارد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   شما باید دادخواست الزام به اخذ پایان کار شهرداری – الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی و الزام به تنظیم سند را مطرح نمایید و در مرحله اجرای حکم اگر ایشان از پرداخت هزینه شهرداری استنکاف ورزد می توان از دادگاه تقاضای توقیف اموال ایشان را نمود.

 • نسیم
  نسیم

  سلام دختر من۲ ساله است. شنیدم بعد از طلاق نمیشه کودک را از شهری که قبل از طلاق راهمسرم زندگی میکردم خارج کنم با توجه به اینکه خانواده من در شهر دیگری زندگی میکنن تکلیف حضانت و ملاقات کودک چی میشه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   بله بدون اجازه همسرتان نمی توانید محل سکونت فرزند را تغییر دهید . زیرا ولایت ایشان هنوز با پدر است هرچند که حضانت با مادر است.

 • مژگان فرزانه
  مژگان فرزانه

  با سلام اگر موجر در زمان انقضاي قرارداد در بنگاه براي دريافت كليد و پس دادن وديعه مستاجر حاضر نشود :اولا طرح شكايت از طريق دادگاه بايد باشد يا شوراي حل اختلاف(مبلغ وديعه باقيمانده ۴۰ ميليون است).وثانيا موجر ميتواند قبل از صدور راي وپرداخت ضرر و زيان اصل وديعه را به حساب دادگاه واريز كرده وحكم ورود به منزل بگيرد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام خدمت شما همراه عزیز :مرجع صلاحیت دار برای طرح دعوای تخلیه شورای حل اختلاف محل وقوع ملک می باشد و موجر می تواند بعد از دریافت دستور تخیله ودیعه را به صندوق شورا سپرده و تخلیه ملک را در معیت مدیر اجرای احکام انجام دهد .

 • شیوا
  شیوا

  سلام سال ۸۳ قطعه ایی زمین در چالوس خریداری نمودم و به مرور ملکی در آن ساختیم ( زمین قولنامه ایی فاقد سند ) در سال ۹۴ معمار ساختمان از طریق جعل سند ملک را می فروشد و ما در تهران با خبر شدیم و در دادسرای چالوس شکایت نمودیم اکنون حکم قطعی جهت استفاده از سند مجعول صادر شده ولی در مورد فروش مال غیر پرونده را مختومه کردن این برای دومین بار است فروش مال غیر مختومه شده راهنمایی بفرمایید ( متهم در زندان رشت میباشد ) و پرونده را از چالوس به علت طرح تعیین مرجع صلاحیت دار نسبت به اتهامات فروش مال غیر ثبت نمودند ولی مختومه اعلام شده باید چیکار کنم ؟ آیا به معنی بسته شدن پرونده است ؟ یا اگر از رشت به چالوس انتقال بدهند مختومه میشود ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   شما می توانید به رأی منع تعقیب در ظرف ۱۰ روز پس از ابلاغ اعتراض نمایید. انتقال متهم به زندان رشت نیز محتمل است.

 • مجید امیدوار
  مجید امیدوار

  سلام
  یک زمین حدود دوهزار متر که حدود پنجاه سال خانواده من آن را آباد نگهداشته داریم
  این زمین دارای دو سند منگوله دار سه دانگی می باشد.
  یکی از سه دانگ ها مالکش مشخصه و من سه دانگ رو از ایشون خریدم.
  اما سه دانگ بعدی مشخص نیست مالکیتش کجا هستن و سالهاست مشخص نیست دست چه کسی است
  من چطور میتونم اون سه دنگ رو هم خریداری کنم و سند شش دانگ برای کل زمین داشته باشم.
  ممنون میشم که راهنمایی منید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   در پاسخ باید عنوان نماید که انتقال مالکیت از طریق معاملات مانند بیع انجام می شود مگر زمین مورد نظر مشاعی باشد که می توان با طرح دعوی فروش ملک مشاع آن را در مزایده خریداری کرد .

 • فخرالدین امیری
  فخرالدین امیری

  سلام و وقت بخیر
  زمینی بدون سند که ۸۰نفر مالک داراست،وجود دارد.
  میخواستم بپرسم آیا میشه درصورت نارضایتی چند ده نفر برای سند دار کردن و بعد جهت فروش از افراد راضی وکالت گرفت،آیا ممکن است و چگونه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   بلی تحت شرایطی می توان برای دریافت مشاوره وقت حضوری بگیرید .

 • علی
  علی

  سلام.پدربنده از سال ۱۳۵۴ مغازه ای اجاره کردن.تا ۳سال پیش که مریض شدن و مغازه بسته شد تا به امروز.متاسفانه پدر فوت کردن و مغازه همچنان بسته است.بامالکت درمورد حق کسب پیشه صحبت کردیم ولی اصلا کنار نمیان و گفتن کلیدهارو تحویل بدیم.
  درقرارداد فیمابین هم نوشته بود که مستاجر حق انتقال به کسی دیگر راندار.
  ۱/حق کسب پیشه شامل ما میشه؟
  ۲/اول برای مالک اظهارنامه ارسال کنیم؟
  ۳/خودمون میتونیم ملک رو بفروشیم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   در پاسخ باید عنوان نمایم که اگر مکان تجاری مورد بحث در تهران و یا شهرهای پیوست قانونی روابط موجر و مستاجر سال ۹۶ باشد بلا تردید شما (ورثه) دارای حق کسب و پیشه و تجارت هستند و می توان با طرح دادخواست تجویز انتقال منافع در مرجع قضایی امکان واگذاری مکان تجاری را به شخص ثالث بدون اجازه مالک را نیز بدست آورد .

 • Behroz
  Behroz

  من یه زمین قدیمی دارم از این بدون سندا صاحب قبلیش مرده ۷ تا وارث داره ۶ تا امضا گرفتم ۷ ندارم چیکار کنم واسه سند همینطوری درست میشه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   به هر حال شما می توانید علیه مالک با مالکین قبلی و یا وراث آنها اقامه دعو ی نمائید و اثبات وقوع عقد بیع و یا اثبات مالکیت را از مراجع قضائی درخواست نمائید این امر باعث تثبیت مالکیت شما می شود و مضافاً بعداً می توانید دادخواست تقسیم مال مشاع (ملک) علیه یک نفر باقی مانده از ورثه را نیز تقدیم مراجع قضائی نمائید که در صورت عدم تقسیم دستور فروش از طریق دادگاه صادر میشود که در این صورت می توانید در مزایده سهم یک ورثه دیگر را نیز خریداری نمائید.

 • sh
  sh

  باسلام ما یک واحد اپارتما ن خریدیم ولی به علت بنای افزوده هنوز پایان کارنگرفتیم و به صورت قولنامه اپارتمان خریدیم صاحبان این ملک ۳ نفرهستن که باهم اختلاف دارن ولی چندوقته گذشته هنوز ساختمان نیمه کاره و پایان کارنگرفتن براین ما مبلغی به عنوان خسارت گذاشتن اگردرتاریخ موعد پایان کارتحویل ندن به نظرشما ما باید چطور کارهای دادگاهی انجام بدیم؟ باتشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   در بیع نامه منعقده بین شما و فروشندگان تعهداتی از جمله تنظیم سند رسمی وجود دارد که مالکین موظف می باشند این تعهد را انجام دهند و از مقدمات تنظیم سند رسمی شش دانگ یک واحد آپارتمان ، اخذ گواهی پایانکار ساختمان و صورت مجلس تفکیکی و بیع نامه می باشد ، لذا چنانچه مالکین از تعهدات فوق اجتناب ورزیدند شما می توانید الزام مالکین را به انجام تعهدات فوق و همچنین مطالبه خسارت قراردادی از مراجع قضایی درخواست نمائید.

 • ehsan
  ehsan

  سلام اگه بخوام از خانمم جدا شوم ومشغول به کار در ادارات دولتی باشم میتوانم از همان ابتدا به جای سکه از ۱/۴ خودم به ایشان پرداخت کنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر شما اموال نداشته باشید . اعسار شما را دادگاه می پذیرد و یک چهارم حقوق کسر خواهد شد. البته اگر فرزند داشته باشید. اگر فرزند نداشته باشید یک سوم از حقوق شما کسر میگردد.

 • محسن رفیعی
  محسن رفیعی

  سلام ،بنده جهت اخذ سند ملک پدری ازاداره ثبت اقدام کردم وپس ازارائه مدارک وتشکیل هیئت رای هیئت منفی اعلام شد و دلیل آن عدم مالکیت صاحب مادرسند اعلام شده وبه من در اداره ثبت گفتند باید یک مادر سند دیگر ارائه کنی و درواقع خریداری کنی که بابت دویست وچهل متر زمین حدود هفتاد میلیون میشه ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید ،باتشکر.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   درخصوص اخذ سند برای املاک و مستغلات فاقد سند رسمی و مبتنی بر تصرفات باید عنوان نمایم که سلسله نقل و انتقالات عادی باید به فردی با مالکیت رسمی منتهی شود. بنابراین درخصوص زمین مورد اشاره باید سابقه ثبتی کاملا ملاحظه و مطالعه شود.

 • حیدر قبادی
  حیدر قبادی

  با سلام و احترام ، بنده حدود ۳ سال قبل آپارتمانی در منطقه ۲۲ پیش خرید کردم و تمام وجه پیش خرید رو که ۲۵۰ تومن بود رو پرداختم ولی متاسفانه احداث ساختمان در مرحله فنداسیون متوقف گردید و دیگه ادامه پیدا نکرد حالا نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میتونم شکایت کنم . با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   شما می توانید الزام سازنده را به انجانم تعهداتش را طی تقدیم دادخواست به دادگاه مطرح نمائید و چنانچه سازنده قادر به انجام تعهداتش نباشد می توانید از دادگاه تقاضا نمائید تا شخص دیگری معرض شود تا ادامه کار را با هزینه کل شرکا انجام دهد برای اخذ توضیحات بیشتر باید با شماره دفتر تماس حاصل فرمائید .

 • بیتا
  بیتا

  سلام وقت بخیر
  ملکی رو مرداد ۹۷ از سهم سازنده خریداری کردم ک قرار بود مهر ۹۷ تحویل بدهند.الان مالک میگویند که قرار داد ما یا سازنده فسخ شده پس قرار داد خرید شما هم فسخ شده و ملک برای شما نیست و من میتونم ملک رو بفروشم.از طرفی هم هنوز وام ها رو انتقال نداده و سند تفکیک نشده به نام خریدارها بانک هم میگه اجراییه مزایده ملک صادر میشه
  میخواستم ببینم با وجود مبایعه نامه و کد رهگیری امکان ابطال اجراییه بانک هست ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   چنانچه قرارداد مالک با سازنده تحت شرایطی فسخ شده باشد باید امر تسویه حساب دوران مشارکت سازنده و مالک انجام پذیر در این صورت آنچه از تسویه برای سازنده باقی می ماند آن سهم شمااست که از طریق سازنده قبلاً به شما فروخته شده است اما درخصوص وام بانکی باید اعلام نمایم که چنانچه وام بانکی قبل از تنظیم مبایعه نامه بنام شما اخذ شده باشد و در مبایعه نامه شما به وام بانکی و نحوه تسویه اقساط آن اشاره شده باشد در این صورت شما به میزان تعهد شده مسئول پرداخت اقساط وام هستید و در صورتی که شما هیچ مسئولیتی در پرداخت وام نداشته باشید و این امر مستقیماً به عهده سازنده و یا مالک باشد باید با طرح دعوی در دادگستری اموال و آپارتمانهای متعلق به سازنده یا مالک را جهت توصیف و اجرای مزایده به بانک معرفی نمایید و بانک درخصوص آنها اقدام نماید که سایر آپارتمانها بنابراین به لحاظ پیچیدگی موضوع مطروحه شما نیاز به بررسی بیشتری دارد.

 • حسین عامری
  حسین عامری

  بسمه تعالی
  با سلام جناب وکیل محترم – بنده ملکی را در سال هشتاد خریدم که حق ارتفاق قولنامه ای خریداری شده برای عبور از داخل پاساژ به ملک را داشت و بنده بعد از خرید اقدام با باز کردن درب کردم مالک اول پاساژ به مالک دوم فروخته بودو مالک اول هم فوت کرده بود مالک دوم شکایت و درب بنده به دستور قاضی بسته شد قاضی گفت شما باید حق ارتفاق را ثابت نمایید نظر شما چیست مگر قولنانه که چند نفر از مغازه داران پاساژ امضا کرده اند حق ارتفاق نیست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   استفاده از حق ارتفاق از ملک دیگری در حقیقت بیانگر آن است که ملک مورد نظر هیچ نوع دسعترسی به معابر عمومی به جز استفاده از ملک دیگری را ندارد، بنابراین ممکن است حق ارتفاق در اثر مرور زمان دستخوش تغییراتی شده باشد به هر حال شما برای اثبات دارا بودن حق ارتفاق از ملک دیگری باید این حق را در حال حاضر اثبات نمایند و این امر با جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری امکان پذیر است.

 • سیدمهدی علیپور
  سیدمهدی علیپور

  بسمه تعالی
  باسلام و احترام، باستحضارعالی میرساند اینجانب در سال ۱۳۹۴ از شخصی یک باب واحد تجاری را از خریداری نموده ام. باستناد مبایعه نامه(دارای کدرهگیری)، مقرر شده که مبلغ ۲۰ میلیون تومان آخرین قسط ثمن معامله را در دفترخانه خاص همزمان با انتقال قطعی ملک بنام خریدار در تاریخ ۱۵/۷/۹۴پرداخت نمایم. همچنین به ازای هر روز تأخیر در انجام کار از سوی هرکدام از طرفین، روزانه مبلغ ۵۰هزارتومان جریمه تعیین شده است. اینجانب درموعد مقرر (تاریخ۱۵/۷/۹۴)به دفترخانه مربوطه مراجعه نموده اما فروشنده بدلیل عدم اخذ مجوزهای لازم از دستگاههای مسئول، حاضر نشده، دفترخانه هم بدلیل عدم حضور فروشنده، گواهی عدم حضور وی را صادر نموده است. ضمناً ملک مزبور هم، با۲ماه تأخیر(درتاریخ۱۵/۹/۹۴) طی صورتجلسه ای با اینجانب تحویل شده، بدلیل عدم همکاری در انتقال سند اینجانب نیز موضوع را در تاریخ ۱۳/۲/۱۳۹۷ طی اظهارنامه قانونی به نامبرده ابلاغ نموده ام.
  با عنایت به الزام فروشنده به انتقال قطعی سند و پیش بینی جریمه ۵۰هزارتومانی تأخیر روزانه طرفین در انجام کار به استناد مبایعه نامه موجود و باتوجه به صدور گواهی عدم حضور فروشنده در دفترخانه در موعد مقرر و صورتجلسه تحویل ملک به خریدار با دو ماه تأخیر و ارسال اظهارنامه قانونی، خواهشمند است درخصوص«نحوه پیگیری قضایی مطالبه تأخیر روزانه۵۰هزارتومانی از تاریخ ۱۵/۷/۹۴ لغایت تا این تاریخ و همچنین الزام فروشنده به انتقال قطعی سند ملک بنام اینجانب» ارشاد و رهنمود مقتضی را امر به ابلاغ فرمائید. پیشاپیش از بذل عنایت شما عزیزان تقدیر و تشکر بعمل می آید . با احترام مجدد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   چنانچه مبایعه نامه شما توسط مالک یا مالکین ملک امضا شده ، لازم است دعوی لازم به خواسته های اخذ پایان کار، اخذ صورتمجلس تفکیکی، تنظیم تقسیم نامه رسمی، عند اللزوم فک رهن، تنظیم سند رسمی و مطالبه خسارت تأخیر طرح نمائید. با توجه به تخصصی بودن و یچیدگی های حقوقی این دعاوی لازم است با راهنمائی یا توسط وکیل دادگستری اقدام نمایند.

 • مجید رافعی
  مجید رافعی

  سلام، آیا میتوانم برای ملکی که سندش گم شده و تقاضای المثنی داده شده، وام مسکن اولی بگیرم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با بانک مسکن محل وقوع ملکتان در این خصوص سوال را مطرح نمایید .

 • user-09059074801
  user-09059074801

  باسلام وعرض ادب به شما.میخوام بدونم که زنی که چها ر یا پنج سال ازشوهرش از هم خوابی دوری میکنه دادگاه چه رای صادرمیکند تشکر از شما

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر زوج دعوی الزام به تمکین مطرح نماید,زوجه محکوم میشود ,و همینطور اگر زوج دعوی طلاق مطرح نماید دادگاه به نفع او حکم صادر خواهد کرد در ضمن نفقه ایی به زوجه تعلق نمی گیرد .

 • رويا
  رويا

  سلام شرايط زندگى من طورى است كه همسرم مرا وادار به ترك زندگى كرده بعد از ٢٥ سال زندگى آيا اگر درخواست طلاق كنم مى توانم مهريه خود را دريافت كنم چون خودم درخواست طلاق داده ام ضماً ايشان هزينه زندگى من را نمى دهد تا مجبور به ترك شوم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   بله شما می توانید هم متقاضی طلاق باشید و هم تقاضای طلاق نمایید .

 • نیکا شاهین
  نیکا شاهین

  با عرض سلام،
  زمینی سه هزار هکتاری مشاع در گویم شیراز هست. من برای دو قطعه ۵۰۰ متری سند منگوله دار دارم. زمین رفته تو دست دولت. میخوام بفروشم ولی میگن باید بقیه زمیندارها هم باشن و قبول کنند. چیکار میتونم بکنم؟ در خارج از ایران زندگی میکنم و کسی رو در ایران ندارم.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   زمین موصوف با توجه به وسعت زیاد آن به احتمال زیاد ملی اعلام شده و جزء منابع طبیعی می باشد و به هر حال چنانچه با جمع آوری اطلاعات زمین شما دارای مشکل نباشد شما می توانید به اعطای وکالت کنسولی به یکی از اعضاء خانواده و یا فرد مورد اعتماد در ایران نسبت به فروش مشاعی آن اقدام نمائید.

 • محمد
  محمد

  باسلام
  فردی درسال۹۱ مبلغ۱۵ میلیون تومان به بهانه اخذ اقامت درکشور قطر ازبنده گرفته که بخشی ازآن را کارت به کارت و بخشی دیگری هم به صورت نقد به ایشان تحویل داده ام متاسفانه رسیدی از ایشان ندارم ولی درتمام مراحل همسر بنده حضور داشته و نامبرده یک فقره چک برگشتی داشته که بنده برایشان پاس و الان چک نزد بنده می باشد سوال این است آیا بااین اوصاف می توانم پس ازگذشت چندین سال ازایشان طرح دعوی بکنم با این مدارک ومستندات یا خیر؟ وهزینه آن چقدر است؟
  ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر شماره حساب و مبالغ واریزی از طرف شما به حساب همان شخصی می باشد می توانید مطالبه کنید تا سقف بیست میلیون تومان دعوی در صلاحیت شورای حل اختلاف است و هزینه دادرسی ۳/۵% مبلغ خواسته است.

 • افشین
  افشین

  درود من عمه ای داشتم که از تعاونی دانشگاه تهران یک زمین در سال ۱۳۷۸ در هشتگرد خریده بود ایشان فوت کردند و قرار بود طبق وصیت نامه عمه های دیگرم به من آن را بدهند اما بعد از گذشت ۲۰ سال نه تنها به من آن را ندادند همه سندها را دزدیدند و من هیچ آدرسی از این زمین ندارم چطور می توانم آن را پیدا کنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.ابتدا باید وصیتنامه داشته باشیدکه درآن مشخصات ملک قیدشده است.اگروصیتنامه نداریدوهیچ رابطه ارثی بامالک فوت شده نداریدادعای شماقابل اثبات نیست.

 • افشین
  افشین

  من ملکی دارم که با سازنده قرار داد بستیم البته این قرار داد به زور و اجبار از ما امضا گرفته شد و ما راضی نبودیم در طی ساخت درختان ملک ما را قطع کرد و چندین تخلف دیگر سازنده انجام داد و ما را تهدید می کرد اگر به شهرداری بروید باید ندین میلیارد به من خسارت بدهید از آنجا که ما هم در این زمینه تبحر نداشتیم شکایت های ناشناس به شهرداری می کردیم که بعد از مدتی سازنده فهمید و تهدیداتش را بیشتر کرد و در حین ساخت واحدی را هم پیش فروش کرد خلاصه بعد از دو سال ملک را تمام کرد و اکنون ملک ساخته شده و خودش برخی واحدهایش را بدون اطلاع دادن به ما و یا داشتن پایان کار حتی قبل از وصل شدن آب و برق فروخته
  با توجه به اینکه اصلا ما راضی نبوده ایم و امضا به زور چاقو از ما گرفته شده و خیلی خلافی در پیشروی ملک و هم در فضای سبز دارد آیا راهی هست که ملک را بتوانیم به خودمان باز گردانیم ؟ من به یک وکیل فوق العاده خبره در این زمینه که کلیه امور را در دست بگیرد و نه اینکه تشریفاتی باشد نیاز دارم
  چون این ملک برایم بسیار ارزشمند بوده و هیچ وقت راضی به از دست دادنش نبودنم اما چون قیمت زیادی داشت با قلدری و هزار تا داستان و جعل از من دزدیدند
  آیا راهی هست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.بایدمدارک وتوضیحات شمامستندبه اسنادومدارک دریک جلسه مشاوره حضوری بررسی شود. اگرقابل اثبات بود برایتان وکیل متبحر تعیین می شود.

 • حجت ظریف
  حجت ظریف

  سلام عرض ادب ۱۱۰۰۰ متر زمین تو لواسان دارم با ستاد اختلاف داریم تقریبا ۷۰۰میلیارد تومن ارزش داره من شکایت کردم دادسرای انقلاب رای بدوی و تجدید نظر علیه من صادر شد الان قراره پرونده به دیوان ارسال بشه خواستم ببینم کسی رو دارید همینطوری باهاش ۱۰۰ میلیارد صلح کنیم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.این موارددرحیطه صلاحیت و شان یک موسسه حقوقی و وکلای دادگستری نیست.

 • علی
  علی

  سلام. من یک واحد از یک آپارتمان خریداری کردم که بعد از ۳ سال تحویل ندادن بهم ، من از مالک نخریدم از کارفرما خریدم که به من اقرارنامه دادن و هنوز که هنوزه آپارتمان رو تمام نکردند و کسی هم کار نمیکنه داخلش رهاش کردن به امان خدا . من باید دادخواست به عدم انجام تحویل یا عدم پایان کار ، خسارت ، توانی ، بردن مال غیر و … کدام اینها رو باید انجام بدم. (تاریخ حداکثر موعد تحویل سال ۹۶ بوده) آخه هر کدام از این ها هزینه خاصی داره که من در شرایط پرداخت هزینه نیستم با این اوضاع اقتصاد. ممنون میشم راهنمایی کنید. (در ضمن شما شعبه در شهرهای دیگه هم دارین؟) با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.خیرگروه وکلای ره جویان عدالت عده ای ازوکلای دادگستری باسابقه،اساتیددانشگاه،اعضای هیات علمی وقضات سابق دادگستری هستندکه بصورت گروهی درخصوص پرونده ها مشورت وبراساس تخصص هریک ازوکلای دادگستری به ایشان ارجاع می شودوملاک محاسبه حق الوکاله میزان حداقل تعرفه است.ضمنا دعوی شما فنی است حتما با وکیل دادگستری مشورت نمائید

 • علی حسینی
  علی حسینی

  باسلام.
  در سال ۹۷ آپارتمان نوسازی با متراژ ۱۲۵ خریداری کردم در قولنامه بین طرفین(قولنامه عادی و بدون کدرهگیری) ذکر شده که اختلاف متراژ براساس قیمت قولنامه است، با توجه به اینکه اختلاف متراژ در حدود ۱۸ متر است(بیش از ۵درصد متراژ کل) اگر مالک حاضر به پرداخت به قیمت روز نشد، میتوان بدون فسخ قرارداد از ایشان شکایت کرد ؟؟
  قیمت ملک تقریبا دوبرابر شده و اینکه املاک قولنامه با کد رهگیری برای ما صادر نکرده است

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام اگر خریدار هستید فقط می توانید دعوی فسخ طرح نمائید مطالبه تفاوت قیمت از فروشندهر چند توافق هم کرده باشید قابل پذیرش نیست .

 • سیدرضا موسوی
  سیدرضا موسوی

  سلام اگر بخواهم وکیل راهنمای اینترنتی بخواهم آیا شما و همکارانتان قبول زحمت میکشید و انجام میدهید . دوم هزینه این گونه وکالت چقدر است ؟ سپاس

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سام موضوع شما مشاوره حقوقی است که می توانید با هماهنگی دفتر گروه نسبت به واریز حق المشاوره و ارسال مدارک از طریق واتس اپ اقدام نمائید

 • Bahar
  Bahar

  باسلام و خسته نباشید
  پدربزرگ بنده ملکش رو برای ساخت و ساز به یک سازنده سپرد و الان ۷سال هست ک ملک رو کامل نکرده این سازنده ، پدربزرگ من فوت شده ۳ سالی هست و ما فقط برگه ی انحصار وراثت داریم و سند اصلی و قرارداد باسازنده
  تمامی واحد های سازنده بدون سند فروش رفته و اهالی دیگر ساکن شدند و هیچ پولی نمی‌پردازند تا انشعابات و … کامل شود ،یک واحد مشترک هم فروخته و پولی پرداخت نکرده به ما
  سازنده هم کاری نمی‌کند دیگر و کسی هم از او شکایت نمیکند
  راه قانونی این مشکل چیست؟ پروسه ی زمانی و حق وکیل حدودا چطور میشود؟ لطفاً راهنماییم کنید تا از این وضعیت دربیایم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام باید قرارداد مشارکت شما با سازنده ملاحضه شود و تصمیم صحیح و قانونی گرفته شود اگر در تهران هستید با تمام مدارک برای مشاوره حضوری تشریف بیاورید و اگر شهرستان هستید حتما با وکیل متخصص برای اقدامات قانونی تان مشورت کنید .

 • علی
  علی

  با سلام, آیا میتوان موقع خرید و فروش ملک هم از وکیل ملکی کمک گرفت تا از معامله صحیح و اصولی مطمئن شد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام بله با شماره ۷۷۹۴۷۲۶۴-۰۲۱تماس حاصل نمائید .

 • Sam
  Sam

  با عرض سلام
  ۳ سند از ۵ سند املاکی در یک مجتمع از طرف مالک به فردی وکالت برای وام بانکی و تجارت داده شد پس از مدتی فرد وام گیرنده از طرف مراجع قضایی کلاهبردار شناخته شد که با سندهای املاک بسیار دیگری همین اقدام را کرده و سوء استفاده مالی نموده .
  بعد از چند سال کل املاک ۵ واحد مذبور توسط مالک به شخص دیگری فروخته شد و تقریبا یک دوم قیمت آن پرداخت و بقیه مقرر شد بعد از تحویل سندها و شخص وام گیرنده در مبایعه نامه فروش متعهد گردید که ۳ سند درگرو بانک را به خریدار تحویل بدهد اما متاسفانه دوباره به خاطر کلاهبرداری های متعدد وام گیرنده بانکی سندها مذکور هرگز تحویل داده نشد این معامله تا به امروز ناقص ماند .
  دادخواستی مبنی بر حجر مالک مربوط به سالیان گذشته به دادگاه ارائه گردید و دادگاه پس از بررسی سال حجر را اعلام و رای و در نهایت در دادگاه تجدید نظر خواهی با اسناد و شواهد و مدارک پزشکی رای به سالیان گذشته و حتی پیش از معاملات مالک داده شد .متاسفانه فرد مالک در اثر بیماری سال پیش در گذشت .
  حال سوالم از جنابعالی این است که رای ابلاغ شده چه مراحلی تا ابطال معاملات و تا چه مدت طول خواهد کشید
  آیا ملک ها پس از ابطال، امکان بازپس گیری و فروش می باشد ؟ آیا معاملات بانکی انجام شده هم شامل همین ابطال می گردد ؟
  آیا امکان بیرون آمدن سندهای در رهن بانک می باشد ؟
  اصولا چه مقدار هزینه و یا درصدی برای ابطال معامله ملکی و دادرسی از طرف دادگاه
  ایا سندهای که گرو در بانک می باشد هزینه دادرسی از طرف دادگاه درصدی محاسبه می گردد یا خیر
  با تشکر شما

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام با توجه به حکم حجر قطعی و تاریخ شروع ان معاملات بعد از تاریخ حجر باطل است که این کار با طرح دعوی ذینفع در دادگاه منجر به صدور حکم می شود ذینفع محجور قیم منتخب دادگاه است که امور حقوقی و مالی مرتبط با مجور با موافقت دادگاه صادر کننده حکم قیمومت و امضاء قیم انجام می شود .

 • مجيد
  مجيد

  بااسلام وعرض ادب بنده چندسالي موادمخدرمصرف ميكنم دوسال پيش ازطرف اداره خودم به كمپ معرفي شدم وترك نمودم البته همسرم براي جداشدن موادرابهانه ميكردچون ازدواج ماخلاف ميل باطني ايشان بوده ازهمان اول زندگي سازجدايي ميزدولي غيرمستقيم بعدازكمپ چون انتظارنداشت من پاك بمانم بعدازحدود۷ماه دوباره به مشاجره ودعواهاي پي درپي پرداخت به حدي كه متاسفانه دوباره به موادآلوده شدم تابهانه خوبي براي طلاق داشته باشدلذاباوجودداشتن دوفرزندپسر۱۹و۸ساله من حاضربه جدايي نيستم وهمسروفرزندانم رادوست دارم دوسه روزديگه قراره دوباره داروبخرم وترك كنم ولي مطمئنم دوباره ايشان همان رويه جروبحث راآغازميكندتابه هدفش جدايي برسدمتاسفانه ماافرادمعتادزمان مصرف چون تنهاپناهگاهمان مواداست درزمان پاكي براثرفشارزياددوباره به پناهگاهمان رومي آوريم وايشان براين مساله واقف هستندبخاطرهمين ضعف بنده رابخوبي ميداندواين مسائل مطمئنم دوباره درزمان پاكي شروع ميشودبنظرشماراه حلي وجودداردكه به ثبات مطمئن وخوب برسيم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام همسر شما با استناد به اعتیاد شما و عسر و حرج میتواند طلاق یک طرفه بگیرد متاسفانه یک فرد آلوده به اعتیاد دارای قدرت تصمیم گیری زیادی نیست و اگر دلیلی قوی تر از خود تخریبی پیدا نکند کماکان همان رویه را ادامه داده و اینبار تنها خواهد بود اگر همسرتان کنار شما بماند امکان بازگشت به زندگی عادی را خواهید داشت با همسرتان به یک مشاورخانواده مراجعه نمائید .

 • نیلوفرپوریان
  نیلوفرپوریان

  سلام وعرض ادب.من با یک نفر درسال ۹۱عقدمشروط بستم که درصورت ندادن قرضش ملکش رابنام بنده کند تاحالاقرضش رانداده.طلب من درسال ۹۱ به اندازه ی قیمت روز ملک بود
  ودرسال ۹۶ به شخص
  دیگری وکالت فروش داده وچون بدهکاراست طلبکارهاملک را توقیف کردند.خواستم بپرسم ایا میتونم با این قرارداد ملک را بگیرم باتوجه به اینکه به دیگری وکالت فروش داده.اوهم مدعی است ملک مال اوست.از راهنماییتون سپاسگزارم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام
   بهتر است که مدرک شما حضورا توسط یک وکیل دادگستری بررسی شود و مشاوره دادن به این صورت بدون بررسی دقیق مدرک ممکن است باعث پیچیده تر شدن موضوع گردد.

 • آریا
  آریا

  سلام
  پدر من مالک مغازه ای در تهران هست که موروثی میباشد و از سال ۶۲ یک مستاجر در آن مغازه فعالیت میکند ودارای حق کسب و پیشه میباشد ولی مبلغ اجاره ای که برای آن تعیین شده تا کنون تعدیل نشده و از همان سال فقط مبلغ ۷۰۰۰ ریال که در اجاره نامه ثبت شده باقی مانده ، میخواهم بدانم اگر برای تعدیل مال الاجاره اقدام کنیم مبلغ اجاره ای که دادگاه از طریق کارشناس تعیین میکند بقدری هست که بخواهیم پیگیری کنیم یا باز هم مبلغ ناچیزی تعیین میشود؟
  لازم به یادآوری میدانم که از سال ۶۲ تا کنون هیچ تعدیل اجاره ای انجام نشده

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام به نظر ميرسد مبلغ قابل توجهي با جلب نظر كارشناس تعيين شود بنابراين بهتر است جهت تعديل اجاره اقدام كنيد.

 • رسول
  رسول

  با سلام. من دو سال پیش یک ملک مسکونی خریده و به اجاره دادم. اکنون نامه ای قضایی برای من آمده که فردی که شما این ملک را از او خریداری نموده اید خود این ملک را از شخص دیگری خریده بوده و چک های آن را پاس نکرده است درنتیجه معامله شما با شخص دوم باطل و خانه به مالک اول برمیگردد. من خانه را دو سال پیش با قیمت صد میلیون خریداری نموده ام و اکنون دادگاه اینگونه رای داده که نفر دوم به من صد میلیون به اضافه نرخ سود بانکی صد میلیون در عرض دو سال را به من برگرداند و معامله فسخ و ملک به مالک اول برگردد. اول من چون آگاه نبودم در مدت قانونی ۲۰ روز به این حکم اعتراضی نکردم ولی اکنون فهمیدم که ملک من حدود چهارصد میلیون ارزش دارد درصورتیکه طبق حکم دادگاه تقریبا صد و چهل میلیون به من برگردانده میشود و من حداقل دویست و شصت میلیون متضرر میشوم. آیا راه حلی برای من وجود دارد؟ آیا من میتوانم دوباره به حکم دادگاه اعتراض نمایم؟ چگونه؟ من چه اقداماتی باید انجام دهم تا به حقوقم برسم،لطفا محض رضای خدا مرا راهنمایی فرمایید. با سپاس

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام.
   میتوانید اعتراض ثالث کنید ولی قبل از هرگونه اقدام حتما\” همراه با مدارک خود جهت مشاوره به وکیل متخصص مراجعه کنید.

 • شمعی
  شمعی

  با سلام و تشکر از اطلاعات مفیدتان در سایت من با وکالت از طرف مستاجر اعیانی میخواهم اقدام به شکایت از مالک ملک مبنی بر تجویز انتقال منافع به غیر کنم البته مالکین شامل ۷ – ۸ نفر ورثه و مجهول المکان میباشند و ۳۰ سال است که هیچ اقدام و مراجعه ای جهت تعین تکلیف نکردند میخواستم عنایت فرمایید هزینه حدودی وکالت این مورد را بفرمایید. با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام.
   با توجه به میزان کار و شرایط ملک متغیر میباشد.
   لطفا همراه با مدارک به وکیل مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.