وکیل طلاق کیست؟

وکیل طلاق به وکیلی اطلاق می شود که در تعیین امور مربوط به پرونده های خانواده و پرونده های مشابه تجربه کافی داشته باشد. طلاق در لغت به معنی جدا شدن دو همسر از یکدیگر با شرایطی خاص می باشد عدم شناخت کافی در موقع ازدواج، باعث بروز اختلافاتی بین زوجین خواهد شد که در بعضی از موارد تنها راه حل مسائل و مشکلات، طلاق است.

  1. یکی از دلایل عمده طلاق، عدم شناخت مناسب همسران نسبت به یکدیگر پیش از ازدواج است.
  2.  عدم تفاهم زوجین و عدم توانایی در برقراری ارتباط سالم کلامی بین زوجین می باشد.
  3.  دخالت خانواده های طرفین است. عده زیادی از زوجین، این اجازه را به خانواده ی خود می دهند که در مسائل و مشکلات پیش آمده بین زوجین دخالت مستقیم یا غیر مستقیم داشته باشند.
  4. اختلاف نظر در نوع تربیت فرزند می باشد. هر یک از زوجین می خواهند نظر شخصی خود را درباره تربیت فرزند اعمال نمایند و که باعث بروز اختلافات شدید و حتی منجر به طلاق می شود.

مزایای انجام فرآیند طلاق توسط وکیل طلاق

در صورتیکه طلاق توسط وکیل طلاق  انجام گیرد مزایای زیادی برای زوجین دارد :

الف) بعلت آشنایی وکلای مجرب به قوانین طلاق و حقوق مدنی و رویه دادگاهها تسریع در کار انجام می گیرد.

ب) توافقات طرفین از روش انصاف و عدالت خارج نمی شود.

پ) تمامی حقوق فرزندان از هر جهت و بابت رعایت می شود.

ج) از اتلاف وقت و انرژی زیاد زوجین جلوگیری بعمل میاید.

ه) از درگیری و اصطحکاک بین زوجین در مراحل مختلف رسیدگی و اجرای طلاق جلوگیری شده و تماس مراحل امور توسط وکیل طلاق مدیریت میگردد.

مراحل اعطای وکالت به وکیل طلاق

جهت اعطای وکالت به وکیل دادگستری زوجین با در دست داشتن شناسنامه ، کارت ملی و سند ازدواج و فتوکپی آنها با وقت ملاقات قبلی در دفتر وکیل حضور بهم میرسانند و پس از مذاکره و بررسی مسائل زوجین و درج توافقنامه طرفین در صورت وجود توافق با تعیین هزینه دادرسی و حق الزحمه وکیل وکالتنامه تنظیم و به امضاء وکیل طلاق  و موکلین میرسد.

مدارک لازم برای اعطای وکالت به وکیل طلاق

  • سند ازدواج
  • شناسنامه زوجین و فرزندان
  • کارت ملی زوجین
  • توافق نامه زوجین
  • آدرس و نشانی زوجین.

گاهی اوقات، زوج با حضور در دفتر اسناد رسمی،  وکالت بلاعزل طلاق به زوجه یا شخص ثالثی اعطاء می نماید در این حالت وکیل قائم مقام موکل شده و امکان اعمال حق طلاق از طرف موکل را دارد. این وکیل، می تواند زوجه و یا شخص ثالثی باشد در این صورت زوجه مکلف است وکیل طلاق از طرف زوج با توجه به وکالت نامه رسمی محضری، تعیین نماید که این وکیل، وکیل دادگستری متخصص در طلاق می باشد.پس از آن، وکیل زوجه و وکیل طلاق تعیین شده به قائم مقامی از زوج مشترکا دادخواست طلاق توافقی به دادگاه ارائه می نمایند و امکان مطالبه مهریه و سایر حقوق مالی از طرف زن به وکالت از مرد وجود دارد. دقت داشته باشید در صورتی که وکالت بلاعزل و یا وکالت تام الاختیار در طلاق به زوجه یا شخص ثالثی اعطاء نمایید، طبق این وکالت حقوق شما به شخص جدید تفویض و منتقل شده و می تواند از طرف شما هر تصمیم ویا هر توافقی را با زوجه امضاء نماید.

گروه وکلای ره جویان عدالت با تشکیل دپارتمان تخصصی حقوق خانواده و با تعیین وکلای پایه یک دادگستری جهت طلاق توافقی ، طلاق از طرف زوجه، طلاق از طرف زوج ، مشاوره حقوقی در مورد حقوق مالی زوجین درهنگام بعداز طلاق و سایرموارد پرونده های خانواده ، در خدمت شما عزیزان میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *