آیا بدون اجازه هم می توان از کشور خارج شد ؟

سوال کاربر سلام من در حال جدایی از همسرم هستم ولی هنوز جدا نشدیم و برای سفر نیاز به پاسپورت دارم میخواستم بدونم راهی هست برای پاسپورت گرفتن ؟

۳۱ تیر ۱۳۹۸
  • وکالت بلاعزل
  • وکالت بلاعزل در طلاق
  • فسخ وکالت بلاعزل
  • حذف شرط وکالت بلاعزل
  • جواب کارشناس
    هوشنگ رجایی / قاضی سابق دادگستری

    خیر ، باید اجازه خروج از همسرتان داشته باشید ولی در موارد خاص می توان طبق ماده 18 قانون گذر نامه ایران در زمانی که ضرورت اقتضا کند و شوهر اجازه خروج ندهد پس از تودیع وثیقه و اثبات آن ضرورت مانند بیماری صعب العلاج که به تایید پزشک ، فقط در خارج از کشور قابل درمان باشید ، صادر می گردد و در کمیسیون امنیت ملی مجلس هم در صورت ضرورت ، زنان نخبه برای مقاصد علمی ، فرهنگی و ورزشی بدون اذن و اجازه شوهر با اجازه دادستان یا دادگاه صالح و یا سازمان موضوع فعالیت می توانند از کشور خارج گردند.

    ۱ مرداد ۱۳۹۸
    چنانچه نیاز به مشاوره تلفنی داشته و یا میخواهید وکالت پرونده شمارا برعهده بگیریم،‌با شماره 02177947264 تماس حاصل نمایید.