جعل فیش حقوقی ضامن بانک آیا جرم است؟

سوال کاربر با سلام و احترام چندروز پیش سوالی رو پرسیدم و ممنون از جواب صریح و شفاف کارشناس محترم مجددا سوالی رو دارم با این موضوع شخصی که ضامن وام بنده شده و به علت عدم حضورش توی شهرستان نمیتونست به اداره آموزش و پرورش مراجعه کنه واسه دریافت مدارک جهت ضمانت از قبل من رو معرفی کرد و من خودم رفتم مدارکش رو از اداره گرفتم.متاسفانه روزی که به اداره ی آموزش و پرورش رفتم مسئول مربوطه فیش حقوقی مربوط به ضامن رو بخاطر اینکه حقوق خالص دریافتی کمتر از حد مجاز برای ضمانت بود دستکاری کرد و البته با هماهنگی شخص ضامن اینکار صورت گرفت و به بنده تحویل دادن. از طرفی ضامن بخاطر کینه و کدورتی که پس از مدتی با بنده بوجود اورده علیه من به جرم جعل اسناد شکایت کرده چیزی رو که دادگاه از اداره آموزش و پرورش خواسته اونا جواب دادن که ضامن خودش شخصا مراجعه کرده و مدارک رو گرفته ولی بنده گفتم خودم رفتم و مدارک رو با هماهنگی ضامن از اداره گرفتم الان این وسط چه راهی رو میتونم برم واسه اثبات اینکه مسئول مربوطه اینکار رو کرده و من گناهی ندارم؟ ممنون از تحمل زحمتی که بابت جواب اینجانب به خرج میدهید. سپاسگزارم.

۹ تیر ۱۳۹۸
 • جعل مدارک
 • اسناد
 • جعل
 • سند مجعول
 • جواب کارشناس
  هوشنگ رجایی / قاضی سابق دادگستری

  چون طبق اظهار جنابعالی مسئول مربوطه میزان فیش حقوقی را تغییر داده است، پس ایشان مرتکب جعل گردیده اند و استفاده کننده و ارائه کننده این سند ، هم چون جنابعالی بوده اید محکوم به مجازات استفاده از سند مجعول خواهید گردید. اینکه می فرمائید ضامن از موضوع مطلع بوده است و این اقدام با اجازه ایشان انجام شده است تاثیری در جنبه عمومی جرم ندارد.

  ۱۰ تیر ۱۳۹۸
  چنانچه نیاز به مشاوره تلفنی داشته و یا میخواهید وکالت پرونده شمارا برعهده بگیریم،‌با شماره 02177947264 تماس حاصل نمایید.