آیا در خصوص املاک غیر سند دار (قولنامه ای) می توان دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی داد ؟

سوال کاربر پیش خرید یک واحد اپارتمان ازهشت واحدمذکورکردم که در مبایعه نامه نوشته شده و بصورت (وکالتی- قولنامه ای ) می باشد و قراره از سند مادر یک سهم ازهشت سهم در تاریخ98/4/15دردفتر خانه مربوطه بخورد...ازیک طرفم تحویل اپارتمان هم همان روز میباشد ولی فروشنده میدونم اتوجه به گرون شدن ملک و درخواست پول بیشتر از من به بهانه های مختلف میخواهد سرباز زند...چه اقدامامی انجام دهم که زودتر اپارتمان رو تحویل بگیرم؟ حالا با توجه به اینکه اپارتمان موردنظر وکالتی قولنامه ای می باشد ایا نیاز هست که دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی بدهم،چون من مبایعه نامه دارم و ملک موردنظر وکالتی-قولنامه ای میباشد و سند دار نیست...من واحد اپارتمانم را میخوام به نظر شما اگه یک دفعه برم دادخواست الزام به تحویل مبیع و کلیه خسارات مربوطه رو بدهم و رد دادخواست نمیشه ؟ایا حتما باید وکالت بخوره یا همون مبایعه نامه کافیه برای اثبات اینکه اپارتمان مال منه و دادخواست تحویل مبیع بدهم... و اگروکالت نزنه و بعدا اقدام به دادخواست تنظیم وکالت بکنم بهتر نیست ،چون واحد رو زودتر تحویل بگیرم برام بهتر میشه...

یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱:۳۰
 • الزام
 • تنظیم سند
 • خریدار
 • فروشنده
 • مبایعه نامه
 • جواب کارشناس
  /

  گرچه قبلاً به سوالات شما پاسخ داده شده است ولی مجدداً به اختصار یادرآوری می نمایم که اگر تعهد فروشنده تنظیم سند رسمی وکالت می باشد و مدت انجام تعهد فرا رسیده است شما می توانید در یک دادخواست با طرح دعواهای تنفیذ و تائید بیع نامه عادی و سپس الزام به تنظیم سند رسمی وکالت و سپس الزام به تحویل مبیع را تقدیم مرجع قضائی نمائید.

  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴:۵۸
  چنانچه نیاز به مشاوره تلفنی داشته و یا میخواهید وکالت پرونده شمارا برعهده بگیریم،‌با شماره 02171333400 تماس حاصل نمایید.
    مشاوره تلفنی رایگان