تخلیه به دلیل فرسودگی بنا واحداث مجدد به چه صورت است؟

سوال کاربر سلام با توجه به این که در ماده ۱۵ قانون موجر و مستاجر ۱۳۵۶ عنوان شده در صورت انقضاء مدت اجاره مالک میتواند با گرفتن پروانه تجدید بنا,دادخواست‌ تخلیه با پرداخت حق کسب و پیشه درحق مستاجر بدهد,ایا اگر موجر چند ماه قبل اقدام به دادخواست‌تعدیل داده باشد و تعدیل در هیت حل اختلاف برای مدت سه سال قطعی شده باشد,این موضوع میتواند دلیل بر داشتن قرارداد با مالک باشد و این دادخواست‌ ناقض ماده ۱۵ نیست که عنوان کرده در صورت انتضا مدت اجاره؟

۱۹ بهمن ۱۳۹۹
  • حق کسب
  • پیشه و تجارت
  • صلح سرقفلی
  • اجاره مغازه
  • اجاره تجاری
  • جواب کارشناس
    حسن کربلایی حسنی / Hasani

    سلام.قانون موجرومستاجرسال۱۳۵۶ استثنا براصل مالکیت است.بنابراین تجدیدبنابه دلیل فرسودگی بنابامجوزساخت قابل طرح است ودرصورت اثبات نیازبه ساخت بنای جدیددرملک دعوی تعدیل مانع ازصدورحکم تخلیه نمی شود.ولی بواسطه نیازبه استدلال قانونی دردادگاه حتمآ ازخدمات وکیل دادگستری استفاده کنیدتادعوی اصلی تان ردنشود.

    ۲۷ بهمن ۱۳۹۹
    چنانچه نیاز به مشاوره تلفنی داشته و یا میخواهید وکالت پرونده شمارا برعهده بگیریم،‌با شماره 02177947264 تماس حاصل نمایید.