آیا امکان به جریان انداختن پرونده های مختومه وجود دارد ؟

سوال کاربر ابتدا عذرخواهی میکنم که مطلبم طولانیه ولی تا کامل نخونید اصلا متوجه نمیشید بازهم به خاطر صبر و حوصلتون برای خوندن مطلب ازتون تشکر مکینم. من حدود ۷ ماه هست که عقد کردم،لازم به ذکره که منو و همسرم فامیلیم و از بچگی هم رو دوست داشتیم. همسرم من حدود دوسال و در زمانی که تنها ۱۶ سال داشت و زیر سن قانونی بود با اسرار شدید پدر و مادرش مجبور به عقد میشن و از همون ابتدا رابطه سردی داشتن و مشکل و دعوا داشتن که خب بعد از چند ماه زندگی به سختی و شش ماه پیگیری و دادگاه رفتن بالاخره موفق شدن با بخشیدن مهریه شون و حتی پرداخت هزینه های دادگاه طلاق توافقی بگیرن و بعد از ۷ ماهم در سن ۱۸ سالگی با من ازدواج میکنن لازم به ذکره که خداشاهده بنده کوچکترین نقشی در طلاق ایشون نداشتمتا اینجا من مشکلی ندارم ولی یه موضوع خیلی مهم هست: در زمانی که همسر من درخواست طلاق میدن زمانی که ایشون در خیابون بود در پیاده رو با موتور زیرگرفته میشن و اقدام به ضرب و جرح از سمت اون فرد و همسرمن در واقع با طرح شکایت و بخشیدن مهریشون تونستن طوافقی و طی ۶ ماه طلاق بگیرن.الان بنده مشهد هستم و خانم من در فریمان سکونت میکنن و همونجا دانشگاه میرن و همچنین سر کار. مشکل اینجاست من واقعا با توجه به اینکه دورم میترسم اون فرد قبلی در صدد انتقام بربیاد و خدایی نکرده اتفاق بدی بیفته همچنین باید بگم منزل پدر زنم که خانومم منزل پدرشون سکونت میکنن در یه کوچه بمبسته که همون فرد سابقم همسایه دیوار به دیوارشون تو همون کوچست سوالات من اینه : آیا همسر من میتونن شکایت ضرب و جرحشون رو در صورت لزوم دوباره به جریان بندازن؟ آیا میتونن دوباره مهریشون رو به جریان بندازن؟ آیا میتونیم کاری کنیم که قبل از اتفاق افتادن جرم جلوی اون رو بگیریم؟ به طور کل آیا میشه دست و پای اون شخص رو از لحاظ قانونی طوری بست که نتونه کاری کنه؟؟ ببینید واضحه که من همسرم رو چه الان چه از قبل چه از بچگی خیلی دوست داشتم و دارم ولی با اینحال کوچکترین دخالتی در تصمیم طلاقشون نداشتم، با این حال واضحه که هر وقت صحنه زیر گرفتن ایشون یا ضرب و جرح در ذهنم متصور میشم واقعا خیلی بهم میریزم و خب طبیعیه که دوست دارم تلافی کنم ولی نه به قیمت از دست رفتن یا خراب شدن زندگیم؛دوست ندارم زندگی قشنگم رو با یه دعوا بچه گانه خراب کنم چون من فرد قبلی رو گاهی اوقات توکوچه میبینم و ادمی نیستم که بترسم ولی دوست ندارم دیه بدم یا بدبخت بشم. من تمام سعیم رو کردم قضیه رو از دید یه انسان بیطرف شرح بدم تا شما راحت تر بتونین کمکم کنید تمام مواردی که گفتم درسته باور کنید هیچ جا کوچکترین اغماض یا بزرگنمایی نکردم. درضمن باید این رو هم بگم که این دو در مدت عقدشون هیچگونه رابطه جنسی نداشتند. واقعا عذرخواهی میکنم که طولانی شد ولی خواستم کامل بگم ممنون که وقت و زمان میزارید و به ماها کمک میکنید برای بهتر شدن زندگیمون مشاوره میدید??

دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶:۰۵
 • توهین
 • افترا
 • فحاشی
 • شلاق
 • قذف
 • جواب کارشناس
  هوشنگ رجایی / قاضی سابق دادگستری

  اگر از ناحیه آن شخص (شوهر سابق) تهدیدی به عمل آید می توان در دادسرا طرح شکایت نمود ولیکن اگر به صرف احساس ترس از تهدیدات آینده نمی توان اقدامی نمود پس بهتر است با ایشان زودتر در محل دیگری سکونت نمایید تا مشکلاتی حادث نگردد و اگر در پرونده ایراد ضرب عمدی رضایت داده باشد نمی تواند دوباره طرح شکایت ناید و مهریه را نیز نمی تواند دوباره مطالبه نماید.

  سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۸:۵۸
  چنانچه نیاز به مشاوره تلفنی داشته و یا میخواهید وکالت پرونده شمارا برعهده بگیریم،‌با شماره 02177947264 تماس حاصل نمایید.