وکیل ملکی

جهت مشاره تلفنی رایگان و درخواست وکیل ملکی با شماره زیر تماس بگیرید


71333400 - (021) { سی خط ویژه }

وکیل ملکی، وکالت امور ملکی

ساکنین تهران و افرادی که در تهران دارای ملک می باشند زمانی که مشکل ملکی برایشان پیش می آید، معمولا در این مواقع به ‌دنبال یافتن بهترین وکیل ملکی تهران خواهند بود. گروه وکلای ره جویان عدالت با حضور وکلای حرفه ای در امر مشاوره حقوقی امور ملکی  جزء بهترین وکیل ها در تهران میباشد . چندین سال سابقه موفقیت آمیز در امور وکالت و دعاوی ملکی ، تاکنون با ارائه خدمات مشاوره حقوقی به تمامی عزیزانی که به دنبال وکیل ملکی تهران میباشند توانسته ایم جزء وکلای برتر در تهران باشیم.

وکیل ملکی کیست ؟

 وکیل ملکی به وکیلی گفته می شود که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارد. دعاوی ملکی عنوانی برای مجموعه ای از دعاوی است که به نوعی به موضوع ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می شوند. اموال غیر منقول به اموالی گفته می شوند که امکان جابجایی و نقل مکان ندارند و در یک تقسیم بندی شامل املاک و اراضی می باشند و در تقسیم بندی دیگر می توان اراضی را به اراضی داخل محدوده شهری و خارج محدوده شهری تقسیم بندی کرد و در تقسیمی دیگری املاک را می توان به املاک تجاری و مسکونی منفک کرد لذا دعاوی مختلفی در رابطه با تقسیم فوق مطرح می شود که تمام این دعاوی در حوزه کاری وکیل ملکی است .

وکیل ملکی وکیلی است که هرچند توانایی دفاع و اقامه دعوا در انواع دعاوی از قبیل دعاوی خانواده (طلاق و حضانت و نفقه و فسخ نکاح و… ) را دارد، اما وارد چنین دعاوی نمی­شود و صرفا تمام تمرکز خود در امور ملکی معطوف می­کنند.

از جمله این دعاوی می توان به تنظیم سند رسمی ، اخذ پایان کار ، خلع ید ، تقسیم و افراز املاک مشاع تا دعاوی کیفری مثل فروش مال غیر، جعل سند، تصرف عدوانی و … همه این موضوعات در دایره دعاوی ملکی و حوزه کاری یک وکیل ملکی قرار می گیرد.
وکیل ملکی

در این قسمت تمامی موارد مربوط به وکیل ملکی را به صورت خلاصه برای شما توضیح میدهیم. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید و همچنین برای گرفتن وکیل ملکی میتوانید همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

چنانچه ملک مالکی (اعم از اراضی و انبیه) به هر دلیلی در تصرف شخص دیگری باشد و مالک راضـی به ادامـه تصرفات متصرف نباشد میتواند با اخذ وکیل ملکی با تقدیم دادخواست خلع ید به مرجع قضائی درخواست اخراج متصرف از ملک خویش را بنماید

دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی چه تفاوتی دارد؟

1- در دعوای تصرف عدوانی رعایت تشریفات دادرسی لازم نمی باشد در صورتیکه در خلع ید رعایت این تشریفات لازم می باشد.
2- هر دو دعوا قابلیت تجدیدنظر توسط شاکی یا وکیل ملکی را دارند.
3- در خلع ید به موجب ماده 1 قانون اجرای احکام حتماً حکم باید قطعی و بعد اجرا گردد در صورتیکه در دعوای تصرف عدوانی چون بلافاصله قابل اجرا می باشد نیازی به قطعی شدن و صدور اجراییه ندارد و درخواست تجدیدنظر توسط وکیل ملکی مانع اجرا نمی باشد.
4- کسانیکه حق شکایت یا طرح دعوا را دارند:
در تصرف عدوانی لازم نیست شاکی مالک باشد بلکه مستأجر ، مباشر، خادم، رعیت، کارگر و هرکس به نمایندگی یا به امانت مال غیر را متصرف است می تواند به قائم مقامی مالک طرح دعوی نماید. در دعوی خلع ید فقط اشخاص ذینفع یا وکیل ملکی یا قائم مقام یا نماینده قانونی می تواند طرح دعوی نماید.

اگر مستاجر حق انتقال به غیر نداشته باشد می تواند مالک را ملزم به انتقال مغازه به مستاجر دیگری بکند ؟

مستأجر طبق قانون مالک و مستأجر سال 1376 چنین حقی را ندارد مگر اینکه مستأجر دارای حق سرقفلی نیز باشد و مالک از پرداخت سرقفلی اجتناب نماید و در صورتی که سرقفلی به مستأجر دیگر منتقل شود مالک ملزم به انتقال مغازه به مستأجر جدید است.

تفاوت تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع از دیدگاه وکیل ملکی

در صورت عدم تراضی شرکاء برفروش ملک مشاع ، هرکدام از شرکاء می تواند درخواست افراز ملک مشاع را داشته باشد. لازم به ذکر است در صورتیکه جریان ثبتی ملک پایان یافته باشد درخواست افراز توسط وکیل ملکی به اداره ثبت محل تقدیم می شود. ولیکن درخصوص تفکیک ملک لازم نیست ملک بصورت مشاعی باشد یعنی اینکه مالک ملک می تواند با اخذ وکیل ملکی درخواست تفکیک ملک خود به قطعات مختلف را به اداره ثبت تقدیم نماید، همچنین در صورتیکه مالکین مشاعی بر تقسیم ملک ( اعم از عرصه یا اعیان) توافق داشته باشند می تواند درخواست تفکیک خود را توسط وکیل ملکی به اداره ثبت تقدیم نمایند و نیازی به درخواست افراز نمی باشد.

دستور تخلیه توسط وکیل ملکی

در صورتی که بین مالک و مستأجر قرارداد اجاره ای منعقد شود و مدت قرارداد به اتمام برسد و مستأجر از تخلیه ملک امتناع ورزد مؤجر یا وکیل ملکی می تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف با تودیع مبلغ قرض الحسنه (پول پیش) تقاضای صدور دستور تخلیه را بنماید که این دستور فوری و غیرقابل اعتراض می باشد.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

سرقفلی در حقیـقت وجه و پـولی است که مستأجر برای مالکیت منافع یک مکان تجاری به مؤجر و مالک پرداخت میکند ولی همچنان مالکیت عین و ملک مکان تجاری متعلق به مؤجر و مالک باقی میماند و برای استفاده مستأجر از عین و ملک مکان تجاری قرارداد اجاره با صاحب ملک منعقد میشود و اجاره بها توسط مستأجر به مؤجر و مالک پرداخت میشود.در واقع فرد با پرداخت این مبلغ امتیاز تجاری بودن ملک را از مالک خریداری کرده است و مالک این حق شده است نه مالک عین مغازه

خریدار چگونه می تواند الزام فروشنده را به تنظیم سند رسمی بخواهد؟

در صورتیکه ملکی دارای سند رسمی باشد و فروشنده از تنظیم سند رسمی انتقال استنکاف ورزد، خریدار می تواند با اخذ وکیل ملکی دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی ملک را به دادگاه تقدیم و دادگاه نیز فروشنده را به تنظیم سند محکوم می نماید و در صورتیکه فروشنده از اجرای رأی دادگاه نیز استنکاف ورزد نماینده دادگاه در دفترخانه حاضر و نسبت به امضای اسناد بجای فروشنده اقدام میکند.

نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی با وکیل ملکی

در قرارداد اجاره اماکن مسکونی میزان اجاره بهای ماهیانه مشخص میشود که مستأجر متعهد میشود در ابتدا و یا انتهای هر ماه مبلغ مورد نظر را به مالک و مؤجر پرداخت نماید.
چنانچه مستأجر به تعهد پرداخت اجـور ماهیانـه عمـل ننمایـد و اجور به تعویـق بیفـتد مالـک مـیتواند با اخذ وکیل ملکی با تقدیـم دادخواست به مرجع قضائی  مطالبه اجورمعوقه را درخواست نماید و غالباً اجارهنامه ها در صورت تعویـق پرداخت اجور از طرف مستأجر برای مالـک حق فسـخ اجارهنـامه پیش بینی میشود که مالک میتواند یا وکیل ملکی برای فسخ اجاره نامه و تخلیه مستأجر به مرجع قضائی مراجعه نماید.

 

وکیل ملکی

مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی

پایان کار ساختمانی اولاً نشانه بارزی است که ملک ساخته شده دارای تخلف ساختمانی نمی باشد و براساس معیارهای فنی و مهندسی کاملاً مورد تایید شهرداری می باشد و ثانیاً با اخذ پایان کار می توان نسبت به اخذ صورت مجلس تفکیکی از اداره ثبت محل اقدام نموده ثالثاً بر مبنای دو بند فوق می توان نسبت به اخذ سند شش دانگ تفکیکی تک برگ اقدام نمود.
بدیهی است طی این مراحل توسط ذینفع هم زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد و هم از پیچیدگی های زیاد اداری و حقوقی برخوردار است در حالی که مداخله وکیل ملکی در پروسه های فوق کار را در زمان کوتاهتر و بدون کارشکنی از طرف ادارات و با هزینه کمتر به ثمر می رساند.

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی 

در بسیاری از حقوق مالی که در آن ممکن است ضرر و زیان و سود و منفعت اشخاص جابجا شود نیازمند حضور وکیل ملکی با تجربه می­باشد.

چگونگی و نحوه طرح دعوا از اهمیت بالایی برخوردار است و در روند دادرسی در تعیین محدوده حقوق اصحاب دعوا اثر اساسی دارد و در واقع به مثابه پی می باشد بنابراین برای اینکه دعوا در روند و روالش دچار مشکل ناخواسته و ناشی از بی تجربگی نباشد لازم است که موضوعات و دعاوی ملکی ، را فردی پی ریزی و پیگیری کند که متخصص این امر است. وقتی شخصی ملک دیگری را تصرف می کند این وکیل ملکی متخصص است که باید تشخیص دهد که دعوای حقوقی تصرف عدوانی را مطرح کند یا کیفری .

به دلیل وجود قوانین متعدد در این حوزه این وکیل ملکی است که می داند  مبنای ارزش معاملاتی املاک چیست؟ و کجا ماده 100 قانون شهرداری و تبصره های آن کابرد دارد و کجا ماده 64 قانون مالیاتهای مستقیم و این وکیل ملکی است که  زمان مناسبی را برای ابراز  ادله های خود  و اظهارات خود در نظر می­گیرد تا حق موکلش به علت استفاده نا به هنگام دستخوش تضییع نشود.

آنچه واضح است این مسئله است که همیشه امکان ضایع شدن حق افراد در رابطه با اموالی که دارند وجود دارد. دعاوی ملکی مختلفی از جمله سرقفلی، فسخ قرارداد، تخلیه ملک مسکونی، دعوی تصرف عدوانی و  … وجود دارد که با تضییع حق افراد در هر کدام از آن ها فرد متحمل ضررهای مالی بسیاری می شود بنابراین افراد برای رسیدگی به این گونه دعاوی باید به  وکیل ملکی متخصص مراجعه کنند. الزام وجود یک وکیل خوب و کاربلد در زمینه دعاوی ملکی می تواند راهگشای مشکلات شما در این زمینه باشد.

4.5/5 - (26 امتیاز)

مطالب مرتبط

113 دیدگاه

 • محمدی. حمید رضا
  محمدی. حمید رضا

  سلام ضمن تشکر از مطالب مفید و ارزنده
  اگر در زمان عقد ازدواج ۳ دانگ از طبقه همکف تنها دارایم که منزل مسکونی می باشد را ناخواسته و با طرح دعوا در دفتر خانه قولنامه کردند بنام عروس به شرط لفظی زندگی . پس از مدت کوتاهی اقدام و حکم به تنظیم سند گرفت,و چون سند مشاع بود و زمانبر در حال طی کردن روال دادگاه است و پس از ان اقدام به مطالبه مهریه و نفقه و.. کرده است . حال دو باره در داد گاهی دیگر اقدام به شکایت و اجرت المثل نموده آیا چون که زوجه اقرار کرده که هنوز زندگی مشترکی را شروع نکرده و مبلغی هم بابت ملک پرداخت نکرده است امکان عودت دادن هدیه .یا همان ملک وجود دارد .؟؟؟ لطفا راهنمایی نمایید با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر سه دانگ ملک شما که به نام همسرتان شده است در عقدنامه یا در سند دیگری (حتی عادی) به عنوان مهریه یا قسمتی از مهریه تعیین شده باشد و سپس شما سند آنرا به نام همسرتان زده باشد نمی توان رجوع از هبه انجام داد و یا اینکه وجه آنرا مطالبه کرد.
   ولیکن اگر ابتدا ساکن انتقال سند انجام شود، شما می توانید الان رجوع از هبه مطرح نمایید و یا اینکه وجه آنرا مطالبه کنید. البته اگر «شرط زندگی» را عوض بدانیم و هبه را معوض تلقی نمائیم این هبه قابل رجوع نخواهد بود. تصمیم گیرنده دادگاه است.

 • احمدی زاده
  احمدی زاده

  سلام وقت بخیر
  آپارتمانی را پیش خرید کرده ام که پس از دو سال تاخیر تحویل گرفتم و چند سالی است که مالک سند نمی زند و فقط وعده می دهد مشکل اضافه بنا و جریمه ۸۰میلیونی شهرداری است اکنون می گوید سند نمی زند اگر شکایت کنم و الزام به تنظیم سند بگیرم آیا وجه شهرداری را من باید پرداخت کنم یا مالک مجبور به پرداخت می شود
  اگر مالک گفت ندارم و پرداخت نکرد آیا دادگاه می تواند از املاک او بردارد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   شما باید دادخواست الزام به اخذ پایان کار شهرداری – الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی و الزام به تنظیم سند را مطرح نمایید و در مرحله اجرای حکم اگر ایشان از پرداخت هزینه شهرداری استنکاف ورزد می توان از دادگاه تقاضای توقیف اموال ایشان را نمود.

 • نسیم
  نسیم

  سلام دختر من۲ ساله است. شنیدم بعد از طلاق نمیشه کودک را از شهری که قبل از طلاق راهمسرم زندگی میکردم خارج کنم با توجه به اینکه خانواده من در شهر دیگری زندگی میکنن تکلیف حضانت و ملاقات کودک چی میشه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   بله بدون اجازه همسرتان نمی توانید محل سکونت فرزند را تغییر دهید . زیرا ولایت ایشان هنوز با پدر است هرچند که حضانت با مادر است.

 • مژگان فرزانه
  مژگان فرزانه

  با سلام اگر موجر در زمان انقضاي قرارداد در بنگاه براي دريافت كليد و پس دادن وديعه مستاجر حاضر نشود :اولا طرح شكايت از طريق دادگاه بايد باشد يا شوراي حل اختلاف(مبلغ وديعه باقيمانده ۴۰ ميليون است).وثانيا موجر ميتواند قبل از صدور راي وپرداخت ضرر و زيان اصل وديعه را به حساب دادگاه واريز كرده وحكم ورود به منزل بگيرد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام خدمت شما همراه عزیز :مرجع صلاحیت دار برای طرح دعوای تخلیه شورای حل اختلاف محل وقوع ملک می باشد و موجر می تواند بعد از دریافت دستور تخیله ودیعه را به صندوق شورا سپرده و تخلیه ملک را در معیت مدیر اجرای احکام انجام دهد .

 • شیوا
  شیوا

  سلام سال ۸۳ قطعه ایی زمین در چالوس خریداری نمودم و به مرور ملکی در آن ساختیم ( زمین قولنامه ایی فاقد سند ) در سال ۹۴ معمار ساختمان از طریق جعل سند ملک را می فروشد و ما در تهران با خبر شدیم و در دادسرای چالوس شکایت نمودیم اکنون حکم قطعی جهت استفاده از سند مجعول صادر شده ولی در مورد فروش مال غیر پرونده را مختومه کردن این برای دومین بار است فروش مال غیر مختومه شده راهنمایی بفرمایید ( متهم در زندان رشت میباشد ) و پرونده را از چالوس به علت طرح تعیین مرجع صلاحیت دار نسبت به اتهامات فروش مال غیر ثبت نمودند ولی مختومه اعلام شده باید چیکار کنم ؟ آیا به معنی بسته شدن پرونده است ؟ یا اگر از رشت به چالوس انتقال بدهند مختومه میشود ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   شما می توانید به رأی منع تعقیب در ظرف ۱۰ روز پس از ابلاغ اعتراض نمایید. انتقال متهم به زندان رشت نیز محتمل است.

 • مجید امیدوار
  مجید امیدوار

  سلام
  یک زمین حدود دوهزار متر که حدود پنجاه سال خانواده من آن را آباد نگهداشته داریم
  این زمین دارای دو سند منگوله دار سه دانگی می باشد.
  یکی از سه دانگ ها مالکش مشخصه و من سه دانگ رو از ایشون خریدم.
  اما سه دانگ بعدی مشخص نیست مالکیتش کجا هستن و سالهاست مشخص نیست دست چه کسی است
  من چطور میتونم اون سه دنگ رو هم خریداری کنم و سند شش دانگ برای کل زمین داشته باشم.
  ممنون میشم که راهنمایی منید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   در پاسخ باید عنوان نماید که انتقال مالکیت از طریق معاملات مانند بیع انجام می شود مگر زمین مورد نظر مشاعی باشد که می توان با طرح دعوی فروش ملک مشاع آن را در مزایده خریداری کرد .

 • فخرالدین امیری
  فخرالدین امیری

  سلام و وقت بخیر
  زمینی بدون سند که ۸۰نفر مالک داراست،وجود دارد.
  میخواستم بپرسم آیا میشه درصورت نارضایتی چند ده نفر برای سند دار کردن و بعد جهت فروش از افراد راضی وکالت گرفت،آیا ممکن است و چگونه؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   بلی تحت شرایطی می توان برای دریافت مشاوره وقت حضوری بگیرید .

 • علی
  علی

  سلام.پدربنده از سال ۱۳۵۴ مغازه ای اجاره کردن.تا ۳سال پیش که مریض شدن و مغازه بسته شد تا به امروز.متاسفانه پدر فوت کردن و مغازه همچنان بسته است.بامالکت درمورد حق کسب پیشه صحبت کردیم ولی اصلا کنار نمیان و گفتن کلیدهارو تحویل بدیم.
  درقرارداد فیمابین هم نوشته بود که مستاجر حق انتقال به کسی دیگر راندار.
  ۱/حق کسب پیشه شامل ما میشه؟
  ۲/اول برای مالک اظهارنامه ارسال کنیم؟
  ۳/خودمون میتونیم ملک رو بفروشیم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   در پاسخ باید عنوان نمایم که اگر مکان تجاری مورد بحث در تهران و یا شهرهای پیوست قانونی روابط موجر و مستاجر سال ۹۶ باشد بلا تردید شما (ورثه) دارای حق کسب و پیشه و تجارت هستند و می توان با طرح دادخواست تجویز انتقال منافع در مرجع قضایی امکان واگذاری مکان تجاری را به شخص ثالث بدون اجازه مالک را نیز بدست آورد .

 • Behroz
  Behroz

  من یه زمین قدیمی دارم از این بدون سندا صاحب قبلیش مرده ۷ تا وارث داره ۶ تا امضا گرفتم ۷ ندارم چیکار کنم واسه سند همینطوری درست میشه

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   به هر حال شما می توانید علیه مالک با مالکین قبلی و یا وراث آنها اقامه دعو ی نمائید و اثبات وقوع عقد بیع و یا اثبات مالکیت را از مراجع قضائی درخواست نمائید این امر باعث تثبیت مالکیت شما می شود و مضافاً بعداً می توانید دادخواست تقسیم مال مشاع (ملک) علیه یک نفر باقی مانده از ورثه را نیز تقدیم مراجع قضائی نمائید که در صورت عدم تقسیم دستور فروش از طریق دادگاه صادر میشود که در این صورت می توانید در مزایده سهم یک ورثه دیگر را نیز خریداری نمائید.

 • sh
  sh

  باسلام ما یک واحد اپارتما ن خریدیم ولی به علت بنای افزوده هنوز پایان کارنگرفتیم و به صورت قولنامه اپارتمان خریدیم صاحبان این ملک ۳ نفرهستن که باهم اختلاف دارن ولی چندوقته گذشته هنوز ساختمان نیمه کاره و پایان کارنگرفتن براین ما مبلغی به عنوان خسارت گذاشتن اگردرتاریخ موعد پایان کارتحویل ندن به نظرشما ما باید چطور کارهای دادگاهی انجام بدیم؟ باتشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   در بیع نامه منعقده بین شما و فروشندگان تعهداتی از جمله تنظیم سند رسمی وجود دارد که مالکین موظف می باشند این تعهد را انجام دهند و از مقدمات تنظیم سند رسمی شش دانگ یک واحد آپارتمان ، اخذ گواهی پایانکار ساختمان و صورت مجلس تفکیکی و بیع نامه می باشد ، لذا چنانچه مالکین از تعهدات فوق اجتناب ورزیدند شما می توانید الزام مالکین را به انجام تعهدات فوق و همچنین مطالبه خسارت قراردادی از مراجع قضایی درخواست نمائید.

 • ehsan
  ehsan

  سلام اگه بخوام از خانمم جدا شوم ومشغول به کار در ادارات دولتی باشم میتوانم از همان ابتدا به جای سکه از ۱/۴ خودم به ایشان پرداخت کنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر شما اموال نداشته باشید . اعسار شما را دادگاه می پذیرد و یک چهارم حقوق کسر خواهد شد. البته اگر فرزند داشته باشید. اگر فرزند نداشته باشید یک سوم از حقوق شما کسر میگردد.

 • محسن رفیعی
  محسن رفیعی

  سلام ،بنده جهت اخذ سند ملک پدری ازاداره ثبت اقدام کردم وپس ازارائه مدارک وتشکیل هیئت رای هیئت منفی اعلام شد و دلیل آن عدم مالکیت صاحب مادرسند اعلام شده وبه من در اداره ثبت گفتند باید یک مادر سند دیگر ارائه کنی و درواقع خریداری کنی که بابت دویست وچهل متر زمین حدود هفتاد میلیون میشه ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید ،باتشکر.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   درخصوص اخذ سند برای املاک و مستغلات فاقد سند رسمی و مبتنی بر تصرفات باید عنوان نمایم که سلسله نقل و انتقالات عادی باید به فردی با مالکیت رسمی منتهی شود. بنابراین درخصوص زمین مورد اشاره باید سابقه ثبتی کاملا ملاحظه و مطالعه شود.

 • حیدر قبادی
  حیدر قبادی

  با سلام و احترام ، بنده حدود ۳ سال قبل آپارتمانی در منطقه ۲۲ پیش خرید کردم و تمام وجه پیش خرید رو که ۲۵۰ تومن بود رو پرداختم ولی متاسفانه احداث ساختمان در مرحله فنداسیون متوقف گردید و دیگه ادامه پیدا نکرد حالا نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میتونم شکایت کنم . با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   شما می توانید الزام سازنده را به انجانم تعهداتش را طی تقدیم دادخواست به دادگاه مطرح نمائید و چنانچه سازنده قادر به انجام تعهداتش نباشد می توانید از دادگاه تقاضا نمائید تا شخص دیگری معرض شود تا ادامه کار را با هزینه کل شرکا انجام دهد برای اخذ توضیحات بیشتر باید با شماره دفتر تماس حاصل فرمائید .

 • بیتا
  بیتا

  سلام وقت بخیر
  ملکی رو مرداد ۹۷ از سهم سازنده خریداری کردم ک قرار بود مهر ۹۷ تحویل بدهند.الان مالک میگویند که قرار داد ما یا سازنده فسخ شده پس قرار داد خرید شما هم فسخ شده و ملک برای شما نیست و من میتونم ملک رو بفروشم.از طرفی هم هنوز وام ها رو انتقال نداده و سند تفکیک نشده به نام خریدارها بانک هم میگه اجراییه مزایده ملک صادر میشه
  میخواستم ببینم با وجود مبایعه نامه و کد رهگیری امکان ابطال اجراییه بانک هست ؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   چنانچه قرارداد مالک با سازنده تحت شرایطی فسخ شده باشد باید امر تسویه حساب دوران مشارکت سازنده و مالک انجام پذیر در این صورت آنچه از تسویه برای سازنده باقی می ماند آن سهم شمااست که از طریق سازنده قبلاً به شما فروخته شده است اما درخصوص وام بانکی باید اعلام نمایم که چنانچه وام بانکی قبل از تنظیم مبایعه نامه بنام شما اخذ شده باشد و در مبایعه نامه شما به وام بانکی و نحوه تسویه اقساط آن اشاره شده باشد در این صورت شما به میزان تعهد شده مسئول پرداخت اقساط وام هستید و در صورتی که شما هیچ مسئولیتی در پرداخت وام نداشته باشید و این امر مستقیماً به عهده سازنده و یا مالک باشد باید با طرح دعوی در دادگستری اموال و آپارتمانهای متعلق به سازنده یا مالک را جهت توصیف و اجرای مزایده به بانک معرفی نمایید و بانک درخصوص آنها اقدام نماید که سایر آپارتمانها بنابراین به لحاظ پیچیدگی موضوع مطروحه شما نیاز به بررسی بیشتری دارد.

 • حسین عامری
  حسین عامری

  بسمه تعالی
  با سلام جناب وکیل محترم – بنده ملکی را در سال هشتاد خریدم که حق ارتفاق قولنامه ای خریداری شده برای عبور از داخل پاساژ به ملک را داشت و بنده بعد از خرید اقدام با باز کردن درب کردم مالک اول پاساژ به مالک دوم فروخته بودو مالک اول هم فوت کرده بود مالک دوم شکایت و درب بنده به دستور قاضی بسته شد قاضی گفت شما باید حق ارتفاق را ثابت نمایید نظر شما چیست مگر قولنانه که چند نفر از مغازه داران پاساژ امضا کرده اند حق ارتفاق نیست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   استفاده از حق ارتفاق از ملک دیگری در حقیقت بیانگر آن است که ملک مورد نظر هیچ نوع دسعترسی به معابر عمومی به جز استفاده از ملک دیگری را ندارد، بنابراین ممکن است حق ارتفاق در اثر مرور زمان دستخوش تغییراتی شده باشد به هر حال شما برای اثبات دارا بودن حق ارتفاق از ملک دیگری باید این حق را در حال حاضر اثبات نمایند و این امر با جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری امکان پذیر است.

 • سیدمهدی علیپور
  سیدمهدی علیپور

  بسمه تعالی
  باسلام و احترام، باستحضارعالی میرساند اینجانب در سال ۱۳۹۴ از شخصی یک باب واحد تجاری را از خریداری نموده ام. باستناد مبایعه نامه(دارای کدرهگیری)، مقرر شده که مبلغ ۲۰ میلیون تومان آخرین قسط ثمن معامله را در دفترخانه خاص همزمان با انتقال قطعی ملک بنام خریدار در تاریخ ۱۵/۷/۹۴پرداخت نمایم. همچنین به ازای هر روز تأخیر در انجام کار از سوی هرکدام از طرفین، روزانه مبلغ ۵۰هزارتومان جریمه تعیین شده است. اینجانب درموعد مقرر (تاریخ۱۵/۷/۹۴)به دفترخانه مربوطه مراجعه نموده اما فروشنده بدلیل عدم اخذ مجوزهای لازم از دستگاههای مسئول، حاضر نشده، دفترخانه هم بدلیل عدم حضور فروشنده، گواهی عدم حضور وی را صادر نموده است. ضمناً ملک مزبور هم، با۲ماه تأخیر(درتاریخ۱۵/۹/۹۴) طی صورتجلسه ای با اینجانب تحویل شده، بدلیل عدم همکاری در انتقال سند اینجانب نیز موضوع را در تاریخ ۱۳/۲/۱۳۹۷ طی اظهارنامه قانونی به نامبرده ابلاغ نموده ام.
  با عنایت به الزام فروشنده به انتقال قطعی سند و پیش بینی جریمه ۵۰هزارتومانی تأخیر روزانه طرفین در انجام کار به استناد مبایعه نامه موجود و باتوجه به صدور گواهی عدم حضور فروشنده در دفترخانه در موعد مقرر و صورتجلسه تحویل ملک به خریدار با دو ماه تأخیر و ارسال اظهارنامه قانونی، خواهشمند است درخصوص«نحوه پیگیری قضایی مطالبه تأخیر روزانه۵۰هزارتومانی از تاریخ ۱۵/۷/۹۴ لغایت تا این تاریخ و همچنین الزام فروشنده به انتقال قطعی سند ملک بنام اینجانب» ارشاد و رهنمود مقتضی را امر به ابلاغ فرمائید. پیشاپیش از بذل عنایت شما عزیزان تقدیر و تشکر بعمل می آید . با احترام مجدد

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   چنانچه مبایعه نامه شما توسط مالک یا مالکین ملک امضا شده ، لازم است دعوی لازم به خواسته های اخذ پایان کار، اخذ صورتمجلس تفکیکی، تنظیم تقسیم نامه رسمی، عند اللزوم فک رهن، تنظیم سند رسمی و مطالبه خسارت تأخیر طرح نمائید. با توجه به تخصصی بودن و یچیدگی های حقوقی این دعاوی لازم است با راهنمائی یا توسط وکیل دادگستری اقدام نمایند.

 • مجید رافعی
  مجید رافعی

  سلام، آیا میتوانم برای ملکی که سندش گم شده و تقاضای المثنی داده شده، وام مسکن اولی بگیرم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با بانک مسکن محل وقوع ملکتان در این خصوص سوال را مطرح نمایید .

 • user-09059074801
  user-09059074801

  باسلام وعرض ادب به شما.میخوام بدونم که زنی که چها ر یا پنج سال ازشوهرش از هم خوابی دوری میکنه دادگاه چه رای صادرمیکند تشکر از شما

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر زوج دعوی الزام به تمکین مطرح نماید,زوجه محکوم میشود ,و همینطور اگر زوج دعوی طلاق مطرح نماید دادگاه به نفع او حکم صادر خواهد کرد در ضمن نفقه ایی به زوجه تعلق نمی گیرد .

 • رويا
  رويا

  سلام شرايط زندگى من طورى است كه همسرم مرا وادار به ترك زندگى كرده بعد از ٢٥ سال زندگى آيا اگر درخواست طلاق كنم مى توانم مهريه خود را دريافت كنم چون خودم درخواست طلاق داده ام ضماً ايشان هزينه زندگى من را نمى دهد تا مجبور به ترك شوم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   بله شما می توانید هم متقاضی طلاق باشید و هم تقاضای طلاق نمایید .

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام . شما میتوانید ابتدا مهریه و نفقه خودرا مطالبه کنید .وبرای طلاق بایستی دللایل محکمه بسند داشته باشید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام .مهریه را میتوانید مطالبه کنید اما برای طلاق نیاز به دلیل دارید . شما بایستی سو رفتار همسر را اثبات کنید که ناشزه محسوب نشوید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام . ابتدا مطالبه نفقه نمایید در صورت صدور حکم و عدم برداخت نفقه . میتوانیدتقاضای طلاق کنید

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام خیر در حال حاضر برای دریافت حکم طلاق باید مهریه را بذل نمایید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام در پرونده طلاق مقداری از مهر باید بذل شود.
   مطالبه نفقه نمایید.

  • علی
   علی

   باسلام من طبقه دوم ساختمان پدریم روساختم وازاعضای خانواده امضاگرفتم که حق دخل تصرف دران راندارن بعدازمدتی چون تعدادمون زیادبود گفتیم سند روبه اسم مادرمون بزنیم حالاباتوجه به سند خونه که به اسم مادرمون هست خواستم بدونم اون برگه هنوزهم معتبرهست یانه

   • ره جویان عدالت
    ره جویان عدالت

    با سلام باید تنفیذ سند عادی را از داگاه بخواهید.

   • ره جویان عدالت
    ره جویان عدالت

    با سلام باید تنفیذ سند عادی را از داگاه بخواهید.

 • نیکا شاهین
  نیکا شاهین

  با عرض سلام،
  زمینی سه هزار هکتاری مشاع در گویم شیراز هست. من برای دو قطعه ۵۰۰ متری سند منگوله دار دارم. زمین رفته تو دست دولت. میخوام بفروشم ولی میگن باید بقیه زمیندارها هم باشن و قبول کنند. چیکار میتونم بکنم؟ در خارج از ایران زندگی میکنم و کسی رو در ایران ندارم.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   زمین موصوف با توجه به وسعت زیاد آن به احتمال زیاد ملی اعلام شده و جزء منابع طبیعی می باشد و به هر حال چنانچه با جمع آوری اطلاعات زمین شما دارای مشکل نباشد شما می توانید به اعطای وکالت کنسولی به یکی از اعضاء خانواده و یا فرد مورد اعتماد در ایران نسبت به فروش مشاعی آن اقدام نمائید.

 • محمد
  محمد

  باسلام
  فردی درسال۹۱ مبلغ۱۵ میلیون تومان به بهانه اخذ اقامت درکشور قطر ازبنده گرفته که بخشی ازآن را کارت به کارت و بخشی دیگری هم به صورت نقد به ایشان تحویل داده ام متاسفانه رسیدی از ایشان ندارم ولی درتمام مراحل همسر بنده حضور داشته و نامبرده یک فقره چک برگشتی داشته که بنده برایشان پاس و الان چک نزد بنده می باشد سوال این است آیا بااین اوصاف می توانم پس ازگذشت چندین سال ازایشان طرح دعوی بکنم با این مدارک ومستندات یا خیر؟ وهزینه آن چقدر است؟
  ممنون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   اگر شماره حساب و مبالغ واریزی از طرف شما به حساب همان شخصی می باشد می توانید مطالبه کنید تا سقف بیست میلیون تومان دعوی در صلاحیت شورای حل اختلاف است و هزینه دادرسی ۳/۵% مبلغ خواسته است.

 • افشین
  افشین

  درود من عمه ای داشتم که از تعاونی دانشگاه تهران یک زمین در سال ۱۳۷۸ در هشتگرد خریده بود ایشان فوت کردند و قرار بود طبق وصیت نامه عمه های دیگرم به من آن را بدهند اما بعد از گذشت ۲۰ سال نه تنها به من آن را ندادند همه سندها را دزدیدند و من هیچ آدرسی از این زمین ندارم چطور می توانم آن را پیدا کنم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.ابتدا باید وصیتنامه داشته باشیدکه درآن مشخصات ملک قیدشده است.اگروصیتنامه نداریدوهیچ رابطه ارثی بامالک فوت شده نداریدادعای شماقابل اثبات نیست.

 • افشین
  افشین

  من ملکی دارم که با سازنده قرار داد بستیم البته این قرار داد به زور و اجبار از ما امضا گرفته شد و ما راضی نبودیم در طی ساخت درختان ملک ما را قطع کرد و چندین تخلف دیگر سازنده انجام داد و ما را تهدید می کرد اگر به شهرداری بروید باید ندین میلیارد به من خسارت بدهید از آنجا که ما هم در این زمینه تبحر نداشتیم شکایت های ناشناس به شهرداری می کردیم که بعد از مدتی سازنده فهمید و تهدیداتش را بیشتر کرد و در حین ساخت واحدی را هم پیش فروش کرد خلاصه بعد از دو سال ملک را تمام کرد و اکنون ملک ساخته شده و خودش برخی واحدهایش را بدون اطلاع دادن به ما و یا داشتن پایان کار حتی قبل از وصل شدن آب و برق فروخته
  با توجه به اینکه اصلا ما راضی نبوده ایم و امضا به زور چاقو از ما گرفته شده و خیلی خلافی در پیشروی ملک و هم در فضای سبز دارد آیا راهی هست که ملک را بتوانیم به خودمان باز گردانیم ؟ من به یک وکیل فوق العاده خبره در این زمینه که کلیه امور را در دست بگیرد و نه اینکه تشریفاتی باشد نیاز دارم
  چون این ملک برایم بسیار ارزشمند بوده و هیچ وقت راضی به از دست دادنش نبودنم اما چون قیمت زیادی داشت با قلدری و هزار تا داستان و جعل از من دزدیدند
  آیا راهی هست؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.بایدمدارک وتوضیحات شمامستندبه اسنادومدارک دریک جلسه مشاوره حضوری بررسی شود. اگرقابل اثبات بود برایتان وکیل متبحر تعیین می شود.

 • حجت ظریف
  حجت ظریف

  سلام عرض ادب ۱۱۰۰۰ متر زمین تو لواسان دارم با ستاد اختلاف داریم تقریبا ۷۰۰میلیارد تومن ارزش داره من شکایت کردم دادسرای انقلاب رای بدوی و تجدید نظر علیه من صادر شد الان قراره پرونده به دیوان ارسال بشه خواستم ببینم کسی رو دارید همینطوری باهاش ۱۰۰ میلیارد صلح کنیم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.این موارددرحیطه صلاحیت و شان یک موسسه حقوقی و وکلای دادگستری نیست.

 • علی
  علی

  سلام. من یک واحد از یک آپارتمان خریداری کردم که بعد از ۳ سال تحویل ندادن بهم ، من از مالک نخریدم از کارفرما خریدم که به من اقرارنامه دادن و هنوز که هنوزه آپارتمان رو تمام نکردند و کسی هم کار نمیکنه داخلش رهاش کردن به امان خدا . من باید دادخواست به عدم انجام تحویل یا عدم پایان کار ، خسارت ، توانی ، بردن مال غیر و … کدام اینها رو باید انجام بدم. (تاریخ حداکثر موعد تحویل سال ۹۶ بوده) آخه هر کدام از این ها هزینه خاصی داره که من در شرایط پرداخت هزینه نیستم با این اوضاع اقتصاد. ممنون میشم راهنمایی کنید. (در ضمن شما شعبه در شهرهای دیگه هم دارین؟) با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.خیرگروه وکلای ره جویان عدالت عده ای ازوکلای دادگستری باسابقه،اساتیددانشگاه،اعضای هیات علمی وقضات سابق دادگستری هستندکه بصورت گروهی درخصوص پرونده ها مشورت وبراساس تخصص هریک ازوکلای دادگستری به ایشان ارجاع می شودوملاک محاسبه حق الوکاله میزان حداقل تعرفه است.ضمنا دعوی شما فنی است حتما با وکیل دادگستری مشورت نمائید

 • علی حسینی
  علی حسینی

  باسلام.
  در سال ۹۷ آپارتمان نوسازی با متراژ ۱۲۵ خریداری کردم در قولنامه بین طرفین(قولنامه عادی و بدون کدرهگیری) ذکر شده که اختلاف متراژ براساس قیمت قولنامه است، با توجه به اینکه اختلاف متراژ در حدود ۱۸ متر است(بیش از ۵درصد متراژ کل) اگر مالک حاضر به پرداخت به قیمت روز نشد، میتوان بدون فسخ قرارداد از ایشان شکایت کرد ؟؟
  قیمت ملک تقریبا دوبرابر شده و اینکه املاک قولنامه با کد رهگیری برای ما صادر نکرده است

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام اگر خریدار هستید فقط می توانید دعوی فسخ طرح نمائید مطالبه تفاوت قیمت از فروشندهر چند توافق هم کرده باشید قابل پذیرش نیست .

 • سیدرضا موسوی
  سیدرضا موسوی

  سلام اگر بخواهم وکیل راهنمای اینترنتی بخواهم آیا شما و همکارانتان قبول زحمت میکشید و انجام میدهید . دوم هزینه این گونه وکالت چقدر است ؟ سپاس

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سام موضوع شما مشاوره حقوقی است که می توانید با هماهنگی دفتر گروه نسبت به واریز حق المشاوره و ارسال مدارک از طریق واتس اپ اقدام نمائید

 • Bahar
  Bahar

  باسلام و خسته نباشید
  پدربزرگ بنده ملکش رو برای ساخت و ساز به یک سازنده سپرد و الان ۷سال هست ک ملک رو کامل نکرده این سازنده ، پدربزرگ من فوت شده ۳ سالی هست و ما فقط برگه ی انحصار وراثت داریم و سند اصلی و قرارداد باسازنده
  تمامی واحد های سازنده بدون سند فروش رفته و اهالی دیگر ساکن شدند و هیچ پولی نمی‌پردازند تا انشعابات و … کامل شود ،یک واحد مشترک هم فروخته و پولی پرداخت نکرده به ما
  سازنده هم کاری نمی‌کند دیگر و کسی هم از او شکایت نمیکند
  راه قانونی این مشکل چیست؟ پروسه ی زمانی و حق وکیل حدودا چطور میشود؟ لطفاً راهنماییم کنید تا از این وضعیت دربیایم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام باید قرارداد مشارکت شما با سازنده ملاحضه شود و تصمیم صحیح و قانونی گرفته شود اگر در تهران هستید با تمام مدارک برای مشاوره حضوری تشریف بیاورید و اگر شهرستان هستید حتما با وکیل متخصص برای اقدامات قانونی تان مشورت کنید .

 • علی
  علی

  با سلام, آیا میتوان موقع خرید و فروش ملک هم از وکیل ملکی کمک گرفت تا از معامله صحیح و اصولی مطمئن شد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام بله با شماره ۷۷۹۴۷۲۶۴-۰۲۱تماس حاصل نمائید .

 • Sam
  Sam

  با عرض سلام
  ۳ سند از ۵ سند املاکی در یک مجتمع از طرف مالک به فردی وکالت برای وام بانکی و تجارت داده شد پس از مدتی فرد وام گیرنده از طرف مراجع قضایی کلاهبردار شناخته شد که با سندهای املاک بسیار دیگری همین اقدام را کرده و سوء استفاده مالی نموده .
  بعد از چند سال کل املاک ۵ واحد مذبور توسط مالک به شخص دیگری فروخته شد و تقریبا یک دوم قیمت آن پرداخت و بقیه مقرر شد بعد از تحویل سندها و شخص وام گیرنده در مبایعه نامه فروش متعهد گردید که ۳ سند درگرو بانک را به خریدار تحویل بدهد اما متاسفانه دوباره به خاطر کلاهبرداری های متعدد وام گیرنده بانکی سندها مذکور هرگز تحویل داده نشد این معامله تا به امروز ناقص ماند .
  دادخواستی مبنی بر حجر مالک مربوط به سالیان گذشته به دادگاه ارائه گردید و دادگاه پس از بررسی سال حجر را اعلام و رای و در نهایت در دادگاه تجدید نظر خواهی با اسناد و شواهد و مدارک پزشکی رای به سالیان گذشته و حتی پیش از معاملات مالک داده شد .متاسفانه فرد مالک در اثر بیماری سال پیش در گذشت .
  حال سوالم از جنابعالی این است که رای ابلاغ شده چه مراحلی تا ابطال معاملات و تا چه مدت طول خواهد کشید
  آیا ملک ها پس از ابطال، امکان بازپس گیری و فروش می باشد ؟ آیا معاملات بانکی انجام شده هم شامل همین ابطال می گردد ؟
  آیا امکان بیرون آمدن سندهای در رهن بانک می باشد ؟
  اصولا چه مقدار هزینه و یا درصدی برای ابطال معامله ملکی و دادرسی از طرف دادگاه
  ایا سندهای که گرو در بانک می باشد هزینه دادرسی از طرف دادگاه درصدی محاسبه می گردد یا خیر
  با تشکر شما

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام با توجه به حکم حجر قطعی و تاریخ شروع ان معاملات بعد از تاریخ حجر باطل است که این کار با طرح دعوی ذینفع در دادگاه منجر به صدور حکم می شود ذینفع محجور قیم منتخب دادگاه است که امور حقوقی و مالی مرتبط با مجور با موافقت دادگاه صادر کننده حکم قیمومت و امضاء قیم انجام می شود .

 • مجيد
  مجيد

  بااسلام وعرض ادب بنده چندسالي موادمخدرمصرف ميكنم دوسال پيش ازطرف اداره خودم به كمپ معرفي شدم وترك نمودم البته همسرم براي جداشدن موادرابهانه ميكردچون ازدواج ماخلاف ميل باطني ايشان بوده ازهمان اول زندگي سازجدايي ميزدولي غيرمستقيم بعدازكمپ چون انتظارنداشت من پاك بمانم بعدازحدود۷ماه دوباره به مشاجره ودعواهاي پي درپي پرداخت به حدي كه متاسفانه دوباره به موادآلوده شدم تابهانه خوبي براي طلاق داشته باشدلذاباوجودداشتن دوفرزندپسر۱۹و۸ساله من حاضربه جدايي نيستم وهمسروفرزندانم رادوست دارم دوسه روزديگه قراره دوباره داروبخرم وترك كنم ولي مطمئنم دوباره ايشان همان رويه جروبحث راآغازميكندتابه هدفش جدايي برسدمتاسفانه ماافرادمعتادزمان مصرف چون تنهاپناهگاهمان مواداست درزمان پاكي براثرفشارزياددوباره به پناهگاهمان رومي آوريم وايشان براين مساله واقف هستندبخاطرهمين ضعف بنده رابخوبي ميداندواين مسائل مطمئنم دوباره درزمان پاكي شروع ميشودبنظرشماراه حلي وجودداردكه به ثبات مطمئن وخوب برسيم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام همسر شما با استناد به اعتیاد شما و عسر و حرج میتواند طلاق یک طرفه بگیرد متاسفانه یک فرد آلوده به اعتیاد دارای قدرت تصمیم گیری زیادی نیست و اگر دلیلی قوی تر از خود تخریبی پیدا نکند کماکان همان رویه را ادامه داده و اینبار تنها خواهد بود اگر همسرتان کنار شما بماند امکان بازگشت به زندگی عادی را خواهید داشت با همسرتان به یک مشاورخانواده مراجعه نمائید .

 • نیلوفرپوریان
  نیلوفرپوریان

  سلام وعرض ادب.من با یک نفر درسال ۹۱عقدمشروط بستم که درصورت ندادن قرضش ملکش رابنام بنده کند تاحالاقرضش رانداده.طلب من درسال ۹۱ به اندازه ی قیمت روز ملک بود
  ودرسال ۹۶ به شخص
  دیگری وکالت فروش داده وچون بدهکاراست طلبکارهاملک را توقیف کردند.خواستم بپرسم ایا میتونم با این قرارداد ملک را بگیرم باتوجه به اینکه به دیگری وکالت فروش داده.اوهم مدعی است ملک مال اوست.از راهنماییتون سپاسگزارم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام
   بهتر است که مدرک شما حضورا توسط یک وکیل دادگستری بررسی شود و مشاوره دادن به این صورت بدون بررسی دقیق مدرک ممکن است باعث پیچیده تر شدن موضوع گردد.

 • آریا
  آریا

  سلام
  پدر من مالک مغازه ای در تهران هست که موروثی میباشد و از سال ۶۲ یک مستاجر در آن مغازه فعالیت میکند ودارای حق کسب و پیشه میباشد ولی مبلغ اجاره ای که برای آن تعیین شده تا کنون تعدیل نشده و از همان سال فقط مبلغ ۷۰۰۰ ریال که در اجاره نامه ثبت شده باقی مانده ، میخواهم بدانم اگر برای تعدیل مال الاجاره اقدام کنیم مبلغ اجاره ای که دادگاه از طریق کارشناس تعیین میکند بقدری هست که بخواهیم پیگیری کنیم یا باز هم مبلغ ناچیزی تعیین میشود؟
  لازم به یادآوری میدانم که از سال ۶۲ تا کنون هیچ تعدیل اجاره ای انجام نشده

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام به نظر ميرسد مبلغ قابل توجهي با جلب نظر كارشناس تعيين شود بنابراين بهتر است جهت تعديل اجاره اقدام كنيد.

 • رسول
  رسول

  با سلام. من دو سال پیش یک ملک مسکونی خریده و به اجاره دادم. اکنون نامه ای قضایی برای من آمده که فردی که شما این ملک را از او خریداری نموده اید خود این ملک را از شخص دیگری خریده بوده و چک های آن را پاس نکرده است درنتیجه معامله شما با شخص دوم باطل و خانه به مالک اول برمیگردد. من خانه را دو سال پیش با قیمت صد میلیون خریداری نموده ام و اکنون دادگاه اینگونه رای داده که نفر دوم به من صد میلیون به اضافه نرخ سود بانکی صد میلیون در عرض دو سال را به من برگرداند و معامله فسخ و ملک به مالک اول برگردد. اول من چون آگاه نبودم در مدت قانونی ۲۰ روز به این حکم اعتراضی نکردم ولی اکنون فهمیدم که ملک من حدود چهارصد میلیون ارزش دارد درصورتیکه طبق حکم دادگاه تقریبا صد و چهل میلیون به من برگردانده میشود و من حداقل دویست و شصت میلیون متضرر میشوم. آیا راه حلی برای من وجود دارد؟ آیا من میتوانم دوباره به حکم دادگاه اعتراض نمایم؟ چگونه؟ من چه اقداماتی باید انجام دهم تا به حقوقم برسم،لطفا محض رضای خدا مرا راهنمایی فرمایید. با سپاس

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام.
   میتوانید اعتراض ثالث کنید ولی قبل از هرگونه اقدام حتما\” همراه با مدارک خود جهت مشاوره به وکیل متخصص مراجعه کنید.

 • شمعی
  شمعی

  با سلام و تشکر از اطلاعات مفیدتان در سایت من با وکالت از طرف مستاجر اعیانی میخواهم اقدام به شکایت از مالک ملک مبنی بر تجویز انتقال منافع به غیر کنم البته مالکین شامل ۷ – ۸ نفر ورثه و مجهول المکان میباشند و ۳۰ سال است که هیچ اقدام و مراجعه ای جهت تعین تکلیف نکردند میخواستم عنایت فرمایید هزینه حدودی وکالت این مورد را بفرمایید. با تشکر

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام.
   با توجه به میزان کار و شرایط ملک متغیر میباشد.
   لطفا همراه با مدارک به وکیل مراجعه نمایید.

 • جعفری
  جعفری

  باسلام‌ من مردی ۵۷ساله هستم و مدت ۵ سال است طلاق گرفتم اکنون میخوام با رضایت پدر ؛دختری را انتخاب کردم که صیغه اش کنم وایشان باکره هستند سوالم این است چنانچه بکارت ایشان درطول صیغه از بین رود چه وچه وضعیتی برایم بوجوقوانینید میاد و فردا روزی اگر شکایتی شود بنده محکوم خواهم شد سپاسگذارم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با فرض شرایط گفته شده فرقی بین ازدواج دایم و موقت نیست

 • رضایی
  رضایی

  به دو نفر زمینی می رسد.پس از مدتی این دو نفر فوت می‌کنند و این زمین به وارثان این دو نفر می رسد.وارثان یکی از این دو نفر بدون اجازه وارثان نفر دیگر اقدام به فروش کل زمین میکنند و سپس اقدام به خبر کردن وارثان نفر دیگر میکنند.در صورتی که وارثان نفر دوم به شدت خواهان و خریدار این زمین بوده اند و از همان روز نخست فروختن زمین ، خواهان فسخ قرارداد شده و خودشان زمین را می‌خواهند.ولی بنگاه املاک به دلیل تبانی با خریدار و فروشندگان حاضر به فسخ قرارداد قبلی نیست و زمان میخرد. آیا راهی برای خرید زمین به وسیله ی وارثان نفر دوم می باشد؟
  و آیا کار وارثان نفر اول غیر قانونی میباشد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.اقدامی که توضیح دادیدجرم فروش مال غیراست ولی پایان سوالتان مرتبط به حق شفعه حقوقی است که چون تعدادمالکین ازدونفربیشتراست شامل ایشان نمی شود.

 • امیر علی اصغریان
  امیر علی اصغریان

  سلام استاد گرامی بابت زحماتت ممنونم که این سایت رو در اختیار ما مردم گذاشتی از مطالبتون خیلی استفاده کردم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام خواهش میکنم ممنون از نظر شما

 • user-09122270266
  user-09122270266

  با سلام و احترام ،ملکی داریم با ۳۰۰ متر زمین که سه شریک هستیم دو شریک با بنای ۱۵۰ و یک شریک با بنای ۵۰ که به صورت سرایداری و در پارکینگ ساخته شد.و قصد تخریب و ساخت داریم اما شریک سوم که سهم کمتری دارد مخالفت میکند برای تخریب و ساخت.آیا راه حل قانونی برای این موضوع وجود دارد؟از پاسخگویی شما بینهایت سپاسگذارم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام
   امکان طرح دعوی برای شما وجود دارد.
   ولیکن پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی حضورا با وکیل دادگستری مشورت نمایید.

 • امید
  امید

  سلام و با تشکر از سایت خوب شما
  عرض کنم که بنده مالک یک واحد اپارتمان هستم که تراسی دارد که فقط از واحد بنده راه دارد و در ید بنده میباشد ،
  در قسمت راه پله ها دریچه یا همان خرپشته ای بود که به پشت بام راه داشت
  چند سال پیش با پیشنهاد مدیر و واحد های دیگر اقدام به بستن این دریچه کردند و با احازه من از واحد من و همان تراس به پشت بام رفت و امد میکردند ولی بعد از اومدن این ویروس کرونا بنده مانع ورودشان شدم چون گاه و بیگاه مراجعه میکردند برای رفتن به پشت بام و واقعا هم خطرناک بود و هم باعث سلب ارامش مادر مسن بنده که تنها در انجا زندگی میکنند ،
  اما حالا یکی از واحد ها رفته و از من شکایت کرده که تصرف عدوانی کردم و اون دریچه ورود به پشت بام رو من بستم در صورتی که این کار رو من نکردم و در زمان بستن اون دریچه خودشان هم بودند و این کار رو انجام دادندحالا شکایت کردند که چرا در تراسی که کف ان پشت بام خونه من است وسیله گذاشته ای؟و صندلی گذاشته ای ؟در صورتی که اون تراس فقط از واحد بنده راه دارد و هیچ کس نمیتواند به غیر از ورود از داخل اپارتمان ما مراجعه کند
  حال از شما وکیل محترم سوال دارم که بنده چه کاری انجام بدهم که به ناحق از بنده شکایت شده است متشکرم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.سندمالکیت و صورتمجلس تفکیکی ملک شما بایدملاحظه شود.اگراذن عبورداده اید و حالا از اذن خود رجوع کرده ایدشکایتشان به جائی نمی رسد.اگرنگرانی بیشتری دارید با مدارک کامل با وکیل دادگستری متخصص درامورملکی درشهرتان بصورت حضوری مشاوره کنید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.سندمالکیت و صورتمجلس تفکیکی ملک شما بایدملاحظه شود.اگراذن عبورداده اید و حالا از اذن خود رجوع کرده ایدشکایتشان به جائی نمی رسد.اگرنگرانی بیشتری دارید با مدارک کامل با وکیل دادگستری متخصص درامورملکی درشهرتان بصورت حضوری مشاوره کنید.

 • رضا قاسمی
  رضا قاسمی

  سلام وقت بخیر
  ملکی که طرح منابع طبیعی گرفته چطور سندشو ابطال کنیم و ملک مون را پس بگیریم؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام
   باید طرح دعوی به طرفیت دولت طرح نمایید.
   قبل از هر اقدامی حضورا با وکیل دادگستری مشورت نمایید.

 • مجتبی علیپور
  مجتبی علیپور

  سلام
  اسفند ۹۷ یک دستگاه آپارتمان در تهرانپاس شرقی خریده ام، فروشنده در قرارداد متعهد شده بود در تاریخ ۹۹/۰۵/۲۰ جهت انتقال سند در محضر حاضر شود ولی متاسفانه این کار را انجام نداده اند و بنده هم عدم حضور را گرفتم، اکنون به دلیل هزینه های بالا فروشنده اقدامی جهت انتقال سند انجام نمی دهد ساختمان دارای ۴۲ واحد می باشد و هنوز پایان کار نیز اخذ نشده است از طرفی به دلیل طرح لویزان می بایست مبلغ زیادی پرداخت نماید. لطفا بنده را جهت احقاق حقوق خود راهنمایی نمایید
  ۰۹۱۲۷۳۷۸۱۶۴

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام.دعوی الزام به تنظیم سندبسیارتخصصی است.بایدباتمام مدارک نزدوکیل متخصص ملکی درنزدیکی محل زندگی تان بروید.

 • علی کامجو
  علی کامجو

  سلام. بنده مشکلی در فروش ملک اشتراکی دارم. شریکم از کشور خارج شده و در هلند پناهندگی گرفته. ۴/۵ دونگ ملک به اسم منه و لازم دارم این ملک رو بفروشم. آیا میشه این پرونده رو به دادگاه برد و ملک در مزایده فروش بره و من سهم خودم را بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام
   در صورت تشخیص اداره ثبت مبنی بر عدم امکان افراز، می توان درخواست فروش ملک مشاع را در دادگاه مطرح کرد.

 • محمد
  محمد

  سلام
  چن سال پیش پدر بزرگ بنده در منطقه ای چاه میزنه و بعد عده ای میان وادعا میکنن که این منطقه مال اوناست وچاه زده شده متعلق ب پدر اونا میشه در حالی ک سند زمین ب نام پدر بزرگ بندست الان میشه زمین رو از اونا پس گرفت در حالیکه شریعت بخاطر شهادت دروغ اونها مکان رو ب اونا داده واونجا سکونت دارن وساخت وساز میکنن؟؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام اگر مدارکی باشه که اثبات کنه زمین متعلق به پدربزرگ شما هست می توانید از طریق دادگاه اقدام کنید ولی بهتر است قبلا وکیل متخصص مدارک شما رو ببیند

 • سید وحیدجلالی
  سید وحیدجلالی

  سلام.پدربزرگم چهار دونگ از ی خونه رو ب مادرم داده دو دونگ دیگش مهریه زندایی بوده بابت دو دونگ چهار میلیون حدود۱۴سال پیش پرداخت کردیم ب زندایی ولی هیچ مدرکی نگرفتیم حدود۱۱سالم هست ک سند۶دونگ گرفتیم خود داییم اومد امضا کرد ک ما تونستم سند بگریم الان بعد ۱۴سال همین داییم مدعی شده ک دو دونگ مال زنده.شکایت کرد قاضی هم خیلی راحت رای ب نفع اونا داد.چرا ما طی این چند سال هیچ ادعایی نداشتن همین ک ملک گرون شد مدعی شدن.لطفا راهنمایی کنین .آیا راهی هست .

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   برای پاسخگویی یه سوال شما نیاز است که مدارک و رای دادگاه مطالعه شود، به شما پیشنهاد می شود که حضورا جهت مشاوره مراجعه نمایید.

 • مژگان
  مژگان

  با سلام و خسته نباشید من با وکالت از طرف خانواده ملک پدری رو نزدیک یک ماه پیش فروختم این ملک در طرح تفضیلی شهرداری عقب نشینی دارد در مبایعه نامه مشخصات ملک ثبتی ملک نوشته شد فقط به جای متراژ اصلی ملک که ۱۶۵ متر مربع میباشد متراژ عقب نشینی با توجه به استعلام قبلی ملک توسط بنگاه‌دار ۱۱۵ نوشته شد واز ما برای نوشتن مبایعه نامه استعلام جدید را نخواستند و گفتند برای انتقال سند استعلام جدید بیاورید در مبایعه نامه حق فسخ هم قرار دادند برای هر دو طرف با پرداخت ۱۰ درصد معامله ولی وقتی برای آن نوشته نشده است البته مبلغ دو سوم معامله همان روز پرداخت شد لازم به ذکر است در مبایعه نام نوشته شده است متراژ بر اساس استعلام شهرداری لحاظ می‌گردد ولی در رابط با تغییر کاربری چیزی نوشته نشده است چون خریدار قبلا به شهرداری مراجعه کرده بود و هم از متراژ و هم از تغییر کاربری اطلاع داشته
  من بعد از مراجعه به شهرداری متوجه شدم طرح جدید ۲۴ متر از ملک کم شده وکاربری آن از مسکونی به تجاری تغییر یافته
  من بعداز این درخواست فسخ معامله را کردم که فروشنده موافقت نکرد
  ۱-آیا این معامله بر اساس اینکه مدت برای فسخ نوشته نشد باطل است؟
  ۲-آیا بر اساس اینکه متراژ ملک بر اساس سند ارائه شده در بنگاه نوشته نشده این معامله را می‌شود باطل کرد؟

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   میتوانید با ارسال اظهارنامه و دادخواست تقاضای فسخ نمایید.

 • اکرم مرادی
  اکرم مرادی

  با سلام
  مغازه ای بصورت سه دانگ ، سه دانگ بین من و خواهر دیگرم که بصورت مشاع بوده به ارث رسیده که دارای مستاجر بوده و بین من و خواهرم اختلاف شدیدی پیش امده و در این بین مستاجر سوء استفاده کرده و یکسال بدون تمدید قرارداد مشغول فعالیت خود بوده وقت شورای حل اختلاف گرفتم برای تخلیه ملک که در این دادگاه اعلام کردند چون قرارداد اجاره بنام دو نفر بوده باید حتما خواهرتان حضور داشته باشد و من با ایشان اختلاف دارم و در همان دادگاه فهمیدم که مستاجر بصورت یکطرفه و پشت نویسی شده اجاره نامه را با خواهرم تمدید کرده بدون اذن بنده. که مسئول شعبه گفتند می توانید به این دلیل از خواهرتان و مستاجر شکایت نمایید.بنده پزشک بوده و می خواهم علاوه بر این کار از خواهرم به هر صورت نسبت به این ملک جدا شوم و متاسفانه وقت و اطلاع کافی در این رابطه ندارم.خواهان معرفی وکیلی مجرب هستم
  سپاسگزارم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام،
   وقت بگیرید حضورا تشریف بیارید.

 • م.پ
  م.پ

  باسلام و عرض ادب
  بنده مهریه ام اجرا گذاشتم و ۶دانگ منزل همسرم توقیف شد همسرم برای سه دانگ اعتراض زد ک مستثنیات دین و دادگاه عدم استماع صادر کرد و از طریق ثبت سه دانگ بعنوان مستثنیات دین پذیرفت
  خانم سابق همسرم ادعا کرد سال ۹۵ سه دانگ خریداری کرده و مبایعه نامه داره ثبت نپذیرفت چون ملک کماکان ب اسم همسرم هست اما دادگاه رای رو ب نفع ایشون صادر کرد ملک مذکور ب برادر شوهرم اجاره داده شده ولی این خانم ب دروغ گفته ک خانه چون درحال تعمیر است ایشون درمنزل سکونت نداره مهلت اعتراض دادن ولی نمیدونم براساس چ ماده ای میتونم ب رای صادره اعتراض بزنم

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   با سلام رای دادگاه را به دفتر ارسال کنید تا وکلا شما را راهنمایی نمایند.

 • محسن
  محسن

  با سلام ملکی موروثی بعد از فوت پدربزرگ بنده به دلایلی به نام یکی از وراث سند زده شده و سپس به نام یکی دیگر از وراث سند تک برگ صادر شده است.الان وارث که سندبنامش هست میخواد سهم ورثه که زمین هست را به اسمشون بزنه و برای هر شخص سند جداگانه تنظیم بشه. تقاضای ابطال سند میتونه این مشکل رو حل کنه یا راه دیگه ای هست؟ ممنون از راهنماییتون

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام،
   در دفتر اسناد رسمی میتواند سهم هریک از وراث را به ایشان منتقل نماید.

 • اسماعیل نصرت زهی
  اسماعیل نصرت زهی

  با عرض سلام
  سوالی اشتم در خصوص :
  زمینی هست که صاحبش مشخص هست ولی سند ندارد، ما از کجا ثابت کنیم که مالک زمین شخص مورد نظر است؟
  آیا با شهود میتوان ثابت کرد؟
  لطفا راهنمایی های لازم را عرض نمایید.

  • ره جویان عدالت
   ره جویان عدالت

   سلام ، مالک رسمی زمین ، شخصی است که زمین به نام وی ثبت شده ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت پرسش

شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

مشاوره حضوری

از طریق این بخش شما می توانید قرار مشاوره حضوری خود را ثبت و در زمان مشخص شده مشاوره حضوری دریافت کنید.

مشاوره تلفنی

درصورتی که نیاز به مشاوره تلفنی دارید از این بخش اقدام کنید و با وکلای پایه یک دادگستری تلفنی صحبت کنید.


برچسب‌ها :

  مشاوره تلفنی رایگان